Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mish
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 7:48 pm

Re: Bard - jak go postrzegasz

ndz lis 21, 2010 9:57 pm

Ja barda lubię jako podstawę dla Pieśniarza Klingi z Ras Faerunu. Bard 4/Wojownik6/Pieśniarz Klingi 10 to IMO bardzo fajna, uniwersalna postać. Mieczem walczy dobrze, po wykupieniu atutu Calishycka Sztuka Ognia(czy jakoś tak) dysponuje rozmaitymi czarami (w tym kule ogniste), a w razie czego posiada kilka cech barda (Wiedza, cwaniactwo, spryt). Wszystkim polecam.

A czysty bard... Raz grałem taką postacią, jednak nie był to dobry pomysł ze względu na resztę drużyny - bandę kłótliwych sadystów lubiących prać się wzajemnie po łbach. Jednak poza tym, że trubadur jest postacią typowo pomocniczą, nie mam do niego zastrzeżeń.

Co do wyglądu i zachowania, wyobrażam go sobie jako Jaskra z "Wiedźmina".
 
Noares
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pn sie 01, 2011 11:33 am

Bard - jak go postrzegasz

pn sie 01, 2011 3:35 pm

Bard jest postacią, która ma uzupełniać drużynę, i umie wszystkiego po trochu. Raczej nie przyda się w trudnych sytuacjach, ale fabularnie to chyba najfajniejsza postać. (fajnie okrada się nim karczmy- bard gra, a łotrzyk po cichutku wyciąga kase)(taktyka przetestowana) :razz:
 
cade dailes
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 27, 2011 4:38 pm

Re: Bard - jak go postrzegasz

śr sie 03, 2011 8:56 am

oooooooooo niech ktoś powie że bard jest słaby !!! ;p bard to jedna z mocniejszych klas, wachlarz umiejętności, mnogość w działaniu, jeżeli masz kompanów walczących ładujesz ich tak że im bokami wychodzi z twoich pieśni i zaklęć, a jak przyjdzie co do czego, to zw. niewidzialnosć, przemieszczenie, dominacja nad osobą i jestem w raju, a jak dojdę do nieodpartego tańca otto to już koniec zabawy- stosowanie mag.użądzeń i wale w nich to co mam w zwojach czy różdżkach kula ognia? proszę bardzo, nie ma problemów to nie mój czar ale po to mam stosowanie ;p a prawda jest taka że cwany bard bez szwanku wyjdzie z największych opresji, dzięki właśnie tej mnogości możliwości ;D



ktoś mnie tym nie dawno rozbawił w absurdach dnd

dyplomacja +150 ej no weź się zabij :spoko:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Bard - jak go postrzegasz

śr sie 03, 2011 4:04 pm

Może to nie D&D ale w Kryształkach miałem elfiego barda - iluzjonistę który zajmował się dyplomacją. Zajmował się na tyle skutecznie, że udało mu się wkręcić jako pośrednik w wielkiej skali handel niewolnikami z orkami i jakieś układy z jakimiś bardzo ważnymi czarnotrupami (KC-towy odpowiednik licza, tylko że mechanicznie absurdalnie przegięty). Zarobił na tym absurdalnie dużo forsy. A wszystko zaczęło się od muzyki i wiedzy bardów;

Na jakimś bardzo ważnym spotkaniu między bardzo ważnymi osobami drużyna robiła za eskortę jednej ze stron a mój bard przy okazji dbał o stronę kulturalno-rozrywkową spotkania. Po kilku super dobrych rzutach wyciągnął z pamięci (bardic lore) jakieś historyczne zaszłości między obecnym na spotkaniu czarnotrupem a przodkami zasiadającej po drugiej stronie szlachty, zaimprowizował o tym balladę i sprawił że niektóre osoby pod wpływem emocji podjęły inne decyzje niż miały podjąć. Później odrobina blefu, odrobina szantażu i jakaś mała kradzież artefaktu czy dwóch i jakieś malutkie skrytobójstwo i nagle 8-poziomowy bard stał się strasznie ważną osobą. Niestety ostatecznie wyszedł na tym bardzo źle, bo o jeden raz za dużo nadużył czarnotrupiej cierpliwości za co stracił duszę.

Zanim jednak stał się próżną skorupą, spłodził mnóstwo dzieci będących pół-elfami pół-różnymi stworami, przeżył kilka wielkich romansów, budował z drużyną twierdzę na bagnach, współtworzył goblińską armię partyzancką, uczestniczył w jakichś wojnach, polował na trolle, zginął i został wskrzeszony...

To było fajne :)
 
cade dailes
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 27, 2011 4:38 pm

Re: Bard - jak go postrzegasz

śr sie 03, 2011 7:10 pm

Albiorix, to nie ty to wymyśliłeś z tą dyplomacją? ;D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość