Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
dominaris
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Będe robił gry!

czw wrz 26, 2013 9:59 am

Chyba każdy, kto grywa w gry komputerowe, miał taki moment w życiu gdy marzył o tym aby pracować przy tworzeniu gier. Dla większości game dev pozostał w sferze marzeń.. ale dlaczego?!Game dev się rozwija i nawet w Polsce jest praca w tej branży!Na forum gry Darken Age (nie dziwota, że jej nie znacie - dopiero zbierają zapisy na betę) ruszył temat, w którym każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi wątpliwościami co do pracy w tej branży, a ci którzy już siedzą w temacie opisują swoje doświadczenia związane z grami. Link do tematu:http://pl.darkenage.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=58Może pojawi się tam niezawodna recepta na zdobycie pracy przy produkcji gier? Kto wie.. śledźcie temat, a najlepiej - zadawajcie pytania - od tego w końcu są fora..

Awatar użytkownika
szafer
Użytkownik
Użytkownik

Będe robił gry!

ndz paź 27, 2013 2:47 am

Tak, każdy choć przez chwilę na pewno myślał o tworzeniu gier :D Ja jednak wolę o grach pisać.

Bomba.23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Będe robił gry!

śr lis 13, 2013 9:19 pm

A ja wolę w gry grać niż je robić :P

wawrzyk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw lis 14, 2013 3:20 pm

Na tworzeniu gier można nieźle zarobić. Pomysł o platformie android / iOS

Pendulum
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Będe robił gry!

wt lis 19, 2013 8:40 pm

dokladnie jesli robisz sam to probuj apki na Androida

zgorzal
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Będe robił gry!

sob lis 23, 2013 5:23 pm

Próbuj sił w Blizzardzie może uda Ci się zawrócić twórców d3 ze złej drogi :D

kol
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Będe robił gry!

sob kwie 26, 2014 3:35 pm

Każdy chciał robić bo nie wiedział ile trzeba włożyć w nie pracy - ja teraz wiem ile czasu może zająć stworzenie prostej gry przeglądarkowej i nie mam ochoty jej tworzyć :P
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2021 11:02 am przez Lord Xan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: usunięcie treści reklamowych

Janusz388
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt mar 03, 2015 5:05 pm

Niekoniecznie zajmuje to wieczność :) Np. w Unity 3d można stworzyć świetną grę w trójwymiarze i to w ciągu kilku miesięcy. Mówię o naprawdę dobrej i dopracowanej grze. A zresztą, jeśli ktoś to lubi, to czerpie z tego taką przyjemność, że wizja robienia gry przez 3 lata nie odstrasza ani trochę.
Ostatnio zmieniony wt mar 03, 2015 5:06 pm przez Janusz388, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

wpcontent
Użytkownik
Użytkownik

Będe robił gry!

pn mar 09, 2015 5:44 pm

Lepiej grywać :)

januszpogorzelski0
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt kwie 17, 2015 2:21 pm

Tworzenie gier komputerowych to ciekawe zajęcie, wiele ludzi chce przy tym pracować. Ale wcześniej trzeba nabyć odpowiednie umiejętności, to może trochę potrwać, ale warto.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

Będe robił gry!

sob kwie 18, 2015 7:07 pm

Czy ja wiem czy warto? Wbrew pozorom jest to typowa praca programistyczna/graficzna. Języki są mało wymagające jeśli chodzi o składnię, bardziej chodzi o obszerność kodu oraz jego optymalizację. W temacie grafiki - wiadomo raster, wektor + modelowanie 3d/rendering. Praca jest żmudna, długa i relatywnie mało płatna (nawet w standardach firm zachodnich). Jako typowy programista czy grafik zarobisz więcej i szybciej zobaczysz efekt swojej pracy,.

mateuszk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Będe robił gry!

pt maja 22, 2015 4:19 am

Powodzenia chłopaku, to nie łatwa sprawa, dużo nauki przed tobą.

Jasiek6
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz kwie 10, 2016 1:08 pm

Jak tylko będziesz miał jakieś projekty, plany pomysły to pisz. Jestem ciekawy oraz z chęcią coś doradzę :)

matix187
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt kwie 29, 2016 11:53 pm

mateuszk pisze:
Powodzenia chłopaku, to nie łatwa sprawa, dużo nauki przed tobą.

Zgadza się. Tak w ogóle to w każdej dziedzinie trzeba się uczyć.

ytra
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt maja 03, 2016 1:43 pm

Daj znac jak już coś zrobisz:D

Awatar użytkownika
afertek24s
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Będe robił gry!

czw maja 26, 2016 10:23 am

sam chciałem wiele lat robić gry, zawsze zaczynam i nic nie kończę, więc trzymam kciuki

krysias
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Będe robił gry!

wt lip 19, 2016 2:59 pm

Też miałam taki czas w którym chciałam tworzyć gry logiczne. Nic z tego nie wyszło. Od tamtej pory lubię grać :D i czytać o grach i nowościach sprzętowych.

Gigi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Będe robił gry!

śr lip 20, 2016 4:55 pm

"Chciałem robić gry". Myślicie, że to takie łatwe jest? Nad taką grą, nawet prostą platformówką trzeba spędzić mnóstwo czasu i przede wszystkim należy dysponować odpowiednimi umiejętnościami, które na pewno nie przyjdą w tydzień.

Awatar użytkownika
Tiana
Użytkownik
Użytkownik

Będe robił gry!

czw lip 28, 2016 1:36 pm

Powodzenia :)
To olbrzymie wyzwanie, ale też duże zadowolenie, gdy uda się coś osiągnąć. Uważaj tylko z grami przeglądarkowymi, bo to studnia bez dna - wiecznie trzeba coś dodawać, poprawiać, ulepszać, unowocześniać. Powiedziałabym nawet, że to praca na dwa lub trzy etaty.

Mój kuzyn pracował kiedyś w tej branży w UK i powiem tyle: źle nie zarabiał :) Wiele zależy od umiejętności programisty/grafika i marki firmy.

Awatar użytkownika
norbi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt paź 25, 2016 9:27 am

A czy są miejsca, gdzie przyjmują np. na staż jeśli chodzi o tworzenie gier? Mam na myśli osobę, która wcześniej się tym nie zajmowała, ale podstawy programowania już zna ;)

klakowsk1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn maja 08, 2017 11:54 am

a ja bym wolał popracować nad grą. Być twórcą to wielka satysfakcja z mozliwości zrobienia frajdy z grania w grę innym.

Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec

wt maja 09, 2017 2:35 pm

Ja też pracuję nad grą (hobbistycznie, ale wierzę, że z powodu zawodu mam dość profesjonalne podejście). 

Jakby ktoś chciał dołączyć do zespołu to proszę o info, co chciałby ew. robić  (np. grafika, layout interfejsu, programowanie, bazy danych, wymyślanie fabuły, tekściarz, tester, ilustrator a nawet muzyka czy efekty dźwiękowe). Robię oczywiście RPG, ale rewolucyjnego :)

I żeby nie było - kiedyś już gry pisałem, co prawda w innej technologii (asembler na x86) ale wiem o co biega, co boli i gdzie pojawią się problemy (pojawią się wszędzie tam, gdzie ich się nie spodziewamy).

Pan_konrad
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt sie 08, 2017 9:25 am

Tworzeniem gier zajmuje się wiele osób i każda z tychże osób jest odpowiedzialna z pewną cechę gry. Są animatorzy, kreślarze, twórcy teł i inni. Samodzielnie stworzyć grę, to jakby chcieć polecieć w kosmos helikopterem :D

ictb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr sie 09, 2017 12:12 pm

życzę sukcesu podobnego lub większego do margonem :)

Awatar użytkownika
Rudyryc
Użytkownik
Użytkownik

pt wrz 29, 2017 3:40 pm

Bardzo trudno jest się wkręcić w branżę. Jeśli już, trzeba naprawdę się na tym znać i mieć doświadczenie. Ale z ciekawości - mamy na forum kogoś zatrudnionego na etat w firmie deweloperskiej? :)

Awatar użytkownika
Shellek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw cze 21, 2018 3:17 pm

Przy powrocie mody na pixelart i dostępnych dzisiaj narzędziach można spokojnie latać w kosmos helikopterem :) Jak nie ma się głupich myśli, żeby od razu zrobić grę życia, tylko podłubać jakieś mniejsze projekty, to daje to mnóstwo frajdy. Osobiście mogę polecić program Construct 2, w którym można składać gry w HTML 5 a potem je wypluwać jako normalne gry mobilne, przeglądarkowe, a nawet pod Xboxa - bez programowania :) Przypomina to bardziej rozwiązywanie zagadek, niż klepanie faktycznie milionów linii kodu, ale program jest od ludzi, którzy ogólnie robili w grach i wiedzą czego twórca potrzebuje (podobnie jest z Unity).

Ja nie mając pojęcia o temacie, korzystając z tutoriali (a jest ich mnóstwo na stronach/forum programu), darmowych zasobów dostępnych w necie (grafika, muzyka, dźwięki, ui) zrobiłem w 2 wieczory wariację Flappy Birda na 3 osoby :) Tu możecie sprawdzić: https://gryfek.pl/kliknij-i-lec. Wiem, że to nie GTA V, ale ta gra nauczyła mnie na tyle dużo, że mógłbym teraz zrobić np. platformówkę 2D. Po niej pewnie dałbym radę zrobić w miarę sprawnie RPG'a, itd. A poczytajcie sobie historie ludzi od takich gier jak np. Shovel Knight, jakie dzisiaj robią hajsy :) Jeżeli więc ktoś chce robić gry, to zachęcam, bo rynek gier jest olbrzymi a zapotrzebowanie na ludzi w tej branży bardzo duże.
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2020 10:03 am przez Shellek, łącznie zmieniany 3 razy.

podi222
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt cze 22, 2018 12:11 pm

Tworzenie gier jest to bardzo trudne zajęcie. Jeśli ktoś tutaj sugeruje, że zrobienie gry na "androida" to najłatwiejsza droga jest w błędzie. Na sukces gry w Google Play pracuje cała masa ludzi. Od zarządu, który organizuje finansowanie po menadżerów zarządzających zespołami, aż po ludzi, grafików, programistów, analityków. Produkcja gry to jedno. Monetyzacja i wydanie gry to drugie. Śmiem twierdzić, że niewykonalne zadanie w pojedynkę. Weźmy na przykład taką grę jak EVE Online. Przecież żeby zrobić tak zaawansowaną grę pod względem marketu, cen, kosztów pozyskania i utrzymania statków i budynków potrzeba specjalistów z zakresu ekonomii. Tworzenie gier to ciężki kawał chleba, nawet dla zespołu 8-12 osób.

no7ic
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn sty 04, 2021 2:46 am

Da się stworzyć samemu grę, ale na dobrą sprawę ciężko być jednocześnie dobrym programistą tak, aby zachować realistyczną fizykę w grze  jednocześnie tworzyć fajną miłą dla oka grafikę, która wprowadzi gracza w stworzony przez nas świata. Kwestia też tego jak zaawansowany tytuł chcielibyśmy stworzyć i tutaj już jest temat rzeka.

Gry 3D, wymagają renderów i to już wyższa szkoła jazdy. Gry "płaskie" są dużo łatwiejsze do ogrania i wcale nie oznacza ,że będą to mniej popularne tytułu. Pomyślcie ilu was naparzało w chociażby tetrisa :D, który wbrew pozorom wciąż cieszy się dużą popularnością. Jeśli ktoś grał w gry typowo przeglądarkowe to pewnie znajoma będzie mu ta seria gier Ogień i woda, zerknijcie sobie w jaki sposób ta gra jest stworzona i czemu taki odniosła sukces. 

- kooperacja, można grać samemu lub zaprosić znajomego do rozgrywki (dwie postacie do wyboru). 
- grafika, niby prosta ale jadnak przyjemna dla oka, mamy tutaj typowo "płaski" światem
- sporo poziomów i nowych utrudnień z każdym kolejnym

Gra doczekała się 5 części i pomimo, że ma już swoje lata wciąż jest bardzo popularna na całym świecie, fajnie by było się wstrzelić w tego typu temacie :) Jest ktoś na forum kto pisze gry, lub chciałby przy tym podziałać? Odezwijcie się do mnie na priv ;)

Awatar użytkownika
Entien
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn sty 04, 2021 8:47 pm

Bawiłem się kiedyś w tworzenie gier w gotowych do tego przeznaczoncyh programach. Najpierw był dołączony na CD do gazety - The Games Factory. Fajna zabawa ale miało się jak na tamte czasy do dyspozycji tylko dołączoną bilbiotekę zasobów no więc kleiło się z tego co się dało - proste strzelanki, platformówki itp.
A potem znalazłem RPG MAKERA. Też typowy program działający na gotowym silniku ale zostawia spore pole do popisu przy "tworzeniu gier"
I pozwala się przekonać że nawet jak mamy w głowie "super" pomysł na epicką fabułę to już przy próbie sklejenia jej w konkretne wątki i próba prowadzenia gracza za rękę to całkiem trudne zadanie :D Mimo wszystko skońćzyło się na paru grywalnych gierkach, które do dziś gdzieś po internecie krążą :) Polecam każdemu spróbować choćby dla frajdy jaką daje możliwosć pogrania we własnego rpg'a :)

Awatar użytkownika
Sorrow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr cze 16, 2021 10:32 am

Można się też kreatywnie realizować modując gry w ramach hobby. Często w ten sposób kosztem relatywnie niewielkiego wysiłku można uzyskać w ten sposób grę marzeń. Ponadto można też modyfikować kod źródłowy gier open source.
Ostatnio wróciłem do nauki programowania przez to że dowiedziałem się że Postal jest open source, więc wreszcie mogłem wprowadzić w nim zmiany o których marzyłem gdy grałem w normalną wersję gry.