Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
DraxMustHurt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 19, 2009 11:37 pm

Battaliony WFB - pytania

sob paź 20, 2012 9:37 pm

Jako że ostatni raz grałem w WFB w 6. edycje i to też nie superhardkorowo, o aktualnym stanie armii itd. nie wiem nic.
Chce zacząć grać znowu, mam aktualnie uzbierane trochę kasy więc pora wybrać armię.

Armię planuję zbierać modułami (1000pkt, 1500pkt, 2000pkt itd), a na początek chce kupić jakiś battalion, bo to chyba najbardziej opłacalne. Mam raczej ograniczone fundusze, dlatego chcę na początek za w miarę jak najmniejsze pieniądze złożyć jak najbardziej grywalną armię na jakiś mniejszy format. Stopniowo zbierał będę reszte.

Najbardziej interesujące mnie armie to Warriors of Chaos, Tomb Kingi albo Wampiry. Biorę też pod uwagę Skaveny, Dwarfy, Imperium i Bretę - ale to w drugiej kolejności.

Jak już wspomniałem, chcę zacząc od battalionu i do niego dokupić powoli bohatera i to co trzeba, żeby móc już grać na jakieś małe punkty.

Dowiadywałem się już trochę, więc wiem, że nowy Chaos wychodzi w przeciągu półtorej miesiąca, dlatego narazie niewiele wiadomo - pozostaje czekać. Jako że Chaosem grałem wcześniej, stwierdziłem, że chyba spróbuję coś innego.

Dalej pytałem o Skavenów i z tego co wiem, do Battalionu musiałbym dokupić Bohatera, Dzwonek, tego dziwnego Skavenospawna i więcej piechoty - generalnie dużo.

Z Wampirami podobnie - z tego co wiem, to Battalion jest dość ubogi i bez porządnych zakupów się nie obędzie by zacząć grać.

Aktualnie mój wybór padł na Tomb Kingi - ponoć wystarczy kupić Battalion i dokupić do niego Warsphinxa, z którym w boxie dochodzi figurka którą można użyc jako Bohatera i mozna zaczynać cośtam grać. Dodatkowo wizualnie Khemri bardzo mi się podoba, obok Chaosu chyba najbardziej.

Jednak chcę te wszystkie informacje potwierdzić na spokojnie, na forum.
Jak to dokładnie wypadnie w przypadku tych armii?
Jak jest z innymi armiami?
Gdzie konfiguracja Battalion + dokupienie czegoś wypada najbardziej optymalnie?


Nie mam pojęcia na temat dzisiejszych rozpisek, więc nie wiem w ogólę na co patrzeć jeśli chodzi o zawartość battalionów.
I jak jest z grywalnością danych armii? Słyszałem, że mam się raczej kierować wizualną a nie mechaniczną stroną, ale chciałbym mniej więcej wiedzieć co teraz "działa", a co nie.

Z góry dzięki za pomoc :]
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Battaliony WFB - pytania

ndz paź 21, 2012 1:37 pm

Batalion zawsze jest tylko startem. W zasadzie tylko ogry mogą skompletować armie opierając się głownie na batalionie, ale to wyjątek od zasady.

Najbardziej skomplikowanie wypadają skaweny, z batalionów/wyspy krwii będziesz miał głównie piechotę i ratogry, abomka, dzwon i cały park maszynowy do uzupełnienia.

U umarlaków obu rodzajów sprawa jest nieco prostsza, bo oddziały można dość łatwo rozmnażać modelując np. szkielety na świeżo wychodzące z grobów. Można w ten sposób "powiększyć" oddział czasami nawet i o połowę.

Nie mam pojęcia na temat dzisiejszych rozpisek, więc nie wiem w ogólę na co patrzeć jeśli chodzi o zawartość battalionów.
I jak jest z grywalnością danych armii? Słyszałem, że mam się raczej kierować wizualną a nie mechaniczną stroną, ale chciałbym mniej więcej wiedzieć co teraz "działa", a co nie.

Zdecydowanie tak. Różnice w mocy są, czasami nawet dość pokaźne ( z szczurami i wampirami na prowadzeniu ), ale najwięcej w wyniku zależy od rozpiski, ogrania no i kostek.
 
Awatar użytkownika
DraxMustHurt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 19, 2009 11:37 pm

Battaliony WFB - pytania

ndz paź 21, 2012 2:15 pm

Chodzi mi właśnie o to, do jakiego batalionu najmniej muszę dokupić zeby zacząć grać na małe punkty. Wiadomo - reszte będę dokupował stopniowo, ale mam ograniczony fundusz więc powoli :p
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Battaliony WFB - pytania

ndz paź 21, 2012 5:20 pm

No to umarlaki. Wampiry są co prawda nieco mocniejsze, ale TK też da się w spokoju grać i wygrywać.
 
Awatar użytkownika
DraxMustHurt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 19, 2009 11:37 pm

Battaliony WFB - pytania

ndz paź 21, 2012 11:54 pm

Czyli na początek kupuje Battalion do TK, a później w najbliższym czasie Warsphinxa, a pampra z niego jako bohatera. Co dalej?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Battaliony WFB - pytania

pn paź 22, 2012 9:33 am

Szkielety, rydwany, łuczników, katapulty, kaszkiet, rycerzy nekropolii, niekoniecznie w tej kolejności.
 
Awatar użytkownika
DraxMustHurt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 19, 2009 11:37 pm

Battaliony WFB - pytania

pn paź 22, 2012 11:28 am

A sam Battalion + Warsphinx to jest już jakaś armia? Na ile punktów?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Battaliony WFB - pytania

pn paź 22, 2012 9:31 pm

Z sfinksem jakieś 650-750 w zależności od konfiguracji, na początek może być.
 
Awatar użytkownika
DraxMustHurt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 19, 2009 11:37 pm

Battaliony WFB - pytania

wt paź 23, 2012 8:53 pm

Chce właśnie zamawiać Battalion + coś.
Mniemam, że ma to być Warsphinx? Czy lepiej kupić coś innego w cenie Warsphinxa, na początkową armię na 600-700pkt? Np. dodatkowe Charioty i Bohatera? Bo jak mówiłem, dodatkowego pampra z Warsphinxa używałbym chwilowo jako bohatera. A więcej niż na Battalion + mniej więcej cena Warsphinxa nie mam.

Proszę o w miarę szybką odpowiedź i z góry dzięki za pomoc czart :]
 
Awatar użytkownika
DraxMustHurt
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 19, 2009 11:37 pm

Battaliony WFB - pytania

śr paź 24, 2012 8:23 pm

BUMP?
 
Awatar użytkownika
Kraggo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 12:50 pm

Battaliony WFB - pytania

sob paź 27, 2012 10:42 pm

Zombiaki możesz skompletować za wiele mniejsze pieniądze dzięki firmie Mantic, która puściła całkiem "udane" (jak na standardy tej armii) modele. Małym kosztem zrobisz sobie hordę lub... dwie. Zobacz, czy nie lepiej Ci się takie wyjście opłaci zamiast batalionu.

Przy wyborze armii miej też na uwadze charakter takowej. Pamiętaj, że grając VC generalnie sobie nie postrzelasz (nie licząc krzyku), armia nastawiona jest na magię i walkę wręcz. Zgoła odmiennie wygląda to u TK - armia raczej defensywna (z naciskiem na raczej), tutaj już coś postrzelasz (łucznicy z klątwą, ale i katapy chociażby), z magią jest nie najgorzej.

Oczywiście powyższe to bardzo duże uproszczenie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość