Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Anauria, Asram i Hondeth.

sob lip 18, 2009 6:55 pm

Chciałbym uzyskać bliże informacje o Anauria, Asram i Hondeth. Trzech państwach powstałych po Upadku Neterilu Tz. Tzw. "survivor states"

Planuje stworzyć postać która byłaby czymś w stylu "dziedzica chwały Netheril" tz. urodzona po Upadku tego miasta ale wychowywana na legendach o jego wspaniałości

coś jak młodzi Rzymianie którzy po rozpadzie Imperium byli karmieni idealistycznymi wizjami Rzymu przez rodziców którzy widzieli złoty wiek upadłych państw. I chcę żeby zaczął żywot w rodzinie kleryków Jergala (co tłumaczyłoby zainteresowanie historią) dlatego byłbym wdzięczny za wszelką możliwą pomoc :D
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4300
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob lip 18, 2009 10:38 pm

Anauria, Asram i Hlondath to trzy państwa, które powstały po upadku Netherilu w Roku Przerwanych Sieci (-339 RD). Ich początkiem były trzy latające enklawy, które znajdowały się na tyle wysoko w chwili rzucenia przez Karsusa swojego czaru, że zdołały przetrwać w powietrzu do chwili odrodzenia się Mystry i powrotu magii, co pozwoliło im na bezpieczne lądowanie. Niestety wcześniej czy później wszystkie upadły.

Jeśli chodzi o poszczególne państwa:

Anauria - największe z trzech powstałych państw. Rozciągało się ono na zachód od Gór Ust Pustynii wzdłuż północnej granicy Ziem Skalistych i Goblinich Marchii. Było ono najpełniejszym spadkobiercą netherilskiej kultury słynąc ze szkolnictwa, sztuki, badań nad magią oraz wyrobu doskonałej magicznej broni. Państwo wykształciło także pewne rycerskie tradycje. Utrzymywało także pewne stosunki z Cormyrem. Niestety postępująca pustynia Anauroch stopniowo osłabiała królestwo. Problemem był też brak wysokopoziomowej magii (choćby niedziałający mythallar samej Anaurii) oraz ciągłe najazdy plemion goblinoidów. Ostatecznie w Roku Upadłego Strażnika (111 RD) Anauria została podbita i zniszczona przez gobliny z Hlundadim dowodzone przez orczego szamana Andregrila Mądrego. Dziś zakopane miasta i twierdze Anaurii można odnaleźć pod piaskami Miecza w południowej części Anauroch.

Asram - położone najbliżej pustynii i najsłabsze z ocalałych państw. Od początku utrzymywało dobre stosunki z Doliną Tarkhal, Hlondath oraz Tethyamarem. Bliskość Anauroch i zagrożenie ze strony fearimmów sprawiło jednak, że królestwo nigdy nie zdołało się rozwinąć. Osłabło dodatkowo po zniszczeniu przez gobliny z Hlundadin w -87 RD Doliny Tarkhal (te same, które prawie dwa wieki później sprowadzą zagładę na Anaurię). Ostatecznym ciosem była natomiast zesłana przez Talonę w Roku Spowalniających Piasków (-33 RD) zaraza, której żaden mieszkaniec Asram nie przeżył. Najbardziej znaną pozostałością królestwa jest jej dawna stolica Orolin zwana w czasach swojej świetności Miastem Magów, a której ruiny wciąż można odnaleźć na Anauroch.

Hlondath - ostatnie i najdłużej istniejące z Zagubionych Królestw. Jego mieszkańcy utrzymywali się głównie z leśnictwa, pasterstwa i rolnictwa, co prowadziło do licznych zatargów z elfami. Podobnie jak Asram pozostawało w dobrych stosunkach i sojuszu z Doliną Tarkhal oraz krasnoludami z Tethyamaru. Jednocześnie mieszkańcy Hlondath byli najbardziej agresywni ze wszystkich trzech królestw i od początku szukali winnych upadku Netherilu wśród sąsiadów. Ich głównym celem były elfy z Cormathoru, które oskarżali o współpracę z fearimami. Taka polityka sprawiała, że budowali oni liczne twierdze i zamki na swoim terytorium. Równocześnie pożądali magii Elfiego Dworu. To pragnienie popchnęło ich w roku 199 RD do wojny przeciwko elfom. Konflikt ten nazwany został Wojnami Korony i Berła i trwał z przerwami i zmiennym szczęściem do roku 308 RD. W tym to właśnie roku elfom udało się ostatecznie pokonać siły Hlondath i zniszczyć ostatnie twierdze ludzi. Wuczerpane przegranymi wojnami królestwo upadło zaledwie 20 lat później w Roku Zamkniętego Zwoju, kiedy to pustynia pochłoneła pola uprawne, a mieszkańcy porzucili miasto migrując w rejon Morza Księżycowego i Dolin. Dziś nawiedzone ruiny stolicy wciąż są widoczne ponad piaskami Anauroch i od czasu do czasu przyciągają poszukiwaczy przygód. W mieście znajduje się też nieznana liczba portali.

To na razie tyle. Mam nadzieję, że przynajmniej w jakimś stopniu pomogłem.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

ndz lip 19, 2009 10:49 am

Radnon ładnie podsumował to, co wiadomo o królestwach pozostałych po Netheril. Ja tylko dodam, że w Krainach dalej żyją potomkowie Netheril, szczególnie wśród Illuskan (i chyba Uthgardt). Na stronie wizards był artykuł o szalonym potomku jednego ze szlacheckich domów Anaurii, który szuka wszystkich możliwych potomków Netherilu. Niestety nie pamiętam tytułu.

Twoja postać mogłaby być urodzona zaraz po upadku Hlondath ale równie dobrze i w czasach współczesnych.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości