Zrodzony z fantastyki

Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Re: Chronologia powieści i opowiadań

wt gru 12, 2017 8:15 pm

Nie są one opisane. Trzeba się ich domyślić z treści "Wojny Honor". Pomiędzy wierszami były na tyle dopowiedziane, że nie odczułem jakiegoś braku.

Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec

wt gru 12, 2017 8:22 pm

Pierwszy tom Wojny to okres zawieszenia broni. Wybryki rządu Highrig'a, kombinatorka polityczna w Haven i właśnie odpal jaki był w wyniku romansu Honor i Whitehavena. Oficjalnie modyfikacja przysięgi małżeńskiej Whitehavena to chyba dopiero kolejny tom

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr gru 13, 2017 8:25 am

Bolobolo pisze:
Czy ktoś mi odpowie na pytanie co z wydarzeniami pomiędzy "Popiołami zwycięstwa" a "Wojną Honor"? Bo ta ostatnia zaczyna się jak już są parą z Withhaven'em i akcja toczy się po upadku poprzedniego rządu. Trochę się zgubiłem.

W "Popiołach" w Hamishu i Honor odżywa uczucie. 
W Wojnie cz.1 - łażą za sobą 
W Wojnie cz.2 - zalecają się do siebie - pod koniec Wojny Emily (aktualna żona Hamisha) akceptuje ten związek i..."przyzwala" na sex. 
Potem to już z górki jest "Za wszelką cenę- najpierw są parą nieoficjalnie - w mediach mówią że nie są, sex jest u Emilki pod dachem, a potem robią sobie Graysonowski ślub w trójkącie i wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Zapomniałbym... ciąża i...brrr... dziecko w sztucznej macicy zostaje a Honor dalej wojuje.
Ostatnio zmieniony śr gru 13, 2017 8:49 am przez Soltys, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec

śr gru 13, 2017 8:31 am

Dawno czytałem, niemniej jest to generalnie wyjaśnione w Wojnie Honor. Sprawa tego romansu jest jednym z ważniejszych wątków politycznych przed odlotem Honor do Silesi

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr gru 13, 2017 8:46 am

Doom pisze:
Dawno czytałem, 

To nie było do Ciebie tylko do pytającego - zanim napisałem posta już dwa wskoczyły. A trzeba było zacytować....:)

Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec

śr gru 13, 2017 8:48 am

:D

Bolobolo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt gru 19, 2017 11:49 am

Dzięki za pomoc. Coś mi się zły e-book ściągnął. Zassałem inny i teraz wszystko gra. :D

Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt gru 19, 2017 5:50 pm

To już chyba wiem co się stało. "Wojna Honor" w polskim wydaniu została podzielona na 2 tomy i to co zacząłeś pierwotnie czytać to po prostu tom nr 2.

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr sty 10, 2018 9:20 am

Dodany kolejny...CIEŃ. 

Cień zwycięstwa obejmuje znów parę poprzednich tomów i uzupełnia różne białe plamy. Od momentu łomotu w Monice do momentu wjazdu Mike na orbitę Mesy. 
Straaaasznie rozbabrany z powodu pobocznych wątków światów pogranicza. Zwłaszcza Planety Włocławek (hihi-moje rodzinne miasto) będącej odpowiednikiem Polskiej diaspory w kosmosie. 

krzykr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw paź 31, 2019 11:11 pm

Przydałoby się zaktualizować wikipedie webera jak i tutejszą chronologię o ostatnią powieś....

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lis 04, 2019 7:24 am

krzykr pisze:
Przydałoby się zaktualizować wikipedie webera jak i tutejszą chronologię o ostatnią powieś....

Się przeczyta się poprawi ;)
Jeżeli przeczytałeś mógłbyś coś zasugerować.

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt sie 07, 2020 12:46 pm

Ostatni tom głównego nurtu HH dodany. Nieprzejednana Honor załatwia pewne niezałatwione sprawy do końca.

Nadal mi zgrzyta lista w sprawie różnych "cieni"