Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob maja 05, 2007 10:37 am

Ja już się wykurowałem - jutro sesja. :)
 
Anonim_1

sob maja 05, 2007 1:07 pm

iron_master pisze:
Prowadzę dzisiaj.

Kymil Nimesin pisze:
Ja już się wykurowałem - jutro sesja.

Pięknie, pięknie. :)

Przypominam Wam, moi drodzy, że czekam na dwa raporty - do mnie na maila o błędach/uwagach odnośnie scenariusza (żebym poprawił wszystko przed publikacją) i drugi na forum, z wrażeniami z samej sesji.
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

sob maja 05, 2007 5:01 pm

Cóż, sesja nawet wyszła zważywszy że gracze przyzwyczaili się do topora i magii, ale moge narazie tylko powiedzieć że za bardzo HnS wyszło :/ Pozatym mimo że scenariusz dobry to nie bardzo wprowadził w klimat Nemezis. Ale reszta w raporcie, niedługo go wyśle :P[/list]
 
Anonim_1

sob maja 05, 2007 7:57 pm

Ivelio pisze:
Ale reszta w raporcie, niedługo go wyśle

Czekam, czekam.

Tymczasem wrzuciłem na forum swój AP.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob maja 05, 2007 9:41 pm

Mój już jest, pisany na świerzo. Link
Drugi Ci przyślę Encu na PW jutro, dzisiaj nie zdołam.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

ndz maja 06, 2007 2:23 pm

Panowie, fajnie że wrzucacie swoje AP. Tylko dlaczego w tamtym dziale? Niepotrzebnie rozrzucacie IMO informacje na temat "Nemezis". Nie dałoby się tego gdzieś w dziale Nemezis wrzucać?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz maja 06, 2007 4:41 pm

IMO wystarczy link. Tam jest dział na raporty mieszanie jednego z drugim tylko zrobiłoby bałagan. Przecież nikt nie wrzuca raportu z sesji dnd do podforum dnd ;)
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

ndz maja 06, 2007 8:57 pm

Sesja rozegrana - za chwilę Encu powinnien dostać priva, ale AP będę w stanie wysłać dopiero za kilka dni. It's hard time.
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

ndz maja 06, 2007 11:14 pm

Z powodu "małego" nawału zajęć będe mógł przeprowadzić sesję dopiero w sobote.

Przepraszam za tą obsuwe.
 
Anonim_1

ndz maja 06, 2007 11:35 pm

Z powodu "małego" nawału zajęć będe mógł przeprowadzić sesję dopiero w sobote.

Nie ma problemu. Jaxa dopiero dziś odebrał paczkę, Hezor na razie milczy a na moim twardym dysku wciąż brakuje 5 klas, części atutów, kilku umiejętności i innych drobnostek z rozdziału o tworzeniu bohatera. Nie ma pośpiechu.

Tym bardziej, że idą juwenalia :D

Kymil Nimesin pisze:
Sesja rozegrana - za chwilę Encu powinnien dostać priva

Potwierdzam odbiór. Wielkie dzięki, świetny raport, dokładnie czegoś takiego oczekiwałem. Na zarzuty nie odpisuję - zamiast dyskutować o nich, po prostu wezmę je sobie do serca i przeprogramuję klasy.

BTW. Opisy mechaniczne postaci graczy powstały zanim rozpisałem poszczególne klasy, stąd takie a nie inne, nie do końca pasujące, charakterystyki. Wersja "do publikacji" będzie rzecz jasna poprawiona.

iron_master pisze:
IMO wystarczy link.

+1, nie ma potrzeby izolować się w jednym subforum. W przyszłym tygodniu zrobię temat ze spisem treści tematów i notek designerskich - wszystko będzie zebrane w jednym, przyklejonym temacie.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt maja 08, 2007 12:48 pm

Mysle, ze chetnie dolacze do testow. Dobry sposob na nawracanie mlodziezy na SF. Zaczynasz od Nemesis, konczysz na twardym SF...
 
Anonim_1

wt maja 08, 2007 4:56 pm

MacKotek pisze:
Zaczynasz od Nemesis, konczysz na twardym SF...

Hehe, świetne porównanie, zwłaszcza w ujęciu fantasy (zaczynasz od D&D, kończysz na WFRP/Mon/Ars Magica/Gemini/ED/inne). Chciałbym, żeby Nemezis było takim "dedekowym sf" ;)

PW odebrałem i odpowiedziałem nań.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr maja 09, 2007 8:42 am

ShadEnc pisze:
Hehe, świetne porównanie, zwłaszcza w ujęciu fantasy (zaczynasz od D&D, kończysz na WFRP/Mon/Ars Magica/Gemini/ED/inne). Chciałbym, żeby Nemezis było takim "dedekowym sf"

Nie wiem, czy d20 to najlepsza mechanika dla S-F, ale skoro to space opera...
 
Anonim_1

śr maja 09, 2007 11:35 am

Nie wiem, czy d20 to najlepsza mechanika dla S-F, ale skoro to space opera...

Do SF może nie idealna - przynajmniej nie do hard-sf- ale Nemezis jest pisana w oparciu o lekko zmienione d20 (z dodanymi elementami, a nie podmienionymi), więc świat powinien dobrze współgrać z mechaniką. Zresztą, jak sam zauważyłeś, to space opera.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt maja 18, 2007 3:21 pm

Będzie jeszcze szansa potestowania sobie?;> Jeden gracz chciał sobie z TDP postrzelać;P
 
Anonim_1

pt maja 18, 2007 3:25 pm

iron_master pisze:
Będzie jeszcze szansa potestowania sobie?

Pytasz o kolejne materiały czy o możliwość dodania do grupy kolejnej osoby? W obu przypadkach odpowiedź jest twierdząca, przy czym plik z zasadami postaram się przygotować do końca tygodnia.

Przypominam osobom, które zgłosiły się do betatestów o konieczności wrzucenia raportu z sesji do działu AP Poltera oraz raportu z uwagami odnośnie scenariusza do mnie na PW.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt maja 18, 2007 5:03 pm

ShadEnc pisze:
Pytasz o kolejne materiały czy o możliwość dodania do grupy kolejnej osoby? W obu przypadkach odpowiedź jest twierdząca, przy czym plik z zasadami postaram się przygotować do końca tygodnia.

Tym razem bez scenariusza? Czyżby same testowanie mechanicznego mięcha, symulowanie starć? Miodzio :)
ShadEnc pisze:
Przypominam osobom, które zgłosiły się do betatestów o konieczności wrzucenia raportu z sesji do działu AP Poltera oraz raportu z uwagami odnośnie scenariusza do mnie na PW.

AP wrzucę w ten weekend. Jeszcze raz chcę przeprosić za zwłokę.
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

pt maja 18, 2007 9:53 pm

Przepraszam, za zwłokę. Raport wrzuce we wtorek lub poniedziałek. Mam teraz niestety nawalone sprawdzianami itp ale powinienem, wyrobić się w weekend.
 
Anonim_1

pt maja 18, 2007 10:00 pm

Drakestar, bardzo bym Cię prosił o podrzucenie uwag mechanicznych dotyczących scenariusza przez PW lub na e-mail. Scenariusz będzie opublikowany na początku przyszłego tygodnia, więc potem raporty będą miały znaczenie raczej tylko estetyczne. ;)
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

pt maja 18, 2007 10:23 pm

Esteyka jest ważna :wink:

Uwag mechanicznych to znaczy do mechaniki gry czy ogólnie (tak dla pewnoći pytam bo kto pyta nie bładzi)?
 
Anonim_1

pt maja 18, 2007 10:49 pm

Drakestar pisze:
Uwag mechanicznych to znaczy do mechaniki gry czy ogólnie

Uwag odnośnie zasad. Fabularną część "Wakacji marzeń" mamy już całkiem nieźle obgadaną.
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

pn maja 21, 2007 7:49 pm

Encu kiedy możemy spodziewać się kolejnych materiałow (najlepiej wszystko co jest potrzebne do stworzenia postaci)? Moi gracze naprawde się niecerpliwią (i ja też :wink: ) by ujżeć kolejne materiały do testowania.
 
Anonim_1

pn maja 21, 2007 10:24 pm

Drakestar pisze:
Encu kiedy możemy spodziewać się kolejnych materiałow

Problem polega na tym, że na tą chwilę mam całą mechanikę poza konfliktami społecznymi, trzema klasami oraz elementami narratywistycznymi. Jeśli nie przeszkadzają Wam braki w opisie fabularnym niektórych fragmentów oraz brak kupca, dowódcy oraz możnego, pozostałe pliki mogę podrzucić już jutro.

Drakestar pisze:
Moi gracze naprawde się niecerpliwią (i ja też Wink ) by ujżeć kolejne materiały do testowania.

Cieszy mnie okrutnie Wasz zapał. :)
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

pn maja 21, 2007 10:40 pm

ShadEnc pisze:
Jeśli nie przeszkadzają Wam braki w opisie fabularnym niektórych fragmentów oraz brak kupca, dowódcy oraz możnego, pozostałe pliki mogę podrzucić już jutro.


Corvus by się chyba załamał z powodu braku jego ulubionych elementów szczególnie dowódcy. Ale reszta jakoś by to przeżyła.

A tak z ciekawości kiedy możemy oczekiwać reszty mechaniki szczególnie konfliktów społecznych i reszty klas?
 
Anonim_1

pn maja 21, 2007 10:56 pm

Drakestar pisze:
A tak z ciekawości kiedy możemy oczekiwać reszty mechaniki szczególnie konfliktów społecznych i reszty klas?

Z klasami jest ten problem, że nie chcę wrzucać tam byle czego a ostatnio z lepszymi pomysłami jest u mnie dość krucho. Dodatkowym problemem jest moja sesja egzaminacyjna, która będzie trwała do 31 maja. No, ale jako, że do kujoństwa mi daleko ;), mogę wstępnie zapowiedzieć gotowość mechaniczną klas do końca tygodnia. Z dowódcą nie będzie zbyt wiele problemów, gorzej jest z możnym i kupcem - klasami opartymi na konfliktach społecznych.

Konflikty społeczne są obecnie w mniej więcej 2/5 gotowości. Kiedy dopiszemy jeszcze 1/5 będą na tyle spójne, byśmy mogli je Wam podrzucić. Podejrzewam, że wyrobimy się do końca pierwszego tygodnia czerwca.
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

pn maja 21, 2007 11:12 pm

No to powodzenia na tej sesji. :)

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem psionika jest gotowa?
 
Anonim_1

pn maja 21, 2007 11:16 pm

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem psionika jest gotowa?

Tak, chyba, że Zsu przypomni sobie jakieś uwagi.
W sumie, po prawdzie, brakuje jeszcze biegłości mistrzowskich i kilkunastu zwykłych, ale będziemy je dopisywać pojedynczo, kiedy pojawi się nam w głowach jakiś naprawdę fajny pomysł.

BTW. Materiały zostaną wysłane oczywiście jedynie piątce MG, którzy poprowadzili "Wakacje marzeń". Z wysłaniem do pozostałych poczekam do chwili, gdy otrzymam raporty na PW i zobaczę Actual Play'e na forum.
 
Anonim_1

śr maja 23, 2007 3:08 pm

Pierwsza wersja rozdziałów mechanicznych została przesłana do tych spośród Was, od których otrzymałem raporty z uwagami odnośnie "Wakacji marzeń". Pozostałych proszę o wysłanie ich przed końcem miesiąca - 31.05.2007 ustawiam jako ostateczny deadline.
 
Anonim_1

śr maja 30, 2007 11:19 pm

Heh, powoli wykopuję się ze sterty zaliczeń i egzaminów - już niedługo powinniśmy zaatakować Was (betatesterów) nowymi materiałami, w tym uaktualnioną wersją klas (zwłaszcza dowódcy oraz możnego, którym brakuje zdolności specjalnych do wyboru).

Niestety, wciąż nie otrzymałem raportów od Jaxy, Hezora oraz MacKotka. Ostateczny deadline upływa jutro, jednak ze względu na bliskość weekendu przesunę go do niedzieli, 3.06.2007. Po tym terminie będę zmuszony usunąć Was z listy betatesterów.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz cze 03, 2007 5:27 pm

Niestety muszę oznajmić, że z powodów odemnie niewiele zależnych, najbliższa sesja betatestowa odbędzie się za dwa tygodnie:/ W wakacje postaram się zwiększyć częstotliwość testowania.
Teraz bawię się w korektora nadesłanego materiału. Na dniach powinienem dostarczyć listę tego co mnie dziwi i mi się nie podoba :papieros:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości