Zrodzony z fantastyki

 
Val Gaav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 31, 2009 5:46 pm

Re: Absurd reguł tworzenia przedmiotów umiejętnością Rzemiosło

śr gru 08, 2010 12:07 pm

Tyle to i ja wiedziałem. Tylko 12 000 jak za taki item to wydaje mi się banalnie niska.
Jak wkomponować do tego punkty doświadczenia, które musi poświęcić tworzący - 5 sz na każdy PD czy się mylę ?

Mimo to dzięki za odpowiedz.
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Absurd reguł tworzenia przedmiotów umiejętnością Rzemiosło

śr gru 08, 2010 1:01 pm

Koszt PD to 1/25 ceny rynkowej. I 12k za głupie DR 10/magia przeciw tylko atakom dystansowym to według ciebie mało?
Ostatnio zmieniony śr gru 08, 2010 1:03 pm przez Schpeelah#144, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Absurd reguł tworzenia przedmiotów umiejętnością Rzemiosło

śr gru 08, 2010 5:56 pm

Tyle to i ja wiedziałem. Tylko 12 000 jak za taki item to wydaje mi się banalnie niska.

Bo to są sugestie liczenia cen, stanowiące pewien punkt odniesienia. Ważniejszym punktem odniesienia są gotowe magiczne przedmioty, a najważniejszym - zdrowy rozsądek. Poza tym w SRD pojawiają się też bzdury, wg których można by sądzić, że jak stworzymy diadem intelektu +6 wpływający tylko na czarodziejów, to można go wykonać 30% taniej. Nie można podchodzić bezkrytycznie.

Notabene poruszone zagadnienie nijak się ma do tematu.
Ostatnio zmieniony śr gru 08, 2010 6:02 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zirnitra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 11:05 pm

Re: Absurd reguł tworzenia przedmiotów umiejętnością Rzemiosło

sob gru 11, 2010 9:50 am

Panowie nie zapominajcie że ten przedmiot jest kontrowany przez nędzne 1 poziomowe zaklęcie magiczna broń. Co wiecej jesteś w stanie stworzyć aż 50 pocisków które przebijają tą osłonę. A zważywszy że wojownik z oburakiem ignoruje ją kompletnie ( bo topór czy miecz to nie pocisk) i zadaje znacznie większe obrazenia niż pociski mogą wyciągnąć, nie sądzę że to jakieś przegięcie mechaniczne.
Ostatnio zmieniony sob gru 11, 2010 9:51 am przez Zirnitra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

Re: Absurd reguł tworzenia przedmiotów umiejętnością Rzemiosło

sob gru 11, 2010 12:46 pm

Val Gaav pisze:
Mam pytanie
Ile wynosi rynkowa cena płaszcza, który zapewnia posiadaczowi ciągłość Ochrona przed strzałami (poziom czarującego tworzącego przedmiot 3)?
Super by było jakby dołączył ktoś wyliczenia tejże ceny.

Zły topik tak swoją drogą... Skillem craft nie stworzysz przedmiotu magicznego.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Absurd reguł tworzenia przedmiotów umiejętnością Rzemiosło

sob gru 11, 2010 12:53 pm

Panowie nie zapominajcie że ten przedmiot jest kontrowany przez nędzne 1 poziomowe zaklęcie magiczna broń.

Magiczna broń działać będzie na 1 pocisk. Natomiast zważywszy, że w 3.5 można na 12 poziomie z przedłużeniem czaru, poświęcając komórkę 3. poziomu uzyskać to samo, to nie sądzę, aby 12 tysięcy było zbyt niską ceną. Może nawet zbyt wysoką. Nie zmienia to jednak tego, co napisałem wcześniej o sugestiach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości