Zrodzony z fantastyki

Andrzejki40
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

PC a konsole

pt mar 30, 2018 9:02 pm

Witam, jako że od początku mojego "gamingu" myszka jest zawsze w mojej ręce, jeżeli chodzi o gry w których strzelamy, nie znam nikogo kto woli strzelać na padzie. Powiedzcie mi, jeżeli tacy tutaj są - to czy zaczęliście grać na padach jak byliście mali i Wam tak zostało, czy po prostu pad jest dla Was wygodniejszy.
A teraz coś o mnie: według mnie, lepiej jest mi grać na myszce, bo łatwiej jest mi namierzyć wroga, wiem że na konsolach są korekty celowania itp ale można to powyłączać i wiem, że niektórzy tak grają. Ja na padzie zawsze miałem problem z celowaniem, była to najtrudniejsza umiejętność jakiej nie mogłem posiąść...

Gadenar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: PC a konsole

pn cze 11, 2018 10:48 am

ogolnie jets tak ze on line nie mozna chyba grac PC vs Konsola wiec szanse sa rowne ;D

Legaranduil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr cze 27, 2018 1:43 pm

W fortnite masz połaczone serwery PC z konsolą wieć tu akurat pc ma duza przewagę ;)

fatekn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt sie 21, 2018 10:12 am

Podobna sytuacja ma miejsce w grach MMORPG gdzie są takie tytuły jak ESO gdzie server PC i Xbox to dwie różne bajki. Dla przykładu jeśli jesteś na tyle ogarnięty by inwestować w eso gold https://www.sellersandfriends.com/the-elder-scrolls-online/na/gold możesz zbudować na prawdę silną postać, którą można nieźle namieszać i czerpać z tego profity. Nie zmiena to jednak faktu, że edycja PCtowa i Konsolowa to odrębne światy i nie ma możliwości integracji między nimi. 

Z drugiej strony mamy tytuły prawdziwie "cross-platformowe" gdzie dla przykładu podam grę Albion Online. W grze możemy znaleźć servery wspólne dla PC i telefonów co jest swoistego rodzaju rewolucyjnym podejściem. No bo wyobraźmy sobie tylko takiego WoWa na telefonie. :D Zabawna sytuacja. 

Nawiązując do tematu i rzekomej przewagi PC nad konsolą. Powiem Ci to zależy. Jeżeli ktoś się wychował na konsoli i ma prawdziwe czucie joistików pewnie dostałby zawału podczas przesiadki na myszkę. Trzeba by porównać tak naprawdę czas w jakim można przesunąć celownik z punktu a do b. Myszka + pamięć mięśniowa i szybka reakcja + szybki ruch to jest na pewno skuteczne rozwiązanie. Jak to wygląda na padzie i gdzie szybciej można zfocusować celownik na głowie to trzeba by już zbadać.
Ostatnio zmieniony pn wrz 03, 2018 1:16 pm przez fatekn, łącznie zmieniany 2 razy.

netpixpl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr sie 29, 2018 1:18 pm

Gra na konsoli a na PC to jakby dwie zupełnie inne gry. Na dodatek na konsoli bez żadnych konsekwencji można ingerować z kod gry.

Poza tym postacie są zapisane na rożnych serwerach.