Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[KS] Bóstwa: Egipt

wt lip 21, 2009 1:03 pm

Pierwsza część setu Bóstwa, który tworzę sam ze sobą.
Będzie koło 7 partów, publikowanych co parę dni, które potem złączę w jeden, konkursowy set. Te tematy partów służą do dyskusji i wytykania błędów.
------------------------------------------------------------------------------------------

EGIPT
Magia kursuje po świecie zatrzymujac się gdzieniegdzie i ożywiając stwory, które niekoniecznie powinny istnieć, nawet w naszych wyobraźniach. Zatrzymała się również na terenach Starożytnego Egiptu, gdzie pobudziła do życia zmarłych, dając im moc, zaś Bogowie Egiptu wkraczają razem z nimi.

Na początek trójka Bogów: Ra, Anubis i Thot
Obrazek Obrazek Obrazek

Ra: Bóg kreacji, słońca i światła
Anubis: Czarny, zniszczenie, śmierć, trucizny troszkę też
Thot: Leczenie, księżyc, pojednanie.


Wybraniec, z autorską abilitką 'Chosen':
Obrazek

Faraon zawsze był wybrańcem bogów, zawsze się z nimi utożsamiał i tak dalej.

Mumie, nieodłączny symbol Egiptu:
ObrazekObrazekObrazek

Mumia, zwyła 1/1, siewca zarazy(jakieś bakterie siedzą w tych sarkofagach ;]) i król Mumii.

Do tego Tworzenie mumii:
Obrazek[img]http://img32.imageshack.us/img32/9176/embalmingsalvation.jpg/img][img]http://img139.imageshack.us/img139/1869/mummify.jpg[/img][/img]


Kolejny symbol Egiptu, Skarabeusz:
Obrazek


Trzy z dziesięciu plag egipskich(za których arty wielkie pokłony dla Aureusa)
ObrazekObrazekObrazek


Jeszcze Sąd Anubisa, który każdy śmiertelnik musiał przejść po śmierci i klątwa Seta z ciekawym(moim zdaniem) zastosowaniem Cumulative Upkeep.
ObrazekObrazek


Niezbędny artefakt, aby przejść bezpiecznie Krainę Śmierci:
Obrazek


I dwa legendarne Landy:
ObrazekObrazek

Piramidy dają moc, gdy, co jakiś czas, pas oriona znajdzie sięwe właściwej pozycji.
Nil, w którym żołnierze obmywają swe rany po bitwie.

EDIT1:Poprawione błędy wytknięte przez Filcia. Dzięki!
EDIT2:Obrazek Thota zmieniony na Thota, poprawiony Nil. Dzięki.
EDIT3:Pyramids dostał autorską abilitkę repeat, poza tym uregulowania mocy proponowane przez TommyTree'ego(tak to odmieniać?). Bijąc ci pokłony, uderzyłem głową w podłogę. Auć!
EDIT4:Zmiana nazwy Salvation. Dzięki, Szatany!
EDIT5:Kolajna zasługa Szatanów ;]
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 12:32 pm przez Zephyel, łącznie zmieniany 12 razy.
 
Atoran
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:33 am

wt lip 21, 2009 1:30 pm

Zasadniczo nie interesuje się tą grą ale wszedłem tutaj buszując po forum i powiem szczerze, grafiki mnie oczarowały :wink: . Czy gdy skończysz pracę mógłbyś mi je podrzucić w formie "nieokartowanej"? Z góry dzięki.
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

wt lip 21, 2009 1:37 pm

Jak już przeglądam, to wypada się odezwać, ale... Niezbyt mi się chce (zaraz się dowiesz dlaczego).

Ogólnie wiadomo, że tematyka fajna, bo Starożytny Egipt zawsze przyciąga uwagę. Ale tak... Nie chce mi się, bo straaaaaasznie duuużo błędów znalazłem, niektóre rzeczy przepakowane (jak u mnie) inne jak dla mnie nawet zbyt słabe... Językowych kilka, kilka "graficznych", kilka... rzeczowych.

Naprawdę długo by wymieniać, teraz tak patrzę i np. Nil jest po staremu, bo powinno być "enters the battlefield" (piramidy też). Anubis =/= Ozyrys. Nie robi się kropek po np. "deathtouch". Nie powinno być najpierw znaku tap, a później koszt mana. Raz mówisz o artefakcie, a book jest enchantmentem...

Jeszcze pełno tych błędów, może jak się komuś będzie chciało i zauważy, to powie. Brakuje (chyba) np. słowa token w jednej tokenoróbce (bo chyba nie można zrobić creature'ów, robi się tokeny?).

A o sile kart... No cóż, nie będę się może wypowiadał, bo większość z Was uważa, że moje karty są przepakowane, ale... Tak, szósta plaga to zwykła kopia Incremental Blight, który jest chyba nawet zrozumialej napisany. Planeswalkerzy dziwni, niezbyt mocne końcowe abilitki (IMO), a anubis ma silne dwie pierwsze (może za).

Ogólnie byłoby fajnie, ale... Niedopracowane szczególiki, niedopracowane umiejętności itp. = nie jest zbyt dobrze. Zrobiłeś dużo kart, ale to też chyba nie wszystko... A, no i kilka błędów we flav'ach, czasami może lepiej ich nie robić :P

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

wt lip 21, 2009 2:48 pm

O nowym czasem zapominałem, można to poprawić.
Anubis to syn Ozyrysa, jak dla mnie ma bardzo podobne 'właściwości', cytując z Wiki:
w mitologii egipskiej bóg zmarłych, prowadzący ich dusze na sąd bogów, na którym był jednym z sędziów

I co Ci tutaj nie pasuje?
Kropki stawiałem jakoś tak odruchowo, poprawię.
Spróbuj sobie zrobić inaczej ten tap i manę w magic set editorze ;]
Wiedziałem, że coś się nie zapisało - komp mi się zresetował i jakoś przoczyłem że enchantem został.
Co do 'potęgi' dwóch abilitek anubisa:
NIcol Bolas: +3: Destroy target noncreature permanent.

Poza tym, cytując naklejkę z tyłu Fiata 126p: 'Robim, co możem'. NIe zawsze da się uniknąć błędów.
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

wt lip 21, 2009 3:00 pm

Ale napisałeś w Anubisie God Planeswalker - Osiris... A to raczej prawdą nie jest, czyż nie?...

Edit: jeszcze jedno - na pewno feniks? Bo feniks jest symbolem Słońca, ale w Egipcie... No, są pewne powiązania, ale "cytując z Wikipedii" - "Był znany wszystkim pisarzom starożytności klasycznej, poczynając już od Herodota, według którego miał przybywać z Arabii co 500 lat.", "Według innych był to ptak indyjski o purpurowo-złotym (ognistym) upierzeniu, który przebywał w powietrzu 500 lat. Po owym czasie miał przylatywać do Heliopolis w Egipcie, gdzie spalał się jakoby na ołtarzu świątyni na popiół." (wzmianka o Egipcie, ale ptak raczej średnio powiązany z Ra), "Według niektórych to greckie podanie jest być może związane ze świętą egipską czaplą, która jest symbolem wiecznie się odradzającego wschodzącego Słońca. Jej złote i purpurowe upierzenie symbolizowało wschód Słońca w Egipcie." - a w Egipcie czczono czaplę, a nie feniksa, zdaje się.
Ostatnio zmieniony wt lip 21, 2009 3:03 pm przez Filciu702, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

wt lip 21, 2009 3:03 pm

TT
Bo to pierw był Ozyrys, potem zrobiłem Anubisa, nei zauważyłem :]
 
Atoran
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:33 am

wt lip 21, 2009 3:03 pm

Aha uwaga rzeczowa - Tot był bogiem o głowie ibisa, a nie... tym czymś na grafiku. To coś wygląda jak Set :wink: .
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

wt lip 21, 2009 3:05 pm

Było podpisane Thot, to myślałem, że koleś wie jak podpisuje... Zaraz podmienię.
 
Atoran
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:33 am

wt lip 21, 2009 3:07 pm

Nadto, Tot nie był bogiem księżyca tylko bogiem wiedzy, magii i tych takich dupereli :wink: .

A ja powtarzam prośbę i chciałbym od autora tematu uzyskać potwierdzenie/zaprzeczenia :wink: .
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

wt lip 21, 2009 3:22 pm

pare szczegułów: karta Mummy zdecydowanie za silna jak na common. Jest to idealne dobranie na przeciętnego uncommona. Pozostaje jeszcze sprawa Legendarnego landu: Nil. Fajna sprawa, ale jak na legendę to niepotrzebne jest tapowanie przy wejściu do gry. Legenda powinna mieć w sobie coś co zwiększa jej power level w sposób na tyle znaczacy żeby dać jej status legendy i jesli dasz jej wejść normalnie do gry bedzie super.

Ogólnie to bardzo fajny secik. IMO najlepszy jaki powstał, bardzo klimatyczny o9 nierozbuchanym power levelu kart. dobrze dobrane abilitki i rarity.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

wt lip 21, 2009 3:38 pm

Grafiki wysłałem ;]
Thota arta nie moge ni chu chu znalezc, póki co bedzie czarno-biały.
Nil poprawiam

Thot - egipski bóg Księżyca, patron mądrości (...) Znany jest także jako lekarz i mag zarówno bogów, jak i ludzi (żywych i umarłych)


EDIT:Prosiłbym kogokolwiek o wytknięcie błędów językowych we flavach.
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

wt lip 21, 2009 8:47 pm

Ok, krótka ocena:
Anubis - za mocno, i to kosmicznie. Pierwsza umiejętność jest bardzo silna, i do tego zwiększa lojalność.
Zephyel pisze:
Co do 'potęgi' dwóch abilitek anubisa:
NIcol Bolas: +3: Destroy target noncreature permanent.

Tak, tylko Nicol Bolas kosztuje 8 many. To więcej niż kosztuje, dajmy na to, [mtg=Cruel%5D+%5BUltimatum]Cruel Ultimatum[/mtg]!. Tymczasem anubis niszczy kreatury lepiej niż [mtg=Chandra%5D+%5BNalaar]Chandra Nalaar[/mtg] i jeszcze dostaje lojaność za to. Druga umiejętność to coś pomiędzy [mtg=Violent%5D+%5BUltimatum]Violent Ultimatum[/mtg], a [mtg=Vindicate]Vindicate[/mtg]. No, tylko dostajemy za :2::B::B: dwa vindicate'y, i zostaje nam Planeswalker. W monoB, które nie ma możliwości niszczenia enchantmentów, ani [praktycznie] artefaktów. Ostatnia umiejętność by chyba nigdy nie była użyta.

Ra jest wariacją na temat [mtg=Elspeth,%5D+%5BKnight%5D+%5BErrant]Elspeth, Knight Errant[/mtg]. Po pierwsze, uwielbiam feniksy, i jako taki pamietaj, że feniks jest obsługiwanym typem :P[creature - phoenix zamist bird]. No i chyba powinien latać? Druga umiejętność powinna być inaczej sformułowana ["For as long that creature has blind counter on it, it can't attack or block" - to moja propozycja]. Trzecia umiejętność powinna określać na jak długo ma się tę protekcję. Poza tym, pierwsza umiejka znowu wydaje się być trochę za silna. Może podnieśc trochę koszt [na :3::W::W: lub :4::W::W:] i troszkę wzmocnić inne umiejętności?

Thot z drugiej strony wydaje się być całkiem słaby. Prewencja w sorcery kiepsko działa, podobnie jak redukcja siły, ale w zasadzie jest ok.

Ramzes - może dodaj jakiś podtyp[warrior, cleric, nie mam pojęcia co by pasowało do faraona]? Mechanika chosen wydaje się być trochę ograniczona i hermetyczna, ale ogólnie jakoś to działa.

Mummy - fajna karta.

Plague Sower - nie ma jak to dać umiejętność [mtg=Avatar%5D+%5Bof%5D+%5BWoe]Avatar of Woe[/mtg] na trzymanowej kreaturze. Czerwony, który jest specjalistą od pingerów dostaje [mtg=Vulshok%5D+%5BSorcerer]Vulshok Sorcerer[/mtg], a czarno-biały [mtg=Terrora]Terrora[/mtg] na kreaturze[z możliwością zadawania obrażeń graczowi]. Za silne, poza tym, zbyt dominujący efekt na uncommona. Radzę zwiększyć koszt, lub usunąć deathtouch.

Cursed king - dobry lord, jakiś dziwny i nie podoba mi się, ale z punktu widzenia designu całkiem przyjemny.

Rising the deads, Salvation in mummy - bardzo fajne karty, tylko nazwy dziwne.

Mummify - chyba moja ulubiona karta z setu, dobry design, prostota i elegancja.

To na razie na tyle :P.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

wt lip 21, 2009 9:04 pm

Dzięki za pokrzepienie i pokazanie, co źle, a co jeszcze bardziej ;]
Tymczasem skupiałem się na słowianach i zmieniłem trochę Piramidy - teraz jest z kolejną autorską abilitką, repeat.

Nad resztą się zastanowię i zmienię pierwszego posta.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

wt lip 21, 2009 9:37 pm

Karta o nazwie [mtg=Resurrection]Resurrection[/mtg] ju¿ jest i robiæ co¶ innego ;P
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

wt lip 21, 2009 10:00 pm

ECh, zapomniałem sprawdzić. Jakieś propozycje?
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

wt lip 21, 2009 10:20 pm

Otaguj temat jeżeli ma być wzięty pod uwagę w konkursie.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

wt lip 21, 2009 10:22 pm

To jest pierwsza część - Egipt. Gdy stwirdzę, że karty są cacy, poproszę o zamknięcie tematu i założę kolejny - następną część. Gdy wszystko będzie skończone, zbiorę to do kupy i wrzucę jako set konkursowy.
Myślę, że nie będzie to potraktowane jako spam?
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

wt lip 21, 2009 10:29 pm

Nie, nie będzie, ale proszę byś gromadził karty na dysku, bo tematy cząstkowe zapewne będą usuwane.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

wt lip 21, 2009 10:56 pm

Salvation in mummy - mógłbyś powiedzieć jak karta się nazywa po polsku? Może znajdziemy lepsze tłumaczenie bo to jest trochę dziwaczne.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

wt lip 21, 2009 10:59 pm

Szatany pisze:
Salvation in mummy - mógłbyś powiedzieć jak karta się nazywa po polsku


A jak sie po polsku nazywa się instant? czar błyskawiczny?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

wt lip 21, 2009 11:21 pm

Specu pisze:
Szatany pisze:
Salvation in mummy - móg³by¶ powiedzieæ jak karta siê nazywa po polsku


A jak sie po polsku nazywa siê instant? czar b³yskawiczny?

A jak po angielsku nazywa siê "Salvation in mummy"? BO to w ¿adn± stronê po angielsku nie jest...
Szatany'emu chodzi³o o to, ¿eby napisa³ co mia³o byæ i znajdziemy jakie¶ sensowne t³umaczenie, a nie "Kali braæ kozio³ od ty³a"...
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

śr lip 22, 2009 8:17 am

"Kali brać kozioł od tyła' dobrze brzmi.
Chodziło mi coś w stulu 'wybawienie w mumii', 'ratunek w mumii'
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

śr lip 22, 2009 12:10 pm

a co to znaczy wybawienie w mumii? Bo rozumiem np. wybawienie w mumifikacji czyli że ucieczka przed śmiercią. A w mumii? Przychodzi mumia i wybawia?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

śr lip 22, 2009 1:23 pm

Właśnie chodziło o mumifikację, że ucieczka do ciała mumii, chociaż ta Wyabwienie w mumifikacji też nie najgorsze.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

śr lip 22, 2009 4:10 pm

to może Embalm czyli zabalsamowanie
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

śr lip 22, 2009 4:14 pm

Resolve in Embalm? Brzmi ciekawie - już podmieniam
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

śr lip 22, 2009 6:55 pm

też dziwnie brzmi, może po prostu embalming salvation
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

śr lip 22, 2009 7:05 pm

Balsamująca ucieczka? To dopiero głupio brzmi ;] Ucieczka cię balsamuje? ;]
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

śr lip 22, 2009 7:12 pm

Niepotrzebnie tłumaczysz to tak dosłownie. How old are you tłumaczysz "jak jesteś stary" ? Uważam, że wszystkie nazwy są jakieś "nieswoje", ale rozumiem że mają ability uzasadniać. Moim zdaniem te embalming salvation wygląda najprzyzwoiciej.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

śr lip 22, 2009 7:37 pm

2 do 1, zostałem przegłosowany ;] Zmieniam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości