Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
frostbp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 16, 2015 11:48 pm

Bialskie Dni Fantastyki

śr cze 17, 2015 1:02 am

Obrazek

Bialskie Dni Fantastyki powracają! Już za niespełna 3 miesiące, w dniach 5 i 6 września, zapraszamy do Białej Podlaskiej wszystkich miłośników twórczości fantastycznej oraz gier planszowych, fabularnych i wideo do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Podczas tegorocznej edycji powrócimy do czasów gdy kolekcjonowaliśmy obrazki z gum Turbo oraz zbieraliśmy krążki Tazo, na ekranach telewizorów królował Hercules, Xena oraz Star Trek, YouTube istniał w formie programu „Śmiechu warte”, a posiadanie Pegasusa było symbolem statusu społecznego.

W programie konwentu znajdziemy ponad 100 godzin atrakcji wypełnionych prelekcjami, pokazami, konkursami, a także cosplay. Podczas całej imprezy dostępny będzie również Games Room z planszówkami oraz sala z konsolami i klasycznymi komputerami.

Aktualny (wczesny) program imprezy dostępny jest tutaj. Bialskie Dni Fantastyki to projekt realizowany przez fanów i dla fanów, dlatego zapraszamy wszystkich do współtworzenia programu konwentu. Informacje o tym jak dołączyć do grona naszych prelegentów znaleźć można na naszej stronie.

Głównymi organizatorami wydarzenia są stowarzyszenie Bialski Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk” oraz bialska Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży.

Aktualnie domykamy kwestię lokalizacji konwentu. Ostateczną informację na ten temat podamy w najbliższych dniach. Podobnie jak w pierwszej edycji, konwent będzie jednak bezpłatny, a uczestnicy będą mieli możliwość noclegu w szkole.

Tymczasem zqpraszamy do polubienia naszego fanpage’a na Facebooku:)
 
Awatar użytkownika
frostbp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 16, 2015 11:48 pm

Re: Bialskie Dni Fantastyki

śr cze 24, 2015 2:04 pm

Obrazek

Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami oraz prośbami uczestników pierwszego konwentu, w programie tegorocznej edycji Bialskich Dni Fantastyki znajdzie się również konkurs na najlepszy, samodzielnie przygotowany kostium czyli tzw. „cosplay”.

Konkurs rozegrany zostanie w następujących kategoriach:

    Cosplay tradycyjny – w tej kategorii zadaniem uczestników będzie przygotowanie kostiumu wzorowanego na postaci z wybranego filmu, powieści, komiksu lub gry wideo.
    Cosplay freestyle’owy – kategoria ta jest przeznaczona dla uczestników, którzy przygotowują kostiumy w oparciu o autorskie projekty.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą już nadsyłać swoje zgłoszenia, za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj. Będziemy oczekiwali na Was do piątku, 21 sierpnia:)
 
mireczkuss
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 3:28 pm

Bialskie Dni Fantastyki

pt cze 26, 2015 11:19 pm

będzie się działo :judge:
 
Awatar użytkownika
frostbp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 16, 2015 11:48 pm

Re: Bialskie Dni Fantastyki

ndz lip 12, 2015 10:16 pm

Obrazek

Tegoroczna edycja Bialskich Dni Fantastyki odbędzie się w pomieszczeniach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza, przy ulicy Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej. Jest to szkoła, którą współpracowała z nami już w ubiegłym roku jako miejsce noclegowe dla uczestników spoza Białej. Zmiana lokalizacji pozwoli nam połączyć konwent z noclegiem:)

Jednocześnie informujemy, że warunki noclegu pozostają bez zmian. Podobnie jak w pierwszej edycji, oferujemy uczestnikom możliwość bezpłatnego noclegu w tzw. „warunkach konwentowych” czyli na sali gimnastycznej, z użyciem (własnych) śpiworów i karimat.

Już wkrótce kolejne informacje nt. atrakcji i szczegółów drugiej edycji Bialskich Dni Fantastyki. Jednocześnie przypominamy, że wciąż czekamy na Wasze zgłoszenia jako twórców programu BDF 2015!:)
 
Awatar użytkownika
frostbp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 16, 2015 11:48 pm

Bialskie Dni Fantastyki

czw sie 06, 2015 6:23 pm

Do rozpoczęcia drugiej edycji Bialskich Dni Fantastyki pozostał dokładnie miesiąc. W związku z tym, organizatorzy konwentu chcą zaprezentować oficjalny plakat imprezy oraz poinformować o szczegółach wydarzenia.

Tegoroczny BDF odbędzie się w dniach 5-6 września, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza przy ulicy Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej.

Wracamy do przeszłości
Motywem przewodnim tej edycji będzie powrót do przeszłości, a dokładnie do lat 80-tych i 90-tych minionego stulecia. W programie konwentu znajdzie się wiele atrakcji, które pozwolą nam przypomnieć sobie czasy gdy kolekcjonowaliśmy obrazki z gum Turbo oraz zbieraliśmy krążki Tazo, na ekranach telewizorów królował „Hercules”, „Xena” oraz „Star Trek”, YouTube istniał w formie programu „Śmiechu warte”, a posiadanie Pegasusa było symbolem statusu społecznego.

Plakat BDF 2015
Obrazek

Program Bialskich Dni Fantastyki został podzielony na 5 bloków tematycznych. Będą to 3 bloki prelekcyjno-konkursowe poświęcone: fantastyce, kulturze dalekiego wschodu oraz kulturze i nauce. Podczas imprezy odbędą się również 2 bloki przeznaczone dla gier wideo oraz gier planszowych. Aktualny program imprezy dostępny jest tutaj. Zgłoszenia od twórców programu przyjmowane będą do piątku 21 sierpnia.

Cosplay nad Krzną
Zgodnie z obietnicą, organizatorzy przygotowali również cosplay czyli konkurs na najlepszy strój, autorski lub nawiązujący do popularnej książki, komiksu, filmu lub gry wideo. Podobnie jak w przypadku programu, zgłoszenia od uczestników cosplayu będą przyjmowane do 21 sierpnia.

Wstęp i nocleg
Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnictwo w Bialskich Dniach Fantastyki jest całkowicie bezpłatne. Dla uczestników spoza Białej Podlaskiej, organizatorzy przewidują również nocleg w tzw. „warunkach konwentowych” czyli na sali gimnastycznej, w śpiworach i na karimatach.

Więcej informacji na temat konwentu można znaleźć na stronie imprezy. Organizatorzy zachęcają również do polubienia ich fanpage’a i dołączenia do wydarzenia na Facebooku. Kolejne nowości już wkrótce!
 
Awatar użytkownika
frostbp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 16, 2015 11:48 pm

Bialskie Dni Fantastyki

pt sie 14, 2015 9:45 pm

Obrazek

Chcąc wczuć się w klimat lat 80′ i 90′ nie możemy pominąć gier wideo. Właśnie dla tego, w trakcie drugiej edycji Bialskich Dni Fantastyki dostępna będzie również sala z klasycznymi konsolami i komputerami:)

Przygotowaliśmy dla Was kilkanaście klasycznych maszyn, wśród których znajdą się:
*Amiga 500
*Commodore 64
*Atari 2600
*Nintendo Entertainment System (NES)
*Super Nintendo Entertainment System (SNES)
*Pegasus (Famicom)
*Sega Master System
*PlayStation 1
*PlayStation 2

Oczywiście pojawią się także, bardziej współczesne systemy. Najbardziej zależy nam jednak na zachowaniu klimatu retro:)

Jeśli posiadacie gry, na którykolwiek z wymienionych powyżej komputerów lub konsol i bylibyście skłonni udostępnić je na czas konwentu, prosimy o kontakt z naszym koordynatorem ds. gier wideo: [email protected].

Mile widziane będą również joysticki i gamepady:)

PS. Czy ktoś czyta te forum?;)
Ostatnio zmieniony pt sie 14, 2015 9:47 pm przez frostbp, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
frostbp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 16, 2015 11:48 pm

Bialskie Dni Fantastyki

wt maja 17, 2016 2:23 am

Obrazek

Do startu trzeciej edycji Bialskich Dni Fantastyki pozostały dokładnie 4 miesiące. Tegoroczny konwent odbędzie się w dniach 17 i 18 września tego roku. W ramach przygotowań do wydarzenia organizatorzy poinformowali o uruchomieniu strony internetowej imprezy.

Stronę znaleźć można pod adresem: http://www.bialskiednifantastyki.pl/

Temat konwentu
Motywem przewodnim tej edycji będzie tzw. „stare kino” czyli filmy z lat 30. i 40. XX wieku. Twórcy konwentu chcą przybliżyć uczestnikom ten okres w historii, kulturze oraz kinie. Deklarują, że podczas imprezy będziemy mieli możliwość sprawdzić jak wtedy wyglądał świat i co inspirowało jego twórców?

Poza blokiem filmowym, podobnie jak w latach ubiegłych, w trakcie konwentu odbędą się bloki tematyczne poświęcone: fantastyce, kulturze dalekiego wschodu, kulturze i nauce, grom wideo, grom planszowym oraz tzw. cosplay czyli konkurs na najlepszy strój nawiązujący do ulubionej książki, filmu, gry etc. W programie konwentu znajdzie się ponad 100 godzin atrakcji wypełnionych prelekcjami, pokazami oraz konkursami.

Zostań twórcą programu
Bialskie Dni Fantastyki to projekt realizowany przez fanów dla fanów. Dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich do współtworzenia razem z nimi programu imprezy. Jeśli jesteś miłośnikiem np. serii „Star Trek” i masz dużą wiedzę o swoim ulubionym uniwersum, podziel się nią z innymi w formie prelekcji lub przeprowadź konkurs! Przekaż im swoją pasję. Niech historia, która ukształtowała Ciebie i Twoją osobowość, ma szansę wpłynąć również na innych. Nie wstydź się, zostań twórcą programu podczas Bialskich Dni Fantastyki!:)

Więcej informacji na ten temat znaleźć można tutaj.

Gdzie i za ile?
Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w tym roku udział w konwencie jest absolutnie bezpłatny. Impreza odbędzie się w pomieszczeniach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza, przy ulicy Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości