Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Akwarel

czw sty 06, 2011 9:26 am

Akwarel

Małe zwierzę
Kostka Wytrzymałości: 1/2 1k8 (3 pw)
Inicjatywa: 3
Szybkość: 3 m (2 pola), latanie 24 m (przeciętna)
Klasa Pancerza: 15 (+1 rozmiar, +3 Zr, +1 naturalny), dotyk 14, nieprzygotowany 12
Bazowy atak/zwarcie: +0/–4
Atak: szpony +4 wręcz (1k4)
Całkowity atak: 2 szpony +4 wręcz (1k4) oraz ugryzienie –2 wręcz (1k4)
Przestrzeń/zasięg: 1,5 m/1,5 m
Specjalne ataki: Blask kolorów
Specjalne cechy: widzenie w słabym świetle
Rzuty obronne: Wytr +3, Ref +4, Wola +2
Atrybuty: S 10, Zr 16, Bd 10, Int 2, Rzt 14, Cha 6
Umiejętności: Nasłuchiwanie +9, Spostrzegawczość +15
Atuty: Czujność, Finezja w broni
Środowisko: Tereny zamieszkałe przez elfy (patrz opis)
Występowanie: pojedynczo
Skala Wyzwania: 1/2
Rozwój: 2–3 KW (średni)
Dostosowanie poziomu:

Akwarele to piękne i tajemnicze ptaki, które bardzo często można spotkać w elfich miastach, czy innych osiedlach. Akwarele to oswojone ptaki, które wieki temu przywiązały się do pięknego ludu, trwając w tej symbiozie aż do dziś dnia. Te skrzydlate istoty dożywają nawet i trzydziestu lat, zaś ich barwne upierzenie może się zmieniać z dnia na dzień.

Nazwa tego gatunku wzięła się z barwnego upierzenia ptactwa. Przeważnie ptaki te mają jasno-szarą, lub też białą barwę piór, jednak nie wiedzieć czemu wykształciła się w ich namiastka poczucia estetyki. akwarele zmieniają barwy piór, jeśli coś im się spodoba, czy to muzyka, czy jakiś obraz. Skrzydła, oraz pióra przypominające ogon nabierają najróżniejszych barw w różnych odcieniach, od jasnej żółci po krwistą czerwień.
Budowa ciała akwareli jest podobna do budowy orła czy innych dość dużych ptaków. W powietrzu jest szybki i zwinny, lecz z zasady przebywa w bliskiej obecności swego opiekuna, czy to siedząc mu na ramieniu, czy też znajdując sobie jakieś miejsce w domu swego pana.

Legendy głoszą iż te zwierzęta były podarunkiem od bogów elfiego panteonu, które miały za zadanie pokazać pięknemu ludowi, co na prawdę jest piękne, a co nie. Ta kwestia jest jednak jedną wielką zagadką. Uczeni twierdzą iż akwarele wykształciły u siebie tak zwane lustrzane odbicie gustu swego pana i na prawdę wyczuwają pozytywne uczucia właściciela i reagują bardzo podobnie jak on, gdy coś mu się spodoba. Inni zaś twierdzą iż te ptaki po prostu lubią być w centrum uwagi i zmieniając barwy piór, chcą by inni je podziwiali. Być może akwarele zrozumiały iż elfy darzą wszelakie rodzaje sztuki miłością i przez to dopasowały się do stylu życia długouchów, stając się pewnego rodzaju kustoszami piękna.

Akwarele to samotne ptaki, które spotykają się z partnerami tylko raz na rok, aby spłodzić potomstwo i wrócić do swego właściciela. Wiele wierszy opowiada iż pokochały one sztukę bardziej niż swych partnerów. Akwarele nie potrzebują towarzystwa innych zwierząt, tak bardzo przywiązują się do właścicieli iż to ich towarzystwo sprawia im najwięcej radości i dobrego samopoczucia.

Hodowla tych ptaków nie jest niczym trudnym. Akwarele są na tyle bystre iż szybko uczą się różnych sztuczek, a niektóre potrafią nawet nauczyć się powtarzania kilku (w skrajnych przypadkach kilkunastu) słów. Nie wiedzieć czemu, ptaki te padają, zmieniając właściciela i przeważnie nie dożywają kilku miesięcy, w rękach przedstawicieli innych ras niż elfy. Czasami niektórzy magowie decydują się na wybranie akwarela swoim chowańcem, gdyż te ptaki są równie inteligentne co kruk, a do tego piękne, jednak należy im poświęcać znacznie więcej uwagi, przez co mogą być kłopotliwi w laboratoriach alchemicznych, bibliotekach czy pracowniach.

Akwarele przeważnie towarzyszą złotym i księżycowym elfom, nie stronią jednak od leśnych. Rzadko można je spotkać z elfami dzikimi, gdyż te raczej nie są zainteresowane żadnymi formami sztuki. Nie stwierdzono, jakie stosunki łączą ów ptaki z avarielami, ale wiadomo na pewno, że z elfami wodnymi, oraz drowami nie występują.

Walka

Akwarele to spokojne zwierzęta, które nie są nauczone walczyć o swoje terytorium, gdyż trudno je spotkać w dziczy. Potrafią być złośliwe, jeśli są niezadowolone i wtedy drapią pazurami, lecz elfy często je podcinają aby nie raniły ich delikatnej skóry swoimi szponami.
Blask kolorów: Akwarele potrafią nastroszyć swe pióra i w jednej sekundzie nadać im masę jaskrawych kolorów, co obserwatorów znajdujących się nie dalej niż 3m od akwarela, zmusza do wykonania testu na Wytrwałość o ST 14. W razie niepowodzenia obserwator pada ofiarą oślepienia na 1k3 rundy. Jest to zdolność naturalna.

Specjalne #1

Akwarele jako chowańce zapewniają właścicielowi premię +3 z Spostrzegawczości, potrafią także nauczyć się rozmawiać w jednym języku (najczęściej wybierając mowę elfów), jednak ich wyjątkowa natura sprawia iż akwarel może być chowańcem, tylko dzięki atutowi Potężniejszy chowaniec.

Specjalne #2

Tęcza, to akwarel, będący chowańcem potężnego maga. Dzięki wpływowi magii ten ptak stał się znacznie bardziej bystry i inteligentny niż jego zwykli kuzyni, dzięki zdolności rozmawiania, potrafi dyskutować o zaletach sztuki długimi godzinami potwierdzając tezę iż jego gatunek na prawdę posiada poczucie estetyki. Ponoć ten stary okaz nauczył się nawet czytać, jednak ani on ani jego właściciel nie wspomina nic na ten temat.
Ostatnio zmieniony czw sty 06, 2011 5:21 pm przez Nefarius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Akwarel

czw sty 06, 2011 10:29 am

Dodane do spisu. :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Akwarel

czw sty 06, 2011 10:37 am

Akwarele przeważnie towarzyszom


Towarzyszą.

Specjalne #2

Tęcza, to akwarel, będący chowańcem potężnego maga. Dzięki wpływowi magii ten ptak stał się znacznie bardziej bystry i inteligentny niż jego zwykli kuzyni, dzięki zdolności rozmawiania, potrafi dyskutować o zaletach sztuki długimi godzinami potwierdzając tezę iż jego gatunek na prawdę posiada poczucie estetyki. Ponoć ten stary okaz nauczył się nawet czytać, jednak ani on ani jego właściciel nie wspomina nic na ten temat.


Może rozpisać Tęczę?

Poza tym praca bardzo mi się podoba, aż dziwne, że wcześniej nie zauważyłam.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Akwarel

czw sty 06, 2011 11:10 am

Skąd to ptaszysko ma Wytr+3? Ma Bd10 i brak Zwiększonej wytrwałości.
Czy to nie powinna być magiczna bestia, ewentualnie wynaturzenie? Corollaks jest magiczną bestią a jest trochę podobny do Akwarelki.
Chowaniec, to ptaszysko jest silniejsze(chodzi mi o Blask kolorów) od kruka więc powinien być dostępny jako chowaniec dzięki atutowi dającemu dostęp do silniejszych chowańców(na razie mam dwa które się do tego kwalifikują ale mi nazwy wywiało :razz: ).

Może rozpisać Tęczę?


Przecież to jest chowaniec, wystarczy dodać premię np. 15 poziomowego czarodzieja i masz Tęczę.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Akwarel

czw sty 06, 2011 1:08 pm

Int 3? Skoro są równie inteligentne, co kruki, to powinno być 2. Księga potworów twierdzi, że żadna istota z intelektem wyższym od 2 nie może być zwierzęciem, więc to do zmiany.
Blask kolorów to zdolność nadzwyczajna? naturalna?
_____
Praca mi się podoba, nawet bardzo. Świetny pomysł, aż mnie korci, żeby mieć takiego chowańca :)
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Akwarel

czw sty 06, 2011 5:22 pm

Poprawiłem zgodnie z sugestiami. Dawno nic tu nie wrzucałem. W zasadzie moja praca nie spodobała się jury w obecnym Konkursiku i dlatego wrzucam ją tutaj. Może przyda się komuś, lub zainspiruje.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Akwarel

czw sty 06, 2011 10:02 pm

Mocno zbliżone do corollaksa z KP 2. Działanie blasku kolorów jako zdolności naturalnej jest na mój gust bez sensu.
Ostatnio zmieniony czw sty 06, 2011 10:03 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości