Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

7th Sea CCG

wt wrz 18, 2007 12:21 pm

Jako, że wracam do tematyki 7th Sea zainteresowała mnie także ta karcianka. Ma ktoś o niej z forum informacje, karty itp? Zaznaczam, że Google znam i sam sobie mogę poszukać w wyszukiwarce potrzebne rzeczy, interesuje mnie wasza osobista działalność na tym poletku.

ps. I ciekawi mnie czy ktoś tu jeszcze zaglada, tylko wstydzi się popisać.
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

wt wrz 18, 2007 5:56 pm

Ja zaglądam regularnie. Codo karcianki to chyba tylko już przez allegro można kupić...
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

śr wrz 19, 2007 10:23 pm

Cieszy mnie ruch na forum, bo odejmujac moje 2 wizyty to 30 razy temat było ogladany. To "aż" czy "tylko" tyle? Jest jakis potencjał, dla którego warto coś zrobić.
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

czw wrz 20, 2007 10:25 am

Potęcjał zbadany - co dalej???
 
Fingal
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: pt maja 27, 2005 1:24 pm

wt wrz 25, 2007 3:41 pm

Karty posiadam, w tym dwa zestawy - L'Empereur's Royal Navy oraz Brotherhood of the Coast. Obydwa z Allegro oczywiście, choć z systemem zapoznałem się dużo wcześniej, zresztą od niego zacząłem przygodę z settingiem 7th Sea. Kumple mają resztę dostępnych decków, głównie z edycji No Quarters!, Strange Vistas i Shifting Tides. Gra jest, nie ukrywam, jedną z lepszych karcianek, w jakie miałem okazję grać. Karty polecam zobaczyć nawet tym, którzy z karciankami są na bakier, jako że grafy, flavour texty i całokształt kart pozwalają lepiej zrozumieć klimat Siódemeczki.
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

śr wrz 26, 2007 12:57 am

Znane wam jest miejsce w przepastnym internecie, gdzie można znaleść
Visual Spoiler do 7th Sea?
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

pn wrz 08, 2008 9:26 am

Up topic.

Ktoś gra? Mam 2 startowe talie General i Brotherhood, jeżeli znalazłaby się chętna osoba do zagrania na terenie Poznania to zapraszam.
 
Awatar użytkownika
Ainsel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt sie 24, 2007 6:10 pm

pn wrz 08, 2008 9:28 pm

Ehh i pomyśleć że jeszcze kilka miesięcy temu mieszkałem w Poznaniu...

Tak a propos, jak się ta gierka przedstawia na tle podręczników? W sensie świat i ogólne założenia są takie same w karciance jak i w RPG?
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

wt wrz 09, 2008 10:23 am

Peszek.

jak się przedstawia? Intrygująco. Cała gra opiera się na walkach na statkach, więc nie jest to teren zwyczajnych RPGów, ale wyeliminowali problem wielkiej załogi, wśród której gdzieś tam jest drużyna.

na przykładzie Generała.
Maksymalna załoga statku to 6 osób. Nie jest to 50 Bukanierów, 3 kucharzy i 20 majtków. Te około 6 osób ( zmienia się to zależnie od kart), tworzy klimat drużyny, która wędruje tym statkiem. Można załogę discardować, więc wprowadzam nowych, w danej chwili potrzebnych.

Świat gry budują także ilustracje i flavory, a te są świetne.
Spokojnie można połączyć bitwy rozgrywane za pomocą kart, na to, co się dzieje w świecie RPG. Zresztą nie widzę problemów, żeby stworzyć karty swoich postaci, które mogą być członkami załogi.
 
Hajdamaka

wt wrz 09, 2008 10:30 am

Na sieci jest jakos wyjatkowo malo zdjec deckow.
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

wt wrz 09, 2008 11:15 am

http://www.swashbucklingadv.com/ccg/expansions.html
Pod tym linkiem jest parę stron kart, do własnego wydruku, ale nie są tak ładne jak oryginały.

Możesz poszukać w sklepach internetowych. Mój dostawca z Allegro nie sprzedaje singli, więc zdjęć od niego nie mam. Gierka jest ciekawa.
 
Awatar użytkownika
Ainsel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt sie 24, 2007 6:10 pm

wt wrz 09, 2008 1:17 pm

Czyli w sumie jest możliwość że gramy sobie normalnie w fabularne 7th Sea cały czas, a gdy MG zgotuje graczom bitwę morską, to wszyscy wyciągamy karciankę i rozgrywamy ją w taki sposób?

Zastanawiam się tylko czy np. jeden MG może grac jako załoga jednego okrętu, a Gracze jako jego przeciwnicy na drugim... Bo jeśli tak to może nabędę sobie gierkę i będzie czym uatrakcyjniać sesje RPG...
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

wt wrz 09, 2008 1:40 pm

W CCG poruszasz się zazwyczaj po 5 morzach, a tego niestety nie możemy opisać ciekawie fabularnie.

W RPG może nagle atakować cała załoga, a w CCG całą załogę reprezentuje zazwyczaj do 8 osób.

Miałem podobny pomysł z Piratami z Hiszpańskiego wybrzeża, ale myślę teraz jak użyć talii. Na razie się wstrzymaj. Rozegram jeden scenariusz i go opiszę, więc będziesz wiedział, czy ma sens kupowanie karcianki do bitwy.

Niezaprzeczalny plus. Ilustracje kart, mogą się przydać w trakcie RPG.
Nie będę mógł tego zastosować ponieważ teraz mamy przerwę w kampanii zupełnie innego systemu, ale jak tylko będzie okazja to spróbujemy swoich sił na morzach i oceanach.
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

pt paź 10, 2008 12:53 am

cześć. mam pytanie. Właśnie zaopatrzyłem się w garstkę kart do 7th Sea. Czy ktoś z Was natknął się może w sieci na instrukcję do gry? Będę wdzięczny za linka (tutaj lub na PW).
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

pt paź 10, 2008 8:51 am

http://en.wikipedia.org/wiki/7th_Sea_Collectible_Card_Game
Jak zwykle wikipedia może być przydatna, choć w małej mierze.
Ciebie interesuje z tego dział: gameplay. O dziwo jest dużo tam wyjaśnione.
Mieszkasz w miastach odległych ode mnie niestety, mam jedną instrukcję wolną.

Pytaj się tutaj na forum, co będę mógł to Ci powiem.
 
Dorian
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 19, 2009 10:05 pm

Re: 7th Sea CCG

sob gru 19, 2009 10:06 pm

Witam mam do zaoferowania sporo kart do 7th sea jeśli ktoś będzie zainteresowany to proszę o kontakt [email protected]
 
pawelxp4
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 2:05 pm

7th Sea CCG

wt wrz 21, 2010 2:08 pm

Poszukuję kart do tej gry. Chętnie kupię -> jeśli posiadasz jeszcze te karty to pisz na email [email protected]

pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości