Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

A co za oceanem słychać...

sob kwie 01, 2006 2:42 pm

W naszym pięknym nadwiślańskim kraju czekamy na premierę edycji 3.5, która zostanie poprzedzona jeszcze wydaniem LoD. Natomiast za oceanem, edycją 3.5 można cieszyc się już od dawna. Nie chodzi mi o to, że u nas idzie to wszystko jak po grudzie, ale patrząc sobie na stronkę amazon i oglądając wszystkie tytuły które mają sie ukazać do października, może rozboleć głowa. U nas w takim tępie to ukaże się za x lat. W kazdym razie o co mi chodzi. Na amaznonie znalazłem kilka ciekawych tytułów, o których jednak zbyt dużo informacji nie ma. Może któryś z forumowiczów wie o czym są. Interesują mnie Cityscape oraz Tome of Battle : The Book of Nine Swords . Jeśli ktos wie o czym sa , chociaż pobierznie, byłbym wdzięczny za te informacje.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob kwie 01, 2006 5:42 pm

amnezjusz pisze:
Tome of Battle : The Book of Nine Swords


Czy przypadkiem nie piszesz o http://www.wizards.com/default.asp?x=pr ... /953787200 ?

Jest to kolejna pozycja w klimatach Complete Warrior, moim zdaniem zarżnie definitywnie alternatywne wobec modelu "D&D=Atuty do komboszenia" podejścia. Ale nasz klient nasz pan. :wink:

Ja oczekuję na pomyślny rozwój linii Eberronu. :)

I wybacz zgryźliwość, ale sytuację alarmową mamy już od 99 roku, gdy gracze obudzili sie, iż poza ofertą polskich wydawców są jeszcze tysiące pozycji za granicą. Nic nowego pod słońcem, że nie mogę dostać edycji PL systemów, które prowadzę. :?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

sob kwie 01, 2006 6:36 pm

Deckard pisze:
I wybacz zgryźliwość, ale sytuację alarmową mamy już od 99 roku, gdy gracze obudzili sie, iż poza ofertą polskich wydawców są jeszcze tysiące pozycji za granicą. Nic nowego pod słońcem, że nie mogę dostać edycji PL systemów, które prowadzę.

Niestety i dlatego nieraz wolę wydać więcej kasy na podręczniki zachodnie, niż czekać w nieskończoność aż ukażą się one w Polsce.

A co do podręczników które mnie interesują, to bardziej zależy mi na Cityscape, a to z powodu pogłosek, że ma to mieć jakiś związek z planami i Planescapem(oczywiście okaże się później, że plotki były nie prawdziwe, ale zawsze lepiej sie łudzić ;)).
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz kwie 02, 2006 12:12 am

Generalnie nigdy nie nadążymy za Zachodem, tam podręczniki mają nakłady 20000 szt a u nas 1000 - nic dziwnego, że są opóźnienia.
Po za wym sa dwa wydawnictwa, które coś zachodniego wydają. Jesteśmy wiochą, niestety. :D :D
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

ndz kwie 02, 2006 12:37 am

Rozwiązanie?
Uczta się panowie inglisza i jedziemy. :-)
A teraz poważnie. Może to niezbyt związane z DnD jako RPG, ale na co ISA czeka z Wojną Pajęczej Królowej??? Cykl świetny, porywający i ciekawy. Na piątą część czekam jak na zbawienie. Hmpf. Wku..rzam się już niemiłosiernie. Kolejne - Draconomicon. Serce mnie boli. Hmpf. A seria Complete? Argh.
Nie pozostaje nic innego jak zachodnie wydawnictwa.
Ktoś rzuci chocby cień nadziei?

Edit:
Noż do jasnej! Ressurection (szósta część) jest pióra Paula Kempa! Ciekawe Kto machnie ostatnią? Sam Salvatore? :-)
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

ndz kwie 02, 2006 9:49 am

amnezjusz pisze:
Deckard pisze:
I wybacz zgryźliwość, ale sytuację alarmową mamy już od 99 roku, gdy gracze obudzili sie, iż poza ofertą polskich wydawców są jeszcze tysiące pozycji za granicą. Nic nowego pod słońcem, że nie mogę dostać edycji PL systemów, które prowadzę.

Niestety i dlatego nieraz wolę wydać więcej kasy na podręczniki zachodnie, niż czekać w nieskończoność aż ukażą się one w Polsce.

A co do podręczników które mnie interesują, to bardziej zależy mi na Cityscape, a to z powodu pogłosek, że ma to mieć jakiś związek z planami i Planescapem(oczywiście okaże się później, że plotki były nie prawdziwe, ale zawsze lepiej sie łudzić ;)).


Let's see... its another city resource book, probably with guides to running a city, like taverns, and watches, and a whole new set of feats and magic items, cause every books needs those, and its got sample cities semi-detailed out, sort of like the Forgotten Realms Adventures hardback for early 2E. Or, maybe, its just another book on a city, like Ptolus, Bards' Gate, CSIO, or Waterdeep... or any of a countless number of books on the same thing. Or, maybe, its an "environment" book for cities, in the vein of Sandstorm. Don't know. Mixing all those elements could be really cool.

pudlo :)

podrecznik o miastach i prowadzeniu w miastach

http://p105.ezboard.com/fnecromancergam ... =633.topic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość