Zrodzony z fantastyki

 
Anonim_1

sob cze 09, 2007 7:07 pm

iron_master pisze:
Niestety muszę oznajmić, że z powodów odemnie niewiele zależnych, najbliższa sesja betatestowa odbędzie się za dwa tygodnie:/

U mnie również wystąpiły pewne opóźnienia (sesja egzaminacyjna, szczęśliwie już zakończona). Mam nadzieję, że uda się Wam zacząć grać w miarę regularnie.

iron_master pisze:
Na dniach powinienem dostarczyć listę tego co mnie dziwi i mi się nie podoba

Fajnie, opinie "na sucho", po przeczytaniu tekstu interesują mnie również, choć o wiele bardziej ciekawe są wnioski wyciągnięte bezpośrednio z gry. Tu pytanie do pozostałych testerów - macie jakieś uwagi na temat mechaniki "Nemezis"? Jeśli tak, piszcie na PW, chętnie podyskutuję na ich temat.

Z przykrością informuję, że jestem zmuszony usunąć z listy betatesterów grupy Jaxy, Hezora oraz MacKotka - dzięki, że zadeklarowaliście się z chęciami pomocy. Szkoda, że nie mieliście możliwości zorganizowania sobie sesji "Wakacji marzeń".
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob cze 09, 2007 10:38 pm

Obecnie sam nie mam możliwości grania w sesje, powód prozaiczny, ale ,ysłę, że po zakończeniu roku szkolnego będzie ostro. Na razie nie wysyłam żadnych uwag itp. - poczekam na sesję.
 
Anonim_1

pn cze 25, 2007 2:19 am

Jak na tą chwilę posiadam - prócz raportów z "Wakacji marzeń" uwagi jedynie jednej osoby (czyli iron mastera). Moi drodzy, czy nie macie możliwości gry w Nemezis? Jeśli tak, dlaczego nie postaracie się choć o uwagi na sucho - co prawda o wiele cenniejsze są wnioski wyciągnięte na podstawie sesji, jednak i taka forma krytyki byłaby jakąś pomocą dla autorów.

Sami bierzemy się ostro do pracy - przed chwilą ukończyłem pisanie IX etapu MK, zaś od poniedziałku zabieram się za finalizowanie klas i mechanikę punktów narracji.
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

wt cze 26, 2007 1:46 pm

ShadEnc pisze:
Jak na tą chwilę posiadam - prócz raportów z "Wakacji marzeń" uwagi jedynie jednej osoby (czyli iron mastera).


Byłem pewien, że wysłałem Ci moje wrażenia na sucho? ALe po sprawdzeniu skrzynki okazało się że musiały zaginać w trakcie wysyłania. Dzisiaj najdalej jutro wyśle je ponownie. A sesje rozegram do końca tygodnia.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt cze 26, 2007 2:04 pm

Wczoraj prowadziłem, raport pojawi się dziś, jutro lub pojutrze ;) Skrótowo powiem, że nie za dużo tego było (doszlifowanie postaci trochę zajęło), akcja działa się na Cor, BG to szermierz, żołnierz i dowódca.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw cze 28, 2007 8:13 pm

Dzisiaj była sesja, dzisiaj pojawił się też raport. Priva z przemyśleniami wyślę Encu do trzech dni. Muszę to jakoś zebrać do kupy.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

czw cze 28, 2007 8:50 pm

Kolejny AP: klik!
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw cze 28, 2007 8:58 pm

A może by tak stworzyć ukryty temat, gdzie betatesterzy mogliby dzielić się uwagami i pomysłami? Bo ja np. pozmieniałbym nieco klasy i powiedzmy, że mam pomysły (których tak naprawdę do końca nie mam), ale jestem sam ze swoją propozycją. A tak, gdybym dał ją na ukryty topic, to kilka osób mogłoby poprzeć proponowane zmiany. Myślę, że pomysł ma same plusy.
Może ktoś poprze mój pomysł :wink:
 
Anonim_1

czw cze 28, 2007 11:16 pm

Kymil Nimesin pisze:
A może by tak stworzyć ukryty temat, gdzie betatesterzy mogliby dzielić się uwagami i pomysłami?

Ha! Przerabiałem już problemy związane z ukrytymi forami przy okazji testów Talantaru. Niestety, "otwarty" system dyskusji w betatestach się nie sprawdza - grupa często przyjmuje zdanie osoby o największej charyzmie (największej liczbie rang w Dyplomacji ;)). Wolałbym, by każda grupa przesyłała swoje uwagi w "izolacji".
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

pt cze 29, 2007 9:43 am

grupa często przyjmuje zdanie osoby o największej charyzmie (największej liczbie rang w Dyplomacji :wink: ).

Prędzej od osoby która najlepiej broni swojego zdania albo jest moderatorem :P
Na serio to śmiem twierdzić, że Kymil miał na myśli temat gdzie byśmy mogli omawiać poszczegółne ewentualne błędy w mechanice gry.

Wolałbym, by każda grupa przesyłała swoje uwagi w "izolacji".

Hmm może taki temat gdzie każdy by mógł pisać jako gośc? :P
 
Anonim_1

pt cze 29, 2007 9:55 am

Ivelio pisze:
Na serio to śmiem twierdzić, że Kymil miał na myśli temat gdzie byśmy mogli omawiać poszczegółne ewentualne błędy w mechanice gry.

Czy sugerowałem coś innego? Doskonale wiem, o czym pisałKymil, robiłem testy w takiej formie wcześniej i nie chcę popełnić tego błędu drugi raz. W izolacji macie szansę wypowiedzieć własne zdanie bez ryzyka bycia zduszonym przez innych.

Dodatkowym problemem w takich dyskusjach są kłótnie. Jedni uznają jakąś klasę za przepakowaną, inni za zbyt słabą, jeszcze innym się spodoba taka, jaka jest - flejm gotowy. Takich sytuacji również chcę uniknąć.

Ivelio pisze:
Hmm może taki temat gdzie każdy by mógł pisać jako gośc?

Co to zmieni?
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

pt cze 29, 2007 11:02 am

Co to zmieni?

Traktowanie każdego równo nie zależnie od "pozycji" zajmowanej na forum. Każdy będzie mógł napisać swoje zdanie i przy okazji skomentować innych, burza mózgów jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów :P
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt cze 29, 2007 12:45 pm

ShadEnc pisze:
robiłem testy w takiej formie wcześniej i nie chcę popełnić tego błędu drugi raz. W izolacji macie szansę wypowiedzieć własne zdanie bez ryzyka bycia zduszonym przez innych.

Przyjmuje z pokorą. Sam nigdy nie brałem udziału w betatestach na ukrytym forum, wiem nie wiem, jak to wychodzi w praniu.
Ivelio pisze:
Prędzej od osoby która najlepiej broni swojego zdania albo jest moderatorem Razz

Możliwość totalnego flejmu z modem. Bezcenne :razz:
 
Anonim_1

sob cze 30, 2007 12:19 am

burza mózgów jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów

Burza mózgów jest fajna w demokracji, gdy jest na nią czas. Przy betatestach, gdy trzeba wskazać błędy i zaproponować jakieś rozwiązania i nie ma miejsca na szlifowanie według gustów, okazuje się być destrukcyjna. Niestety, nie ma szans na stworzenie miejsca, w którym wszyscy betatesterzy mogliby rozmawiać o settingu.

Niemniej, nie zabraniam Wam kontaktować się przez PW lub maila. :)

Kymil Nimesin pisze:
Przyjmuje z pokorą.

Dzięki za zaufanie w tej kwestii.
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

sob cze 30, 2007 9:43 pm

Ufff... w końcu znalazłem czas na sesje, odbyła się dzisiaj i raport znajduje się tutaj, z góry uprzedzam, że nie była to za normalna sesja. Uwag mechanicznych jako takich znaleźć nam się nie udało. Ale kto wie moze następnym razem.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pn lip 16, 2007 9:51 pm

Kolejny raport już jest. Klik!
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz sie 05, 2007 3:22 pm

Takie małe pytanko, czy betatesterzy będą wymienieni w pdręczniku w stopce "betatesterzy"? Nie żebym się dopominał, ale z rozmów z graczami wnioskuję, że byliby bardzo zadowoleni :razz:
W najbliższym czasie (w przeciągu tygodnia dwóch) postaram się rozegrać kolejną sesję kończącą jedną z przygód na Cor. Potem wszystko pozbieram i prześlę plik z uwagami. Domyślam się, że będzie dłuuuugi ;)
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

ndz sie 05, 2007 7:27 pm

Drugą sesję rozegrałem - ale AP będzie dopiero jak wróce z urlopu :) .
 
Anonim_1

ndz sie 05, 2007 11:21 pm

iron_master pisze:
Takie małe pytanko, czy betatesterzy będą wymienieni w pdręczniku w stopce "betatesterzy"?

Tak :)

Na AP (oraz - przede wszystkim - uwagi mechaniczne) czekam z niecierpliwością.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob wrz 01, 2007 12:53 pm

Niestety z dniem dzisiejszym ekipa rozjechała mi się na Ukrainę i Italię, w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie wróci. Mimo to uwagi (których trochę już się uzbierało) postaram się przesłać w ciągu tygodnia. Zwłaszcza, że Nemezis wygrał ;-)
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

ndz wrz 09, 2007 10:34 pm

Kolejny raport. Tym razem mistrzował Corvus a więc skończyło się tylko na zniszczeniu jednej asteroidy :wink: Uwagi mechaniczne dośle jutro.

Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości