Zrodzony z fantastyki

 
sir Ranigast
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 24, 2006 2:11 pm

Biało-czerwony deck, co w nim zmienić?

czw cze 28, 2007 11:26 am

Biało-czerwony deck, co w nim zmienić?

oto deck (62 karty, nie mam co wyrzucić :neutral:)

Plains x 10
Mountain x 9
[mtg=Boros_Garrison]Boros Garrison[/mtg]
[mtg=Sunhome,_Fortress_of_the_Legion]Sunhome, Fortress of the Legion[/mtg]
[mtg=Sandstone_Needle]Sandstone Needle[/mtg]

[mtg=Flame-Kin_Zealot]Flame-Kin Zealot[/mtg] x2
[mtg=Thundersong_Trumpeter]Thundersong Trumpeter[/mtg] x 2
[mtg=Skyknight_Legionnaire]Skyknight Legionnaire[/mtg] x 2
[mtg=Angelfire_Crusader]Angelfire Crusader[/mtg]
[mtg=Boros_Swiftblade]Boros Swiftblade[/mtg]
[mtg=Boros_Guildmage]Boros Guildmage[/mtg]
[mtg=Agrus_Kos,_Wojek_Veteran]Agrus Kos, Wojek Veteran[/mtg]
[mtg=Wall_of_Swords]Wall of Swords[/mtg]
[mtg=Pardic_Dragon]Pardic Dragon[/mtg]
[mtg=Dega_Disciple]Dega Disciple[/mtg]
[mtg=Foriysian_Interceptor]Foriysian Interceptor[/mtg]
[mtg=Screeching_Griffin]Screeching Griffin[/mtg]
[mtg=Ordruun_Commando]Ordruun Commando[/mtg]
[mtg=Greater_Forgeling]Greater Forgeling[/mtg]
[mtg=Ballista_Squad]Ballista Squad[/mtg]
[mtg=Boros_Recruit]Boros Recruit[/mtg]

[mtg=Improvised_Armor]Improvised Armor[/mtg]
[mtg=Manacles_of_Decay]Manacles of Decay[/mtg]
[mtg=Bravado]Bravado[/mtg]
[mtg=Glorious_Anthem]Glorious Anthem[/mtg]
[mtg=Holy_Strength]Holy Strength[/mtg]
[mtg=Conclave\%27s_Blessing]Conclave's Blessing[/mtg]

[mtg=Righteousness]Righteousness[/mtg]
[mtg=Rally_the_Righteous]Rally the Righteous[/mtg] x 2
[mtg=Chastise]Chastise[/mtg]
[mtg=Pyrotechnics]Pyrotechnics[/mtg]
[mtg=Lightning_Helix]Lightning Helix[/mtg] x 2
[mtg=Blaze]Blaze[/mtg]
[mtg=Detonate]Detonate[/mtg]

[mtg=Sunforger]Sunforger[/mtg]
[mtg=Granite_Shard]Granite Shard[/mtg]
[mtg=Hankyu]Hankyu[/mtg]
[mtg=Sun_Droplet]Sun Droplet[/mtg]
[mtg=Healer\%27s_Headdress]Healer's Headdress[/mtg]

tyle w talii, do tego jest ogromna ławka "rezerwowych"

[mtg=AEtherflame_Wall]AEtherflame Wall[/mtg], [mtg=Rogue_Kavu]Rogue Kavu[/mtg] x 3, [mtg=Blazing_Blade_Askari]Blazing Blade Askari[/mtg], [mtg=Flowstone_Crusher]Flowstone Crusher[/mtg], [mtg=Balduvian_Barbarians]Balduvian Barbarians[/mtg], [mtg=Yuki-Onna]Yuki-Onna[/mtg], [mtg=Keldon_Halberdier]Keldon Halberdier[/mtg] x 2, [mtg=Coal_Stoker]Coal Stoker[/mtg] x 2, [mtg=Tundra_Kavu]Tundra Kavu[/mtg], [mtg=Gerrard\%27s_Irregulars]Gerrard's Irregulars[/mtg], [mtg=Anarchist]Anarchist[/mtg], [mtg=Torpid_Moloch]Torpid Moloch[/mtg], [mtg=Goblin_Glider]Goblin Glider[/mtg], [mtg=Fractured_Loyalty]Fractured Loyalty[/mtg] x 2, [mtg=Ignite_Memories]Ignite Memories[/mtg] x 2, [mtg=Empty_the_Warrens]Empty the Warrens[/mtg] x 3, [mtg=Pinpoint_Avalanche]Pinpoint Avalanche[/mtg] x 2, [mtg=Grapeshot]Grapeshot[/mtg] x 4, [mtg=Pyrotechnics]Pyrotechnics[/mtg], [mtg=Lunge]Lunge[/mtg], [mtg=Patch_of_Anger\%27s_Flame]Patch of Anger's Flame[/mtg], [mtg=Cleansing_Beam]Cleansing Beam[/mtg] x 2, [mtg=Searing_Flesh]Searing Flesh[/mtg], [mtg=Rift_Bolt]Rift Bolt[/mtg], [mtg=Ground_Rift]Ground Rift[/mtg], [mtg=Panic_Attack]Panic Attack[/mtg], [mtg=Thunderclap]Thunderclap[/mtg], [mtg=Scorching_Missile]Scorching Missile[/mtg], [mtg=Smash]Smash[/mtg], [mtg=Neurok_Stealthsuit]Neurok Stealthsuit[/mtg], [mtg=Clockwork_Hydra]Clockwork Hydra[/mtg], [mtg=Phyrexian_Hulk]Phyrexian Hulk[/mtg], [mtg=Jhoira\%27s_Timebug]Jhoira's Timebug[/mtg], [mtg=Samite_Blessing]Samite Blessing[/mtg], [mtg=Pacifism]Pacifism[/mtg] x2, [mtg=Noble_Purpose]Noble Purpose[/mtg], [mtg=Shield_of_Duty_and_Reason]Shield of Duty and Reason[/mtg], [mtg=Mending_Hands]Mending Hands[/mtg], [mtg=Wojek_Siren]Wojek Siren[/mtg], [mtg=Bathe_in_Light]Bathe in Light[/mtg], [mtg=Standard_Bearer]Standard Bearer[/mtg], [mtg=Razorfoot_Griffin]Razorfoot Griffin[/mtg], [mtg=Staunch_Defenders]Staunch Defenders[/mtg], [mtg=Crossbow_Infantry]Crossbow Infantry[/mtg] x 2, [mtg=Daru_mender]Daru mender[/mtg], [mtg=Master_Decoy]Master Decoy[/mtg] x 2, [mtg=Angelic_Wall]Angelic Wall[/mtg], [mtg=Angel_of_Mercy]Angel of Mercy[/mtg] x 3, [mtg=Suntail_Hawk]Suntail Hawk[/mtg] x 2, [mtg=Loxodon_Anchorite]Loxodon Anchorite[/mtg] x 2, [mtg=Skyhunter_Prowler]Skyhunter Prowler[/mtg], [mtg=Dawning_Purist]Dawning Purist[/mtg] x 2, [mtg=Daunting_Defender]Daunting Defender[/mtg] x2, [mtg=Kjeldoran_Outrider]Kjeldoran Outrider[/mtg], [mtg=Monk_Realist]Monk Realist[/mtg], [mtg=Beacon_of_Destiny]Beacon of Destiny[/mtg], [mtg=Infantry_Veteran]Infantry Veteran[/mtg], [mtg=Battlefield_Medic]Battlefield Medic[/mtg], [mtg=Venerable_Monk]Venerable Monk[/mtg], [mtg=Diving_Griffin]Diving Griffin[/mtg], [mtg=Aven_Soulgazer]Aven Soulgazer[/mtg], [mtg=Divine_Light]Divine Light[/mtg], [mtg=Centaur_Safeguard]Centaur Safeguard[/mtg], [mtg=Cowed_by_Wisdom]Cowed by Wisdom[/mtg], [mtg=Reliquary_Monk]Reliquary Monk[/mtg], [mtg=Dedicated_Martyr]Dedicated Martyr[/mtg], [mtg=Confessor]Confessor[/mtg], [mtg=Benevolent_Bodyguard]Benevolent Bodyguard[/mtg], [mtg=Shieldmage_Advocate]Shieldmage Advocate[/mtg], [mtg=Absolver_Thrull]Absolver Thrull[/mtg], [mtg=Squall_Drifter]Squall Drifter[/mtg], [mtg=Tattoo_Ward]Tattoo Ward[/mtg], [mtg=Border_Patrol]Border Patrol[/mtg], [mtg=Second_Thoughts]Second Thoughts[/mtg], [mtg=Capashen_Standard]Capashen Standard[/mtg], [mtg=Dromad_Purebred]Dromad Purebred[/mtg], [mtg=Ronin_Houndmaster]Ronin Houndmaster[/mtg], [mtg=Ghost_Warden]Ghost Warden[/mtg], [mtg=Pilgrim_of_Virtue]Pilgrim of Virtue[/mtg], [mtg=Ogre_Gatecrasher]Ogre Gatecrasher[/mtg], [mtg=Inspirit]Inspirit[/mtg], [mtg=Crowd_Favorites]Crowd Favorites[/mtg], [mtg=Ali_Baba]Ali Baba[/mtg] :lol: ,[mtg=Dega_Sanctuary]Dega Sanctuary[/mtg], [mtg=Pearl_Shard]Pearl Shard[/mtg], [mtg=Boros_Swiftblade]Boros Swiftblade[/mtg], [mtg=Cyclopean_Snare]Cyclopean Snare[/mtg], [mtg=Angel\%27s_Feather]Angel's Feather[/mtg], [mtg=Boros_Recruit]Boros Recruit[/mtg] x 2, [mtg=Ordruun_Commando]Ordruun Commando[/mtg], [mtg=Dogpile]Dogpile[/mtg] x 2, [mtg=Thundersong_Trumpeter]Thundersong Trumpeter[/mtg], [mtg=Skyknight_Legionnaire]Skyknight Legionnaire[/mtg], [mtg=Wat-Torch_Goblin]Wat-Torch Goblin[/mtg] x 2, [mtg=Viashino_Slasher]Viashino Slasher[/mtg] x 2, [mtg=Veteran_Cavalier]Veteran Cavalier[/mtg] x2, [mtg=Nightguard_Patrol]Nightguard Patrol[/mtg] x2, [mtg=Terrarion]Terrarion[/mtg]

deck powinien mocno atakować, ale i potrafić się obronić, proszę o ocenę i jakieś ewentualne poprawki :help:
 
Awatar użytkownika
Mical
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 14, 2007 5:57 pm

sob cze 30, 2007 10:48 pm

Dobra. To samo powie Ci każdy, za dużo singli. Musisz się zdecydować na jakieś konkretne karty i podciągnąć je do 3 albo 4 sztuk.

Wydaje mi się, że powinieneś skupić się na szybkim ataku, a trochę olać obronę. Z "ławki" do maina powinny według mnie trafić takie karty jak [mtg=Suntail_Hawk]Suntail Hawk[/mtg]najlepiej jakby były 4. Jako inny pierwszo turowy może być [mtg=Boros_Recruit]Boros Recruit[/mtg]. Dalej [mtg=Rift_Bolt]Rift Bolt[/mtg]-bardzo dobra karta, najlepiej 3 lub 4. [mtg=Lightning_Helix]Lightning Helix[/mtg] też przydałoby się do 4. No i oczywiście takie karty jak [mtg=Savannah_Lions]Savannah Lions[/mtg] i [mtg=Isamaru,_Hound_of_Konda]Isamaru, Hound of Konda[/mtg] są tutaj mile widziane :wink:

Więcej nie chce mi się pisać :razz: Pamiętaj, szybki atak, tanie stworki.
 
sir Ranigast
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 24, 2006 2:11 pm

śr lip 04, 2007 3:18 pm

wiem że za dużo singli, ale nie lubię mieć dużo jednakowych kreatur w talii :razz:
 
Awatar użytkownika
Ovy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 11:18 am

czw lip 05, 2007 12:56 pm

To jak mamy ci pomóc??
 
sir Ranigast
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 24, 2006 2:11 pm

czw lip 05, 2007 4:58 pm

hmm, może można doradzić coś innego niż "daj 4 takie" itp? :razz:
każdy ma jakiś styl gry, nic na to nie poradzę :oops: :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Mical
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 14, 2007 5:57 pm

czw lip 05, 2007 5:11 pm

Prosiłeś o poprawki to Ci trochę podpowiedziałem. Co do Twojego stylu gry to mogę napisać włóż 1 taką kartę, 1 taką, aha no i jeszcze ten 1 spell... Tylko że to bez sensu. Radzę żebyś zmienił styl gry. Pzdr
 
sir Ranigast
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 24, 2006 2:11 pm

czw lip 05, 2007 8:51 pm

nie mówie że te poprawki są złe, styl mam ciekawy, chciałem tylko poznać opinie innych :wink:
 
Awatar użytkownika
Mical
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 14, 2007 5:57 pm

czw lip 05, 2007 9:23 pm

Właściwie to masz rację. Każdy powinien grać tak jak uważa. Ja też lubię grać chociaż troszkę inaczej od innych. :wink: Powodzenia w swojej singlowej taktyce :)
 
Agrantar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 571
Rejestracja: czw wrz 18, 2003 12:51 pm

pt lip 06, 2007 3:19 pm

Mical pisze:
Właściwie to masz rację. Każdy powinien grać tak jak uważa. Ja też lubię grać chociaż troszkę inaczej od innych. Wink Powodzenia w swojej singlowej taktyce Smile


Nie, nie ma racji; tak długo, jak nie będzie chciał wygrywać - niech gra singlowymi, nieoptymalnymi kartami... Jeśli go to satysfakcjonuje, ok, jeśli natomiast nie, przykro mi, ale będzie musiał zrozumieć, że 4x kopia optymalnej w danej chwili karty (np [mtg=Lightning_Helix]Lightning Helix[/mtg] jeśli chodzi o burn w T2) JEST ZAWSZE LEPSZA od 1x Lightning Helix, 1x [mtg=Rift_Bolt]Rift Bolt[/mtg], 1x [mtg=Volcanic_Hammer]Volcanic Hammer[/mtg], 1x [mtg=Shock]Shock[/mtg], bo nie dość, że maksymalizujesz szanse na podejście lepszej karty, to w dodatku wiesz, jak będzie się rozwijała gra, możesz planować:
1t: krita z możliwie dużym powerem/przydatna za 1 many
2t: burn w ewentualnego blokera i atak tą kritą
3t: zniszczę mu landa
etc. etc. (oczywiście plan napisany wyżej nie ma szczególnego sensu, to tylko przykład: do czego jest nam potrzebny mana curve, czyli odpowiedni rozkład kosztów kart w talii)
 
Awatar użytkownika
Mical
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 14, 2007 5:57 pm

pt lip 06, 2007 5:08 pm

Ja to wszystko wiem, chodzi mi o coś innego. Chodziło mi, że nikt go nie może zmuszać do tego by grał 4 kopiami, jeśli lubi grać pojedynczymi to niech gra. Już wcześniej napisałem, że to bez sensu ale skoro to mu sprawia przyjemność..w końcu to właśnie fun liczy się w tej grze. Nawet jeśli ktoś zarabia sporą kasę na magicach, to takie granie dla grania nie byłoby niczym przyjemnym :wink:
 
sir Ranigast
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 24, 2006 2:11 pm

ndz lip 08, 2007 3:52 pm

Agrantar, zdaję sobie sprawę że minimalizuję szansę przyjscia "lepszej karty", ale mimo to nie zrezygnuję z takiej koncepcji decku jaki mam, ewentualnie mogę wprowadzić dorobne poprawki :razz:
jeżeli wszyscy grali by jednakowo, to w końcu rozgrywka się nudzi nie uważacie? wyciągasz kreaturę która w trzech kopiach już leży na stole i kumpel z którym grasz mówi "o nie, znów to" grając singlami każda rozgrywka jest inna niż poprzedia, (przy pozostającej głównej koncepcji decku) może dawać inne możliwości niż wcześniejsze, co za przyjemność załatwić przeciwnika 10 raz tym samym? :razz:
nie gram na turniejach tylko dla przyjemnosci, to co napisał Mical to fun się liczy w tej grze :)

aha, Agrantar wygrywam ze znajomymi, nie przegrywam jak to sugerujesz :mrgreen:
 
Agrantar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 571
Rejestracja: czw wrz 18, 2003 12:51 pm

ndz lip 08, 2007 4:21 pm

Cóż, to już zostawiam Twojej woli... I umywam ręce. Ale kiedy będziesz chciał zacząć grać na turniejach mimo wszystko polecam odejście od swojej koncepcji :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości