Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

[d20] Alternatywne Star Wars?

czw maja 06, 2004 5:34 am

Właśnie skończyłem czytać serie komiksów SW Infinities, jest to seria 3 komiksów zadajacych pytanie "co by było gdyby...".
Po ich przeczytaniu naszło mnie pytanie czy gracie lub bylibyście w stanie grać w alternatywnej wersji uniwersum SW?
Chodzi mi tu o zmiany dużego kalibru takie jak np. śmierć postaci ikonicznej (np. Luke), zmiana wydarzeń odziałujących na całą galaktykę (zniszczenie Yavin 4 przez Gwiazdę Śmierci) Itd.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

Re: Alternatywne Star Wars?

sob maja 08, 2004 11:48 am

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->Właśnie skończyłem czytać serie komiksów SW Infinities, jest to seria 3 komiksów zadajacych pytanie "co by było gdyby...". <br />Po ich przeczytaniu naszło mnie pytanie czy gracie lub bylibyście w stanie grać w alternatywnej wersji uniwersum SW? <br />Chodzi mi tu o zmiany dużego kalibru takie jak np. śmierć postaci ikonicznej (np. Luke), zmiana wydarzeń odziałujących na całą galaktykę (zniszczenie Yavin 4 przez Gwiazdę Śmierci) Itd.
<br />Ja szczerze mówiąc nie małem okazji grać ani prowadzić przygód, które w znacznym stopniu odmieniły chronologię świata. Kiedyś (dawno, dawno temu :wink: ) jak zaczynałem mistrzować, zdarzyło mi się "naruszyć" nieco fabułę jaką mamy w filmach. Potem, jednak, "odkręcałem" niektóre fakty, starając się by lepiej tworzyły przeszłość moich graczy. <br /> <br />PS. Raz, jak sobie przypominam, jakiś szczęśliwy traf pozwolił zesztrzelić pilotowi Imperium Wedge'a Antillesa. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]
 
mikekacz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 4:01 pm

Re: Alternatywne Star Wars?

czw maja 20, 2004 2:31 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->W³a¶nie skoñczy³em czytaæ serie komiksów SW Infinities, jest to seria 3 komiksów zadajacych pytanie "co by by³o gdyby...". <br />Po ich przeczytaniu nasz³o mnie pytanie czy gracie lub byliby¶cie w stanie graæ w alternatywnej wersji uniwersum SW? <br />Chodzi mi tu o zmiany du¿ego kalibru takie jak np. ¶mieræ postaci ikonicznej (np. Luke), zmiana wydarzeñ odzia³uj±cych na ca³± galaktykê (zniszczenie Yavin 4 przez Gwiazdê ¦mierci) Itd.
<br /> <br />Witam. Tak siê sk³ada ¿e wraz z moj± dru¿yn± gramy w alternartywnej wersji Wojenek, otó¿ Imperator zgina³ w Gwie¼dzie ¦mierci II na AMEN i do tej pory nie powróci³ (podejrzewam ¿e ju¿ nie powróci, ale to zale¿y tylko od MG). <br />Wydawaæ siê by mog³o ¿e jest wszystko cacy ale, nie jest tak ró¿owo. Na zgliszczach Imperium Palpatine powsta³ nowy twór równie¿ zwany Imperium, z w³asnym Imperatorem (Rodan Barsk ) który jest tylko marionekt± w rêkach Oprah'a Thong'a.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

czw maja 20, 2004 3:48 pm

A ile z wydarzeń przedstawionych w Expanded Uniwerse (komiksy, książki, gry) uwzględniacie w Swoich przygodach? Czy rodzielacie je na "bardziej" i "mniej" kanoniczne? A może tylko filmy są jedynym źródłem?
 
baca007
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 352
Rejestracja: pn gru 22, 2003 1:22 pm

sob maja 22, 2004 8:24 pm

No dobra mo¿emy troche pogdybaæ. Przyjmijmy ¿e Luka dopadli szturmowcy na Tatooine ------> niszczymy Alderaan ----> imperium nie dowiaduje siê gdzie jest baza rebelii (przynajmniej na razie bo nie mo¿e ¶ledziæ soko³a) ----> imperium w koñcu dopada rebelie ---->prêdzej czy pó¼niej wojna imperium vs. Ssi-ruukowie która nie wiadomo jak siê skoñczy <br /> <br />To jedna z wielu mo¿liwo¶ci tylko pojawia siê jeden problem : sk±d siê bior± jedi bo z za³orzenia imperium mog³o wszystkich wybiæ.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

sob maja 22, 2004 10:45 pm

To jedna z wielu możliwości tylko pojawia się jeden problem : skąd się biorą jedi bo z załorzenia imperium mogło wszystkich wybić.
<br />W takiej wersji galaktyki Jedi nie byliby dostępni. <br />Za to dostęp do klas związanych z Sithami byłby baardzo łatwy.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pn maja 24, 2004 9:41 am

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->Za to dostęp do klas związanych z Sithami byłby baardzo łatwy.
<br />Raczej do klas związanych z Ciemną Stroną (Inquisitior, Dark Side Marauder). Nie wiem czy Sithowie złamaliby 1000 letnią zasadę "jeden mistrz, jeden uczeń". Znów mogłoby to doprowadzić do walk o władzę pomiędzy nimi. <br /> <br />PS. Scena Z "Imperium kontratakuje", gdzie Vader sugeruje by przeciągnąć Luke'a na Ciemną Stronę, zamiast zabicia go? Wtedy w głowach obu Sithów zrodził się pomysł wzięcia nowego ucznia. 3 Sithów? Chyba nie. 8) Każdy z nich raczej planował usunięcie drugiego. :evil:
 
Coen__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 531
Rejestracja: sob lut 01, 2003 10:34 pm

sob lip 10, 2004 11:40 pm

No w³asnie jak to jest z Sithami? Jako ¿e jest to grupa ras to na pewno s± ich miljardy, czyli co, miljardy - 2 s± zamro¿one i jak mistrz lub uczen kopn± w kalendarz to kogo¶ o¿ywiaj±, czy te¿ s± miljardy/2 mistrzów i uczniów?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

ndz lip 11, 2004 9:58 am

<!--QuoteBegin-Coen+-->
Coen pisze:
<!--QuoteEBegin-->No własnie jak to jest z Sithami? Jako że jest to grupa ras to na pewno są ich miljardy, czyli co, miljardy - 2 są zamrożone i jak mistrz lub uczen kopną w kalendarz to kogoś ożywiają, czy też są miljardy/2 mistrzów i uczniów?
<br />To co mamy w filmie, to inni Sithowie niż ci przedstawieni w serii Opowieści Jedi. W komiksie była to rasa zdominowana przez mrocznych Jedi. Nie było wtedy zasady 2-óch (mistrz i uczeń). Zasada ta pojawiła się kilka tysięcy lat po tym jak ich imperium rozpadło się. W filmie Sithowie to po prostu mroczni Jedi, nie mający już pod sobą rasy Sith.
 
ggapin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt lut 17, 2004 5:46 pm

pt lip 23, 2004 10:17 am

Witam... mam zamiar poprowadziæ ma³y alternative star wars, w którym to Yavin IV zostaje zniszczony, rabelia zd³awiona a Imperator nadal rz±dzi ¿elazn± rêk± (...Mocy :wink: ). Powraca równie¿ Thrawn, a Luka chyba "piorun" :evil: trafi³. I prosi³bym o sugestie wzglêdem tego co zrobiæ z Jedi, czy pozostawiæ ich klase jako mo¿liwo¶æ wyboru, czy mo¿e lepiej stworzyæ podobn± klase np. Fallen Jedi, w koñcu nie wszystkim siê chcia³o pracowaæ z Lordem Viadro i Imperatorem, niektórzy mogli od nich uciec i szkoliæ sie sami... acha zbli¿a siê równie¿ okres inwazji Vongow... <br /> <br />Czekam na sugestie...
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt lip 23, 2004 2:40 pm

<!--QuoteBegin-ggapin+-->
ggapin pisze:
<!--QuoteEBegin-->Witam... mam zamiar poprowadzić mały alternative star wars, w którym to Yavin IV zostaje zniszczony, rabelia zdławiona a Imperator nadal rządzi żelazną ręką (...Mocy :wink: ). Powraca również Thrawn, a Luka chyba "piorun" :evil: trafił. I prosiłbym o sugestie względem tego co zrobić z Jedi, czy pozostawić ich klase jako możliwość wyboru, czy może lepiej stworzyć podobną klase np. Fallen Jedi, w końcu nie wszystkim się chciało pracować z Lordem Viadro i Imperatorem, niektórzy mogli od nich uciec i szkolić sie sami... acha zbliża się również okres inwazji Vongow... <br /> <br />Czekam na sugestie...
<br />Nie ma szans by klasa Jedi była, w takim wypadku, dostępna od początku. Podobnie było zresztą w okresie rebelii, gdzie podręcznik stwierdzał iż niemożliwe jest posiadanie tej klasy od pierwszego poziomiu (np. Luke). Jeśli dopuszczasz istnienie Jedi, którzy przetrwali czystkę (Kam Solusar, Vima Da Boda itd.), to wówczas gracze, jeśli szczęście im dopisze i znajdą takich Jedi, będą mogli rozpocząć trening (oczywiście jeśli ci dawno zapomiani Jedi będą chcieli mieć uczniów :wink: ). <br />Klasy Fallen Jedi nie musisz tworzyć (choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie). Wystarczy obecnym Jedi: <br />a) dodać nieco Punktów Ciemnej Strony <br />B) dać im klasę Dark Side Marauder <br />c) dać im inną klasę, nie dotyczącą użytkowania Mocy. np. Scoundrel czy Soldier, by odzwierciedlić ich odejście od drogi Jedi i kroczenie inną ścieżką. <br />Jeśli nie dopuszczasz Jedi z Expanded Uniwerse i unznajesz tylko wersję filmową (Luke jako ostatni Jedi), to od razu możesz powiedzieć swoim graczom, że klasy Jedi, podstawowe i prestiżowe, nie są dopuszczane :) .
 
ggapin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt lut 17, 2004 5:46 pm

sob lip 24, 2004 2:41 pm

Je¶li nie dopuszczasz Jedi z Expanded Uniwerse i unznajesz tylko wersjê filmow± (Luke jako ostatni Jedi), to od razu mo¿esz powiedzieæ swoim graczom, ¿e klasy Jedi, podstawowe i presti¿owe, nie s± dopuszczene  .
<br /> <br />Fakt, zupe³nie zapomnia³em, ¿e byli jeszcze inni "Jedi". <br /> <br />Je¶li chodzi o rozwój postaci, to ju¿ powiedzi³em graczom, ¿e musi± mieæ jakie¶ poziomy w innej klasie. A co do Jedi to chodzi mi raczej oto by gracz rozwija³ siê raczej podobnie jak Jedi G/C, dark side Marauder niestety niema takiej mo¿liwosci, sith s± raczej zajêci :wink:,a dawanie samych dark pointsow jakos mi niepasuje.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob lip 24, 2004 6:20 pm

<!--QuoteBegin-ggapin+-->
ggapin pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jeśli chodzi o rozwój postaci, to już powiedziłem graczom, że musią mieć jakieś poziomy w innej klasie. A co do Jedi to chodzi mi raczej oto by gracz rozwijał się raczej podobnie jak Jedi G/C, dark side Marauder niestety niema takiej możliwosci
<br />W jakim sensie Marauder nie ma możliwości?? <br />Zawsze jeszcze pozostaje Force Adept i doskonalenie umiejętności na własną rękę. :wink:
 
ggapin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt lut 17, 2004 5:46 pm

pn lip 26, 2004 10:22 am

W jakim sensie Marauder nie ma mo¿liwo¶ci??
<br /> <br />No w takim sensie, ¿e jest to zwyk³y wojo, tylko z moc±. Niema w nim tych specjalnych zdolnosci Jedi. Zadam inaczej pytanie :wink: . <br />Jak wprowadziæ Klase Jedi (Jako rowój samej Klasy), do takiego alternativa?? <br /> <br />Ale ju¿ chyba wiem co zrobie, bo chodzi³o mi o rozwuj, tych specjalnych "niby atrybutów" do pos³ugiwania siê broni± od Jedi, ale jesli niebedzie miecza to niebed± potrzebne, Marauder mo¿e byæ :wink: .
 
Awatar użytkownika
Floater
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 406
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 7:27 am

pn lip 26, 2004 10:31 pm

Ja - w sumie - nie chciałbym zmieniać faktów przedstawionych w filmach (zwłaszcza IV - VI), niemniej jako MG z upodobaniem i dziką satysfakcją :evil: zabrałbym się do kasowania wszystkiego, co zostało w świecie SW spłodzone po uwolnieniu praw autorskich (czyli właśnie m. in. sklonowanie Imperatora). Midichlorianom może bym darował życie ale nie jestem pewien.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

śr gru 22, 2004 11:51 am

<!--QuoteBegin-Darklighter+-->
Darklighter pisze:
<!--QuoteEBegin-->A ile z wydarzeń przedstawionych w Expanded Uniwerse (komiksy, książki, gry) uwzględniacie w Swoich przygodach? Czy rodzielacie je na "bardziej" i "mniej" kanoniczne? A może tylko filmy są jedynym źródłem?

Drużyna "klubowa" do której należę grywa w okresie po Jedi Academy i używa wielu postaci stworzonych dla gier i komiksów.
Co ciekawe pasują one bardzo dobrze do settingu i nie gryzą sie z kanonicznymi.
Szczególnie pomocne są komiksy pozwalajace na zobrazowanie takich postaci (Karrde lepiej zilustrować grafiką z komiksu niż opisać).
Czytając najnowsze podręczniki znajduje nawet odnośniki do wydarzeń z gier (atak Desanna na Yavin 4), a to oznacza że postacie te są kanoniczne w RPG.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

śr gru 22, 2004 3:40 pm

Czasem jednak trafiają się postacie, które ze względu na podane w najnowszych filmach infromacje, ciężko jest uznać za kanoniczne. Np. Kam Solusar czy Corran Horn, których przodkowie byli Jedi (ojciec w przypadku pierwszego, dziadek w przypadku drugiego). Film jednak jasno określa, że związki małżeńskie były zakazane przez Zakon. I jak to tłumaczyć? Cichy "skok w bok"? :wink:
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

śr gru 22, 2004 11:53 pm

Nie, modyfikacja zasad albo bazowanie na informacjach podanych w materiałach źródłowych z Expanded Universe.
W wypadku jednego z podanych przez ciebie Jedi jest nawet stwierdzenie że correliańscy Jedi byli "inni" :wink: .
Pozatym MG wyraźnie daje drużynie do zrozumienia że Jedi starej republiki byli w dysharmonii z mocą i to doprowadziło do ich upadku (brak małżeństw jest jednym z przykładów).

[WC-2.SB]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość