Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ironhide
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 24, 2005 5:50 pm

43 nowe Forgotteny

czw mar 24, 2005 6:42 pm

Moze ktoś Wie co to za 43 ksiązki z Forgotten Realms miały być wydawane przez ISA ??

Podobno ma być 70% nowych i 30% starych.
Czyli w stisunku 13 starych do 30 nowych.

Oczywiście wśród nich nie moga sie znaleźć 68 ksiażek FR już wydanych w Polsce + Zaklinacz (Ostatni tom trylogii Powrót Arcymagów) która niedługo będzie wydana.

_____________________________________________________________

Zrobiłem mały spis/plan co prawdopodobnie będzie zakupione w tej nowej licencji.

NOWE:
2 - Hunter's Blades Trilogy (The Lone Drow, The Two Swords)
5 - Sembia (The Shattered Mask, Black Wolf, Heirs of Prophecy, Sands of Soul, Lord of Stormweather)
2 - War of the Spider Queen (Annihilation, Resurrection)
1 - Hand of Fire
2 - Awatar Series (Prince of Lies, Crucible: The Trial of Cyric the Mad)
2 - Realms of ... (Dragons, Dragons 2)
3 - The Year of Rogue Dragons (The Rage, The Rite, The Ruin)
3 - The Scions of Arrabar Trilogy (The Sapphire Crescent, The Ruby Guardian, The Emerald Sceptre)
3 - The Rogues (The black Bouquet, The Crimson Gold, The Yellow Silk)
3 - The Moonshae Trilogy (Darkwalker on Moonshae, Black Wizards, Darkwell)
4 - Silverfall: The Stories of Seven Sisters, The Promise of Witch King, Finder's Bane, Tymora's Luck.
STARE:
3 - The Maztica Trilogy (Ironhelm, Viperhand, Feathered Dragon)
2 - Realms of ... (Infamy, Arcane)
2 - The Lost Empires (The Lost Library of Cormanthyr, Faces of Deception)
3 - Elminster Series (Elminster - The Making of a Mage, Elminster in Myth Drannor, The Temptation of Elminster)
3 - Red Magic, Stormlight, Masquerades.

_____________________________________________________________

Jakiej opinie ??
Oczywiście ten cały spis jest przez mnie zrobiony. Więc nie jest to oficjalny spis ISA.
 
Awatar użytkownika
hatebreeder
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 12, 2004 9:29 am

czw mar 24, 2005 8:01 pm

ostatni news jest z 18 marca, a poprzedni jeszcze z poprzedniego roku.
skąd masz takie informacje?
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

sob mar 26, 2005 8:50 pm

Ironhide pisze:
2 - Hunter's Blades Trilogy (The Lone Drow, The Two Swords)

Pierwsza pozycja ma być wydana w okolicach lata, a druga chyba dopiero co wyszła w USA, więc nie liczyłbym na szybkie wydanie jej w Polsce :razz: .
Nie orientuję sie niestety w angielskich nazwach, więc nie wiem czy wymieniłeś 2 książki, które mają dołączyć do Trylogii Awatarów (mają traktować o Cyricku).

Ironhide pisze:
2 - War of the Spider Queen (Annihilation, Resurrection)

Myśle, że ISA wyda te książki poniewarz poprzednie części tego cyklu mają bardzo dużą popularność w naszym kraju.

Ironhide pisze:
3 - Elminster Series (Elminster - The Making of a Mage, Elminster in Myth Drannor, The Temptation of Elminster)

Tu też myślę, że ISA wyda ten cykl, gdyż są osoby których interesue postać Elminstera i jego przeszłość.
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

pn sie 29, 2005 3:14 pm

Pierwsza pozycja ma być wydana w okolicach lata, a druga chyba dopiero co wyszła w USA, więc nie liczyłbym na szybkie wydanie jej w Polsce :razz: .
Nie orientuję sie niestety w angielskich nazwach, więc nie wiem czy wymieniłeś 2 książki, które mają dołączyć do Trylogii Awatarów (mają traktować o Cyricku).)

Więc 2 następne książki o bogach z FR będą. Są nawet w spisie. Zauważyłem, że w spisie brakuje pozycji Promise of Witchking czyli obietnica wiedźmowego króla, która rozpoczyna nowy cykl R. A Salvatore, gdzie bohaterami będą Artemis Entreri oraz Jarlaxle Baerne.
Moimi faworytami z tego spisu zdecydowanie są dalsze części awatarów oraz cykl o Elminsterze,ztetryczałym i zrzędliwym dziadku, co to wkurza połowe gracy w D&D. Cociaż ja lubie jesgo styl bycia. Swoją drogą ciekawe czy opiszą zabawy Mystry i Elminstera? Heh toby było. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

wt sie 30, 2005 11:06 am

czera8 pisze:
Zauważyłem, że w spisie brakuje pozycji Promise of Witchking czyli obietnica wiedźmowego króla, która rozpoczyna nowy cykl R. A Salvatore, gdzie bohaterami będą Artemis Entreri oraz Jarlaxle Baerne.

Wtedy gdy byl robiony ten spis ta ksiazka jeszcze nawet w USA nie byla wydana...
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

wt sie 30, 2005 11:42 am

Spoko poprostu nie wiedziałem o tym szczególe, ale wiem że w Polsce am się ukazać :D
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

wt sie 30, 2005 12:04 pm

czera8 pisze:
ale wiem że w Polsce am się ukazać

Zdziwilbym sie gdyby ISA nie zdecydowala sie na wydanie tego, poniewaz seria o Drizzcie cieszy sie duzym powodzeniem, a wiele osob bardzo lubi rozwniez Jarlaxle'a oraz Artemisa.
 
Awatar użytkownika
MadMill
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: śr mar 03, 2004 6:25 pm

sob wrz 10, 2005 12:32 am

Wszytsko jest mozliwe to jest przeciez ISA. Wydaje co sie jej podoba malo co patrzac na to co chca czytelnicy.
 
Awatar użytkownika
Mr.ciacho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 476
Rejestracja: śr sie 13, 2003 9:13 pm

sob wrz 10, 2005 1:40 am

Ile jeszcze można ciągnąć ten sam mocno juz wyeksplatowany temat jakim jest Drizzt?
 
Awatar użytkownika
Var Kezeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:07 pm

sob wrz 10, 2005 8:43 am

MadMill pisze:
Wszytsko jest mozliwe to jest przeciez ISA. Wydaje co sie jej podoba malo co patrzac na to co chca czytelnicy.


Tja, sprzedaż tej mają gdzieś, wydają co mają pod ręką - ludzie kupią, nie kupią, eee tam :P

Sądzisz, że to na takiej zasadzie działa?
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

ndz wrz 11, 2005 9:04 am

Mr.ciacho pisze:
Ile jeszcze można ciągnąć ten sam mocno juz wyeksplatowany temat jakim jest Drizzt?

Tak długo, jak długo jest na to popyt, a na Drizzta i reszte popyt jest ogromny (względnie).
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

ndz wrz 11, 2005 9:11 am

Że też komuś się chciało :P - sporo pozycji z tego spisu rzeczywiście ma być wydanych. Z tego co wiem, to nie dostaniemy jednak na pewno Hand of Fire. Powód - nie bardzo pamiętam :).
 
Awatar użytkownika
MadMill
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: śr mar 03, 2004 6:25 pm

śr lut 08, 2006 1:31 pm

Odkurzam ten temat troche, bo mam pytanie gdzie jest chociaz jedna z tych ksiazek? Czy ktorakolwiek zostala wydana? No moze Maskarady, ale nic wiecej, ISA od czerwca nie wydala niczego nowego. Moze ktos ma jakies informacje odnosnie planow tego wydawnictwa, bo na forum ISA i na stronie, nastala grobowa ciasza, nikt nic nie wie.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr lut 08, 2006 1:34 pm

...

Tu niestety podobnie. Ja już straciłem jakąkolwiek nadzieję na to, żeby ISA wreszcie choć pisnęła na temat tego, co ma zamiar zrobić z klientami, którzy z dnia na dzień coraz bardziej tracą do niej zaufanie.

Powód? Osobiście podejrzewam, że to coś z przetasowaniami kadrowymi, bowiem analogiczną sytuację można było zaobserwować, kiedy Hasbro przejmowało Wizardów.
 
Awatar użytkownika
MadMill
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: śr mar 03, 2004 6:25 pm

śr lut 08, 2006 6:00 pm

No coz czyli mamy juz dac sobie spokoj z ksiazkami i podercznikami do puki ISA nie zbankutujei inne wydawnictwo nie zajmie sie wydawaniem polskich wersji? Tak z tego wynika. Tak prawde mowiac to bylo cos co ISA miala jako priorytet(wydawanie DnD i FRow). Z czego oni teraz zarabiaja, wydajac jakesi ksiazki, ktorych nikt nie kupuje? No moze z Magica to fakt, ale takto przeciez to juz jest 8-9 miesiecy bez wydanej ksiazki z FR. Ciezko zyc w tym kraju, miejmy nadzieje, ze pojda po rozum do glowy i wreszcie zobaczymy jakas nowa pozycje, chociaz V tom WPK, bo na Elmintera juz nie licze.
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

śr lut 08, 2006 6:11 pm

Jak zobaczylem maila, ze cos w tym temacie ruszylo, to mialem nadzieje, ze w koncu jakies ksiazki zostana wydane, a tu dalej nic. Zadnej inforamcji na stronie ISY o tym, ze beda jakies opoznienia, kompletnie nic :(

Rebound pisze:
Powód? Osobiście podejrzewam, że to coś z przetasowaniami kadrowymi, bowiem analogiczną sytuację można było zaobserwować, kiedy Hasbro przejmowało Wizardów.

Ktos przejmuje ISE :razz: ?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw lut 23, 2006 10:37 pm

Cóż, zawitałem ze swoim pytaniem do tego tematu bo do Oficjalnych zapowiedzi ISY nie pasuje a z tym tematem będzie chyba najbardziej "spokrewnione". Mianowicie, czy posiada może ktoś wiedzę o tym czy ISA planuje wydać 3 tom trylogii Wojen Krwi z Planscape'a pt. Planar powers bo skoro dwa pierwsze tomy zostały wydane to ostatni chyba tez powinien, no a czas leci i leci a o jej wydaniu ani widu, ani słychu :(
Dzięki z góry za odpowiedź(o ile taka padnie :wink: )
 
Awatar użytkownika
MadMill
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: śr mar 03, 2004 6:25 pm

pt mar 10, 2006 11:50 am

Wrszcie cos sie zaczyna ruszac. Krainy Nieslawy juz w marcu. Potem Lowcy Klingi oraz V tom WPK. Podobno tez zakupiony jest pierwszy tom Netheril Trilogy. Lepsze to niz nic :razz: .

----------
EDIT:
Chlopaki i dziewczyny tylko spokojnie :wink: .
http://www.isa.pl/forum/viewtopic.php?p=163192#163192

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości