Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

Afera 'Earthdawngate' ;)

ndz maja 09, 2004 8:09 pm

Nie wiem, jak wy, ale ja już powoli tracę nadzieję, na wydanie polskiego dodatku do ED 'Kroniki Skradzionych Legend'. Nie dość, że dodatek zapowiadał się smakowicie, a i jego wszechobecna kampania reklamowa (konkurs na okładkę, konkurs na materiał źródłowy, dyskusja o zawartości podręcznika, dodrukowanie podręcznika podstawowego, sam fenomen napisania czegoś polskiego do ED) rokowała wielkie nadzieje. Teraz szczerze wątpię, czy ktoś podręcznik kupi...

Póki była szansa korzystnego wydania suplementu, prezes Maga, Jacek Rodek, nie zrobił nic, aby podręcznik trafił do sprzedaży. Teraz też nie robi nic, a sprawa na dodatek ucichła. Co to jest - ja się pytam??? Jako współautor tekstu o Morzu Śmierci chciałbym poznać odpowiedź, czy zostanie to w końcu wydane, czy nie. Mamy zacząć zbierać podpisy, aby Mag łaskawie podręcznik wydał???
 
Awatar użytkownika
ymir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: śr wrz 17, 2003 9:08 pm

ndz maja 09, 2004 8:22 pm

Najlepiej zjedź wydawnictwo na wątku Mag, Portal i cała reszta, żeby się wszystkim po równo dostało, a nie tylko "trzewik olewa klientów" :lol:

P, NMSP
 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

czw maja 13, 2004 7:28 pm

ymir pisze:
Najlepiej zjedź wydawnictwo na wątku Mag, Portal i cała reszta, żeby się wszystkim po równo dostało, a nie tylko "trzewik olewa klientów" :lol:


Mnie tam ostatnio denerwują wszyscy wydawcy :wink: . S.Print, bo nie wydaje nic do Arkony, Mag, bo upada i leci sobie w kólki z ED, ISA, bo poza D&D nie widzi innych systemów (typu Wampir, SR), a Portal to Portal, to mówi samo za siebie. A besztać ich nie będę, mogę co najwyżej wyrazić swój sprzeciw w stosunku do ich polityki wydawniczej.
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

czw maja 13, 2004 9:22 pm

MAGowi trzeba nieustannie przypominać, sami z siebie nic nie zrobią...
 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

pt maja 14, 2004 1:33 pm

Sądzę, że nawet przypominanie nic nie da. Oni po prostu olewają sobie wszystkich. Według mnie KSL już nie wyjdzie.
Tak btw. Widzieliście wyprzedaż podręczników na stronie MAG'a?
 
Wendigo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 5:46 pm

pt maja 14, 2004 5:26 pm

Nie powiem - czuje sie oszukany, wyrolowany , zrobiony w h..
Tym bardziej ze jako autor wyroznionego w konkursie scenariusza mialem ujrzec swoje nazwisko w stopce autorskiej ( taki pół-debiut naprawde by cieszyl).
Tymczasem po glosnej kampanii reklamowej wszystko siadlo...
A przeceny na stronie maga wyraznie wskazuja na to , iz na KSL nie ma co liczyc.
Tak to jest wierzyc obietnicom wydawniczym...
chyba jeszcze bedziemy dluugo czekac na wydawnictwo ktore naprawde zacznie szanowac swych klientow.
Poza ISą (ale to dedeki wiec sie nie liczy:P).
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

pt maja 14, 2004 6:52 pm

Jeżeli obecna sprzedaż dodatków do ED na stronie MAGa będzie zadowalająca, bardzo prawdopodobne, że wydawnictwo zdecyduje się na wydanie KSL lub Throalu. Czysty marketting - MAG nie przepuści nadażającej się okazji do zysku...
 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

pt maja 14, 2004 11:32 pm

Raczej wątpię. Widziałeś ceny na stronie MAG'a? Nie będą wydawać nowego dodatku po to, by od razu na przecenę go wrzucić
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

sob maja 15, 2004 10:54 am

Ale przecież to nie znaczy, że taki dodatek będzie od razu w przecenie...Zauważ, że obecne ceny wzmagają popyt.
 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

sob maja 15, 2004 12:48 pm

MAG zapowiedział, że wycofuje się z rynku RPG. Przeceny na jego stronie wyraźnie wskazują na to, że raczej nie zmieni planów. W tym momencie wydanie nowego dodatku mijałoby się z celem. Dla nich RPG to strata pieniędzy. Nawet jeśli teraz sprzedaż (przy obniżce cen) wyraźnie wzrośnie nie znaczy to, że dodatek przy normalnej cenie dobrze się sprzeda.
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

sob maja 15, 2004 11:47 pm

To, że MAG wycofuje się z RPG, było wiadomo już od dawna. Stanie się to jednak dopiero w 2005 roku - do tego czasu jeszcze coś wydadzą, m.in. nową edycję Wiedźmina.
 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

ndz maja 16, 2004 12:20 am

To, że wydadzą Wiedźmina jest dla mnie o wiele bardziej prawdopodobne niż wydanie KSL. Nie pytajcie się dlaczego. Takie przeczucie. Inna sprawa, że MAG już niejednokrotnie różne rzeczy obiecywał i nic z tego nie było. Obym się mylił ale sądzę, że w tym przypadku jest tak samo.
 
Awatar użytkownika
Sasori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 7:07 pm

pt maja 21, 2004 7:07 pm

Szansa na wydanie KSL jest nadal duża, jak powiedział mi Maciek Szaleniec. Jeżeli nie przez MAGa (a na Rodka jest tutaj mały haczyk, ale sza), to - po odkupieniu praw do wydania dodatku - w innym wydawnictwie. Maciek i reszta redakcji nie składają broni, więc miejcie nadzieję.

Spora dawka cierpliwości też nie zaszkodzi, btw ;]
 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

pt maja 21, 2004 11:41 pm

Sasori pisze:
Spora dawka cierpliwości też nie zaszkodzi, btw ;]


Bardzo dużo cierpliwości... Nie wiem jak to będzie z odkupieniem praw przez inne wydawnictwo. Raczej nikt się do tego nie kwapi. ED nie jest w Polsce systemem tak popularnym, żeby się na nim dało zarobić. Nie oszukujmy się. Pieniądze, to główny czynik, na jaki patrzą wydawcy.
 
Awatar użytkownika
Sasori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 7:07 pm

ndz maja 23, 2004 11:46 am

Nie chodzi o wykupienie praw do całego ED, tylko licencji na dodatek. Poza tym dziwię się, że wiesz lepiej niż Rodek i Szaleniec kto się do czego kwapi :]
 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

ndz maja 23, 2004 12:37 pm

Nie mówię, że wiem kto się do czego kwapi. Takie są moje odczucia. Poza tym nie mam pozytywnej opinii o MAGu. Wg. mnie zdolni są z czystej złośliwości nie odsprzedać licencji.
 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

ndz maja 23, 2004 8:15 pm

Ghost pisze:
Nie mówię, że wiem kto się do czego kwapi. Takie są moje odczucia. Poza tym nie mam pozytywnej opinii o MAGu. Wg. mnie zdolni są z czystej złośliwości nie odsprzedać licencji.


A tu się zgodzę. Zresztą, MAG często ładował pieniądze tam gdzie nie trzeba (vide Dzikie Pola, które są dla mnie po prostu denne...), a potem się z tego wycofywał. Tak samo twierdzę, że MAG po prostu nie ma wyczucia rynku, bo z taką kampanią reklamową KSL sprzedałyby się conajmniej dobrze, a teraz wszyscy o dodatku zapomnieli. A szkoda...
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

ndz maja 23, 2004 8:56 pm

Primo: Rheged - czy ty czasem nie masz czegoś wspólnego z tym dodatkiem?

Secundo: Ghost - jasne, że wydawcy patrzą na opłacalność. A na co mają patrzeć? Przecież to biznes jak każdy inny - jak nie zarobisz to nie ma co się w to pakować. To nie socjalism, mój drogi.

Tertio: Rheged - to, że tobie się Dziczyzna nie podoba to już tylko i wyłącznie twoja opinia i twoja sprawa. Ja uważam, że DP są lepszą inwestycją niż ED (choć w żadne nie gram po prawdzie, ale DP mam na własność). Poza tym DP ciągle są żywe (vide konwenty), a ED dogorywa.
 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

ndz maja 23, 2004 10:05 pm

neishin pisze:
Secundo: Ghost - jasne, że wydawcy patrzą na opłacalność. A na co mają patrzeć? Przecież to biznes jak każdy inny - jak nie zarobisz to nie ma co się w to pakować. To nie socjalism, mój drogi..


Przecież nigdy nie twierdziłem inaczej. Po prostu właśnie z tego powodu uważam, że KSL już nie wyjdzie.

neishin pisze:
Tertio: Rheged - to, że tobie się Dziczyzna nie podoba to już tylko i wyłącznie twoja opinia i twoja sprawa. Ja uważam, że DP są lepszą inwestycją niż ED (choć w żadne nie gram po prawdzie, ale DP mam na własność). Poza tym DP ciągle są żywe (vide konwenty), a ED dogorywa.


Naprawdę? Cóż ja zauważyłem coś dokładnie odwrotnego. Nie mam zamiaru zaprzeczać, że DP są słabe. Mi się podobają mimo iż nie lubię tych klimatów. Dla mnie kompetną klapą było raczej wydanie Wiedźmina.
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

pn maja 24, 2004 2:04 pm

neishin pisze:
Primo: Rheged - czy ty czasem nie masz czegoś wspólnego z tym dodatkiem?


Mylisz Rhegeda z Rathorem z Valkirii? :->

Poza tym DP ciągle są żywe (vide konwenty), a ED dogorywa.


Nie moge się zgodzić. Zarówno ED jak i DP egzystuja sobie jakoś w światru RPGowców, chociaż kondycja obu systemów nie jest najlepsza. O żywocie ED świadczą choćby powstające nadal strony [np. polterowy Kaer EarthDawn, pod który podchodzi to forum, www.earthdawn.of.pl ajfla lub nieregularnie uaktualniane www.earthdawn.pl], czy działająca nieprzerwanie lista [earthdawn-pl]. Kronika Skradzionych Legend oraz Throal, dwa dodatki do ED, czekaja w Magu na wydanie i pozostaje tylko miec nadzieję, ze pan Rodek spełni przynajmniej obietnicę dotyczącą KSL. Co prawda LARPów do ED na konwentach nie uświadczysz [He he he, chciałbyś żebyśmy ganiali po konwentach poprzebierani w t'sktrangi? ;o], tak jak to ma miejsca w przypadku Dzikich Pól, ale prelekcje o tym systemie rzadko, bo rzadko, ale się zdarzają. Oczekiwana druga edycja Dzikich Pól, o której można na konwentach usłyszeć zdaje się nadal byc w powijakach; w dodatku nie wiadomo kto miałby ją wydać. Co do stron o DP: co prawda ja w temacie nie siedze, ale nie słyszałem o żadnej nowej.

Tyle z mojej strony.
Ostatnio zmieniony wt maja 25, 2004 4:22 pm przez kaduceusz, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

pn maja 24, 2004 7:33 pm

neishin pisze:
Primo: Rheged - czy ty czasem nie masz czegoś wspólnego z tym dodatkiem?


Ano mam. Zostałem wyróżniony w konkursie na materiał źródłowy i jestem współautorem tekstu o Morzu Śmierci (konkretnie to moja kopalnia Lantis, po paru zmianach, będzie tam opisana).


neishin pisze:
Tertio: Rheged - to, że tobie się Dziczyzna nie podoba to już tylko i wyłącznie twoja opinia i twoja sprawa. Ja uważam, że DP są lepszą inwestycją niż ED (choć w żadne nie gram po prawdzie, ale DP mam na własność). Poza tym DP ciągle są żywe (vide konwenty), a ED dogorywa.


No i tu się nie zgodzę. Poparcie na konwentach może i ED nie ma takiego jak DP, ale cz znowuż przebieranki w stroje sarmackie i biesiady (czytaj - chlajparty) świadczą o popularności. Do DP nic nowego nei wychodzi i nie wyjdzie, a ED ma przynajmniej w planach dwa podręczniki. Co prawda neiciekawie z nimi, bo pewnie nie wyjdą, ale zawsze...
 
Awatar użytkownika
Sasori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 7:07 pm

śr cze 02, 2004 2:29 pm

kaduceusz pisze:
Kronika Skradzionych Legend oraz Throal, dwa dodatki do ED, czekaja w Magu na wydanie i pozostaje tylko miec nadzieję, ze pan Rodek spełni przynajmniej obietnicę dotyczącą KSL.

No i właśnie mniej więcej tutej leży pingwin pogrzebany. Maciek prawił, iż Rodek musi wydać dodatki, na które zakupił licencję (KSL też się tutej zawiera), bo w przeciwnym razie utraci licencję na całe ED i zostanie z dodrukiem i resztą podręczników bez możliwości ich sprzedawania.

A jeżeli i ta szansa nie wypali, to KSL zostanie wydana własnym sumptem jako 'non-profit add-on' (na który to licencji kupować/odkupować nie trzeba).

Rzecz jasna redakcja zastosuje drugą ewentualność jako ostateczność (bo nam żadna mamona za to nie wpadnie, noni).
 
Awatar użytkownika
Mr.G
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr maja 12, 2004 8:23 pm

pn cze 07, 2004 9:59 pm

Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie z tym dodatkiem, bo nawiasem mówiąc sam na niego czekam. Ostatnio nawet poiskrzyło sie między MAGiem a ISĄ i nie wiadomo co z tego wyniknie i czy wogóle sie dogadają...o książki coraz trudniej, a za strony tych wydawnictw nic nie słychać.

P.S. Wiecie jak trudno dostać teraz nawet nowe kostki ?
 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

czw cze 10, 2004 7:09 pm

Maciek Szaleniec poinformował właśnie na liście dyskusyjnej ed-pl, że termin wydania podręczników, zarówno Throalu, jak i KSL, jest ustanowiiony po wakacjach. Brak informacji ze strony wydawnictwa na ten temat był dosyć prozaiczny - Rodek nei informował o niczym, bo go nikt o to nie pytał... O ironio... :?
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

wt cze 15, 2004 1:12 pm

 
Rathor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 3:16 pm

ndz wrz 26, 2004 3:26 pm

Jako pomysłodawca i współautor niniejszego dzieła powiem tak:
KSL leży już u mnie pięknie złożony w całość i jest obecnie poddawany małemu face liftingowi - tj korekcie (literówki, bledy składu itp.). Ja zacząłem sprawę z tym dodatkiem i postaram się ją doprowadzić do finał u - jakim będzie ukazanie się podręcznika na rynku. To fakt że MAG przegapił ŚWIETNĄ kampanię reklamową jaką z Maćkiem staraliśmy się zorganizować - cóż - taki urok polskich wydawnictw. KSL ma wyjśc jako podręcznik kupowany i drukowany na zamówienie - terminy - tego same Pasje nie wiedzą - ale obiecuję iż z mojej strony i strony Maćka zrobimy wszystko żeby KSL się ukazał i trafił do wszystkich chętnych. Na razie jest zabawa w kotka i myszkę z wydawnictwem - ja korzystając z okazji poprawiam parę rzeczy - żeby produkt finalny był jak najlepszej jakości - pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

pn wrz 27, 2004 12:39 pm

Rathor pisze:
obiecuję iż z mojej strony i strony Maćka zrobimy wszystko żeby KSL się ukazał i trafił do wszystkich chętnych.


Jak tylko będzie już wiadomo, że KSL leży i czeka na chętnych - dawaj znać...wszędzie (na liście, na forach, na portalach) szkoda byłoby przeoczyć ;-)

ech, meczy takie oczekiwanie...
a czy Throal też będzie print on demand? Wiesz coś o tym?

pozdrawiam
Gerion
 
Rathor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 3:16 pm

pt paź 01, 2004 1:59 pm

O Thoralu nie wiem nic więcej poza tym że jest przetłumaczony i złożony. Co dalej.... nie mam pojęcia.
 
Rathor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 3:16 pm

w końcu porozumienie

sob gru 18, 2004 12:53 pm

czekając już blisko dwa lata na rozwój wydarzeń w końu odezwał się do Nas prezes MAGa - z zapewnieniem że chce to wydać jak najszybciej. Zobaczymy co tym razem z tego wyniknie - ddatek jest już tak popoprawiany, zredagowany, skorektowany że lepiej chyba nie można;-)
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

Re: w końcu porozumienie

sob gru 18, 2004 6:41 pm

Rathor pisze:
czekając już blisko dwa lata na rozwój wydarzeń w końu odezwał się do Nas prezes MAGa - z zapewnieniem że chce to wydać jak najszybciej.

mehehe... jestem pod wrażeniem :lol: .. no wreszcie jakieś konkrety :razz: :spoko:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość