Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

Astronawigacja i Damage Treshold

czw gru 04, 2008 9:51 pm

Mam dwa pytania odnośnie zasad w Sadze.

Astronawigacja.

W RCR podobały mi się różnorodne czynniki wpływające na wysokość ST skoku. W Sadze zrezygnowano z tego i zastąpiono zwykłym testem używania komputerów. Czy był do tego jakiś internetowy Enhancement? Bo ogólnie opis skoku wydaje mi się bardzo szczątkowy, a w RCR byla taka fajna tabelka z losowymi wypadkami :D

Damagetreshold - jakoś czytam, czytam i nie rozumiem tego. O co z tym chodzi? Nie rozumiem definicji. Jest to limit jaki musisz odnieść ran nim zemdlejesz?

Aha i jeszcze jedno pytanie. Każdą z wyuczonych Mocy Jedi można urzyć raz, czy też niektóre można kilka razy? Bo np. raz cisnąć piorunami podczas walki, to dla mnie za mało widząc co Palpatine robił Lukeowi, a nie wierzę że za każdym razem mu 20 wypadało.
 
Awatar użytkownika
Elros Helyanwe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 04, 2008 2:53 pm

pn sty 05, 2009 6:42 pm

Jeżeli chodzi o używanie mocy: możesz użyć tyle razy ile posiadasz ją wykupioną. Jeżeli weźmiesz Lightening'a dajmy na to raz, to możesz go tylko raz wykorzystać, chyba że wypadnie Ci 20 lub wykorzystasz Force Pointa ;)

Threshold: To jest wyjątkowa duża ilość ran jaką odnosisz na raz. Jeżeli dostaniesz Thresholda ale nie spowoduje on spadku do 0 lub poniżej twoich aktualnych hp - idziesz tylko -1 na conditioning track. Jeżeli spowoduje zejście na 0 lub niżej - postać umiera.
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

pn sty 05, 2009 8:19 pm

Czyli jak?

Używam Lightninga i więcej nie moge go użyć, aż będę mieć level up i wybiorę sobie kolejny Force Training Feat?

W RCR Jedi byli kozakami, mam nadzieję że tutaj nie będą łajzami.
 
Awatar użytkownika
Elros Helyanwe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 04, 2008 2:53 pm

pn sty 05, 2009 8:41 pm

Nie, nie.

Używasz lighteninga i do końca encounter nie możesz go ponownie użyć.
 
Awatar użytkownika
Nico
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: sob paź 11, 2003 6:45 pm

Re: Astronawigacja i Damage Treshold

śr sty 07, 2009 10:35 am

Bolek91 pisze:
Astronawigacja.

W RCR podobały mi się różnorodne czynniki wpływające na wysokość ST skoku. W Sadze zrezygnowano z tego i zastąpiono zwykłym testem używania komputerów. Czy był do tego jakiś internetowy Enhancement? Bo ogólnie opis skoku wydaje mi się bardzo szczątkowy, a w RCR byla taka fajna tabelka z losowymi wypadkami :D


Zrób to co ja :). Wybrałem najlepsze rzeczy z D6 i D20 i połączyłem sobie. W SE podoba mi się tabelka na ST w zależności od ostatniej aktualizacji trasy skoku, dodałem do tego modyfikatory z D20/D6 i włala ;).
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

czw sty 08, 2009 11:18 pm

Elros Helyanwe pisze:
Jeżeli weźmiesz Lightening'a dajmy na to raz, to możesz go tylko raz wykorzystać, chyba że wypadnie Ci 20 lub wykorzystasz Force Pointa


Lub też skorzystasz z techniki Mocy: Force Exertion (TFU sourcebook)

Bolek91 pisze:
W RCR Jedi byli kozakami, mam nadzieję że tutaj nie będą łajzami.


No, jak udostępnisz im opcję "unleashed" do atutów i mocy... :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości