Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Firebrand Dark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob cze 28, 2008 1:04 pm

Abareshio

wt sie 19, 2008 9:53 pm

Grupa Łowców Smoków była w trakcie polowania. Zbliżali się do legowiska Antycznego Złotego Smoka. Gdy byli już przed grotą, weszli do niej. W środku nie było Atycznego Smoka, tylko w rogu spokojnie spały Smoczątka. Przywódca Łowców Smoków wiedział, że Smoczątka Złotego Smoka są na Czarnym Rynku warte sporą sumę. Nagle z niewielkiej półki skalnej zeskoczył dziwny Elf. Był lepiej zbudowany i znacznie wyższy od Elfa Wysokiego Rodu. Miał złote oczy i oczy w tym samyn kolorze. W jego oczach płoneła nienawiść. Ostatnim co w życiu ujrzeli Łowcy Smoków była klinga sejmitara.

Abareshio to Elfy, które miały Smoczego rodzica. Są lepiej zbudowani i zdecydowanie wyżsi niż zwykłe Elfy Wysokiego Rodu. Są także bardziej roztropne i charyzmatyczne. Mają włosy w kolorze Smoka, tak samo jak oczy, z którego Krwi się wywodzą. Większość Abareshio mieszka w Wioskach Elfów, choć nieliczni przebywają wśród Smoków, z których Krwi zostały zrodzeni.

Osobowość: Osobowość Abareshio zależy w głównej mierze od Smoka, z którego Krwi się wywodzi. Na przykład Abareshio wywodzący się od Czarnego Smoka będzie raczej Zły, skryty w sobie i oddawał się niszczeniu. Przedstawiciel Złotego Smoka będzie Dobry i starał się bronić niewinnych. Jednak większość Abareshio mieszkających z Elfami jest Chaotyczna Dobra, tak jak one.

Opis Fizyczny: Abareshio są znacznie silniejsze, lepiej zbudowane i zauważalnie wyższe od zwykłych Elfów Wysokiego Rodu. Osiągają wzrost do 190 centymetrów, a ważą średnio 70 kilogramów. Mają włosy i oczy w kolorze swojego Smoczego rodzica, a ich skóra jest taka sama jak u Elfów, lecz w większości pokrywają delikatne, ledwo zauważalne łuski.

Charakter: Abareshio nie mieszkające z Elfami mają najczęściej taki sam Charakter jak Smoczy rodzic, lecz te mieszkające z Elfami są w głównej mierze Chaotyczne Dobre lub Chaotyczne Neutralne.

Krainy Abareshio: Abareshio nie posiadają własnych Krain. Większość mieszka z Elfami, lecz niektórzy przebywają wraz ze Smokami w ich legowiskach. Takich Abareshio często nazywa się Smoczymi Kompanami.

Religia: Abareshio nie mają ściśle określonego Bóstwa, a jeśli nawet, to rzadko zostają KApłanami. Abareshio zamieszkujące Wioski Elfów czczą Corellona Larethiana. Smoczy Kompani Złych Smoków czczą Erythnula lub Hextora, a Dobrych Heironeousa.

Język: Abareshio mówią Smoczym, Elfim i Wspólnym. Często znają także Leśny, Podwspólnym, Płomiennym i Powietrznym.

Imiona: Abareshio mają Elfie imiona, choć niektórzy z nich tłumaczą je na Smoczy. Smoczy Kompani mają inne imiona w Smoczym Języku.

Poszukiwacze Przygód: Abareshio wyruszają na poszukiwanie przygód by odszukać swych Smoczych rodziców, lub w celu powiększenia osobistej potęgi. Wielu wyśmienitych Zaklinaczy wywodzi się właśnie z tej Rasy.


Cechy Rasowe Abareshio

- +2 Siła, +2 Budowa, +4 Roztropność, +4 Charyzma

- Średni Rozmiar

- Bazowa Szybkość Naziemna Abareshio wynosi 12 metrów

- Specjalne Ataki:

Broń Oddechowa: Abareshio może raz dziennie zionąć 9 metrowym Stożkiem Żywiołów. Obrażenia zależą od Gatunku Smoka. Stożek zadaje 2k10 Obrażeń

Biały - Zimno, Błękitny - Elektrczność, Czarny - Kwas, Czerwony - Ogień, Zielony - Kwas

Mosiężny - Kwas, Spiżowy - Elektryczność, Srebrny - Zimno, Złoty - Ogień

- Specjalne Cechy:

Niewrażliwość: Abareshio jest Niepodatny na Żywioł swojego Smoka(Patrz - Broń Oddechowa).

Zwinność: Abareshio poruszają się niezwykle szybko, przez co trudno je trafić. Otrzymują Atut Rasowy Uniki.

Łuski: Ciało Abareshio pokrywają niewielkie, ale wytrzymałe łuski. Zapewniają one Premię z Naturalnego Pancerza +3

Widzenie w Ciemnościach: Abareshio widzą w ciemnościach na zasięg 36 metrów.

- Premia Rasowa +2 do Testów Nasłuchiwania, Spostrzegawczości i Przeszukiwania

- Automatycznie zyskiwane Języki: Wspólny, Elfi, Smoczy

- Premiowe Języki: Leśny, Podwspólny, Płomienny, Ziemny, Powietrzny, Wodny

- Ulubiona Klasa: Zaklinacz

- Dostosowanie Poziomu +6

Abareshio to kolejna praca z mojego bloga. Mam nadzieję, że się wam spodoba. Jest koło 10, więc byłem przypisaniu lekko zmęczony..... ale udało się! Dotrwałem:D!
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2008 10:06 pm przez Firebrand Dark, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

wt sie 19, 2008 9:56 pm

A dlaczego nie elf z szablonem Polsmoka? Od ktorego to jest, nota bene, duzo slabsze?
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

wt sie 19, 2008 10:54 pm

Dobra, zaczynamy.
Masz się pozbyć nawyku pisania pierdół z dużych liter.
Przywódca Łowców Smoków wiedział, że Smoczątka Złotego Smoka są na Czarnym Rynku...

Bo tu już przegiąłeś pałę.

Używaj synonimów, ponieważ jest dużo powtórzeń.

Elfy mają włosy w kolorze smoka? A co to za kolor? Nie ładnie to brzmi.

Żaden nie wyznaje boga smoków? Bahamuta?

No i elf ziejący stożkiem ognia musi wyglądać śmiesznie :D

Ah i oczywiście Hezor ma rację. Elf z szablonem półsmoka jest lepszy.

Wysokiej oceny nie postawię. Nic innowacyjnego. Nic ambitnego. I jakieś takie nie logiczne :| Wiem, że to D&D i tak dalej, ale coś mi tu po prostu nie pasuje. 2/10 Nie ma tu nic, co mogłoby podnieść ocenę.
 
semyazza92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 09, 2008 2:47 pm

śr sie 20, 2008 9:48 am

ja bym to podciągnął pod wynalazek robiony w szkole jak się gościowi nudziło (czyt. na siłę) jak chcesz wymyślić jakąś ciekawą rasę to poczytaj z e2 lub 3 ciekawe książki oglądnij film zagraj w coś i miej nadzieje że to samo przyjdzie. Takie robienie na siłę nic nie daje.
 
Awatar użytkownika
God's Cow
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 21, 2008 10:32 pm

czw sie 21, 2008 10:59 pm

^ ^

Tak na początek - Bry wszystkim.

(Ale mnie podnieta złapała, ho ho ho ^ ^)

Praca nie powala. Jeszcze zalatuje kolanem, robieniem na siłę. Opis fabularny da się znieśc, choć z lekkim niesmakiem w ustach (Smoczątka Złotego Smoka?). Mechanika w sporej większości leży - za wysokie dostosowanie poziomu (Półsmok jest zauważalnie silniejszy, niestety.), brak podania RO na oddach smoka, i ogólnie zdolności jakieś takie... Nieroyginalne. I jeszcze jedno - Po kim te postacie odziedziczyły ruchliwość? Po elfach, które mają tylko bonus do zręczności wynikający raczej z gibkości? Bo chyba nie po smokach, które raczej nie mają w tym kierunku specjalnych zdolności... (Zręczność to ich najniższy atrybut, a duża szybkość poruszania wywodzi się raczej posiadania większej ilośći kończyn i magicznej natury smoków.)

W każdym razie gratz za odwagę.
 
Awatar użytkownika
Shaikan of Blood Song
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 9:16 pm

pn wrz 22, 2008 4:00 pm

Według mnie stoi na tym samym poziomie co Twoi Aasimar. Elf z szablonem Półsmoka dużo lepszy. Tak jak Aasimar - 3-. I koniec kropka. Nic nie zmieni mojej opini :razz: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości