Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

natka269705
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Książki Mojego Życia

śr gru 13, 2017 11:21 pm

Sarah J. Maas nauczyła mnie czym jest dobra fantastyka. Podniosłam poziom czytanych książek i na będę chyba do końca życia wspominać twórczość tej autorki 

aripi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw gru 14, 2017 10:03 am

Dla mnie przełomową książką, jeśli chodzi o fantastykę jest "Pan lodowego ogrodu" Grzędowicza. Miałam średnią opinię o tym gatunku, dopiero ta ksiażka odmieniła sprawę zupełnie i teraz zaczytuje się w "Wiedźmina".

Awatar użytkownika
Vector4
Użytkownik
Użytkownik

sob lut 24, 2018 7:59 pm

Dla mnie przełomem była seria Wiedźmin, może nie była to pierwsza książka jaką przeczytałem z własnej woli (czyli książka nie będąca lekturą), ale to przygody Geralta zachęciły mnie do książek (czyli udaremniły wieloletnie starania systemu edukacji).
OK, żeby być uczciwym, to była jedna lektura, która wzbudziłą moje zainteresowanie, a mianowicie Folwark Zwierzęcy - z perspektywy czasu coraz bardziej go doceniam.

Awatar użytkownika
Exar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 26, 2018 12:34 pm

czyli udaremniły wieloletnie starania systemu edukacji

Jeśli uda Ci się cokolwiek w życiu osiągnąć, to w 90% przypadków nie będzie to "dzięki" szkole, tylko "mimo" szkoły.

Awatar użytkownika
Vector4
Użytkownik
Użytkownik

wt mar 06, 2018 9:10 pm

Jeśli uda Ci się cokolwiek w życiu osiągnąć, to w 90% przypadków nie będzie to "dzięki" szkole, tylko "mimo" szkoły.

Święte słowa

hildon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

sob mar 17, 2018 11:13 pm

Mechaniczna pomarańcza zdecydowanie

wiedzma51
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn mar 19, 2018 10:30 pm

Zdecydowanie, definitywnie i kategorycznie Władca Pierścieni.

KingaZ596
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt mar 20, 2018 11:06 pm

Witam...
Powie, szczerze, że nie czytałam dobrej książki od wieków...dzieciaki zabrały mi calkowicie wolny czas :(

Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt mar 23, 2018 9:20 am

Exar pisze:
czyli udaremniły wieloletnie starania systemu edukacji

Panowie, bez przesady. System edukacji w Polsce, jak wszędzie, ma wiele wad - to prawda. Ale też jakością kształcenia szkolnego nie odbiegamy od standardów.
Lekcje języka polskiego nie są od zachęcania do czytania. Są od tego, abyś (nawet jeżeli nie lubisz czytać) zapoznał się z kanonem literatury narodowej i europejskiej.
Zresztą pamiętam wiele ciekawych lektur do których chętnie wracam i dziś, bo poruszają wciąż aktualne problemy: "Ludzie bezdomni", "Przedwiośnie", "Inny świat" i reszta tzw. literatury obozowej, "Jądro ciemności" (ostatnio wyszło tłumaczenie Dukaja), "Zbrodnia i kara", "1984" i "Folwark zwierzęcy", "Hobbit".

Awatar użytkownika
irenikus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt mar 27, 2018 2:45 pm

Teraz jestem na etapie książki Jarosława Grzędowicza - Pan lodowego ogrodu.

mesus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn kwie 02, 2018 6:58 pm

irenikus pisze:
Teraz jestem na etapie książki Jarosława Grzędowicza - Pan lodowego ogrodu.

I jak wrażenia? Bo jak dla mnie książka dobra, lecz czasami fragmenty zbytnio naciągane i dużo naiwność niektórych postaci :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8