Zrodzony z fantastyki

 
limpingman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 08, 2013 12:13 pm

Autorska pełna errata zasad

pt mar 08, 2013 12:29 pm

Hej,

Razem ze znajomymi, z którymi grywamy w RPGi od zamierzchły czasów, gdy smoki latały jeszcze nad ziemią, postanowiliśmy wreszcie ugryźć ten niesforny Monastyr. Od kiedy ostatnia kampania skończyła się kłótnią na temat zasad (walką między graczami, w której część z nich zginęła) przed długi czas nie ruszaliśmy temat decydując się na Śródziemię, Nowego Młotka, Wampira. Teraz jednak wróciliśmy do Monastyru i zadaliśmy sobie niemało trudu, żeby dopracować wszelkie mechaniczne braki, doprecyzować nieścisłości i usprawnić szczegóły.
Efektem prac jest autorska errata samych zasad i mechaniki. W większości nie wyjaśniamy dlaczego takie a nie inne rozwiązanie przyjęliśmy, ale każdy obeznany z zasadami po chwili zastanowienia powinien zrozumieć nasze podejście. Wierzę, że ta errata przyda się tym, którzy tak jak my uważają, że:
- Monastyr oferuje bardzo bogatą, ciekawą i interesującą mechanikę walki, ale...
- ... ze względu na jej poziom skomplikowania wiele umknęło autorom i jest w niej niestety wiele dziur.

Przy opracowywaniu erraty korzystaliśmy zarówno z tego forum jak i z wielu innych zmian, zasad, materiałów przygotowanych zarówno przez nas jak i przez inne osoby. Dziękujemy zatem z góry wszystkim, których rozwiązania wciągnęliśmy do naszego dokumentu.
Założeniem było przygotowanie jednego dokumentu (erraty) w taki sposób, aby do grania był potrzebny jedynie podręcznik podstawowy (wraz z oficjalnymi erratami) i właśnie niniejsza autorska errata. Wierzę, że udało nam się wyprostować większość problemów z mechaniką. Waszej decyzji pozostawiamy czy skorzystacie z całości zaproponowanych rozwiązań, z części czy z niczego. Tak czy inaczej dzielimy się efektem naszej pracy.

Pozdrawiam,
Przedstawiciel Bandy Rogala - Żul
Załączniki
Errata zasad by Banda Rogala.pdf
Autorska pełna errata zasad
(452.29 KiB) Pobrany 207 razy
 
helion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 10, 2011 5:46 pm

Autorska pełna errata zasad

sob mar 30, 2013 10:09 pm

Nareszcie wyszła errata. Od lat na to czekałem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości