Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Re: Rozpakuj pudełko...

ndz wrz 11, 2022 5:10 pm

Recenzja: Broadsword od MOM Miniaturas

Na bloga DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję modelu Broadsword od MOM Miniaturas.

Model był częścią przesyłki, którą otrzymałem po zakończonej sukcesem zbiórce MOM Miniaturas - Mercenaries na Kickstarter i został zapakowany w strunowy woreczek. Cała przesyłka była solidnie zabezpieczona przed uszkodzeniem, więc zakładam, że podobnie jest w przypadku indywidualnych przesyłek.

Wewnątrz opakowania znajduje się odlany z szarej żywicy model oraz kwadratowa podstawka o wymiarach 20x20 mm.

Odziany w bufiaste spodnie i koszulę, wojownik z modnie przyciętą brodą i długimi włosami, dzierży w lewej dłoni zdobiony piórami hełm, a lewą opiera na wielkim mieczu.

Jakość odlewu jest średnia, widoczne są nadlewki, pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę do formy, błony pozostałe po procesie odlewania i ubytki pozostałe po pęcherzach powietrza.

Jak wspomniałem bogato odziany model kojarzy mi się z Marienburczykami i w takiej roli wystawię go w Warheim FS.

Ostatnie zdjęcie pochodzi ze strony producenta, GDZIE znajdziecie więcej szczegółów.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt wrz 16, 2022 11:57 am

Recenzja: Dwarven Doors SET1 od Mini Monsters.

Dzisiaj na łamach bloga DansE MacabrE możecie rzucić okiem na zestaw Dwarven Doors SET1 od Mini Monsters.

Zestaw został zapakowany w woreczek strunowy, w którym oprócz odlanych z żywicy elementów, znalazła się także firmowa ulotka.

Odlany z żywicy zestaw zawiera parę zamkniętych krasnoludzkich drzwi o wymiarach 45 mm wysokości, 37 mm szerokości i 7 mm grubości.

Jakość odlewu stoi na najwyższym poziomie, do którego zresztą Mini Monsters zdążył przyzwyczaić, a same drzwi stylizowane na dzieło rąk krasnoludzkich z powodzeniem można wykorzystać w dowolnej grze osadzonej w uniwersum Warhammer Fantasy.

Warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, nie zauważyłem także pozostałości po procesie odlewania.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt wrz 23, 2022 3:20 pm

Recenzja: Dwarf Wild Chieftain od Scibor MM.

Dziś mam dla Was recenzję modelu 28mm/30mm Dwarf Wild Chieftain #11 28FM0548 od Scibor MM, który w szeregach Kompanii krasnoludzkich Piwowarów będzie pełnił rolę Trollobójcy.

Odlany w żywicy model składa się z 3 elementów, po złożeniu których otrzymujemy uzbrojonego w dwa topory krasnoludzkiego Pogromcę trolli. Model wyrzeźbiony w charakterystycznych dla Scibora stylu odziany jest w spodnie, na plecy narzuconą ma skórę dzikiego zwierza, a całość wizerunku dopełniają masywne klamry pasa.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, a części dobrze do siebie pasują, choć warto przed sklejeniem spinować ze sobą poszczególne elementy. Nie zauważyłem większych nadlewek czy większych śladów podziału formy, zaś błony pozostałe po procesie odlewania można łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek