Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

4ed - wyciek przed premierą!

czw maja 29, 2008 5:13 pm

Stało się... Czytałem na zagranicznych forach, że 4ed na 10 dni przed premierą przedostała się do sieci. Nie wiadomo jeszcze jak się to stało, ale faktem jest, że niestety jest to prawdą:/ Namiarów nikomu nie dam, nawet na priva więc nie pisać! Szkoda wielka, że taka firma jak WoTC nie potrafiła dopilnować takiej sprawy. Chociaż może wina leży po stronie molochów jak amazon, którzy pre-ordery wysłali o wiele wcześniej do nabywców. Ci, którzy nie mieli w ogóle kupić 4ed zacierają pewnie ręce. Potem się dziwić, że w Polsce nie wypuszczają książek RPG jak nawet Amerykanie mają problem z piractwem...
 
Awatar użytkownika
vh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 4:09 pm

czw maja 29, 2008 5:26 pm

Spokojnie. Plamę dało buy.com, rozsyłając 'przez pomyłkę' kilkadziesiąt kopii. AFAIK ten sklep robi takie akcje notorycznie. Kiedy pierwsi ludzie zaczęli pisać o tym, że dostali swoje podręczniki, w sieci pojawiły się pedeefy... tyle, że (żeby było śmieszniej) nie były to skany (teraz, po dwóch dniach, te pewnie też są dostępne). Puścił je w obieg ktoś od wizardów lub ktoś z drukarni.
A dobra strona tego całego ambarasu jest taka, że amazon, po masowym odpływie zamówień do buy.com, obniżył cenę o kolejne 5%.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw maja 29, 2008 6:03 pm

Bayuer pisze:
Ci, którzy nie mieli w ogóle kupić 4ed zacierają pewnie ręce. Potem się dziwić, że w Polsce nie wypuszczają książek RPG jak nawet Amerykanie mają problem z piractwem...

Przecież tak, czy siak pdf'y by się pojawiły w sieci i tak, czy siak osoby, które nie chciałyby kupić oryginałów tylko spiracić sobie podstawkę, by to zrobiły, tylko że 2 tygodnie później.

Odnośnie zaś samego WotC, to ja coś kojarzę, że miały być jakieś WE dostępne tylko dla posiadaczy oryginalnych podręczników. Przy czym WE miały być bardziej rozbudowane, niż te do 3.5.
Nie udało mi się tego potwierdzić, ale zobaczymy czy tak jest za jakieś 3 tygodnie.
 
Awatar użytkownika
vh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 4:09 pm

czw maja 29, 2008 6:57 pm

Suldarr'essalar pisze:
Odnośnie zaś samego WotC, to ja coś kojarzę, że miały być jakieś WE dostępne tylko dla posiadaczy oryginalnych podręczników. Przy czym WE miały być bardziej rozbudowane, niż te do 3.5.
To już raczej dawno i nieprawda. Obecnie sprawa wygląda tak, że różne goodies będą dostępne w trójcy dragon/dungeon/ampersand razem z subskrypcją do Insidera. Ta przez 'jakiś czas' ma być darmowa, szczegóły wizardzi mają podać po premierze.
[krakanie] A na moje oko, to 'strategia sieciowa' zmieniała się wizardom tyle razy, że spokojnie możemy wnioskować o jej braku. Ech, nigdy nie mieli szczęścia do internetu. Vide Gleemax. [/krakanie]
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

czw maja 29, 2008 11:12 pm

No ktoś na enworldzie implikował, że te skany to odrzuty z drukarni i wersja gotowa ma się troszeczkę różnić od tej pirackiej.
Tak czy siak, lepiej chyba jednak kupić w sklepie - zwłaszcza że będzie chyba darmowy dostęp do insidera.
 
Awatar użytkownika
Elkhwind
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 26, 2007 7:51 pm

pt maja 30, 2008 1:20 pm

Według mnie wcale nie uprościli zasady. Wystarczy spojrzeć na kartę postaci i już można świra dostać :( Tyle tego, że hey.
Ale podoba mi się nawet schemat rozwoju postaci class/paragon path/epic destiny.
 
Awatar użytkownika
ironfist
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:50 pm

pt maja 30, 2008 3:42 pm

Ten wyciek to istotnie wpadka niezła. A 5% dodatkowej obniżki na amazonie to już :D .

PS. Łażąc po sieci znalazłem takie coś: http://dnd4.com/ . Jest to kompilacja tego co WOTC umieścił w ich "oficjalnych" przeciekach, rzeczy z for itp.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pt maja 30, 2008 5:07 pm

A ja bym proponował stworzenie oddzielnego forum poświęconego 4ed. W końcu najwyższa pora! Można by tam zamieszczać twórczość własną jak i rozmawiać o zmianach w systemie.

PS. Nawet na enworldzie nie ma takiej restrykcji jak tutaj:D Tam wprawdzie nikt nie wkleja bezpośrednich linków, ale słowo torrent i google nie są zakazane:D
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

pt maja 30, 2008 6:33 pm

Suldarr'essalar pisze:
Może jeszcze umieścicie newsa na stronie głównej?

Tak się składa, że góra redakcyjna dowiedziała się o wpadce kilka godzin po tym fakcie i nabrała wody w usta. Właśnie dlatego żeby nie pojawiła się o słabych duchem myśl, że ściągną zamiast kupić. ;-)

Aha, i jeszcze dla tych co chcieli ten ściągnięty podręcznik drukować. Całość ma chyba 852 strony (o ile pamiętam z Amazon). W związku z tym bardziej się opłaca zamówić i mieć oryginał, niż tak kombinować. Przedpremierowo Core Set na Amazon kosztuje 57,72 USD (+ 7,98 USD za wysyłkę), czyli przy kursie około 2,20 zł/USD daje nam 144 złote. To 48 złotych za sztukę, albo tyle ile dwa polskie podręczniki do D&D.


Forum o 4Ed z pewnością będzie, nie takie systemy mają własne fora ;-), ale na razie nie było jeszcze nawet premiery.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz cze 01, 2008 9:54 pm

Tyle zostało postów względnie na temat. Topic został przesunięty do nowego forum, możliwe, że zmieni położenie jeszcze raz, jeśli Zsu będzie chciał go spowrotem wciągnąć do siebie.

Proszę o nie zbaczanie z tematu i nie flejmowanie. Jest sesja i to naprawdę dokłada niepotrzebnej pracy.

OT o piractwie został wydzielony tutaj. Dyskusję prawną/nie prawną można kontynuować tam. Proszę tylko nie przeginać pały.

Z tematu został jeszcze wydzielony wątek oscylujący wokół "co ta redakcja sobie myśli". Skonsultuję co z nim zrobić i wtedy skończy albo jako osobny temat albo zostanie gdzieś dołączony. Tu proszę jeszcze o cierpliwość.

Tyle z mojej strony.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pn cze 02, 2008 7:09 pm

Seth, nie ma problemu - pełne poszanowanie decyzji moderatorów, tylko prośba na przyszłość - ustalcie spójne podejście do serwisu oraz unikajcie nienajszczęśliwszych wypowiedzi. Bo Redakcja na razie nie wybiega w przyszłość, tylko re(d)aguje, niestety.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości