Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

Bezsensowne działanie kart

śr wrz 20, 2006 4:34 pm

W tym temacie, chciałbym zamieścić pytania odnośnie bezsensownego działania kart:

1)Akcja "Praca ponad siły", ma w swojej zasadzie, aby po jej użyciu wziąć taką ilość kryształków ile produkuje jeden ze świtów, a w następnej turze, nie dodawać tej ilości do całkowitej produkcji. Moje pytanie brzmi - Czy to ma sens? Skoro zagrywamy tą kartę na samym końcy Fazy Akcji, kiedy już wszystko co mogliśmy wydać wydaliśmy (na postacie, statki, ekwipunek, miejsca i już zaalokowaliśmy fundusze na któryś ze światów), to po co nam te dodatkowe 4, czy 5 kryształków?? Może ja coś przeoczyłem, więc jeśli się mylę, co do przydatności tej karty, to napiszcie...
Ostatnio zmieniony ndz wrz 24, 2006 8:34 pm przez Pan-demonium, łącznie zmieniany 2 razy.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

czw wrz 21, 2006 6:43 pm

Jest akcja, Nieurodzaj, którą zagrywa się na początku tury. Wtedy IMHO Praca ponad siły się przydaje.
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

czw wrz 21, 2006 8:56 pm

Nie wiem dokładnie, na czym polega ta karta, ale wydaje mi się, jest to związane ze stratą kryształów, ale tylko przez jedną turę, więc zagrana w swoim czasie "praca ponad siły"nic ci nie da, bo nie masz poprostu na co tych kryształków wydać, a i tak by Ci przyszły w następnej turze ( bez potrzeby zagrywania tej akcji), podczas fazy Otwierającej, kiedy dochodzi po produkcji.
Przydała by się tylko wtedy, kiedy zagrywasz tę akcję, i w następnej turze ktoś zagra nieurodzaj, ale kto głupi zagrywał by "nieurodzaj" w tym czasie, mądrzejsi zagrają go po następnej turze...

[Dobra, dowiedziałem się, rzeczywiście istnieją akcje, w których trzeba płacić nawet w fazie bitew, więc jes to karta wtedy przydatna. Także w niewielu sytuacjach może się ona rzeczywiście przydać, ale teraz przynajmniej widze sens jej istnienia...]
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

pn paź 02, 2006 5:04 pm

.
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2015 3:44 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

pn paź 02, 2006 8:47 pm

Tak, wiem, nie doczytałem, to było po mojej pierwszej bitwie, a nigdy wcześniej nie grałem w karciankę, prosz więc się nie dziwić, że taki błąd popełniłem...
ps.: Co ja poradze, że wszystko w tej niebieskiej książeczce jest pisane małym druczkiem?? :razz: (,a ten kolo trzy posty wyżej, tak właśnie próbował mnie nauczyć:P...)
 
filios
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 10:11 pm

sob kwie 07, 2007 4:47 pm

Pora kupić okulary, co Panie-Demonium ?? :D
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

sob kwie 07, 2007 8:43 pm

Zamknij sie - ten post napisałem wieki temu - jak wspomniałem, po pierwszej bitwie - a i tak wszystko to była wina bidzina :-D
 
filios
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 10:11 pm

ndz kwie 08, 2007 2:59 pm

No taaak... Ale i tak "Praca ponad siły" jest bez sensu... opłaca się przy Cirimafie :)
 
Awatar użytkownika
Venom master
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 917
Rejestracja: sob lis 20, 2004 3:21 pm

czw kwie 12, 2007 5:11 pm

No nie tylko. Jeśli mamy mało miejsc w talii lub na stole, to dodatkowy kryształ się przyda. Wiem, że można z tym zaczekać 1 ture, ale jeśli chcemy coś wystawić KONIECZNIE w tej turze, to nie masz innego wyjścia. To typowa karta przyśpieszająca. W skrócie dochód z następnej tury dostajesz w tej za koszt jednego zaznaczenia. I co? Inna perspektywa, co? 8)

PS. Jak miło mi zobaczyć swoje stare, zakurzone kąto z polterka :razz:
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

czw kwie 12, 2007 5:24 pm

Nie inna perspektywa, karta i tak jest denna, lepiej wsadzić sobie miejsce produkcyjne, jak ktoś nie wyrabia z kasą...
 
Awatar użytkownika
Venom master
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 917
Rejestracja: sob lis 20, 2004 3:21 pm

czw kwie 12, 2007 5:41 pm

Jasne, że tak, ale to inna sprawa. Ta karta to crap/shrot ale to zostawiamy dopuki nie dojdzie do niej jakiś dobra karta.

Z takich kart mamy np.: Ben Laigen Mac Daire, która po prostu jest zbyt sytuacyjna i tyle.
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

czw kwie 12, 2007 9:29 pm

Ja mogę wymienić całą kupę kart, które są zupełnie nie przydatne... które może się przydadzą... raz na 1000 rozgrywek :-D
Trzymając takie karty, pozostaje mieć nadzieje, że kiedyś zmienią się zasady gry lub może dojdą nowe karty, które uatrakcyjnią granie pozostałymi nieużytecznymi do tej pory ;-)..
 
Awatar użytkownika
Venom master
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 917
Rejestracja: sob lis 20, 2004 3:21 pm

czw kwie 12, 2007 10:56 pm

Ale też trzeba się pogodzić z tym, że każda karta coś robi, a więc kiedyś możemy być zaskoczeni przez takieki crap. Znam to z doświadczenia =="

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości