Zrodzony z fantastyki

 
Łukasz B.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 573
Rejestracja: wt cze 25, 2002 11:39 pm

Alternatywne historie FR

pt sty 10, 2003 12:34 am

Czy wprowadzili¶cie jakie¶ zmiany do oficjalnej historii FR? Mo¿e wasza dru¿yna wp³ynê³a na losy ¶wiata albo pokona³a oficjaln± postaæ?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt sty 10, 2003 10:17 am

U mnie zasz³o kilka zmian, szczególnie taka, ¿e prowadzê ju¿ w przusz³o¶ci (1376 rok, a oficjalnie koñczy siê 1372). Poza tym jest kilka innych zmian: <br />1. By³a wielka wojna z orkami, co doprowadzi³o do zmian polityczno-prawnych. Orkowie teraz o wiele czê¶ciej pracuj± jako najemnicy, gdy¿ tylko w ten sposób nie nara¿aj± siê na nag³± ¶mieræ (wtedy s± prawnie chronieni). <br />2. Drowy z Cormathoru i okolic nie s± ju¿ z³e (zmieni³o siê te¿ nastawienie Lolth do ¶wiata - zginê³a w czasie potyczki z Gruumshem i zosta³a wskrzeszona z bardziej neutralnym etosem). Nie oznacza to te¿, ¿e s± dobre... <br />3. Przybycie na Abeir-Toril s³ug Nienazwanych (dawnych wrogów Ao) - ma to na celu wprowadziæ kolejne zmiany w ¶wiecie (wprowadzê poprawki itp.), ale ta kampania trwa i nie mogê zdradzaæ szczegó³ów.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob sty 11, 2003 6:50 pm

Darklord zapomniałeś dodać, że Myth Drannor to już nie ruiny :wink: , tylko w pełni funkcjonalne miasto. <br />Co do pkt. 3 to widzę, że wiele zostanie jednak namieszane w linii czasu.(czyli jednak nie uda się graczom powstrzymać zmian w historii) <br />Ciekawe jak to wszystko wpłynie na pkt.2 ?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob sty 11, 2003 6:55 pm

No tak, zapomnia³em napisaæ o Myth Drannor... Stanowi ono teraz wa¿ne miejsce we wspólczesnym Faerunie. Prze¿y³o te¿ kolejny atak z powodu swojej nowej pozycji. <br /> <br />A punkt numer trzy mo¿e rzeczywi¶cie pozmieniaæ kilka rzeczy w do¶æ drastyczny sposób :wink: ...
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

sob sty 11, 2003 8:38 pm

Ja zmieniłem kilka "drobnych detali": <br />-Shuruppak zabił Anhur'a (przez podstęp) i przemienił się w boga <br />-Unther jest wolny (w stanie wojny z Mulhorandem) <br />-Thay zostało zaatakowane przez Wiedźmy z Rashemen i Aglarond <br /> <br />To tyle co do zmian na terenie w którym prowadzę kampanię. <br />Tu wieści ze świata: <br />-Blindgenstone jest znowu zamieszkane przez Svirfneblin <br />-Drizzt Do'Urden został małżonkiem Alustriel <br />-Po tragicznej śmierci Azouna V z ręki jednego z Ognistych Noży nowym władcą Cormyru została księżniczka Alusair <br />-Manshoon zabił Fzoul'a i ponownie włada Twierdzą Zhentil <br />-Semmemon został członkiem Harfiarzy
 
Coen__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 531
Rejestracja: sob lut 01, 2003 10:34 pm

czw cze 12, 2003 10:15 pm

Ja wprowadzi³em kilka zmian. Nie wiem kiedy to siê dzieje, mniej wiêcej tak jak Baldur ale nie wiem w jakim roku dzieje siê jego akcja, a wiec moje zmiany to tak: <br />- ok 300 lat temu Rann, przywódca barbarzyñskiego klanu Bia³ych Rosomaków i niedobitek z klanów Szarych Lisów i Czarnych Or³ów w przymierzu z krasnoludami z klanu Axemakerów pokonali i wypêdzili baronie Bloodstone z gór o tej samej nazwie i krasnoludy z tamtejszej kopalni. <br />- mniej wiêcej dwa lata temu baronia i tamte krasnale odbili te ziemie wspomagana przez wynajête plemiona orkow jak i Czerwonych Magów odbijaj te tereny wypêdzaj±c potomków Ranna i Axemakerów. <br /> <br />Dok³adniej opisa³em te historie w formie opowiadania.
 
Samotny Z...
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 4:12 pm

Wysokopoziomowcy i Epici a ¶wiat FR

sob lis 12, 2005 11:36 am

Jest teraz temat na forum cyt." Historia Faerunu po 1372 roku, czyli co u Was zasz³o".
Fajnie a czy zda¿y³o siê Wam, ¿e wysokopoziomowe postacie BG albo epicowe natyle zamiesza³ podczas sesji, ¿e nastapi³a diametralna zmiana biegu historii FR.
Jestem bardzo ciekaw co o tym my¶licie ???
Albo jak u Was to wyglada³o???
Zda¿y³o siê komu¶ zabiæ Elminstra??? Zapobiê ponownemu przybyciu Bane ???
 
Velg'larn Baenre
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: śr sie 31, 2005 10:58 am

Re: Wysokopoziomowcy i Epici a ¶wiat FR

sob lis 12, 2005 2:02 pm

[quote=Samotny Z...]Jest teraz temat na forum cyt." Historia Faerunu po 1372 roku, czyli co u Was zasz³o".
Fajnie a czy zda¿y³o siê Wam, ¿e wysokopoziomowe postacie BG albo epicowe natyle zamiesza³ podczas sesji, ¿e nastapi³a diametralna zmiana biegu historii FR.
Jestem bardzo ciekaw co o tym my¶licie ???
Albo jak u Was to wyglada³o???
Zda¿y³o siê komu¶ zabiæ Elminstra??? Zapobiê ponownemu przybyciu Bane ???[/quote]

Taaak.... zostaæ wiêkszym bóstwem i zniszczyæ po³owê Faerunu.

A co do histori, to ja j± czasami zmieniam tak, aby bardziej pasowa³a do aktualnej kampanii, choæ zazwyczaj nie pozwalam sobie na du¿ê zmiany... gdy¿ to wg. mnie nie by³by ju¿ Faerun.
 
Przedwieczny
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pt lip 15, 2005 10:01 am

sob lis 12, 2005 5:49 pm

Przybycie na Abeir-Toril s³ug Nienazwanych (dawnych wrogów Ao) - ma to na celu wprowadziæ kolejne zmiany w ¶wiecie (wprowadzê poprawki itp.), ale ta kampania trwa i nie mogê zdradzaæ szczegó³ów.


Darklordzie, czy ta kampania siê ju¿ skoñczy³a, i móg³by¶ podaæ szczegó³y ?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob lis 12, 2005 8:33 pm

<!--QuoteBegin-Przedwieczny+-->
Przedwieczny pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Przybycie na Abeir-Toril s³ug Nienazwanych (dawnych wrogów Ao) - ma to na celu wprowadziæ kolejne zmiany w ¶wiecie (wprowadzê poprawki itp.), ale ta kampania trwa i nie mogê zdradzaæ szczegó³ów.

Darklordzie, czy ta kampania siê ju¿ skoñczy³a, i móg³by¶ podaæ szczegó³y ?

Niestety zosta³a zawieszona z powodu braków czasu u potrzebnych dla rozgrywki graczy. Byæ mo¿e w przysz³o¶ci ruszy z miejsca. Aktualnie prowadzê innej grupie ludzi (ale tam nie zmieniam wiele)...
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

sob lis 26, 2005 1:03 pm

No tak, zapomnia³em napisaæ o Myth Drannor... Stanowi ono teraz wa¿ne miejsce we wspólczesnym Faerunie. Prze¿y³o te¿ kolejny atak z powodu swojej nowej pozycji.

Czy zechcia³by¶ nam opowiedzieæ trochê wiêcej o tym incydencie? Bardzo mnie interesuje, jak to rozwin±³e¶.

Pozdrawiam
Filio
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob lis 26, 2005 4:54 pm

[quote=Filio]
No tak, zapomnia³em napisaæ o Myth Drannor... Stanowi ono teraz wa¿ne miejsce we wspólczesnym Faerunie. Prze¿y³o te¿ kolejny atak z powodu swojej nowej pozycji.

Czy zechcia³by¶ nam opowiedzieæ trochê wiêcej o tym incydencie? Bardzo mnie interesuje, jak to rozwin±³e¶.[/quote]
Miasto zosta³o "odbite" spod w³adzy potworów, odbudowano najwa¿niejsze ¶wi±tynie (dosz³y te¿ dwie dodatkowe) i wie¿e magii, zrestaurowano mythal. Sta³o siê wa¿ny miejscem pielgrzymek pote¿nych postaci, gdyz w ¶wi±tyniach mo¿na czasem spotkaæ awatarów i skonsultowaæ siê z nimi. Czê¶ciowo za renowacjê odpowiadaj± postacie graczy.

A co do ataku. By³ przeprowadzony atak przez wys³annika Przedwiecznych (staro¿ytnych wrogów bóstw) ze wzglêdu na nadnaturaln± czêsto¶æ pojawiania siê tam awatarów.
 
Miki__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 07, 2006 3:29 pm

czw maja 25, 2006 8:31 am

U mnie nast±pi³o spore zamieszanie, tzn. moi BG uwolnili staro¿ytne Bóstwa Chaosu (Warhammer FB/ 40.000) co doprowadzi do zniszczenia czêsci Faerunu. Dziêki pomocy Tyra BG stworzyli wojownicze zakony i (nie bez pomocy wielu wa¿nych postaci Faerunu) zgrupowali w Cormanthyrze (chyba tak, nie mam teraz podrêcznika) spor± armiê i wyrusz± na pystyniê Anauroch (??) by stoczyæ walkê z Hordami Chaosu...<br /><br />Poza tym Czerwoni Magowie s± bardziej neutralni (sam jestem Czerwonym Czarnoksiê¿nikiem? Panem szzarosinych), a Szas Tam pomóg³ tworzyæ armiê. Dalej nie zdradzê gdy¿ Zakon BG stoi przed potyczk± (5000 cz³onków zakonu vs. 15.000 chaosiarzy), która sporo zmieni...
 
McMuri
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 30, 2006 12:03 pm

wt maja 30, 2006 12:32 pm

U mnie te¿ by³o kilka znacznych zmian:<br />I dziêki znalezieniu wszystkich czê¶ci "Gajwalry" czy jak to tam Bogini da³a ka¿demu z naszej dru¿yny Wielkie ¿yczenie. Poprzez te ¿yczenie otrzyma³em wszystkie umiejetno¶ci atuty atrybuty Orcusa a dziêki zyczeniom, które mia³em zmieni³em sie w niego.Moje i jego umiejêtno¶ci kumulowa³y sie dzieki czemu sta³em siê potêzniejszy od niego. <br />II Z³±czy³em diab³y i demony w jedn± armiê 3,5 tys <br />III Wyzwa³em Orcusa na duela po ¶mierci dusza zabitego zostanie na zawsze uwiêziona. Wygralem i przej±³em jego nie koñcz±c± si± armie <br />IV Dziêki armi demonów , któr± mia³ Orcus niszczy³em wszystkie miasta zaczynaj±c od Inarlit koñcz±c na WoterDeep. Oczywi¶cie nie zniszczy³em wszystkich bo gdzie by¶my zaczynali now± kampaniê =P
 
G@@FY
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:15 pm

wt maja 30, 2006 1:27 pm

<!--quoteo(post=268546:date=May 25 2006, 07:31 AM:name=Venirr)-->
Venirr pisze:
<!--quotec--><br />U mnie nastąpiło spore zamieszanie, tzn. moi BG uwolnili starożytne Bóstwa Chaosu (Warhammer FB/ 40.000) co doprowadzi do zniszczenia częsci Faerunu. Dzięki pomocy Tyra BG stworzyli wojownicze zakony i (nie bez pomocy wielu ważnych postaci Faerunu) zgrupowali w Cormanthyrze (chyba tak, nie mam teraz podręcznika) sporą armię i wyruszą na pystynię Anauroch (??) by stoczyć walkę z Hordami Chaosu...<br /><br />Poza tym Czerwoni Magowie są bardziej neutralni (sam jestem Czerwonym Czarnoksiężnikiem? Panem szzarosinych), a Szas Tam pomógł tworzyć armię. Dalej nie zdradzę gdyż Zakon BG stoi przed potyczką (5000 członków zakonu vs. 15.000 chaosiarzy), która sporo zmieni...<br />
<br /><br />???????? [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] ?????????<br /><br />Chcesz powiedzieć, że pomieszałeś Warha i Fearun? Fajny pomysł.<br />A jak poradziłeś sobie z tworzeniem przeciętnego chaosiarza? Bo właśnie kiedyś stowrzyłem takiego BN ale okazał sie zbyt potężny. Ale śmiesznie musi wyglądać Slanesh, Khorne, Tzeentch,Nurgle przeciwko wszystkim innym bostwom FR. Ciekawe czy są potężniejsi od Ao. Ale to właśnie fajne że wprowadziłeś bogow którzy nie mieli swoich odpowiedników w FR. Bo o ile wiem żadne bóstwo nie jest takie... pięknie złe.<br />A jak poradziłeś sobie z jedynym faktem który sprawiał że w Warhu chaotycy nie zniszczyli świata? Też stworzyłeś linie ochronne elfów?
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

pn lip 10, 2006 5:34 pm

Ciekaw jestem jak historię potoczyły sie u osób, których niezwykle ciekawe wypowiedzi mogliśmy przeczytać około 2-3 lata temu. Co się zdarzyło u Aragatora, Draklorda, Thomasa Percy'ego itp.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

wt lip 11, 2006 12:12 am

Ja zakończyłem kampanię i odłożyłem FR na półkę. Od 2,5 roku nie grałem w FR (był za to Wampi i Eberron).
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

pn lut 11, 2008 11:38 pm

Nasza drużyna pod przewodnictwem mojej postaci [Złoty Elf (z szablonem Pomroka) Czar 10/ Adept Cienistego Splotu 10/ Arcymag 5/ Ep 3] w skład której wchodzi człowiek (Barbarzyńca 20/ Berserker 10), Leśny Elf (Łowca 10/ Czarodziej 10/ Mistyczny Łucznik 10), aasimar (Kapłan 20/ Boski Sługa 5/ Hierofanta 4) oraz księżycowy elf (Łotr 20/ Tancerz Cienia 10) wiedziona marzeniem mojego czarodzieja który nauczył się kontrolować cienisty Splot nie będąc wyznawcem Shar zrobiła tak:

1 ) Drizzt nie żyje (część osób to zasmuci, część ucieszy). Otóż usiłował powstrzymać naszego barbarzyńcę razem ze swoimi przyjaciółmi. Dość powiedzieć, że polegli -_-
2 ) Ktoś rozpirzgwił Twierdzę Zhentil zabijając Manshoona w pojedynku 1on1 (dobra, to byłem ja) a nasz kapłan pokonał Fozula, przejmując tym samym władzę.
3 ) Dzięki podpisaniu porozumienia z Pomrocznymi którzy powrócili oraz współpracując z niektórymi smokami zniszczyliśmy Kult Smoka zaskarbiając sobie przyjaźń smoków.
4 ) Przy pomocy Pomrocznych, Smoków oraz nakładów z Twierdzy Zhentil udało się nam rozbić Fearimmów zyskując przychylność Sharnów.
5 ) W czasie kiedy trwała bitwa ze Sharnami w którą włączyły się okoliczne państwa zjawił się ten (imienia nie pamiętam) potężny czarny drakolicz-czarodziej udzielając również wsparcia w zamian za wolność od Kultu Smoka który był już rozbity.
6 ) W międzyczasie kiedy reszta drużyny walczyła niewielka grupka zaatakowała Candelkeep zwracając uwagę najbliższych Wybrańców. Powiem tyle, że udało mi się wyeliminować słabsze z Siedmiu Sióstr (poza Simbul i żoną Khelbena) w tym tą drowkę (wybaczcie, że nie pamiętam imion ^^') oraz samego Arunsuna. (Nie cierpię Wybrańców i tego ich EGO)
7 ) Pokonawszy Faerimmów okoliczne kraje były nam wdzięczne itd. więc postanowiliśmy Zniszczyć Thai co specjalnie trudne nie było. Skoro udało się wyeliminować Wybrańców to Zulkirów tym bardziej. Niestety Szass - Tamm nam uciekł -_- (Pewnie do Larocha z którym konfrontacji się obawiam)
8 ) W dalszych planach jest przywrócenie elfom to co ukradli im ci nikczemni ludzie, zaczęliśmy więc od odsyskania ruin Myth Drannor. Wysocy magowie z Evermeet naprawili mythal i dobra jest.
9 ) W dalszych planach jest odnowienie potęgi elfiego imperium a póki co do tej pory nikt nie zorientował się kto za tym wszystkim stoi (tj. za śmiercią Wybrańców). Dlaczego? Ponieważ cienisty Splot trudno wykryć, dlatego mój mag się nań przerzucił.

Pozostaje teraz problem Pomrocznych, kiedy przestaną być użyteczni należy się ich pozbyć co może być najtrudniejszym jak do tej pory zadaniem. Mój czarodziej przy współudziale kręgu wysokich magów planuje wykorzystać zaklęcie mające otoczyć ich miasto mythalem który je zniszczy, ale to dość ciężki do zrealizowania pomysł :P

:D Sporo tego wyszło z tego co widzę ^^' Ale trwa to już dwa lata.
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

wt lut 12, 2008 10:55 am

Takie zmiany jak wyżej naruszają integralność świata. Oczywiście, każdy prowadzi Krainy jak zechce, ale to o wiele za dużo. Zmiany na taką skalę pociągają za sobą całą lawinę skutków. W miejsce zniszczonego ZŁA powstaje inne ZŁO, a MG będzie musiał coraz bardziej lawirować i odstępować od oficjalnych informacji. Część historii zapomni i już świat się sypie.
_______________________

Ja wprowadziłem taką zmianę, że moja postać (Nie pamiętam dokładnie poziomów, ale mieszanka Czarodziej/Arcymag/Strażnik Tajemnic/Mistyczny wyznawca) przejęła władzę w Waterdeep (Piergeiron dobrowolnie ją oddał, ale czemu to nie zdradzę, nie...) i teraz jako Wielki Lord dąży do utworzenia Konfederacji Północy - federalnego państwa skupiającego miasta i wioski Północy.
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

wt lut 12, 2008 1:44 pm

To prawda, że naruszyliśmy zbyt mocno strukturę FR, ale taki był plan. Pragniemy pogrążyć cały świat w chaosie aby ludzie sami się powybijali (jesteśmy na dobrej drodze) należy tylko polikwidować "łańcuchy" (tutaj np Posrańcy... znaczy się Wybrańcy ^^' Mystry) a "wściekłe psy" (wszyscy wysokopoziomowi źli) sami się zagryzą.
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

wt lut 12, 2008 1:48 pm

Ale chodzi o to że coś takiego w ogóle nie powinno się wydarzyć - dobry MG by na to nie pozwolił. Epicka drużyna rzuca się do FR, morduje wybrańców, niszczy faerimmy i co jeszcze? Może pozabijacie wszystkich bogów?

Taka fabuła że jedna drużyna niszczy cały kontynent jest wysoce nieprawdopodobna. Zbyt nieprawdopodobna jak na FR.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

wt lut 12, 2008 3:05 pm

Nickademus pisze:
Ale chodzi o to że coś takiego w ogóle nie powinno się wydarzyć - dobry MG by na to nie pozwolił. Epicka drużyna rzuca się do FR, morduje wybrańców, niszczy faerimmy i co jeszcze? Może pozabijacie wszystkich bogów?

Oczywiście, że taka sytuacja jest jak najbardziej fair. To MG decyduję co ma się dziać na sesji. Autorzy dają pełne prawo robienia co się chcę z grą. Nigdzie nie napisano w podręcznikach, że nie możesz np. niszczyć potężne państwa lub zabić Elminstera. A czy to jest zgodne mechanicznie, fabularnie lub sensowne to już po raz kolejny rola MG.
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

wt lut 12, 2008 3:37 pm

Ohh, to ja przecież doskonale wiem. Ale chodzi mi o to że taka rozpierducha ze wszystkim co się rusza w FR to coś w stylu dania graczowi jako postać Drizzta.
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

wt lut 12, 2008 5:30 pm

Ohh, to ja przecież doskonale wiem. Ale chodzi mi o to że taka rozpierducha ze wszystkim co się rusza w FR to coś w stylu dania graczowi jako postać Drizzta.

Jak już napisałem Drizzt zginął :)
Bogów nie będziemy ruszać, co to to nie. Nie cierpię epików na takim poziomie :P
Chodzi o to by nie rzucać się w wir walki i samemu w pojedynkę zniszczyć każdego wroga a wykorzystać manipulacje.
Czytałem gdzieś na tym forum listę epickich postaci FR. Denerwuje mnie w FR to, że pomimo faktu, że jest ich tak wielu żaden nie wpłynął w większym stopniu na krainy, nie to co nasza drużyna. To tak jak z formatowaniem komputera :P W pewnym momencie jest taki bałagan (patrz FR) że nie pozostaje nic innego jak format i zaczęcie od początku. :D
 
Zarrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: sob mar 26, 2005 11:52 pm

wt lut 12, 2008 6:46 pm

Mniej wiecej teraz to robia Wizardzi :D Ale z twojego opisu wynika, że jesteście takim "policjantem Faeurnu"-robicie co chcecie, ale nie można powiedzieć, że wprowadzacie chaos.

Być może od tego Faerun przestaje być "tym" Faeurnem, ale w końcu nikt tego nie zakazuje, a jak komuś sprawia to frajdę, to czemu nie? Poza tym fajnie się czyta o takiej rozpierdusze, naprawdę :razz: Nie pamiętam, kto i kiedy, ale w jednym z tematów facet mówił, że zamienił się w demilisza i gromadził komponenty do wysadzenia w drobny mak całej Pierwszej Materialnej :razz: Grunt to fantazja, o to w RPG chodzi chyba...
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

wt lut 12, 2008 8:11 pm

Heh, policjant to dobre :D Ale nie można powiedzieć, że robimy tylko dobre rzeczy, to część większego przedsięwzięcia. A czytałem o tych porządkach Wizardów, min. o śmierci Arunsuna i przywrócenia mythalu w Myth Drannor bo te zdarzenia mnie zaskoczyły najbardziej. Choć ucieszyłbym się bardziej ze śmierci pewnego Emo-drowa którego przygody rozpisane są w "nastu" książkach :P Bo naprawdę, nie dość, że są żenujące to jeszcze w ogóle nie dorównuje swojemu ojcu którego jakoś bardziej lubiłem :D (Tak, wiem co zawołają, że "Nie liczy się mechaniczna rozpiska postaci a jej faktyczne dokonania" ale cóż, tak to już jest ze mną ^^' )
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Alternatywne historie FR

sob paź 10, 2009 7:16 pm

Mój gracz (Słoneczny Elf paladyn 20/Gray Guard 10) założył miasto Oakhurst w Zimnej Dolinie (północne srebrne marchie), sprzymierzył się z niewielkim podziemnym królestewkiem krasnoludów i gnomów, pewnym półbogiem oraz dwoma illithidami - czarodziejami mającymi cały sześcian na Acheronie i dzięki wielkim zasobom pieniężnym oraz potędze podbił najpierw Srebrne Marchie, a teraz kontynuuje krucjatę na pustyni Anauroch. Lady Alustriel i król Harbromm to jego uniżeni wasale, a Pomrocy zamknęli się w swoim latającym mieście i przerażeni czekają na wyniszczające oblężenie. W przyszłości gracz planuje utworzyć wielkie imperium, czerpiące z tradycji Netherilu (złupiwszy kilka pomrocznych ekspedycji do netherilskich ruin, posiadł starożytną wiedzę i zapragnął stworzyć wysoko magiczne społeczeństwo. Zaczął od utworzenia floty latających żaglowców, przed którą drży cały Faerun) i jest na dobrej drodze do tego. Dodajmy, że doszedł do tego w siedem faeruńskich lat.
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Alternatywne historie FR

sob paź 10, 2009 8:11 pm

Bel esprit pisze:
Dodajmy, że doszedł do tego w siedem faeruńskich lat.

Dobrze, że się stara!
W sumie, to kilka rzeczy - nie ma co, nieźle sobie poczyna. Ale te ilithidy... Czemu ich nie zabił? Jest paladynem.
Bel esprit pisze:
a Pomrocy zamknęli się w swoim latającym mieście i przerażeni czekają na wyniszczające oblężenie.

Czemu nie odlecieli?
Bel esprit pisze:
W przyszłości gracz planuje utworzyć wielkie imperium, czerpiące z tradycji Netherilu

Będzie trudno, może najpierw zabić Mystrę?
 
Ooral92
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 2:58 pm

Alternatywne historie FR

sob paź 10, 2009 11:12 pm

Będzie trudno, może najpierw zabić Mystrę?

Again!? Oh, come on!

Mój gracz (Słoneczny Elf paladyn 20/Gray Guard 10) założył miasto Oakhurst w Zimnej Dolinie (północne srebrne marchie), sprzymierzył się z niewielkim podziemnym królestewkiem krasnoludów i gnomów, pewnym półbogiem oraz dwoma illithidami - czarodziejami mającymi cały sześcian na Acheronie i dzięki wielkim zasobom pieniężnym oraz potędze podbił najpierw Srebrne Marchie, a teraz kontynuuje krucjatę na pustyni Anauroch. Lady Alustriel i król Harbromm to jego uniżeni wasale, a Pomrocy zamknęli się w swoim latającym mieście i przerażeni czekają na wyniszczające oblężenie. W przyszłości gracz planuje utworzyć wielkie imperium, czerpiące z tradycji Netherilu (złupiwszy kilka pomrocznych ekspedycji do netherilskich ruin, posiadł starożytną wiedzę i zapragnął stworzyć wysoko magiczne społeczeństwo. Zaczął od utworzenia floty latających żaglowców, przed którą drży cały Faerun) i jest na dobrej drodze do tego. Dodajmy, że doszedł do tego w siedem faeruńskich lat.


To chyba jest żart. Jesteś dziwnym MP jeśli pozwoliłeś na to wszystko. Co następne? Awans na boga?
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Re: Alternatywne historie FR

sob paź 10, 2009 11:57 pm

Ooral92 pisze:

To chyba jest żart. Jesteś dziwnym MP jeśli pozwoliłeś na to wszystko. Co następne? Awans na boga?


Dlaczego dziwnym. Ja w tej kampanii nie widze nic złego. Świat jest tak skopany, że radykalne działania mogą tylko go wyprostować. Chłopak dobrze sobie poczyna :). Co do bogów, na moich sesjach żaden nie zginął, ale gracze, mający własne królestwo, targowali się z nimi twarzą w twarz (z avatarami), którego ucznią bóstwem opiekuńczym.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości