Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 16, 2020 10:29 am

Recenzja: Soultanos od Shieldwolf Miniatures.

Prezentowany poniżej model jest jedną z nagród ufundowanych przez sklep Battle Models, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Zapraszam zatem do lektury recenzji figurki Soultanos wyprodukowanej przez Shieldwolf Miniatures.

Model Soultanos otrzymałem w plastikowym blistrze, który oprócz zabezpieczonej gąbką figurki i kwadratowej podstawki 20x20 mm zawierał także ulotkę z informacjami od producenta.

Przedstawiająca arabskiego władcę figurka została odlana w żywicy, detale w większości są ostre i wyraźne. Jeśli szukacie modeli do złożenia drużyny kupców z Arabii to modele od Shieldwolf Miniatures są warte rozważenia.

A jeśli szukacie innych modeli, które mogłyby reprezentować postaci w waszych rozgrywkach to zajrzyjcie na stronę sklepu Battle Models gdzie znajdziecie bogatą ofertę figurek i akcesoriów do gier.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt paź 23, 2020 2:19 pm

Recenzja: Basing Kit #1 od AlienLab Miniatures.

Prezentowany poniżej zestaw jest jedną z nagród ufundowanych przez AlienLab Miniatures, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Zapraszam zatem do szybkiego rzutu okiem na elementy wchodzące w skład zestawu Basing Kit #1 od AlienLab Miniatures.

Zestaw otrzymałem w woreczku strunowym, który oprócz odlanych z szarej żywicy elementów zawierał także ulotkę z informacjami od producenta.

Odlane z szarej żywicy elementy o wysokości od 15 mm do 25 mm przedstawiają rzeźbione w kamieniu głowy ludzi, w różnych stopniu zniszczenia. Detale odlewów są ostre i wyraźne, zaś wzory nie powtarzają się.

Zestaw można wykorzystać do waloryzacji ruin, pośród których leżą fragmenty pomników lub umieścić na podstawkach większych modeli czy jako wypełnienie wolnej przestrzeni na podstawkach regimentów.

Polecam!

A więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob lis 07, 2020 9:21 am

Recenzja: Dwarf Blacksmith od Scibor MM.

Dzisiaj na łamach bloga DansE MacabrE możecie rzucić okiem na model Dwarf Blacksmith #2 od Scibor MM.

Figurka została zapakowane w przeźroczysty blister, w którym oprócz odlanego w szarej żywicy modelu znalazły się także sceniczna kwadratowa podstawka i firmowa ulotka.

Model krasnoludzkiego kowala, odzianego w gruby fartuch i solidne buty oraz noszącego na głowie google, a na plecach kowadło, został podzielony przez producenta na dwie części, jakość odlewu jest dobra, choć trzeba poświęcić chwilę na usunięcie śladów po procesie odlewania w postaci błon i pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, a nieliczne błony pozostałe po odlewie łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lis 13, 2020 9:10 am

Recenzja: Kosze i wiadra od Orzol Studio.

Dzisiaj na blogu DansE MacabrE zapraszam Was na szybki rzut okiem na zestaw Kosze i wiadra od Orzol Studio.

Zestaw został zapakowany w przeźroczysty blister, w którym oprócz odlanych w szarej żywicy elementów, które zostały zabezpieczone gąbką, znalazła się także firmowa ulotka.

W zestawie znajdziecie 6 bliźniaczych koszy oraz 6 takich samych wiader, które wypełnione są rybami. Całość wyskalowana jest na 28 mm.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, a nieliczne błony pozostałe po odlewie łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lis 20, 2020 1:18 pm

Recenzja: Figures (mix) od Mini Monsters.

Dzisiaj na DansE MacabrE szybki rzut okiem na zestaw Figures od Mini Monsters.

Zestaw został zapakowany w woreczek strunowy, w którym oprócz odlanych w szarej żywicy elementów, znalazła się także firmowa ulotka.

W zestawie oznaczonym jako mix znajdziecie 4 płaskorzeźby przedstawiające różne postacie Królową, Króla oraz Mnicha i Rycerza. Płaskorzeźby mają około 55 mm wysokości i około 15 mm szerokości.

Składając zamówienie na stronie możecie wybrać które konkretnie postaci chcecie mieć w zestawie. 

Choć same płaskorzeźby są dedykowane jako uzupełnienie Katedry, to z powodzeniem można je wykorzystać przy własnych projektach.

Jakość odlewów i detale płaskorzeźb stoją na najwyższym poziomie, do którego zresztą Mini Monsters zdążył przyzwyczaić.

Warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, nie zauważyłem także pozostałości po procesie odlewania.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11