Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
foresterr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr lis 24, 2004 8:13 pm

[Armory] Błędy merytoryczne podręcznika

wt gru 11, 2007 11:21 am

No, to na pewno musi być na zamkniętym ;-)

Co mam robić w sytuacji, kiedy w podręczniku znajduję błąd merytoryczny, tak właściwie nie odnoszący się do meritum, tylko gdzieś w nawiązaniach? Uznać że to nie moja sprawa, i zostawić jak jest, czy poprawiać?
2 przykłady:
1. Cytat z piosenki Ani DiFranco "IQ". Tyle że ta piosenka wszędzie jak świat długi i szeroki poza "Armory" nazywa się "My IQ".
2. Wzmianka o okresie w historii Skandynawii - Dolktid (1800-500 p.n.e.). OK, tylko że te daty to skandynawska epoka brązu, Dolktid to 2400-1700 p.n.e.
Pewnie to są rzeczy których i tak kompletnie nikt by nie zauważył... więc w sumie nie wiem co myśleć. Any suggestions?
 
Kastor Krieg

wt gru 11, 2007 11:25 am

Tytuł piosenki na pewno do poprawy. Co do okresu, sprawdź czy ważniejsze dla tekstu jest żeby to był brąz czy też Dolktid konkretnie i wstaw odpowiedni okres.

Jak będziesz przekładał kawałek o pancerzach, to daj mi znać, bo tam trzeba namotać - oryginalnie jest sprzeczność z podstawką, a ja zrobiłem przygotowania w przekładzie podstawki żeby wyjść z tym na prostą.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości