Zrodzony z fantastyki

 
OsA_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 26, 2010 6:20 pm

Bard/Paladyn

śr lip 16, 2014 12:07 pm

Witam.
Mam mały problem... wpadłem na pomysł Barda-Paladyna w służbie Sune. Mam do dyspozycji tylko polskie podręczniki i tu się pojawia problem- jak taki koncept ugryźć. Wymyśliłem takie coś http://www.myth-weavers.com/sheetview.p ... tid=944812 i nie wiem jak to dalej zrobić. Wiem, że będę rozwijał dalej barda, ale nie wiem, jakie atuty mam wybrać.
Dla tych, co wolą mieć wszystko w jednym miejscu: rasa: człowiek; klasa:bard 4/pal 3; staty: str13, dex13, con 10, int 14 wis 17 (podniesiona do 18 przez lvl); atuty: 1)potężny atak, 1) boska potęga, 3),6) ? (na 9 biorę ukrycie czaru, potem może poddźwięk)
Ma ktoś jakieś ciekawe pomysły na atuty? Albo na jakiś ciekawy ekwipunek (na razie mam broń +1, zbroje +2, pierścień ochrony+1, płaszcz odporności +1, pierścień piórkospadania, pojemną torbę typu I i czapkę przebierania, czyli mam jeszcze 3,5k do wydania)
Aha- MG zgodził się na PD barda, więc tu nie ma za bardzo problemu.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 592
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Bard/Paladyn

śr lip 16, 2014 3:31 pm

Na 3 poziomie weź koniecznie atut devoted performer. Dzięki temu możesz legalnie multiclassować barda z paladynem (chociaż to nie problem, to fajnie mieć legalną postać w stosunku do innych graczy), ale przede wszystkim poziomy obu klas dodasz na potrzeby obrażeń ugodzenia zła i dziennej muzyki bardów. Same profity.
Twoje odpędzanie nieumarłych będzie raczej marne, ale w dużej ilości, możesz więc zastanowić się nad atutami domenowymi czy boskimi. Wrócę do tego później i poszukam jakichś rozwiązań.

Oczywiście proponowałbym zamienić człowieka na słabszego aasimara.
Ostatnio zmieniony czw lip 17, 2014 1:01 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
OsA_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 26, 2010 6:20 pm

Bard/Paladyn

czw lip 17, 2014 11:23 am

Jeden problem- Devoted Performer jest z "angielskich" podręczników (ta samo jak Dragonfire Inspiration, Snowflake Wardance czy Versatile Performer), a ja mogę zrobić postać tylko na polskich podach (Podręcznik Gracza, Przewodnik Mistrza Podziemi, Miecz i Pięść, Księga i Krew, Pieśń i Cisza, Obrońcy Wiary, Władcy Dziczy, Krainy Wschodu, Przewodnik Budowniczego Twierdzy, Księga Plugawego Mroku, Zapomniane Krainy: OŚ, Wyznania i Panteony, Magia Faerunu, Przewodnik Gracza po Faerunie 3,5 Zapomniane Krainy-Podmrok, Lśniące Południe, Rasy Faerunu, Władcy Mroku, Srebrne Marchie, Księga Broni i Ekwipunku)

Odpędzać nieumarłych i tak nie miałem zamiaru (w obecnej kampanii MG nie rzuca nam ich za dużo, oraz jak wspomniałeś, miałbym na to słaby rzut). Dlatego wziąłem już Boską Potęgę (bo Cha do obrażeń to jednak jest warte atutu przy takie postaci). Który jeszcze atut boski ma sens? Jedynie Boska Tarcza brzmi sensownie... gdyby nie to, że nie pasuje fabularnie do postaci (jakoś nie wyobrażam sobie mojego grajka z tarczą/puklerzem).

Jak już powiedziałem, MG zgodził się, żebym mógł grać PD bardem- więc w tej kwestii jestem jak najbardziej fair względem innych graczy i nie ma problemu z multiklasowaniem
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 592
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Bard/Paladyn

czw lip 17, 2014 1:42 pm

Wybacz w takim razie, całkowity zakaz korzystania z anglojęzycznych materiałów czyni tę mieszankę dużo trudniejszą do poprawnego złożenia, zwłaszcza, że paladyn dopiero tam otrzymuje, tak potrzebną mu, pomoc.

Może chociaż uda Ci się nakłonić MP do przyzwolenia na Magic Item Compendium? :P
 
OsA_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 26, 2010 6:20 pm

Bard/Paladyn

czw lip 17, 2014 5:31 pm

Nie, nie pozwala. A że to strasznie trudne zadanie, to wiem. Gdyby to było proste pytanie, nie prosiłbym o pomoc ;)

Może jak to coś pomoże, to tak wygląda reszta drużyny (żeby był jaki punkt odniesienia poziomu optymalizacji)
Pół-Smok tropiciel (styl walki na odległość)
Człowiek Czerwony Czarnoksiężnik (specjalizacja w nekro)
Człowiek Kapłank Velsharoon'a (nastawiony na kontrolowanie zwłok [co mu nie wychodzi, ale to inna sprawa])
Człowiek łotrzyk (nastawiona na blefy)

Także poziom optymalizacji nie jest wysoki. Po prostu... Nie koniecznie podoba mi się zmarnowanie atutu na coś, co mi się praktycznie nie przyda/osłabi mnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości