Zrodzony z fantastyki

 
Hajdamaka

BloodRayne/Blade itd.

pn mar 23, 2009 8:22 am

Krotko - jakie podreczniki beda mi potrzebne, aby stworzyc postaci i Kronike wzorowana na wyzej wymienionych inspiracjach (czyli prosta fabula plus nawalanka)? Rozumiem, ze Dhampyrow nie ma nigdzie opisanych?
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

pn mar 23, 2009 9:01 am

Requiem + Hunter?
 
Awatar użytkownika
arro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 488
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 7:51 pm

pn mar 23, 2009 9:44 am

Trochę zależy od tego co chcesz osiągnąć. Do Blade'a starczy sam Wampir. Można naciągnąć trochę prawa rządzące ŚM i stworzyć głównego bohatera jako wyzwolonego Ghula. Ma dostęp do wampirzych mocy (Dyscypliny, spalanie krwi) i będąc słabszym od wampirów może działać w dzień. Problem skąd bierze krew (może ktoś faktycznie wynalazł coś zastępującego ją). Jak chcesz odjechanych przeciwników to proponowałbym któreś bloodline'y bądź VII.

BloodRayne'a nie znam. Jak powiesz co dokładnie chcesz uzyskać to postaram się coś dokładniej powiedzieć.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

pn mar 23, 2009 7:01 pm

Dhampiry masz tutaj: http://www.amazon.com/Vampire-Night-Hor ... 1588463745

Przy czym zważywszy na to, że mają tam być też jakieś linie krwi, to może to być w dużej części kupa jak poprzednie Bloodlines. Swoją drogą WW jedzie z koksem i zapodaje 4 część Bloodlines. Chłopaki nie mają litości. I wstydu.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

pn mar 23, 2009 7:10 pm

Albo wciąż mają na to klientów, bo - wyobraź sobie! - niektórym się linie krwi podobają. Surprajz.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

pn mar 23, 2009 7:49 pm

Podobnie jak prestiżówki w D&D się ludziom podobają. Co to ma do rzeczy?

Chociaż już wiem: chciałbyś zabronić mi mieć własną opinię i ocenzurować, jak niezalogowane wpisy na swoim blogu, co? Tak się składa, że ja jestem zalogowany i nie chowam się za nickiem, więc spokojnie mogę powtórzyć: Bloodlines to kupa. Prawdopodobnie czwarte podejście do kupy będzie również kupą.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

pn mar 23, 2009 8:03 pm

Chociaż już wiem: chciałbyś zabronić mi mieć własną opinię i ocenzurować, jak niezalogowane wpisy na swoim blogu, co?
No i po co tyle prywaty?

Prosiłbym o powstrzymanie się od tego typu zaczepek.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

pn mar 23, 2009 8:11 pm

Gruszczy pisze:
Podobnie jak prestiżówki w D&D się ludziom podobają. Co to ma do rzeczy? [...] Bloodlines to kupa. Prawdopodobnie czwarte podejście do kupy będzie również kupą.


Dla Gruszczego, który nie kupi czwórki Bloodlinesów może i jest to marny podręcznik. A Kastorowi się pewnie przydadzą, jak i poprzednie.

Na szczęście "Gruszczy sez" to nie jest wyznacznik tego "jak jest". Więc nie, Bloodlines to nie "kupa", po prostu nie podoba ci się ten podręcznik, choć innym tak. Zauważyłeś, żebym chodził i mówił, że "Ghost Stories to kupa"? Narzekam na nie, tak samo jak na Mysterious Places i Urban Legends, staram się jednak robić to za pomocą argumentów. A przecież mam do tych podów takie podejście, jak ty do Bloodlinek.

@Malaggar
Dzięki za interwencję.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

pn mar 23, 2009 8:21 pm

Ja nie dorabiam ideologii. Narzekanie i mówienie, że coś jest kupą to dla mnie to samo.
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

pn mar 23, 2009 8:28 pm

Dobra ja uważam że Bloodlinesy to w dużej mierze kupa (chociaż parę fajnych pomysłów tam było), ale nie dziwię się że WW wydaje kolejny podręcznik skoro najwyraźniej one schodzą.
A dhampyry w Wicked Dead to będzie dopiero kupa.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

pn mar 23, 2009 8:34 pm

@Gruszczy
Tylko dla ciebie. Dla mnie to dwie odmienne rzeczy, o ile narzekanie jest poparte argumentacją, tak jak przypadku moim i tych chronicle booków.

Zdolność znalezienia różnicy pomiędzy "X to kupa!", a "X nie podoba mi się, bo A nie działa, B mi nie pasuje, a C jest niepotrzebne", to właśnie to, czym się różnimy.

Myrkull pisze:
nie dziwię się że WW wydaje kolejny podręcznik skoro najwyraźniej one schodzą.


O ile więc nie wprowadzimy konspiracyjnej teorii ludzi-much kupujących z pełną świadomością istną kupę, należy przyjąć, że ich "kupowatość" jest mocno subiektywna, a nie obiektywna, jak życzyłby sobie tego Gruszczy.

A dhampyry w Wicked Dead to będzie dopiero kupa.


Możesz proszę powiedzieć w pięciu zdaniach dlaczego tak sądzisz?
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

pn mar 23, 2009 8:44 pm

W pięciu chyba nie. :wink:
Ogólnie nie lubię dhampyrów i kojarzą mi się one z oWoDem (tzn. z tym co było w nim złe), ogólnie miałem nadzieję że takich koszmarków, podobnie jak np. Abominations nie będzie.
Oczywiście jeżeli dhampyry zostaną przedstawione w jakiś ciekawy i zupełnie mnie zaskakujący sposób to te słowa o kupie odszczekam.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

pn mar 23, 2009 8:59 pm

No to chyba nie ma co na wszelki wypadek fekaliami rzucać ;)
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

pn mar 23, 2009 10:15 pm

Jak jeszcze raz pojawi się słowo kupa to będę ciął bezlitośnie. Nie flejmować, tylko rozmawiać na temat Blade'a/Blood Rayne :)


****! A teraz tnij ;)
Malaggar

Wyciąłem. :P
arro

Ciach, ciach, ciach!
Faviela
 
Hajdamaka

wt mar 24, 2009 2:16 am

Jak widac na moim przykladzie, dhampyry moga byc calkiem pozadane ;) A nie zwyklem bawic sie w ****ch. Przypominam zreszta, ze podobno nWoD jest modulowy i nie ma metaplotu ;) Ot, Hajdamaka chce sobie pograc dhampyrycznym lowca wampirow, bo zakochal sie w... oczach ;) BloodRayne.

BloodRayne'a nie znam. Jak powiesz co dokładnie chcesz uzyskać to postaram się coś dokładniej powiedzieć.
- hmmm... ciezko to opisac. No taki Blade w stylu gore na PC i konsole ;) (nawet nie czuje kiedy rymuje...)

PS: Wg Wikipedii dhampyry wywodza sie z mitologii romskiej, a wiec jak najbardziej sa umotywowane kulturowo, podejrzewam, ze duzo bardziej niz wampiry White-Wolfa ;)

Ostrzegałem! ;-)
Gerard
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

wt mar 24, 2009 9:45 am

Nie pamiętam już dokładnie Dhymapirów, ale sądzę, że w spokoju wystarczył by Hunter, naprawdę. Ja, na przykład, jeśli nie chce "tu powinien być Przebudzony Mag" albo " a oni spotykają Księcia", używam Huntera jako sposobu na pokazanie graczom że w ŚM, poza głównymi liniami tajemnice. Np. Kumpel ma siostrę-NPCkę, która jest Wiedźmą z Oczyma Duszy ( ale spokojnie można by ją było zrobić na Hunterze teraz ). :razz:
I jestem jednym z tych ludzi, którzy chcą normalne, Spokrewnione Wampiry, zrobić lekkimi daywalkerami
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

wt mar 24, 2009 1:07 pm

Jak dla mnie to Requiem wystarczy. Dhampyry mechanicznie opieramy na ghulach.
 
Hajdamaka

wt mar 24, 2009 4:20 pm

A zeby mechanicznie oddac takie dynamiczne walki jak w Blade i BloodRayne? I najlepiej dodac jeszcze krwawe fatality z BR, element gore, wypasione bronie, sztuka walki bronia biala itd? Armory sie przyda?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość