Zrodzony z fantastyki

Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec

A Call to Duty - nowy podcykl z Timothym Zahnem

czw gru 26, 2013 12:41 pm

Na święta Baen zrobił fanom prezent i wypuścił eARC pierwszej części nowego podcyklu, który Weber pisze we współpracy z Zahnem. Można go odnaleźć tutaj http://www.baenebooks.com/p-2281-a-call-to-duty-earc.aspx, pierwsze 9 rozdziałów można przeczytać za friko. Cykl jak już pisałem w poprzednich postach opisuje SKM i RMN przed odkryciem junction. Książka zaczyna się w 1529 PD i kończy w 1533 PD i opisuje karierę głównego bohatera przed wydarzeniami opisanymi w opowiadaniu które pojawiło się w antologii Beginnings / Początki. Pozycja solidna ale nie szałowa. Parę szczegółów:
RMN w tamtym okresie, po Pladze i związanych z nią kłopotach SKM, to głównie statki w demobilu. W SKM toczy się polityczna wojenka na temat przyszłości RMN. Książka podzielona jest na 3 "Księgi". 1 - Wojenki polityczne i wstąpienie do RMN głównego bohatera, nauka w szkole marynarki itp. 2 - akcja ratunkowa w pasie asteroidów Manticore B. 3 - regionalne targi okrętów zorganizowane przez Haven i akcja przeciwko piratom próbującym ukraść okręty.

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 10, 2014 8:50 am

Hmm... Nie wiem czy będę chciał się cofnąć w techno-przeszłość. Już i tak dziwnie mi się czytało wspominki o ostatniej bitwie Edwarda Sagnami

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 14, 2014 11:20 pm

Seria sie udała - trzeba natłuc trochę kasy. :wink: