Zrodzony z fantastyki

 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

pn gru 08, 2003 10:05 am

Dla mnie to niestosowany wymog. W moich realiach, bard moze miec dowolny charakter. <br />Bo czyz nie moze byc bard-doradca krolewski? Albo piewca prawa (tak jak u germanow), dazony wielkim szacunkiem. <br />Dlatego daje moim, nie tylko w tym przypadku, wolna reke. Zawsze bowiem wychodzi z tego cos nowego, niejednokrotnie dobrego. <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn gru 08, 2003 10:14 am

Ten wymóg zniesiony by umożliwić powstanie takich postaci bardów jak np. Pieśniarze ?mierci (Chaotycznie Złe Drowy). <br />Dodatkowo przeciw idei neutralnego barda pracowali fani Harfiarzy. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Adi+-->
Adi pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy to jakaś kwestia z mechaniki, czy wina stereotypu błazna, zbuntowanej duszy, którego prawo, etykieta i zwyczaje mało obchodzą?
<br /> <br />To raczej wina stereotypu, jednak umiejętności magiczne też swoje robią (praworządna postać a umie czarować od tak sobie :? ). <br />Ale patrząc na to od strony realiów trzeba zauważyć że większość wirtuozów jest bardziej praworządna niż chaotyczna. <br />W skrócie kwestia do personalnego rozwiązania.
 
Bard__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 20, 2004 1:52 pm

ndz cze 20, 2004 1:58 pm

Dla mnie bard jest postaci± bardzo giêtk±... <br />Unika prawa wrêcz nagina je.. <br />Taki sobie poeta/³obuz...
 
Ricko__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 237
Rejestracja: sob maja 15, 2004 10:35 pm

pt lip 08, 2005 10:52 am

Mi jak najbardziej pasuje sterotypowy bard ( no mo¿e zma³y mi modyfikacjami). Romantyk, artysta, dobrze wychowany, znaj±cy etykietê, doskonale pos³uguj±cy siê s³owem w ka¿dej sytuacji, mog±cy oczarowaæ ka¿d± z kobiet :)
Jednak nie pasuje dla mnie bycie wiecznie na widoku, z biegaj±c± za nim grupk± dziwcz±t w ka¿dym misteczku i wiosce. Bardziej preferuje barda, który lubi siê zabawiæ, daæ rozrywkê i dobry wystêp innym na scenie, potem jest skryty, gra sobie w k±cie karczmy na lutni z twarz± zakryt± za szerokim kapeluszem, a je¶li ma oczarowaæ kobiety, to woli wybraæ jedn±, a potem sw± elegancj±, wierszem (b±d¼ pie¶ni±) i urokiem zdobyæ jej serce.
 
Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1299
Rejestracja: czw mar 04, 2004 8:58 pm

pt lip 08, 2005 12:53 pm

<!--QuoteBegin-Greg Balin+-->
Greg Balin pisze:
<!--QuoteEBegin-->A poza tym ciężko stworzyć dobrego łotrzyka mając atrybuty 18, 17, 15, 14, 10, 9. On musi być dobry we wszystkim. Wysoka Zr, Int, Cha.


Jak to przeczytałem, o mało z fotela nie spadłem. Te współczynniki są za niskie?? One są równoważne pointbuy'owi za 46 punktów! Graczowi, który wykulał coś takiego, uważnie patrzył bym na ręce...
 
Keilen__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:36 pm

śr paź 26, 2005 6:59 am

Wydaje mi siê, ¿e mój wizerunek barda zbytnio nie odstaje od pozosta³ych.
Jest to klasa specjalizuj±ca siê w krasomówstwie, wystêpach, potrafi±ca zjednaæ sobie swym zachowaniem i kultur±, niejednego wroga. Chc±c odgrywaæ barda, trzeba wiedzieæ, ¿e jest to postaæ wszechstronnie utalentowana, potrafi±ca równie dobrze w³adaæ szpad±, jak i miotaæ przeró¿ne zaklêcia (choæ tych jest do¶æ skromny wybór). Bard jest przebieg³± i sprytn± postaci±. W jednej chwili mo¿e byæ przyjacielem, a w drugiej mo¿e wbiæ nó¿ w plecy w porze, gdy inna postaæ siê tego najmniej spodziewa... Wysoka charyzma zapewnia tej klasie ogromne mo¿liwo¶ci, zarówno rozwoju jak i szybkiego wzbogacenia siê. Kto nigdy nie s³ysza³ o cichym doradcy mo¿now³adcy, który wykorzystuje ufno¶æ swego pana do prywatnych interesów? Sylwetka barda wydaje siê byæ nastêpuj±ca...
M³ody mê¿czyzna, utalentowany muzycznie, literacko, znaj±cy wiele jêzyków, min. jêzyk elfów, z którego to czerpaæ mo¿e ogrom inspiracji. Jego nieod³±cznym przyjacielem wydaje siê byæ lutnia, z któr± zwyk³ siê z rzadka rozstawaæ... Ogromna charyzma sprawia, ¿e jest on postrzegany jako osoba prawa, przestrzegaj±ca wszelkich kodeksów. Nic bardziej mylnego... Bard, który swoje umiejêtno¶ci, oraz sztukê doprowadzi³ do perfekcji, staje siê bardzo wymagaj±cym przeciwnikiem, po którym nie wiadomo czego mo¿na siê spodziewaæ...
Móg³bym tak jeszcze pisaæ i pisaæ...
Znane jest wiele zalet barda, natomiast nie wiele jego wad... Jest to IMO bardzo ciekaw± klas±. Aby wykorzystaæ w pe³ni mo¿liwo¶ci, na które pozwala ta klasa, trzeba byæ osob± bardzo kreatywn±, osob± elastyczn±, która potrafi dostosowaæ siê nawet w najbardziej skomplikowanej trudnej sytuacji...
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

śr paź 26, 2005 6:55 pm

Bard to niekwestionowany mistrz wszystkiego i niczego. Największa trudność, ale i zarazem radość w graniu bardem to umiejętność udawania odpowiedniej osoby w odpowiedniej sytuacji i odpowiednim czasie. Dobry bard powinien umieć zawsze zaskakiwać nie tylko wroga, ale i przyjaciela. Umiejętnie prowadzony bard to postać, której celów i motywacji nikt nie jest w stanie poznać czy określić i wcale nie dlatego, że takowych nie posiada. Prawdziwe mistrzostwo bard osiąga wówczas, kiedy ani BNi ani postacie prowadzone przez pozostałych graczy nie są w stanie odróżnić jego autentycznych emocji i odczuć od tego, co określa się mianem gry aktorskiej.
 
Ulfring
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 21, 2005 11:45 am

czw paź 27, 2005 10:17 pm

Ja osobi¶cie barda postrzegam jako dowcipnisia, szermierza, mistrza s³owa, aktora, cynika, lekko zarozumia³ego, wêdrownego ¶piewaka, czêsto samotnego, poszukuj±cego swej jedynej, idealnej i upragnionej mi³o¶ci. Dla mnie bard czêsto ma zmienny nastrój: potrafi najpierw ¶piewaæ o melancholijnych sprawach, by potem skoncentrowaæ siê na rado¶ciach ¿ycia, a skoñczyæ na refleksji nad honorem i lojalno¶ci±. Bard oczywi¶cie nie tylko ¶piewa, ale te¿ gra. Najczê¶ciej kojarzy mi siê z gr± na lirze, lub na gê¶likach. W mojej wizji bard ubiera siê w pstrokate, kolorowe stroje, by wzbudziæ zainteresowanie ubranych w ¶mierdz±ce odzienie ch³opków.
 
Bogdan__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 9:44 am

czw paź 27, 2005 10:41 pm

Dla mnie bard jest wytrawnym szermierzem ale te¿ i utalentowanym dyplomat± który nie wyko¿ystuje tylko mowy ale i korzysta z piêknej i zarazem zabójczej muzyki . Mi bard koja¿y siê raczej z fletem poprzecznym , skrzypcami itp. Ubiera siê wyzywaj±co i ekstrawagancko ale praktycznie .
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

czw paź 27, 2005 11:07 pm

Mam dwojaki stosunek do barda. <br /> <br />Pierwszy, negatywny, nie ma zbyt wielkiego poparcia argumentami, ale po prostu nie bardzo odpowiada mi ktoś, kto jest głownie nastawiony na wspomaganie innych. Poza tym nie jest w czymkolwiek szczególnie dobry. <br /> <br />Druga część mojego powodu to z pewnością uznanie dla uniwersalności barda. Czary wtajemniczeń, w tym leczenia, możliwość czarowania w lekkiej zbroi, niezły szermierz i łotrzyk. <br /> <br />Kiedy mam sobie wyobrazić barda, to wygląda on jak coś pomiędzy Haer'dalisem z BG2 (nie mylić z tym forumowym :wink: ) oraz... Elanem z OotS. Oczywiście w rękach lutnia i brzdęka sobie taki, kiedy wokoło ganiają się wojownicy z mieczami i toporami. <br />Koniecznie zielone wdzianko, pedantyczny, lutnia, nieco elfi wygląd, ogólnie nieduży itd. Klasyczny stereotyp. <br />Mimo wszystko bard może być bardzo ciekawą postacią. Ostatnio z bardów IMHO ciekawa jest Hallisstra Melarn z WotSQ.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

ndz paź 30, 2005 2:09 am

Dwojakie odczucia w stosunku do postaci barda wiążą się niewątpliwie z tym, że mechanicznie jest on rzeczywiście bardzo kiepską klasą, choć pozwala graczowi na odgrywanie go w sposób najbardziej dowolny i różnorodny ze wszystkich niemalże klas. Cała sztuczka polega na tym, iż bard nie może dać poznać nikomu z jego otoczenia, że w niczym nie jest dobry :lol:
 
CJ111
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 10:56 am

ndz paź 30, 2005 8:08 am

Bard posiada wiele ró¿norodnych cech i mo¿e siê rozwin±æ w dowolnym kierunku. Z drugiej strony w niczym nie bêdzie mistrzem. Pomimo tego i¿ ta klasa jest s³aba nale¿y do moich ulubionych. Dlaczego? Stwarza wspania³e pole do popisu dla gracza lubi±cego odgrywanie postaci. Czy bêdzie to tajemny wys³annik ukrywaj±cy siê pod niepozorn± osobowo¶ci±, czy te¿ szpieg korzystaj±cy ze swych talentów do omamiania innych postaci i zdobywania wa¿nych informacji, czy wreszcie samotnik i marzyciel odgrywanie go jest nie lada wyzwaniem, jednak dostarcza mnóstwo satysfakcji. Mo¿na go po³±czyæ praktycznie z wiêkszo¶ci± presti¿ówek z Pie¶ni i Ciszy co dodaje dodatkowego smaczku do t³a fabularnego. Banita, który w dzieñ wykonuje piêkne utwory, a w nocy rabuje ludzi? Czemu nie? ¦wietny gracz na lutni, który wp³ywa muzyk± i magi± na ludzi by dobrowolnie oddali mu swój maj±tek? Bardzo proszê... Bard to wspania³a postaæ, nie najsilniejsza, jednak przy odrobinie wprawy staje siê wa¿n±, b±d¼ kluczow± postaci± przygody.
 
Keilen__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:36 pm

ndz paź 30, 2005 9:30 am

Dlaczego s³aba klasa? Po prostu nigdy nie da siê powi±zaæ zbyt wielu cech na raz...
Ta klasa jest po to, by szpiegowaæ, intrygowaæ, zw³aszcza je¿eli chodzi o sprawy na wy¿szym szczeblu... Jest w pewnym sensie pokrewieñstwem ³otrzyka, tylko, ¿e bard IMO jest przeznaczony do wy¿szych celów. Nie zajmuje siê brudn± robot±. Jest doskona³ym aktorem, którego role zmieniaj± siê jak w kalejdoskopie...
Podsumowuj±c. Bard nigdy nie zostanie wojownikiem, bynajmniej jawnie. Ka¿dy, kto podejmuje siê gry t± klas±, musi o tym wiedzieæ. Bardzi, chc±c wykonaæ dobrze swoje zadanie, musz± pozostaæ w cieniu wydarzeñ, w przeciwnym razie s± z góry skazani na ¶mieræ.
 
cynis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 3:43 pm

ndz paź 30, 2005 2:26 pm

Bard jest silną klasą. Wymahiwanie toporem na wszystko co się rusza albo świecenie w nocy magią nie jest jego zadaniem. To cwaniaczek, który zawsze da sobie rade. Bard ma działać z zaskoczenia najlepiej żeby wszyscy widzieli gdzie jest ale nie wiedzieli co robi ani co zamierza. A kiedy zorientują się co zaszło bard jest już zupełnie gdzie indziej a często ma takie alibi, że nikt go nie łączy z tym wydażeniem.
Wprawdzie nie grałem jeszcze bardem :D ale odnosze wrażenie, iż tak to ma wyglądać.
 
Bafomet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 11:48 am

sob lis 05, 2005 10:40 am

Witam
Barda postrzegam jako mieszanki ³otrzyka z innymi klasami. Rzuca czary , kradnie , ¶piewa wspomagaj±ce pie¶ni , potrafi walczyæ. Jest uniwersalny lecz za silny te¿ nie jest. Moim zdaniem jedyne co dobrze robi to zarabia z³oto oraz zbiera informacje. Mo¿na z niego zrobiæ postaæ zró¿nicowan± . Wcale nie musi kra¶æ ale wspomagaæ dru¿ynê w inny sposób.
Jednym s³owem barda postrzegam jako tajemniczego ¶piewaka który kryje wiele ¿eczy.
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

sob lis 05, 2005 11:56 am

Mistrz i ciota w jednym (dosyć dosadne stwierdzenie :D)
Bardzo dobry, gdzie można używać języka, intrygować, szpiegować. Miasto to jego żywioł
W bezpośredniej walce nie poradzi sobie jak woje, ani nie spopieli przeciwników jak magowie, nie będzie leczył tak dobrze jak kapłan.
Miejsce w drużynie: 2, 3 linia koło kapłanów i magów. Przy większej drużynie wojowników świetny wspomagacz
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

pn lis 07, 2005 5:52 pm

Mistrz i ciota w jednym

Dlaczego uważasz, że bard ma być homoseksualistą?
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

wt sty 09, 2007 3:15 pm

Bard to według mnie skrajny oportunista.<br />Bierze co najlepsze ze wszstkich klas. Może rzucać czary z średnim BAB, k6 i w lekkiej (lub średniej z mithrilu) zbroi. Może leczyć jak kapłan nie będąc sługą boga i nie musząc postępować według jego zaleceń. Może walczyć nie gorzej jak wojownik (Bull's Strengh, Cat's Grace, Mirror Images i wiele innych).<br /><br />Wzorem barda tego typu jest Halistra Melarn która nie jest trubadurem ani nie jest zafascynowana sztuką. Umiejętności barda traktuje jako niespodzianke którą może wykorzystać przeciwko swoim wrogom. Jedyne co miała z barda to głos który sprawił, że została wybrana do tego treningu.<br /><br />Pomniejszy ściekowy Golem: <br />Halistra homoseksualistką... miodzio :razz:
 
Awatar użytkownika
Dj Sli
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 03, 2008 10:49 pm

pt lip 04, 2008 10:40 pm

Bard to postać wszechstronna ,nie znaczy to że jest wypasiona.Potrafi walczyć i czarować ale nie zrobi tego tak dobrze jak klasy walczące i czarujące :wink: .Jednaakże zachęcam do gry takową gdyż jest to postać tak zróżnicowana ,że nigdy nie wiadomo czy trafi na salony i zostanie nadwornym bardem króla ,czy zostanie bez grosza przy duszy :) .
Polecam choć jedną kampanię spróbować jako bard :mrgreen:

Pozdro for all
 
Aviran
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 8:05 pm

czw kwie 02, 2009 8:10 pm

Hej, bardzo chciałbym grać bardem mam tylko jeden mały problemik mój MP każe mi... śpiewać jak rzucam czary, a przy występach właściwie liczy sie tylko to co zaśpiewam nie to co wyrzuce. Niezbyt mi sie to podoba, ale nie chce grać żadną inną postacią. Macie na to jakąś radę?
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

czw kwie 02, 2009 9:58 pm

Macie na to jakąś radę?
Zmień MG albo porozmawiaj z nim poważnie.
 
Awatar użytkownika
Anarchist
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 24, 2009 4:37 pm

Bard - jak go postrzegasz

pn sie 24, 2009 9:20 pm

Dla mnie Bard to najlepsza klasa! Prawie zawsze nim gram. Jeśli nudzi mi się gra Paladynem, to własnie ta klasa jest najlepsza! Niestety, Bardów się nie docenia... Myślą, że to zwykły błazen z lutnią. A tym czasem Bard bardzo często się przydaje... A co do postu wyżej... Mi jak spiewam przy rzucaniu czaru, MG każe się zamknąć xD
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Bard - jak go postrzegasz

pn sie 24, 2009 9:28 pm

A tym czasem Bard bardzo często się przydaje
Do czego?

Niestety, Bardów się nie docenia... Myślą, że to zwykły błazen z lutnią.
Kto tak myśli?
 
Awatar użytkownika
Anarchist
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 24, 2009 4:37 pm

Re: Bard - jak go postrzegasz

pn sie 24, 2009 9:37 pm

Malaggar pisze:
Do czego?


Żeby poszpiegować( Łotrzyk też), spławić kogoś, zainscenizować coś itp.

Malaggar pisze:
Kto tak myśli?
Niektórzy "wielcy magowie'', ''cnotliwi paladyni'' itp.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Bard - jak go postrzegasz

pn sie 24, 2009 9:45 pm

Niektórzy "wielcy magowie'', ''cnotliwi paladyni'' itp.
A konkretne przykłady? Bo na razie odpowiedzi są co nieco rozmyte.
 
Awatar użytkownika
Anarchist
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 24, 2009 4:37 pm

Bard - jak go postrzegasz

pn sie 24, 2009 9:54 pm

Spotkałem się z kilkoma przypadkami. Co ciekawa, grali całkiem dobrze. Np. Mag Kryshal. Dobrze grał. Ale bardem gardził. Mówił, że to pajac z lutnią( jego gracz też tak myślał). Albo na obozie byl taki Tomek. Miał Pala. Też niczego sobie. Ale bardami gardził.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

Re: Bard - jak go postrzegasz

pn sie 24, 2009 10:32 pm

Bard - jak ktoś już się upiera przy nim - może stanowić sensowny support. Atuty to Words of Creation, Song of a White Reaven, rozłożenie klas to bard 2/ warblade 6, natomiast stance - battle leaders charge. Dodatkowo był gdzies atut (jestem prawie pewien że oficjalny) podwajający premie dawane przez muzykę barda, ale zadający mu (wymagana ranga w występach aby użyć danej zdolności)k4 obrażeń na rundę śpiewu, może ktoś, komu się ów atut wbił w pamięć przypomni mi z jakiego jest on podręcznika i jak się zwie. Czyli w sumie - na ECL 8 - Dajemy boosta +6 do testów ataku i obrażeń w akcji darmowej, oraz cały czas otoczeni jesteśmy boostem +6 do obrażeń w szarży (czyli w sumie szarżą nasi sojusznicy zadają o 12 więcej).

Ale apeluję. Jeśli chcecie być o prostu fabularnym muzykiem, weźcie łotrzyka z rangami w występach - będziecie po wielokroć mniejszym ciężarem dla drużyny, a fabularnie - tożto bard, odgrywanie dokładnie to samo.
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Bard - jak go postrzegasz

wt sie 25, 2009 11:45 am

Ten atut to words of creation z Book of exalted deeds
 
Awatar użytkownika
Crzszman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 10:01 pm

Bard - jak go postrzegasz

pn maja 03, 2010 12:21 pm

Niezbyt przepadam za tą klasą. Ale da się grać. Ciekawa odskocznia od różnych Paladynów, Wojowników, Łowców. Tzn. Wydawać by się mogło, że jestem niesprecyzowany. Raz mówię, że głupia, a raz, że fajnie się gra. Ale... Tak sądzę. Ja wolę postaci bardziej zbrojne. Magiem nie pogram... Ale fajnie się wcielić w takiego barda. Dla mnie brad to taki ktoś, który umila czas drużynie. Wiem, idiotyczne, ale ja go właśnie tak postrzegam. Nie widzę jeo jakiś specialnego zastosowania, dla tej klasy.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Bard - jak go postrzegasz

ndz lis 21, 2010 8:05 pm

Bard jest niezly jako przygotowanie w do akcji. Gracze ida zdobyc klejnoty licza ukryte w lochu, to bard ze swoja wiedza bardow wie dokladnie co tych klejnotow pilnuje. Druzyna dostaje zlecenie od tajemniczego faceta to bard ze swoja wiedza wie kim ten facet dokladnie jest, jakie ma plany i dla kogo tak na prawde pracuje. Do tego bard ma wysoka dyplomacje, trzeba zalatwic sponsora na wyprawe to bard pogada z ksieciem w tej sprawie, bo dzieki wysolim wystempa ma zaproszenie na bal. Ogolnie ja barda widze jako znawce leged i opoqiesci oraz szanowanego artyste wspierajacego druzyne swoja wiedza wlasnie i prestizemjakim cieszy sie wsrod arystokracji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość