Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw wrz 10, 2020 12:25 pm

Galeria: Teufelsnerg. Gospoda.

Dwa tygodnie temu zaprezentowałem Wam zdjęcia przedstawiające ukończone makiety wsi Teufelsberg, które staną się miejscem potyczek w Warheim FS.

Dziś mam dla Was pierwszy z wpisów w których możecie lepiej przyjrzeć się pojedynczym makietom. 

Pierwszą z makiet jest Gospoda, w końcu to zwykle pierwszy budynek odwiedzany przez przybywających do osady wędrowców.

Widoczny na zdjęciach płot, to Picket Fence Set #1 od Rubicon Models, z kolei stosy skrzyń to Ware Piles Boxed Set do Micro Art Studios. 

Skrzynka z pieczywem, podobnie jak szyld to prawdopodobnie HQ Resin, a worek z ziemniakami jest od Mini Monsters, zaś leżący nad szyldem kot najpewniej pochodzi od Dunkeldorf Miniatures.

Z kolei grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow.

Drzewa iglaste wyprodukował Noch, większe drzewa owocowe zrobiłem sam, a mniejsze kupiłem na Allegro.

Na ścianach przykleiłem kilka listów gończych, które możecie ściągnąć sobie i wydrukować w domu.

Zapraszam także na bloga DansE MacabrE gdzie znajdziecie odnośniki do recenzji wspomnianych wyżej produktów oraz poradników. Blog znajdziecie TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr wrz 16, 2020 8:36 am

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Pogromca Trolli.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr wrz 23, 2020 9:05 am

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Pasterz - chorąży.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Więcej możecie przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ i TUTAJ.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw wrz 24, 2020 8:34 am

Galeria: Teufelsnerg. Gospodarstwo I.

Dwa tygodnie temu zaprezentowałem Wam zdjęcia gospody, a dziś mam dla Was zdjęcia pierwszego z gospodarstw.

Na gospodarstwo składają się dwa budynki. Pierwszym jest Dom III, drugi budynek to Stodoła. 

Widoczny na zdjęciach płot, to Picket Fence Set #1 od Rubicon Models, a beczki i ławka pochodzą od różnych producentów, w tym prawdopodobnie od HQ Resin oraz Micro Art Studios, a worek z ziemniakami jest od Mini Monsters.

Gęsi pochodzą z zestawów od Warlord Games w tym z Farmyard Animals.

Z kolei grzyby pochodzą z zestawu 108 Mushrooms Set od SpellCrow.

Zaś dynie i słonecznik najprawdopodobniej od Tereny do Gier.

Drzewa iglaste wyprodukował Noch, a drzewa owocowe zrobiłem sam.

Zapraszam także na bloga DansE MacabrE gdzie znajdziecie odnośniki do recenzji wspomnianych wyżej produktów oraz poradników. Blog znajdziecie TUTAJ.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn wrz 28, 2020 8:12 am

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #73: Fura, skóra i komóra.

W ciągu ostatniego miesiąca udało mi się pomalować dwa modele, które z powodzeniem mogę zaprezentować pod szyldem wrześniowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Oto więc dwie fury, na których stoją odziani w skóry i posiadający magiczne komóry, dwaj zwaśnieni magowie śmiertelnie wrogich ras Jaszczuroludzi oraz Szczuroludzi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr wrz 30, 2020 6:00 pm

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii.

Zaczynając malowanie Jaszczuroludzi z Lustrii planowałem utrzymać modele w stylu grimdark, w stronę którego ostatnio zmierzam.

Jak zwykle projekt w trakcie realizacji ewoluował i w efekcie otrzymałem jedną z bardziej kolorowych kompanii w mojej kolekcji.

Przy czym udało mi się mimo wszystko zachować podział pomiędzy stonowanymi kolorami jaszczurek i żywymi kolorowymi dodatkami, w które stwory są wystrojone, a także mocno zielonymi podstawkami.

Pierwszy raz malowałem także rozżarzoną stal - na grotach włóczni i rękawicy. Nie do końca wyszło tak jakbym chciał, ale myślę, że jak na pierwszy raz nie jest źle.

Roślinność na podstawkach oraz ogólnie widoczne na podstawkach detale to odpowiednio fototrawione blaszki i żywiczne odlewy od GW sprzedawane kiedyś w zestawach do waloryzacji podstawek. Kilka lat temu kupiłem kilka takich zestawów i w końcu doczekały się wykorzystania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr paź 07, 2020 10:35 am

Galeria: Rynsztokowcy.

Rynsztokowców złożyłem z modeli Skavenów do gry Blood Bowl od Games Workshop. Prosta konwersja polegała na wyposażeniu szczuroludzi w oręż.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw paź 08, 2020 4:15 pm

Galeria: Teufelsnerg. Gospodarstwo II.

Gospodarstwo składa się z dwóch budynków: Domu oraz Spichlerza.

Widoczny na zdjęciach płot, to Log Fence Set #1 od od Rubicon Models, z kolei stosy skrzyń to Ware Piles Boxed Set do Micro Art Studio. 

Beczki pochodzą od różnych producentów, a snopek słomy oraz pień z siekierą i taczka to najprawdopodobniej elementy od Tereny do Gier.

Z kolei grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow.

Drzewa iglaste wyprodukował Noch, większe drzewa owocowe zrobiłem sam, a mniejsze kupiłem na Allegro.

A padłe bydło to Dead Cattle Terrains od Ristuls EM.

Zapraszam także do lektury wpisu na blogu (TUTAJ), gdzie znajdziecie także odnośniki do recenzji i poradników.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
Obrazek 
Obrazek
Obrazek 

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr paź 14, 2020 9:29 am

Galeria: Ogar Chaosu (5).

Ogar Chaosu to skonwertowany model Nurglinga od Games Workshop oraz Dread Wolves od Great Escape Games.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr paź 21, 2020 10:19 am

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Pogromca Trolli.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw paź 22, 2020 10:54 am

Galeria: Teufelsberg. Stodoła I.

Witam w kolejnym poście poświęconym wsi Teufelsberg do Warheim FS. Do tej pory miałem przyjemność zaprezentować Wam gospodę oraz pierwsze i drugie gospodarstwo, a dzisiaj możecie obejrzeć stodołę.

Widoczny na zdjęciach płot, to Picket Fence Set #1 od Rubicon Models. Beczki pochodzą od różnych producentów, a zwierzęta to część zestawu Farmyard Animals od Warlord Games. Z kolei grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow. Natomiast kopa słomy oraz słonecznik to najprawdopodobniej zestaw od Tereny do Gier. Drzewa iglaste wyprodukował Noch, większe drzewa owocowe zrobiłem sam, a mniejsze kupiłem na Allegro.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr paź 28, 2020 12:13 pm

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Pasterz - sygnalista.
Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn lis 02, 2020 8:16 am

Galeria: Zwiadowcza kompania z Królestw Ogrów.

Przy okazji #74 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego w październiku udało mi się pomalować modele Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów.

Malując kompanię założyłem sobie, że dominująca będzie rdza, śnieg i krew, które moim zdaniem dobrze pasują do Ogrów.

A Wam jak się ludojady podobają?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 04, 2020 10:05 am

Galeria: Rynsztokowcy.

Rynsztokowców złożyłem z modeli Skavenów do gry Blood Bowl od Games Workshop. Prosta konwersja polegała na wyposażeniu szczuroludzi w oręż.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lis 05, 2020 9:40 am

Galeria: Teufelsnerg. Stodoła II.

Witam w kolejnym poście poświęconym wsi Teufelsberg do Warheim FS. Do tej pory zaprezentowałem Wam gospodę oraz gospodarstwa i pierwszą stodołę, a dziś mam dla Was drugą stodołę.

Widoczne na makiecie grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow.

Padłe bydło to Dead Cattle Terrains od Ristuls EM, a sępy to zestaw Vultures Basing Kit od HQ Resin.

Zapraszam do przeczytania posta na blogu gdzie znajdziecie więcej odnośników.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 11, 2020 3:21 pm

Galeria: Pomiot Chaosu, Ogr Chaosu, Troll Chaosu.

W tytułowej roli wykorzystałem model Circus Spawn od Rotten Factory, który możecie kupić TUTAJ.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 18, 2020 8:50 am

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Bukanier.

Dziś mam dla Was zdjęcia pierwszego z trzech bukanierów. Konwersja była prosta i polegała na usunięciu dłoni i przyklejeniu pistoletu.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lis 19, 2020 5:27 pm

Galeria: Teufelsnerg. Dom I.

Widoczny na zdjęciach płot, to Picket Fence Set #1 od od Rubicon Models, beczki pochodzą od różnych producentów, zaś skrzynia z jabłkami podobnie jak kruk na kominie są od HQ Resin, zresztą recenzję zestawu Ravens basing kit znajdziecie na blogu The Fantasy Hammer. Natomiast kopa słomy i warzywa są od Tereny do Gier. 

Z kolei grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow, ten ostatni zestaw zrecenzowałem TU.

Zajrzyjcie na bloga, TUTAJ znajdziecie więcej informacji i odnośników.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek