Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Avatar

wt mar 09, 2010 4:49 pm

Kumo pisze:
W "Avatarze" jest kilka scen, gdzie 3D ewidentnie wyłazi z ekranu - np. "rozpakowywanie" komandosów w stanie nieważkości, albo te latające "meduzy".

Bardzo możliwe, ja jakoś tego nie zarejestrowałem, ale jak napisał Fenrir, ja się nie znam :D
JUNONIS pisze:
Weźmy jednak poprawkę nad jakością naszych polskich kin. Znajomi oglądali film w Holandii - z ich realzji mam wrażenia, że zobaczyli coś zupełnie innego...

Bardzo możliwe, że w IMAXie wyglądało to zupełnie inaczej.
 
Craven

Re: Avatar

wt mar 09, 2010 5:09 pm

Kumo pisze:
Bo każdy oczekuje ideału, w dodatku ideału we własnym rozumieniu, a dostaje tyle, na ile są możliwości.

Przy czym IMO w grudniu 2009 doszliśmy do etapu, gdzie z odpowiednim budżetem możliwości ogranicza tylko solidność i wyobraźnia twórców.

Ank pisze:
Bardzo możliwe, że w IMAXie wyglądało to zupełnie inaczej.

Zapewniam Cię, że nie.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Avatar

pt maja 28, 2010 6:44 pm

Jednak obejrzałem ten sławetny film. Efekty rzeczywiście zapierają dech w piersi. Lecz reszta jest dość wtórna. Typ rozczarowany własną kulturą, a zafascynowany inną, przechodzi na drugą stronę. :? Ograne... Świat Navi nadaje się raczej do fantasy niż SF, poza tym umysł ogarniający całą planetę też już był.
Przyznaję jednak, oczywiście z oporami; film nadaje się do oglądania, szczególnie dla efektów.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Avatar

wt cze 01, 2010 8:36 pm

Przychodzi mi do głowy ciąg dalszy; Po paru latach spada na Pandorę asteroida czy dwie, całe życie pa pa. Firmy wracają i spokojnie otwierają sobie kopalnie. :razz:
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Avatar

wt cze 01, 2010 9:03 pm

yabu pisze:
Firmy wracają i spokojnie otwierają sobie kopalnie.
A nie lepiej, żeby smerfy same założyły firmy i zbudowały kopalnie :evil: ? Wtedy mamy materiał na kolejny społecznie zaangażowany film o dobrych niebieskich ekologach i złej, wszechwładnej niebieskiej korporacji... I będzie można dać jakieś finalne przesłanie o szacunku dla tego, z czego wyrastamy itp.? Że co, że to już było? Postmodernizm :) .
 
Craven

Avatar

wt cze 01, 2010 10:35 pm

Zbudują kosmiczne drzewo i polecą na Ziemię żeby się zemścić.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Avatar

śr cze 02, 2010 11:50 am

No nie, szurnięci ekolodzy otwierają kopalnie?! :shock: Pewno jeszcze z ludzmi w roli siły roboczej; wręczają kilofy i heja. :razz:
PS Jakby spadł asteroid nie miałby kto budować kosmicznego drzewa.
Ostatnio zmieniony śr cze 02, 2010 11:51 am przez yabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Re: Avatar

śr cze 02, 2010 11:58 am

Craven pisze:
Zbudują kosmiczne drzewo i polecą na Ziemię żeby się zemścić.


To nie ten film, to w "Hyperionie" ;)
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

Avatar

śr cze 09, 2010 1:12 pm

Niech w drugiej części RDA wyśle kilka statków załadowanych militarnym sprzętem, zajmie większa część Pandory, pokona niebieskoludków i postawi Jake Sully`ego przed sądem :razz: Earth rulezz :rockpunk:
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Avatar

śr cze 09, 2010 6:46 pm

Azef, wiesz że to nie byłoby wcale takie głupie? To by był świetny środkowy odcinek trylogii.
 
Craven

Re: Avatar

śr cze 09, 2010 6:57 pm

NoOne3 pisze:
Azef, wiesz że to nie byłoby wcale takie głupie? To by był świetny środkowy odcinek trylogii.


Ale Irvin Kershner ma już 87 lat i od lat 90tych nic nie wyreżyserował :P
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

Re: Avatar

śr cze 09, 2010 7:24 pm

W takim razie robił by za coś w stylu consulting producer. A tak na serio to zdaje mi się, że Cameron nakręci Avatara II za kawał czasu i może to być jego ostatni film w tym uniwersum, tak jak było w przypadku serii Terminator.
Jeżeli chodzi o sam film to szkoda, że wyleciały z niego całe sekwencje ziemskie np. http://smg.photobucket.com/albums/v703/ ... =Del44.jpg z pewnością dały by np. lepsze wprowadzenie głównego bohatera, a tak możemy sobie poczekać na wersje reżyserską :?
 
Craven

Avatar

śr cze 09, 2010 7:38 pm

Jeszcze w tym roku zobaczymy m.in. sceny ziemskie (które dla mnie są bardziej ciekawostką) i kilka innych dodatków (w tym takie, które dadzą filmowi niezłego kopniaka). Wersja dłuższa powinna też pojawić się w kinach.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Avatar

śr cze 09, 2010 7:43 pm

Po zastanowieniu; 'Gwiezdne Wojny', które wywarły na mnie ogłuszające wrażenie, oglądałem w wieku kilkunastu lat. Możliwa jest sytuacja; oglądam 'Avatara' w wieku kilkunastu lat, jestem zauroczony, oraz zdziwiony jak kilku pieniaczy marudzi na temat takiego wspaniałego filmu. :razz:
Ciekawe jak w takiej konkurencji wypadły by GW kontra Avatar. :wink:
 
Craven

Avatar

śr cze 09, 2010 7:50 pm

Tzn współczesnemu dzieciakowi pokazać Avatara i Nową nadzieję? Boję się, że gnojki nie doceniłyby gorszych technicznie SW :)
Sądzę natomiast, że seans Avatara był niezłym odpowiednikiem tego co przeżyli ludzie w kinach w 1977, skrojonym jednakże na dzisiejsze czasy, pełne gier komputerowych zwiastunów, spotów telewizyjnych itd.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Avatar

śr cze 09, 2010 8:16 pm

Z grubsza o to mi chodziło. GW to były początki, coś zaskakującego. A Avatar to coś co w końcu musiało nastąpić, ale nic zaskakującego. W końcu już ładnych parę lat temu nabijali się z przyszłych filmów z Arnoldem i MM. Oczywiście jako aktorów grających głównych bohaterów. :wink:
 
Awatar użytkownika
Khil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob gru 06, 2008 3:04 pm

Re: Avatar

wt cze 22, 2010 1:15 pm

Branża 3D podbija rynek! "Avatar" zyskał popularność ponad normę - na tyle, że oprócz pomysłów pojawienia się kolejnych części powstał też pomysł na zupełnie alternatywne ujęcie filmu - mam na myśli http://film.onet.pl/0,0,2187672,wiadomosci.html Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość