Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

[Poradnik] Budowa stołu modułowego Ruiny Mordheim

czw paź 21, 2021 11:34 am

Poradnik: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 1.

Jeśli obserwujecie profil Warheim FS na Facebooku, to już wiecie, że zacząłem budowę modułowego stołu z ruinami Mordheim.

Jako podstawy użyłem 16 kwadratowych modułów o wymiarach 40x40 cm z pleksi, na które przykleiłem wycięte ze styroduru klocki z których ułożyłem z grubsza powierzchnię stołu. Zaś same moduły powinny pozwolić do niemal dowolną konfigurację pola bitwy.

Docelowo chcę, żeby w odróżnieniu od Teufelsbergu, stół do rozgrywek wewnątrz murów miał wiele poziomów oraz mostów i kładek, pozwalających na wykorzystywanie zasad umożliwiających wspinaczkę, skoki i szarże nurkującą.

Ruiny wykonałem z makiet od Lasercut Buildings, tych samych, z których zbudowałem Teufelsberg.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 

Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: [Poradnik] Budowa stołu modułowego Ruiny Mordheim

czw paź 21, 2021 8:19 pm

Czekam na wynik końcowy! Ostatnio byłem w szoku jak zobaczyłem makietę do ASL (p. mój blog): https://asl-players.net/asl-with-miniatures/

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lis 04, 2021 10:42 am

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 2.

Budowę modułowego stołu z Ruinami Mordheim postanowili wesprzeć AlienLAB Miniatures oraz Rotten Factory.

Jeśli śledzicie publikowane na blogu recenzje to mogliście już obejrzeć https://quidamcorvus.blogspot.com/2021/10/recenzja-pile-of-skulls-od-alien-lab.htmlPile of Skulls od AlienLAB Miniatures, których uzyłem do waloryzacji kupionych na Allegro latarni. Ale na widocznym poniżej zdjęciu jest zdecydowanie więcej bitsów, których będzie można użyć do waloryzacji makiet.

Z kolei gipsowe elementy od Rotten Factory świetnie sprawdzą się przy waloryzacji makiet i posłużą mi do oklejenia ścian modułów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lis 19, 2021 9:26 am

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 3.

Pierwszym modułem nad którym zacząłem pracę jest ten z pruskim dworem od Lasercut Buildings.

Do ustawionego na podwyższeniu zrujnowanego dworu prowadzą wycięte ze styroduru schody, a całość oświetla kilka diód led i laternie, które podłączyłem do kupionych na Allegro świeczek LED.

Długo zastanawiałem się nad tym, jak zasilić umieszczone na modułach diody i w końcu postanowiłem wypróbować taki sposób. Zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce.

Na ulicach Miasta Potępionych pojawią się także włazy do studzienek kanalizacyjnych, które na zamówienie wykonał Gonzo z Black Grom Studio.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

A TUTAJ możecie zobaczy test latarni i LEDów na YouTube.