Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 1:36 am

Rozpisuję Drzewca Turlanga na edycję 3.5 i naszło mnie pytanie, czyim druidem on jest? Turlang to ND władca Wysokiego Lasu (Lasu Turlanga), prawdopodobnie najpotężniejsza istota tego typu w w Krainach. Jeśli się nie mylę, to w Faerunie każdy czarownik objawień potrzebuje bóstwa opiekuńczego, prawda? Inaczej niż np. w Greyhawku. Najprostszą odpowiedzią byłby Silvanus, N bóg dzikiej natury. Mam rację?
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 2:46 am

Najprostszą odpowiedzią byłby Silvanus, N bóg dzikiej natury. Mam rację?


Masz.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 12:05 pm

Zgadza się Ojciec Dąb jest patronem Turlanga
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 5:16 pm

Bogiem drzewców jest Emmantiensien ze Świętego Dworu.

Zgadza się Ojciec Dąb jest patronem Turlanga


Skąd ta informacja? Czemu Turlang miałby porzucić boga rasowego?
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Re: Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 6:51 pm

Dagome pisze:
Skąd ta informacja? Czemu Turlang miałby porzucić boga rasowego?


Bo tak poprostu jest wyznawcą Silvanusa a inf. z jego rozpiski
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 7:33 pm

Dzięki shakh, że potwierdziłeś moje słowa. Bardzo mi to morale podniosło :razz:

Święty Dwór to nie ta kosmologia.
Ostatnio zmieniony sob mar 26, 2011 7:34 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 8:13 pm

chill Kamulec, Dagome bez urazy ale powinieneś zapoznać się ze światami D&D - rzeczywiście pomieszałeś kosmologie
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 9:13 pm

Co do pomieszania, to do 3e. czyli wprowadzenia "drzewka" ZK należały do PS, wielu MG nie uznaje tego tworu i nadal gra w Wielkim Kole. Swoją drogą jest sobie takie miasteczko Shussel, którego mieszkańcy wyparowali podczas mgły i było to po czasie kłopotów. Niema jak pisanie między wierszami o Ravenloft który według poprawnej politycznie kosmologi nie istnieje :razz: .

Podsumowując jeśli chcecie się bawić z drzewkiem to wasza sprawa, swoją drogą macie gdzieś jakiś dokładny opis tej super fajnej kosmologi? Ach zapomniałem nie istnieje :hahaha: .
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 9:57 pm

Dzięki shakh, że potwierdziłeś moje słowa. Bardzo mi to morale podniosło :razz:

Temat nie brzmi, "co z AD&D Dagome dołącza do swojej kampanii w ZK" . Wg podręcznika SM Turlang wyznaje Silvanusa.
Ostatnio zmieniony sob mar 26, 2011 9:59 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 10:17 pm

Zaczekajcie. Kamulec twierdzi, że Turlang jest druidem Silvanusa wg podręcznika Srebrne Marchie. Gdzie to jest napisane? Ja takiej informacji znaleźć w tym podręczniku nie potrafię.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Bogowie drzewców w FR

sob mar 26, 2011 11:51 pm

Mam wrażenie, że gdzieś to widziałem, stąd byłem przekonany, że jest w rozpisce Turlanga - standardem jest podawanie bóstwa w rozpiskach magów objawień - ale tam nie ma. Sądzę, że gdzieś jest to napisane, ale nie mogę zagwarantować (może zasugerowałem się tym, że od 5 lat stosuję taką wersję, a nigdy mnie oficjalna wersja nie interesowała). To bóstwo pasuje wg mnie jak ulał.

Edycja: W każdym razie jeżeli nie potrzebujesz tego do jakiejś publikacji, lecz zwykłej gry, to weź Turlanga i tyle.
Ostatnio zmieniony ndz mar 27, 2011 1:24 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4464
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Bogowie drzewców w FR

ndz mar 27, 2011 12:03 am

Dagome pisze:
Swoją drogą jest sobie takie miasteczko Shussel, którego mieszkańcy wyparowali podczas mgły i było to po czasie kłopotów. Niema jak pisanie między wierszami o Ravenloft który według poprawnej politycznie kosmologi nie istnieje :razz: .

Shussel to akurat przykład o tyle chybiony, że tak zniknięcie jak i powrót mieszkańców tego miasteczka nie miał nic wspólnego z Ravenloftem. Inna rzecz, że odwołania do Wielkiego Koła wciąż da się odnaleźć (np. portal do Pandemonium opisany w "Podmroku"), choć nie przeszkadza to w istnieniu Drzewa.

Lord Xan pisze:
Gdzie to jest napisane? Ja takiej informacji znaleźć w tym podręczniku nie potrafię.

Też najbardziej do Turlanga pasuje mi Silvanus i mam wrażenie, że gdzieś o tym czytałem, ale w tej chwili nie jestem w stanie skojarzyć gdzie.
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Bogowie drzewców w FR

ndz mar 27, 2011 1:09 am

Też najbardziej do Turlanga pasuje mi Silvanus i mam wrażenie, że gdzieś o tym czytałem, ale w tej chwili nie jestem w stanie skojarzyć gdzie.


Stawiałbym na SM właśnie (jeśli nie przy samych statystykach Turlanga, to pewnie gdzieś w opisie Wysokiego Lasu). Niestety nie mam podręcznika przed nosem, więc w stu procentach pewien nie jestem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości