Zrodzony z fantastyki

trm
Użytkownik
Użytkownik

Odkładacie książki czy czytacie do końca?

wt cze 16, 2020 12:20 pm

Czy kończycie odkładacie książkę gdy Wam się nie podoba, czy czytacie mając nadzieję, że w końcu się rozkręci?

Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Odkładacie książki czy czytacie do końca?

wt cze 16, 2020 6:16 pm

W 99% przypadków czytam do końca, i czasem żałuję:)

Awatar użytkownika
Cadrach
Użytkownik
Użytkownik

wt cze 16, 2020 8:11 pm

W 99% przypadków odkładam książkę po 10 stronach, jeśli widzę, że jest słaba. Zwykle 10 stron wystarczy, by ocenić, ile autor ma do zaoferowania. Nigdy nie żałuję :)

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 16, 2020 10:19 pm

Rzadko kiedy rezygnuję, ale muszę przeczytać przynajmniej 50 stron, by się ostatecznie zniechęcić.

Awatar użytkownika
Tiszka
Szef działu
Szef działu

pt cze 19, 2020 4:15 pm

Osobiście postawiłam sobie za cel przeczytać zawsze minimum 10% książki - zwykle wtedy już kończę całość, ale czasami trafi się coś, co totalnie nie podchodzi (albo jest potwornie słabe). Czytniki pomagają w tym odmierzaniu ;) 

postur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn cze 29, 2020 7:31 am

Wszystko zależy od tego jaka jest to książka. Zwykle daję książce 100 stron na rozkręcenie się. Po 100 stronach fabuła powinna już pójść do przodu oraz powinienem wiedzieć, czy ksiazka mi sie spodoba czy nie. Jeśli jednak ksiązka nadal mnie nie wciąga, daję sobie z nią spokój. Mam zwykle kilka ksiązek do przodu do przeczytania tak wiec sięgam po inną. Sytuacja jednak nie zdarza sie tak czesto bo lubię sobie wczesniej poczytać recenzje na temat danej ksiązki w sieci, tak wiec wiem czego sie spodziewać tak wiec w sumie przykre niespodzianki są rzadkie. W ostatnim czasie sporo czytam o koniach [ciach]
Ostatnio zmieniony czw sie 06, 2020 2:44 pm przez gower, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Usunięcie treści reklamowych

Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec

wt cze 30, 2020 8:11 pm

Po 1. Chyba muszę zmienić strategię i przestać czytać gnioty:)
Po 2. Nigdy, ale to nigdy nie czytam recenzji czy opisu książki co jest na okładce z tyłu. I nienawidzę, jak mi ktoś mówi COKOLWIEK o książce. Uwielbiam otworzyć książkę (najczęściej ebooks) znając tylko tytuł i autora. I nigdy nie wiem o czym będzie, w jakich czasach będzie się działa akcja, czy to będzie dramat czy horror. Uwielbiam ten dreszczyk emocji:)

mswidz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

sob lip 11, 2020 1:28 pm

Nigdy nie odkładam nieprzeczytanej książki, nie mam intencji jej odkładać, jednak na półkach mam sporo takich pozycji, które raz rozpoczęte dłuuuugo czekają na „dokończenie”. Prawda jest taka, że czytając kilka książek na raz mniej chętnie wracam do tych słabszych. I nie musi to być wcale kiepska pozycja – wystarczy, że jest to ostatni tom z serii, na który czekałem tak długo, że zapomniałem co się działo w pierwszych.

Awatar użytkownika
Olga Wieczorek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr sie 05, 2020 2:23 pm

Jak do 100 strony tylko się męczę to daje sobie spokój. Jest za dużo dobrych tytułów, żeby czytać to co nie sprawia przyjemności

Donosek337
Użytkownik
Użytkownik

wt lis 10, 2020 12:29 pm

Jak mi się nie podoba to nie czytam do końca. Wolę coś innego zacząć, co mnie seiro zaciekawi