Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Artykuły na stronie a źródła

śr wrz 10, 2008 6:15 pm

Na stronie pojawiają się różnorodne materiały, jak np. opisy kultów i bóstw oraz Wysp Pirackich. Chciałem dowiedzieć się w jakim stopniu (i czy w ogóle) są one twórczą inwencją autora tekstu, a w jakim stanowią zebranie treści z oficjalnych tekstów na ten temat.
Ostatnio zmieniony wt gru 23, 2008 12:14 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

wt gru 23, 2008 12:13 am

Cóż, od zamieszczenia postu minęło grubo ponad 48 godzin. I brak odpowiedzi. Moim zdaniem jest po pytanie, które wiele osób stawia sobie podczas lektury, a jeżeli nawet go nie zadają, wiąże się z faktem, że któraś z odpowiedzi wydaje im sie oczywista. Ponieważ dla mnie tak nie jest:

Będę wdzięczny za informację.
 
Anonim_1

wt gru 23, 2008 12:19 am

Kamulec, zamiast pytać tutaj, zapytałbyś autorów, przez PW. Myślę, że to skuteczniejsza metoda komunikacji.
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

wt gru 23, 2008 1:17 am

Niekoniecznie. To ważne pytanie, sam się czasem nad nim zastanawiam, redagując te teksty.

Myślę, że uda mi się nakłonić amnezujsza do zajrzenia tutaj i udzielenia wyczerpującej odpowiedzi. Prosiłbym jednak o nieco wyrozumiałości -- zbliża się przerwa świąteczna, czasy odpowiedzi mogą być dużo dłuższe niż 48h.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt gru 23, 2008 10:34 am

Na razie wyczerpującej odpowiedzi nie udzielę, bo jednak przygotowania do świąt zabierają za dużo czasu, ale co do sedna sprawy: jeśli dana rzecz (powiedzmy na to kult danego bóstwa czy wspomniane wyspy pirackie) są dość dobrze opisane to w dość dużej mierze opieram się na źródłach dodając jednak swoje trzy grosze, majlując również do autorów by rozwiewali moje wątpliwości odnośnie zmian między edycyjnych itepe. Po prostu w przypadku istnienia dużej ilości materiałów uznałem (co już gdzieś-tam-kiedyś tam wspomniałem ;-)), że najlepiej trzymać się kanonu - choć w kilku przypadkach pozwoliłem sobie na większą swobodę i dodałem więcej informacji nieoficjalnych, które według mnie mogą podnieść atrakcyjność tekstu.

Jak będę miał więcej czasu to spróbuję cosik więcej napisać a możesz też Kam próbować złapać mnie na gadu wieczorami.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

wt gru 23, 2008 4:18 pm

Kamulec, zamiast pytać tutaj, zapytałbyś autorów, przez PW. Myślę, że to skuteczniejsza metoda komunikacji.
1. Pytałem redakcję, a nie poszczególne osoby, gdyż z tego co wiem, wszystkim, nie tylko Amnezjuszowi, wolno coś publikować :razz:
2. Autor napisze mi na PW, a następna osoba nadal nie będzie wiedziała. Jak już ktoś ma poświęcać czas i pisać, to wg mnie, lepiej w temacie na forum.

Dziękuję za odpowiedź. Szczegóły oczywiście nie zaszkodzą, choć w miarę rozwialiście moja wątpliwości :wink: Pytanie zadałem m.in. dlatego by wiedzieć, w jaki sposób odwoływać się do opisów settingowych na Polterze (np. gdy ktoś pyta o kanoniczne informacje). Mnie, szczerze mówiąc, "kanoniczność" interesuje tylko dlatego, że potencjalne odrzucanie materiałów kanonicznych w pewnych sytuacjach może pociągać za sobą konieczność kolejnych zmian.
Przyznam, że nigdy nie interesowało mnie, jak niektórych, by przeczytać nawet marną książkę, by poznać "kanoniczne" informacje. I tak świat kreuje MP, a moim zdaniem światy robione przez amerykanów trzeba "dostosowywać" do wymagań polskich graczy (niektóre rzeczy są zbyt głupie, by mogły przejść).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość