Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Assassin's Creed 2

czw lis 12, 2009 11:55 pm

Zauważyłam, ze braknie nam tutaj tematu a premiera gry tuż tuż. Na pewno mamy fanów tego typu gier na forum - więc dajcie o sobie znać.

Jak się zapatrujecie na nowy tytuł?
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Re: Assassin's Creed 2

pt lis 13, 2009 10:01 am

Płonę.
Ja jako jeden z tych nielicznych- byłem wytrwały i przymykałem oko na schematyczność, by poznać całą fabułę i masę sekretów.
Sequel mnie ciągnie i w dniu premiery mam zamiar już biegać po Wenecji...
Najchętniej jeszcze bym na psp pobiegał Altairem, ale nie wiem, czy mnie będzie stać.

AC rox! for me after all...
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Assassin's Creed 2

ndz lis 15, 2009 3:39 pm

Ja przyznam się szczerze, że po zobaczeniu materiału z gry jestem lekko rozczarowany. Sama rozgrywka jest jak najbardziej w porządku. Miasta pokazano perfekcyjnie i są naprawdę piękne, podobnie jak tkaniny (chociażby płaszcz naszego zabójcy). Ale już modele bohaterów wyglądają po prostu dobrze i to boli bo chociażby ich włosy nie poddają się prawom grawitacji a jest to obecnie standard nawet w małych grach. Chętnie jednak zagram bo historia mnie zaintrygowała, no i chcę sam sprawdzić wszystkie smaczki. Tak czy inaczej mam wrażenie, że tak jak w przypadku jedynki, obiecywano dużo, ale połowa rzeczy w grze się nie znalazła - obym się jednak mylił. :)
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Assassin's Creed 2

ndz lis 15, 2009 9:23 pm

Zapewne kiedyś dorwę ten tytuł (jedynka dość szybko mnie znudziła, choć miała kilka ciekawych patentów), ale jak już mocno potanieje i jak już przejdę to, co na mnie obecnie czeka :P
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 7:16 am

Trzeba powiedzieć to wprost - Ubisoft zrobił wszystkich graczy w dudka. Podobnie jak to było w PoP, dprzedają niepełny produkt, wobec tego za dwa brakujące rozdziały trzeba zapłacić i ściągnąć jako DLC. Oto wypowiedź Patrice Desilets w wywiadzie dla serwisu Kotaku

„Poczuliśmy, że mamy jeszcze dużo rzeczy do zrobienia i skończenia, więc powiedzieliśmy sobie. 'okay, weźmy część gry, która była w planach i zróbmy z niej DLC. To odstresuje trochę zespół i da więcej fanom i ludziom, którzy lubią Assassin's Creed ' (…) Myślę, że daliśmy im [w domyśle graczom] tak dużo, iż nie mogą mówić, że jesteśmy im coś winni i że za 60 dolców nie dostali odpowiedniej zawartości”.


Strasznie mnie zaczynają irytować takie posunięcia producentów. DLC jako osobne, opcjonalne rzeczy do gry - to rozumiem. Dodatkowe misje dla funu - jak najbardziej. Ale kiedy gra - ta właściwa jest pocięta i sprzedawana rozdział po rozdziale.

Gry tej nie kupie - mój mały wkład. Pożyczę od kolegi i tyle.
Ostatnio zmieniony śr gru 23, 2009 7:19 am przez szelest, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 9:06 am

Akurat DLC jako dopełnienie świata są zupełnie normalne od długiego już czasu. Ba dodatkowe rozdziały to również nic nowego. Narzekasz, AC2 to bardzo dobra pozycja warta swojej ceny.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 9:20 am

DLC jako dodatki rozumiem - dodatkowe mapki w multi U2 - rozumiem; granie Jokerem w Batmanie rozumiem i jestem za. Ale kiedy rozdział gry, czy też końcówką jest do kupienia osobno to już przesadzają.

Podaj proszę przykład gry poza Prince of Persia w której tak zrobili?

Żeby nie było, widziałem Siren - które można było kupować rozdział po rozdziale w sensownej cenie i ten patent mi się podoba. Ale jestem przeciwny kupowaniu gry, za którą dałem około 200-250 zł, do której muszę dokupić nie dodatek, a kawałek fabuły, która jest niezbędna.
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 9:42 am

Po pierwsze, nie zrobiono tak z PoP. Grę mogłeś spokojnie ukończyć i zostawić. Epilog był jedynie dla osób, które naprawdę lubią grę i chcą zobaczyć jej alternatywne zakończenie. Zresztą podobnie jest z każdym DLC, są to dodatki dla fanów, jeśli nie lubisz danego tytułu to ich nie kupujesz. Zauważ, że w Dragon Age DLC była cała postać, która nie jest tylko dodatkiem i wnosi wiele do świata i samej rozgrywki. Bez Shale ta gra nie jest taka sama. Skoro ta przygoda jest dodatkiem to jednak w grze można ją pominąć ;) Sam pomysł jak to działa. Gdyby nagle ucinało ci grę to rozumiem, ale czy takie coś ma miejsce? Nie. Dlaczego? Bo to dodatek, który możesz, ale nie musisz kupować. Ale jeśli uwielbiasz grę i chcesz ją poznać w 100% to i tak kupisz - proste.
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 10:03 am

szelest co się ciskasz? :P Nikt Ci noża na gardle nie trzyma. Chcesz DLC to kupujesz, nie chcesz to nie kupujesz. Ja prawdopodobnie do AC II nie kupię DLC ale do Dragon Age kupuję wszystkie jak lecą. Niestety mamy takie czasy, że era gier zakończonych na wypuszczeniu w pudełku się skończyła...

Mnie się właśnie bardziej nie podoba tendencja z wypuszczaniem gry po rozdziale. Nie dość, że muszę ciągle bulić za ten sam tytuł to jeszcze muszę czekać na kolejne części. Dla mnie poroniony pomysł.
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 10:44 am

skończyłem Ac2 i mogę powiedzieć wprost, że Szelest pieprzy.
Gra zakończenie ma a to, ze dwa dodatkowe wspomnienia będą dostępne dopiero przez DLC to moim zdaniem bardzo dobry pomysł, gdyż jest luka 10letnia w życiu Ezia do której wprowadza się kilka wyjaśnień. Nie pasi i wolisz wydawać siano na kolejne durne mapki do multi? Ok. Ja wolę poszerzać fabułę. Gry to nie tylko multiplayer - gry to fabuła.
Ac2 nie ma żadnego fabularnego patentu z PoP. Zakończenie jest a szelest bez wiedzy burczy. kropa.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 10:47 am

Ok to ja już nic nie będę czepialsko pieprzył.
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 10:50 am

Taka rada moja na przyszłość - najpierw w coś pograj, potem oceniaj. Wartość merytoryczna w argumentacji jest dość istotna.
 
Awatar użytkownika
Canela
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 368
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 6:11 pm

Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 6:22 pm

Stanę w obronie, bo wiem o co szelestowi chodziło ;)
W grę nie grałam, nie wiem ile prawdy jest w tym niusie, ale jeśli to prawda - w tym momencie producenci przegięli. Dodatek był pierwotnie częścią gry, jednak przed premierą został od niej odcięty i wydany jako DLC. To już nie jest "dawanie frajdy fanom", ale napełniane portfeli. Oczywiście, ich gra - ich sprawa. Ale w momencie, kiedy ta sprawa wyszła na raz wiele osób może poczuć się wykorzystywanych.

A tak z innej beczki: Jak się prezentuje sama gra, fajna? Demka niestety nie mam, a boję się kupować w ciemno. Jedynka na pc mi się baaaaardzo nie spodobała, dwójka na ps3 lepsza?
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 6:33 pm

jeżeli ci się nie podobała jedynka, to nie chwytaj za dwójkę. Moje osobiste zdanie.
 
Awatar użytkownika
Canela
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 368
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 6:11 pm

Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 6:48 pm

Szkoda. Liczyłam na coś w klimacie Thiefa - skradanie i chowanie w cieniach.
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 7:39 pm

Ja co prawda nie chcę burzyć niczyjego światopoglądu ale niestety w tym biznesie rzadko kiedy chodzi o dawanie funu. Głównymi motorami i tak jest kasa. Oczywiście za tym idzie także chęć stworzenia czegoś unikatowego, pokuszenie się o jakieś rewolucyjne innowację i sama praca nad grą daje developerom dużo satysfakcji i funu, że mogą robić coś co lubią ale... oni również muszą z czegoś żyć, mieć kasę na następne projekty etc.

Wykorzystywany mógłby się poczuć ktoś kto jest zmuszony do kupna wbrew własnej woli - jednak tutaj macie wybór kupujecie albo nie. Tak samo nikt Wam nie każe kupować jakiś mini gierek na psn czy Xbox Live. chociaż ja w sumie wolałabym jakieś DLC do gry, którą lubię.

A i jeszcze jedna rzecz, bo mi się przypomniała... w ogóle wkurzający motyw to zrobili z Resident Evil 5, gdzie kupuje się za bodajże 3 dyszki DLC z versusem. Sęk w tym, że ten kod jest od początku w grze, a my praktycznie kupujemy sam klucz aktywujący.
 
Awatar użytkownika
Canela
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 368
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 6:11 pm

Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 8:01 pm

Wiadomo, że dla kasy. Ale w momencie kiedy to wyszło na jaw, w pełni rozumiem zgorszenie fanów. Dlatego bardzo fajne w DA było to, że dlc są, owszem, ale kod na 2/3 z nich dostaje się wraz z grą.

Kody aktywacyjne są często stosowaną praktyką, też jest to cięcie już istniejącego produktu na części po to, żeby go ponownie sprzedać.

Nie chcę się tu wdawać w głębszą dyskusję, bo to nie temat na to, ale ;)
Oczywiście, że wszystko to robią dla pieniędzy, bo nikt charytatywnie gier nie będzie tworzył. Jednak wydając na jakąś pozycję 200zł, co nie jest małą kasą, chcę wiedzieć, że wydawca jest ze mną uczciwy i szanuje moje pieniądze.

I taki już zupełny OT:
Intryguje mnie pewien fakt. Od zawsze trąbiono, że gry na PC są takie drogie, bo piractwo, bo ludzie mało ich kupują. Jakby nie ściągali z internetu to i w sklepach byłoby taniej. PS3 jest jedyną platformą, na której nie można puszczać pirackich gier - i co? - tu są najdroższe tytuły.
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 8:11 pm

Nie są najdroższe Canela. Widocznie szukasz w złych sklepach, ceny na PS3 wahają się w podobnych wartościach co te na Xbox. Zależnie od tytułu mogą być tańsze/ droższe. A DLC przy Dragon Age to właśnie był spory nietakt (a już na pewno nie było w tym nic fajnego). Obiecywano je tylko przy wersji kolekcjonerskiej, a większość dodano do normalnej - w tym wypadku dopiero można poczuć się oszukanym gdy kupiło się specjalnie kolekcjonera. Uważam, że taki DLC przy AC2 nie jest niczym złym, wręcz jest bardzo ciekawym rozwinięciem samej gry.

Swoją drogą o jakiej nieuczciwości tu mowa? Czy ktoś wam wciska na siłę gry lub dodatki? Przecież ich cena nie jest utajniona i tylko od was zależy czy je kupicie. Akurat wydawcy są jak najbardziej z graczami fair. To gracze chcieliby ich produkty ciężkiej pracy za psie pieniądze.
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Re: Assassin's Creed 2

śr gru 23, 2009 9:23 pm

Nieźle skoro te same DLC było w wersji zwykłej jak i klekcjonerskiej. W takim wypadku na wyspach edycja kolekcjonerska różniła się tylko okładką i dodatkową płytą z filmami, która nie jest nic warta (pare trailerów, i nic nie wartych poradników)

A wracając do tematu to nie widzę w tm nic złego. Grę w całości można przejść nie tracąc niczego. Wycięte elementy, które później udostępniono w formie DLC zapewne nie miały żadnego wpływy na resztę fabuły.
Ostatnio zmieniony śr gru 23, 2009 9:27 pm przez ExiledDiclonius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Khelben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:19 pm

Assassin's Creed 2

ndz sie 15, 2010 11:20 pm

Najlepsza gra w jaką w życiu grałem, piękne uliczki Florencji, Wenecji czy San Gimmanio dają niesamowity efek przy przechodzeniu tej grzy, dzięki temu w ą grę aż chce się grać, iesamowicie dopracowana grafika, bo przy tylu elementach do wykorzystania (chodzi mi tu o wszystkie fragmenty za które nasz Assasyn może sie złapać) to wkielka sztuka. BArdzo dobrze odwzorowane wszystkie budowle i zabytki też są wielkim plusem tej gry. A tak niesamowicie rozbuowany styl walki jest nie do opisania, bardzo duży wybór nie tylko uzbrojenia ale całego ekwipunku też owocuje różnorodnością rozgrywki.
No i oczywiście punkty widokowe które swoimi krajobrazami zapierają dech w piersiach. Z czystym sumieniem daję 10/10

Pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony pn sie 16, 2010 10:39 am przez Khelben, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

Assassin's Creed 2

pn paź 25, 2010 9:56 am

Nie no, porządna gra, dużo lepsza od totalnie casualowej (i nudnej) jedynki, ale że najlepsza gra ever? że 10/10???

bezjaaaaj. w ostatnim czasie tylko bardziej zajarały mnie Bad Company 2, Batman:AA czy Uncharted 2.
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

Assassin's Creed 2

pn paź 25, 2010 11:28 am

Też nie rozumiem aż takich zachwytów nad Assassin's Creed. Dwójka jest naprawdę dobra i świetnie się bawiłem grając w nią, ale 10/10 to przesada. No to i jedna z najłatwiejszych platyn jakie zdobyłem. Zobaczymy co pokarzą w kolejnej odsłonie.
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

Assassin's Creed 2

pn paź 25, 2010 11:34 am

trofki łatwe, ale zbierać flag to już mi się nie chciało. booooring.
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

Assassin's Creed 2

pn paź 25, 2010 11:41 am

Jeśli chodzi o pióra to przyznaję się bez bicia, że poszedłem na łatwiznę i jak już właściwie kończyłem wszystko to odpaliłem net i szedłem wg zamieszczonych tam map. Na szczęście udało mi się większość znaleźć w trakcie rozgrywki i tutaj to była już formalność. Ale mówiąc szczerze to w większości gier zbieractwo jest nudnawe i mało grywalne.
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

Assassin's Creed 2

pn paź 25, 2010 12:08 pm

faktycznie, pióra, flagi były w 1ce. zbieractwo tylko w inFamousie i Batmanie uskuteczniłem, w innych grach nie miałem siły.

tyle znajdziek to przegięcie.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

Assassin's Creed 2

wt paź 26, 2010 2:11 pm

Cóż, i tak i nie

W Batmanie rzeczywiście było to świetne, bo dostawało się XPki za znajdźki, a więc opłacało się je znajdywać.

Assassin 2 chwycił mnie historią i okresem historycznym, więc z przyjemnością pozbierałem wszystkie pióra (oczywiście z netowym przewodnikiem, nie jestem sadomasochistą). Oczywiście to pióro, które mi brakowało, było ostatnie na liście :/
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

Assassin's Creed 2

wt paź 26, 2010 7:28 pm

z inFamous miałem jak z batmanem, poginanie po mieście żeby rozbudowywać powera miało sens, aż mi się wkręciło. dałem radę bez przewodnika poza ostatnim opiłkiem który gdzieś na palu nad morzem przy molo tkwił.

ale w AC2 to nawet z mapą szukanie to był fun... NOOOOOOT!
 
down22
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 21, 2016 12:25 am

Assassin's Creed 2

pn mar 21, 2016 12:28 am

Niestety mam już tyle tych gier, że niczym nie zaskakują. Jak można co roku wydawać nową część?
 
Awatar użytkownika
Marcinex30
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 15, 2016 7:19 pm

Assassin's Creed 2

śr cze 15, 2016 7:22 pm

Gościu Assasin to super gierka a ty narzekasz ze wydają nową czesc? A co chcesz grac ciagle w to samo?
 
mawawrz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 20, 2016 12:14 pm

Re: Assassin's Creed 2

wt wrz 20, 2016 12:17 pm

Bez kitu, nie ma lepszej gry, niech robią kolejne części do końca świata.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość