Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

czw kwie 24, 2003 6:47 pm

Devin oczywiście ma rację. Napisałem jak mi się wydaje a Greyhawk nie jest moją najmocniejszą stroną medalu choć jakotakie pojęcie mam. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 
Giotopoulos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pt lis 22, 2002 5:24 pm

czw kwie 24, 2003 7:25 pm

Edo jaki¶ czas temu wspomnia³ o kim¶ o imieniu Zagyg kto to taki??
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

czw kwie 24, 2003 8:05 pm

<!--QuoteBegin-Giotopoulos+-->
Giotopoulos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Edo jakiś czas temu wspomniał o kimś o imieniu Zagyg kto to taki??
<br />Jest on półbogiem humoru, okultyzmu, nieprzewidywalności i ekscentryzmu. To właśnie on był burmistrzem Greyhawku, który uwięził dziewięciu półbogów w lochach pod miastem (był wśród nich Iuz o którym była mowa w tym związku). Stał się on bogiem głównie dzięki Boccobowi i temu też uwięzieniu. Za życia był on prawdopodobnie szaleńcem podobnie jak większość jego obecnych kapłanów.
 
Devin Pan Czerwonej Wieży
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 07, 2003 7:39 pm

pt kwie 25, 2003 4:39 pm

Zagyg (Szalony Arcymag) pó³bóg humoru.Jak napisa³ prEDOator Zagyg pochwyci³ 9 bólbogów aby przemieniæ sie w pó³boga dodam tylko ¿e musieli to byæ bogowie przeciwnych charakterów z pochwyconych znam 4 Iuz , Merikka , Wastri i Rudd . Symbole jego jest runa szaleñstwa s³u¿y swojemu panu (Boccob) znany ze stosunków bodaj¿e z Celestianem Ulubion± jego broni± jest podobno pa³ka.
 
Zender
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 21, 2002 2:31 pm

kto jest szefem?

wt maja 06, 2003 8:56 am

Takie ma³e pytanko - kto jest "boss`em" (najwa¿niejszym bóstwem) oeridyjskiego panteonu? Niestety, pomimo posiadania pozycji "?yj±cy Greyhawk" ISY nie mogê dociec kto nim jest... <br /> <br /> <br />Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt maja 13, 2003 1:01 pm

CZy są w Grey'u bogowie psioniki, czy tak samo jak w FR ich nie ma, lub uważa się że jest nią Mystra (moim zdaniem błędnie)???
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt maja 13, 2003 1:04 pm

<!--QuoteBegin-Suldarr'essalar+-->
Suldarr'essalar pisze:
<!--QuoteEBegin-->CZy s± w Grey'u bogowie psioniki[...]?
<br />Xan Yae i Zuoken - opis w ?yj±cym Greyhawku (Living Greyhawk Gazetteer).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt maja 13, 2003 1:05 pm

Oczywiście nie możesz podać nic bliżej (OGL)? <br />Czy można zatem przyjąć, że owi Bogowie mają jakiś wpływ na psonikę w innych światach?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt maja 13, 2003 1:16 pm

<!--QuoteBegin-Suldarr'essalar+-->
Suldarr'essalar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Oczywi¶cie nie mo¿esz podaæ nic bli¿ej (OGL)? <br />Czy mo¿na zatem przyj±æ, ¿e owi Bogowie maj± jaki¶ wp³yw na psonikê w innych ¶wiatach?
<br />Poda³em namiar na dok³adny opis, ja go do¶æ mocno skrócê: <br /> <br />Xan Yae jest mniejsz± bakluñsk± bogin± mroku, cieni, skradania i mentalnej si³y. Ma charakter Neutralny. <br /> <br />Zuoken jest bakluñskim pó³bogiem fizycznego i mentalnego mistrzowsta. Jest tak¿e Neutralny i jest s³ug± Xan Yae. Najbli¿si s± mu mnisi i psioniczni wojownicy. <br /> <br />Nie maj± oni wp³ywu na inne ¶wiaty.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt maja 13, 2003 1:39 pm

Na szczęście nie ma w GreyHawku Lorda Ao, co oznacza że koszmarki w stylu Czasu Kłopotów nam nie grożą. Ja się nie doczytałem że istnieje jakiś nadbóg.
 
Anonim_1

wt maja 13, 2003 9:51 pm

Time of Troubles to IMHO bardzo ciekawe czasy, pasują do klimatu Forgottenów. Bardzo fajnie mi się czytało o "przetasowaniu" panteonu (w podręczniku, Trylogię Awatarów zdobędę dopiero za tydzień). <br /> <br />Jeśli zaś chodzi o overgod'a - wydaje mi się, że napisano, że każdy świat z multiversum DnD posiada taką istotę.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Nadbóg Oerth

wt maja 13, 2003 11:05 pm

<!--QuoteBegin-ShadEnc+-->
ShadEnc pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jeśli zaś chodzi o overgod'a - wydaje mi się, że napisano, że każdy świat z multiversum DnD posiada taką istotę.
<br />Nigdzie w materiałach do Greyhawka nie spotkałem się z informacją o nadbogu. ShadEnc - skąd masz takie wiadomości?
 
Anonim_1

śr maja 14, 2003 6:54 am

Dokładniego źródła nie jestem w stanie podać. Był to artykuł, analizujący poszczególne systemy RPG, ze szczególnym naciskiem na panteon. Przy D&D wymienione były podręczniki drugoedycyjne, na których się opierano (lista obejmowała GH, FR i kilka podręczników z PS).
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

śr maja 14, 2003 8:47 pm

I oczywi¶cie w Living Greyhawk ( wydany u nas) tam s± opisy bogów ( ale nie tych rasowych i miast oraz terenów wokó³ Greyhawk)
 
Undead__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: pt sie 09, 2002 10:18 pm

czw maja 22, 2003 1:04 am

Dok³adniego ¼ród³a nie jestem w stanie podaæ. By³ to artyku³, analizuj±cy poszczególne systemy RPG, ze szczególnym naciskiem na panteon. Przy D&D wymienione by³y podrêczniki drugoedycyjne, na których siê opierano (lista obejmowa³a GH, FR i kilka podrêczników z PS).
<br />Istnienie overgod'a wydaje siê nawet logiczne. "Na pocz±tku by³a bowiem..." no wla¶nie.Co¶ na pocz±tku byæ przecei¿ musi, pojedynczy bóg, bad¼ para bogów. Zreszt± je¶li siê nie mylê to chocia¿by takim overgod'em dla Dragonlanca jest Reorx, ¿elazny m³ot i to nie ze wzglêdu na potêgê ale, ¿e bodajrze on to wyku³ ¶wiat w swojej ku¼ni czy co¶ w ten deseñ. A mo¿e zupe³nie mi siê pomiesza³o...?? :mrgreen: <br />pozdrawiam <br />[email protected]
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw maja 22, 2003 1:20 am

<!--QuoteBegin-Undead+-->
Undead pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Zreszt± je¶li siê nie mylê to chocia¿by takim overgod'em dla Dragonlanca jest Reorx, ¿elazny m³ot i to nie ze wzglêdu na potêgê ale, ¿e bodajrze on to wyku³ ¶wiat w swojej ku¼ni czy co¶ w ten deseñ. A mo¿e zupe³nie mi siê pomiesza³o...?? :mrgreen:
<br />W ramach sprostowania. Nadbogiem Krynnu jest High God (Najwy¿szy Bóg).
 
Undead__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: pt sie 09, 2002 10:18 pm

czw maja 22, 2003 2:39 pm

W ramach sprostowania. Nadbogiem Krynnu jest High God (Najwy¿szy Bóg).
<br />Bardzo mo¿liwe, sam nawet nie jestem pewien czy ejst tak w rzeczywisto¶æi jak napisa³em, obi³o mi siê to o uszy albo co¶ w tym gu¶cie.Jednak jakby go niezwaæ "overgod" czy te¿ "highgod" musi byæ chyba zawsze. Przynajmniej musi byæ jaki¶ stworzyciel ¶wiata, a to czy on bêdzie tym "over'em" czy nie to ju¿ inna sprawa. <br />pozdrawiam <br />[email protected]
 
Mithnar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 20, 2003 1:32 am

Informacje na temat bogini Wenty

ndz lis 16, 2003 12:21 am

Witam, poszukujê konkretnych informacji na temat Wenty, bogini ¶wiata Greyhawk. Zastanawiam siê równie¿ czy móg³bym byæ jej kap³anem w np. Forgotten Realms albo Dragonlance ? Z góry dziêkujê za odpowiedzi.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz lis 16, 2003 12:00 pm

Wenta to pomniejsza bogini jesieni, zachodniego wiatru, zbiorów i warzenia. Ma charakter Chaotyczny Dobry. Jej symbolem jest du¿y kufel piwa. <br />Wyznawcy: Oeridianie i czasem pozostali mieszkañcy Flanaess <br />Domeny: Chaosu, Dobra, Powietrza, Ro¶lin <br />Domeny presti¿owe: Egzorcyzmów, Mistycyzmu, Przyzywania, Szybko¶ci, Tworzenia <br />Ulubiona broñ: maczuga* <br />Broñ bóstwa: +1 maczuga* zasiêgu <br /> <br />*club <br /> <br />Bóstwa z innych ¶wiatów s± bardzo rzadko obecne w nie swoich ¶wiatach. Musia³by to byæ wyznawca pochodz±cy z Oerthu.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

ndz lis 16, 2003 1:00 pm

Domeny prestiżowe? A co to i skąd to się bierze i w ogole jak to się je???
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz lis 16, 2003 8:28 pm

<!--QuoteBegin-Pomniejszy ¶ciekowy Golem+-->
Pomniejszy ¶ciekowy Golem pisze:
<!--QuoteEBegin-->Domeny presti¿owe? A co to i sk±d to siê bierze i w ogole jak to siê je???
<br />Dostêpne s± tylko dziêki niektórym klasom presti¿owym. Ich przyk³ady s± w Defenders of the Faith (zapowiadani Obroñcy Wiary). Dzia³aj± na podobnej zasadzie do "normalnych" domen, ale s± od nich potê¿niejsze.
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

pn mar 08, 2004 4:07 pm

<!--QuoteBegin-Myrkul+-->
Myrkul pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kim jest Moradin
<br />Moradin to główny bóg krasnoludów.
 
Shade__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: śr mar 03, 2004 9:11 pm

sob cze 26, 2004 3:37 pm

Wydaje mi siê, ¿e wszyscy bogowie przetrzymywani w zamku Greyhawk zostali uwolnieni, wiêc Zuoken nie jest raczej wiê¼niem Zagyga. Czy kto¶ zna pozosta³ych (oprócz:Wastri,Merikki,Rudd,Iuza i Olidammary) bogów wiêzionych niegdy¶ przez Zagyga ? <br />---------------------------------------------------------- <br />Dziêki za informacjê. <br />Natomiast co do tego, ¿e Olidammara by³ uwiêziony to jestem pewien... <br />W "¯yj±cym Greyhawku" jest napisane, i¿ Zagyg zmusi³ Olidammarê do przyjêcia postaci ma³ego,skorupiastego stworzenia i uwiêzi³ go.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

sob cze 26, 2004 5:17 pm

Wraz z Iuzem oprócz nich wiêzieni byli Stern-Alia, Tlazoteotl, Xilonen i Zuoken. nie przypominam sobie za to w tym gronie Olidammary, ale net mi siada wiêc nie mogê aktualnie sprawdziæ tego dok³adnie :/ Jednak by³o ich na pewno dziewiêcioro, wiêc Olidammara by odpada³.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Uwięzieni

pn cze 28, 2004 3:55 pm

<!--QuoteBegin-Shade+-->
Shade pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy ktoś zna pozostałych (oprócz:Wastri,Merikki,Rudd,Iuza i Olidammary) bogów więzionych niegdyś przez Zagyga ?
<br />Już kiedyś o tym dyskutowaliśmy. Nasze wypowiedzi znajdziesz tutaj: http://dnd.pl/viewtopic.php?t=2248
 
Tharivol__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 04, 2004 5:10 pm

śr cze 30, 2004 4:32 pm

Natomiast co do tego, ¿e Olidammara by³ uwiêziony to jestem pewien...  <br />W "¯yj±cym Greyhawku" jest napisane, i¿ Zagyg zmusi³ Olidammarê do przyjêcia postaci ma³ego,skorupiastego stworzenia i uwiêzi³ go.
<br /> <br />Olidammara nie jest pó³bogiem, a Zagyg, aby zostaæ bogiem potrzebowa³ uwiêziæ 9 pó³bogów o przeciwnych charakterach. <br /> <br />
Wraz z Iuzem oprócz nich wiêzieni byli Stern-Alia, Tlazoteotl, Xilonen i Zuoken.
<br /> <br />Móg³by¶ przybli¿yæ mi sylwetki 3 pierwszych, których wymieni³e¶? Pierwsze s³yszê.
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

śr cze 30, 2004 6:27 pm

Olidammara juz nie jest półbogiem, ale wtedy mógł być. Z tematu podanego przez Bukwę wynika że uwięzieni byli: <br />#1 Celestian the Far Wanderer <br />#2 Erythnul the Many <br />#3 Heironeous the Invincible <br />#4 Hextor the Herald of Hell <br />#5 Iuz the Old <br />#6 Obad-hai the Shalm <br />#7 Olidammara the Laughing Rogue <br />#8 Ralishaz the Unlooked-For <br />#9 Trithereon the Summoner <br />Dodam, że Robert Kuntz gdzieś pisał, że Robilar walczył z Hextorem, co by potwierdzało tę wersję, chyba że przygoda Robilara jest niekanoniczna.
 
Tharivol__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 04, 2004 5:10 pm

pt lip 02, 2004 8:12 pm

W "Przewodniku Geograficznym" jest napisane, ¿e uwiêzi³ zupe³nie innych bogów, ni¿ ci podani przez Ciebie i Bukwê, na przyk³ad Wastri. Jak to wyt³umaczysz?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości