Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Anima - dla fanów anime:)

śr kwie 05, 2006 6:15 pm

http://www.animarpg.com/

Ktoś już kukał na to?:)
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

śr kwie 05, 2006 7:09 pm

Jasne, kuka sie długo i namiętnie na to...

Tylko że wersja English wychodzi mniej więcej jak polskie systemy RPG :razz:
 
Awatar użytkownika
ConayR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 13, 2007 4:53 pm

ndz sie 31, 2008 10:29 am

Wskrzeszę, wybaczcie. :)

Wersja anglojęzyczna "właśnie" wyszła i pod wpływem impulsu zakupiłem kopię. Jaką wartość będzie miała recenzja kogoś, kto grywał namiętnie kiedyś tam, za króla Ćwieczka, od 3 laty wyłącznie sporadycznie prowadzi a obecnie tylko czyta podręczniki i wybrzydza?

Innymi słowy - zabieram się za czytanie i nie wiem jak uważnie czytać i czy kogoś interesuje na temat Animy coś więcej niż "kolejny niedoskonały system"?
 
Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 5:31 pm

ndz sie 31, 2008 11:10 am

Chce wiedzieć możliwie jak najwięcej na temat tego systemu. Będę bardzo wdzięczny za każde info.
 
Awatar użytkownika
ConayR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 13, 2007 4:53 pm

ndz sie 31, 2008 12:02 pm

Mam przed sobą dwa tygodnie urlopu, więc zajmę się Animą i - jeśli inne zajęcia pozwolą - napiszę reckę. :)
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz sie 31, 2008 12:06 pm

Mój MG niestety coś się nie pali do prowadzenia w tym systemie. Jakaś sesja na forum może?
 
Awatar użytkownika
ConayR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 13, 2007 4:53 pm

ndz sie 31, 2008 12:09 pm

Że ja miałbym poprowadzić? Oj nie - jedno, że nie jestem mistrzem organizowania sobie czasu i lepiej, żebym się w jakąś poważną rzecz nie ładował, drugie, że jak w Polsce jest dzień to ja śpię (właśnie teraz powinienem). :)
 
Anonim_1

ndz sie 31, 2008 1:07 pm

ConayR, Animę kupiłeś w jakimś lokalnym sklepie (z treści notki wnioskuję, że tak, skoro Amazon, FFG, czy Orcsnest nawet nie mają ich jeszcze w ofercie)? Jeśli tak, może ten sklep jest też w wersji internetowej? :)
 
Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 5:31 pm

ndz sie 31, 2008 5:02 pm

Z tego co wyczytałem na ich stronie, to były na GenConie ;)
Po zobaczeniu karty postaci -> "Boże, to w to da się grać?"
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

ndz sie 31, 2008 5:20 pm

http://swordwraith.googlepages.com/DSC03285.JPG

Tak, było na GenConie. I chwilowo tylko tam.

Ale wyszło. po 3, 4 latach. Ale wyszło w zrozumiałym języku.

Chociaż i tak czekam na Tenra Bansha Zero i Maid RPG. Prawdziwe japońskie trpg :P
 
Awatar użytkownika
ConayR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 13, 2007 4:53 pm

ndz sie 31, 2008 6:47 pm

FFG wystawia się na Penny Arcade Expo - jak odchodziłem od stoiska mieli jeszcze dwie kopie. Jeśli mnie pamięć nie myli gościu coś przebąkiwał o "za miesiąc w sklepach". Kopia kosztuje $60 a ja za tydzień będę w Polsce - gdyby przypaaaaaaaaaaadkiem została jeszcze sztuka - ktoś chce?

A jeszcze żeby Was zniechęcić... :P Po przekartkowaniu doszedłem do wniosku, że zasady wyglądają na strasznie przekombinowane.
 
Anonim_1

ndz sie 31, 2008 7:18 pm

ConayR pisze:
Kopia kosztuje $60

Wolne żarty - za tyle mam trzy podręczniki do D&D albo SW Saga, ze dwa i pół settingu do SWEX albo podstawkę do WH40k z jednym codexem. Trzeba skreślić Animę z wishlisty, i tak znalazła się tam tylko ze względu na ilustracje.
 
Awatar użytkownika
ConayR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 13, 2007 4:53 pm

ndz sie 31, 2008 7:24 pm

PH do 4ed kosztuje $35 więc sprzeczałbym się, że za $60 możesz mieć trzy podręczniki. ;) Poza tym w ramach dalszego zniechęcania dodam, że ilustracje wcale aż takie świetne nie są. :)
 
Anonim_1

ndz sie 31, 2008 7:31 pm

PH do 4ed kosztuje $35 więc sprzeczałbym się, że za $60 możesz mieć trzy podręczniki.

Amazon is the magic word :papieros:


ConayR pisze:
Poza tym w ramach dalszego zniechęcania dodam, że ilustracje wcale aż takie świetne nie są.

W takim wypadku nie warto kupować tym bardziej. Choć - dla świętego spokoju - chętnie zobaczyłbym ten podręcznik na własne oczy. Ale 60$ za niego nie dam. W sumie 40$ też nie, za tyle mam Threatsy i Starshipsy do SW Sata.
 
Awatar użytkownika
ConayR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 13, 2007 4:53 pm

pn wrz 01, 2008 12:31 pm

Z tym Amazon to pudło - to preprint, więc masowi sprzedawcy nie mają jak jechać po cenie, plus to pre-release, więc Amazon Animy w ogóle nie ma. ;> Bo że Amazon tanie jest to ja wiem - kupuję tam cały czas. :)

A cała dyskusja jest i tak bezcelowa - jak dotarłem dziś na miejsce, podręczników już nie było (podobnie jak nowych figsów Mutant Chronicles).
 
Anonim_1

pn wrz 01, 2008 12:52 pm

ConayR pisze:
A cała dyskusja jest i tak bezcelowa - jak dotarłem dziś na miejsce, podręczników już nie było (podobnie jak nowych figsów Mutant Chronicles).

Bezcelowa jak bezcelowa - wypowiadałem się w ogólnym ujęciu, nie tylko w perspektywie kupna Animy "jak najszybciej".

OT: Nowe Mutant Chronicles to, przynajmniej w kwestii wyglądu figurek, straszna porażka.
 
Awatar użytkownika
ConayR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 13, 2007 4:53 pm

pn wrz 01, 2008 1:37 pm

OT: Owszem, to taki tani marketing słabego filmu. ;)
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pn wrz 08, 2008 7:18 pm

Chociaż i tak czekam na Tenra Bansha Zero i Maid RPG. Prawdziwe japońskie trpg

Myślę, że Andy wreszcie zrobi swoje i upubliczni TBZ, natomiast z Maid - wiesz, ta gra jest non grata dla tegorocznego bożyszcze Jazona Spod Gwiazdy Zarannej. Z innych takich tytułów - Yuuyake Bukk... Koyake ;)
 
Awatar użytkownika
ConayR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 13, 2007 4:53 pm

czw wrz 18, 2008 9:24 am

W razie gdyby kogoś interesowała moja wczesna opinia: nie kupujcie pod żadnym pozorem!

Gdyby nie to, że zobowiązałem się napisać recenzję, rzuciłbym podręcznik w kąt. Świat może się podobać, część ilustracji jest ładna, ale poza tym lektura podręcznika jest porównywalna z pracą w kamieniołomach. Układ podręcznika jest fatalny, ale to żadna nowość. Nową jakością jest natomiast zbiór zasad. Tak różnorodnej mechaniki nie widziałem w życiu. I nie jest to bynajmniej rekomendacja - atrybuty podstawowe, pochodne, umiejętności pierwszo- i drugorzędne oraz specjalne, modyfikatory, punkty rozwoju, punkty postaci, koszty, zależności,...

To dramat na poziomie słabej autorki. Mamy charakterystyki określane w dziesiątkach, takie określane w setkach, takie, które wynoszą 10xA+B-C, rzuty otwarte, zamknięte, k10 i k100, modyfikatory do jednej charakterystyki z innej, przeliczanie 1/4 karty po awansie na kolejny poziom, limity, rzuty "więcej niż", "mniej niż", sumowanie, odejmowanie, wynik z wartości, porównania, różnicy i każdy inny element mechaniczny, który można sobie wyobrazić (poza pulami kości). Do tego spora część elementów mechanicznych zależy od klasy postaci. Niektóre umiejętności mają specjalną charakterystykę rozwoju i zakupu, limity...

Polecam każdemu, kto tęskni za nadużyciami w systemie Kryształów Czasu. Ten podręcznik daje spore pole do popisu przy dopakowywaniu postaci i wykorzystywaniu wyjątku od reguły, który przeważnie opisany jest w innym dziale, niż można się tego spodziewać. Odradzam, serio. Recenzja kiedy dobrnę do końca, pozbieram się i upiję. Nie koniecznie w tej kolejności.
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

pt lis 07, 2008 10:16 pm

Hmph. Pozwolę sobie przedstawić opinię nieco odmienną, ponieważ wydaje mi się, że ta ConayR'a jest IMO "odrobinę"...odrealniona?

- Jakość. Bałem się, powiem szczerze. Wiele naczytałem się o słabym mocowaniu grzbietu, o tym, że w niedługim czasie, kartki mogą zacząć latać po całym pokoju. Mój egzemplarz nie cierpiał na tego typu przypadłość, nie wiem jak ma się to w odniesieniu do innych książek.

- Oprawa graficzna podręcznika...wgniotła mnie w ziemię. Od jakiegoś czasu interesuję się Exalted, mam też sporo doświadczenia z nWoD'em. Anima nie ustępuje im pola jeśli chodzi o poziom grafik. Cieszy oko, współtworzy niezapomniany klimat.

- Świat zdecydowanie jest ciekawy. Nie uświadczymy tu monstrualnie rozbudowanych opisów państw/frakcji na takim poziomie jak powiedzmy w innych, bardziej zaprawionych w rynkowych bojach, systemach fantasy, ale na brak mnogiej ilości zaczepów fabularnych nie ma co narzekać. Pomysły wręcz same roją się w głowie.

- To od początku miał być system nastawiony na turlactwo. Wydaje mi się, że to dramat na poziomie...osoby nie przystosowanej do rozbudowanej mechaniki. Przeczytałem podręcznik od deski do deski. Mechanikę załapałem za pierwszym razem, testowałem zarówno w domowym zaciszu, jak i na czterech sesjach, które miałem przyjemność rozegrać jako mistrz gry. Nie przewyższa ona trudnością tej reprezentowanej przez lochy i smoki, ośmielę się stwierdzić, że jest łatwiejsza. Ale, tak jak mówię, to kwestia subiektywna. Ja, podobnie jak moi gracze, lubię mieć dużo ciekawych opcji kreacji bohatera i "wyśrubowany" system. Rozumiem, że osobom, które preferują ST nad inne rozwiązania może to...nie pasować.

- Nie rozumiem niechęci ConayR'a. Wydaje mi się, że jeszcze przed otwarciem podręcznika, podszedł do sprawy negatywnie, co potwierdzają w pewnym stopniu poprzednie wypowiedzi. Mnie zafascynował świat, oraz rozwiązania zastosowane w tej książce. System magii jest cudowny. W końcu gra oferująca ciekawe Summony. Subtelne nawiązania do rozmaitych (oldschool'owych) serii anime. Żyć nie umierać. Osobiście polecam, jeśli macie sposobność, kupujcie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości