Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wladcaN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 28, 2011 9:18 pm

Brak znajomości angielskiego

czw wrz 27, 2012 4:00 pm

Witam, rok temu próbowałem zacząć grać w D&D 3.5 przy pomocy srd ale jakoś nauka z tego nam nie wyszła. Ostatnio mogłem sobie poprzeglądać podręcznik do D&D i co zdążyłem przeczytać to wydawało się że wszystko jest jasne i z tego powodu mamy zamiar zacząć jeszcze raz ale tym razem z podręcznikiem. :) Tylko teraz jest problem bo zachciało mi się kupić nie D&D a Pathfindera. A Pathfindera nie ma po polsku więc tu moje pytanie. Czy udało by nam się zagrać jeżeli tylko ja (DM) umiem angielski a gracze nie umieją i nie mają zamiaru się go nauczyć?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Brak znajomości angielskiego

czw wrz 27, 2012 4:39 pm

Jasne - przy czym osoba znająca angielski, w tym wypadku prowadzący, musi wyjaśnić wszystkim reguły i być może przygotować przynajmniej swobodne spolszczenie materiałów potrzebnych do gry (np. opisy podstawowych zdolności). Spróbujcie przygotować wspólnie postaci do gry, w razie potrzeby posiłkujcie się choćby polskim SRD. Nie przejmujcie się, jeżeli czasem o czymś zapomnicie albo przekręcicie jakąś zasadę - dopóki gra sprawia Wam przyjemność, ścisłe respektowanie reguł podręcznikowych ma zupełnie trzeciorzędne znaczenie.
 
Awatar użytkownika
wladcaN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 28, 2011 9:18 pm

Re: Brak znajomości angielskiego

czw wrz 27, 2012 5:01 pm

Wielkie dzięki za odpowiedz :D
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Brak znajomości angielskiego

czw wrz 27, 2012 5:36 pm

Przy czym sam w takim wypadku polecam skorzystać jednak z 3.5. Podręczników sam nie będziesz znał, więc by np. kapłan wybrał czary, będziesz musiał czytać i tłumaczyć jak działają kolejne zaklęcia, to samo w kwestii szczegółów czaru w trakcie walki. Będzie to zapewne częste i mocno kłopotliwe, bo w D&D gracz nie może grać w oderwaniu od mechaniki.
 
Awatar użytkownika
wladcaN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 28, 2011 9:18 pm

Re: Brak znajomości angielskiego

czw wrz 27, 2012 6:30 pm

Z tego co czytałem to czary w Pathfinderze są prawie takie same co w D&D tylko że niektóre są zmienione i pare nowych więc pomyślałem że nie dużo będzie do zedytowania w polskim srd i to wydrukuje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości