Zrodzony z fantastyki

 
galar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 8:52 am

Fantazje Zielonogórskie 2018 - konkurs literacki

pn mar 26, 2018 2:31 pm

Nadchodzi czas Fantazji!
 
Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza VIII edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności. Najlepsze konkursowe opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii.
 
Sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można upowszechniać również za pomocą fantastyki. Klimat i metafizykę miasta można budować także w świecie wyobraźni. Chcielibyśmy, aby co roku o kolejny tomik rozrastała się biblioteczka zielonogórskich fantazji, marzeń i koszmarów. Na półkach czytelników stoi już siedem tomów tekstów o naszym fantastycznym mieście, a w 2015 roku Fantazje zwyciężyły w prestiżowym plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie.
 
Konkurs towarzyszy tegorocznym 32. Bachanaliom Fantastycznym, które odbędą się w październiku 2018 roku w Zielonej Górze. Wtedy też ukaże się antologia z najlepszymi tekstami. Zwycięzca naszego konkursu, prócz publikacji i chwały, otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 1000 zł i okolicznościową statuetkę Wiedźmy.
 
Opowiadania należy nadsyłać do 1 czerwca 2018 r. na adres: [email protected]. Ich objętość nie może przekraczać 35 tys. znaków.
 
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.fantazje.adastra.zgora.pl
 
Sekretarzem konkursu jest Maciej Dobrowolski. Kontakt poprzez emaila konkursowego.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości