Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr lip 11, 2007 4:43 pm

Naszło mnie takie skojarzenie z Jedi Knight 2. Można tam spotkać kilka ciekawych broni - przeciwników takich jak latające toboty siejące spustoszenie karabinkami, inteligentne wieżyczki itp. Jak myślicie czy takie coś przeszłoby w Nemezis?
 
Anonim_1

sob sie 04, 2007 6:47 am

iron_master pisze:
Jak myślicie czy takie coś przeszłoby w Nemezis?

Sądzę, że opisywanie (mam tu na myśłi konkretyzowanie takich przeciwników pełnym blokiem charakterystyk) jest niepotrzebne. Takie urządzenia mogą być wymyślane przez każdego MG w ciągu kilku minut. Wydaje mi się, że najłatwiej porównać je do pułapek z D&D - mają określoną premię do trafienia, zadają konkretne obrażenia. Prócz liczby pw i KP nie potrzeba im wiele więcej. :)

Odnosząc się do samego pomysłu - to jest jakiś sposób na urozmaicenie rozgrywki, zwłaszcza podczas sesji opierających się na włamaniach lub starciach ze złymi, plugawymi korporacjami. W zwykłej sesji wolałbym jednak wprowadzić żywą, myślącą istotę - cwanego członka Syndykatu, potężną bestię Hordy albo obłąkanego psionika.
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

sob sie 25, 2007 8:34 pm

Wracając do tematu broni.

Czy łuki i kusze mają racje bytu w świecie Nemezis ?
Użycie kuszy jest według mnie bardziej finezyjne i cichsze niż granatnika lub wyrzutni rakiet, a efekt zniszczenia może być nawet taki sam.

A propos wyrzutni rakiet ;) Pisałeś wcześniej, że starasz się unikać współczesnych broni z powodu ich siły rażenia. Czy w taki razie gracze będą mieli dostęp do przenośnych wyrzutni ?

Kilka stron wcześniej wspomniane zostały kije strzelające plazmą. Takie zabawki można było zobaczyć w filmie i serialu "Star Gate", wyglądały i działały one całkiem "biście" :P

To by było na tyle.

BTW:
ShadEnc odebrałeś moje wiadomości bo nie wiem czy wysyłać ci kolejne :P
 
Awatar użytkownika
smiechan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:40 pm

sob sie 25, 2007 9:44 pm

Nie wydaje mi się żebyśmy mogli porównać efekt wystrzału z wyrzutni rakiet do strzału z kuszy, chyba że przyjmiemy wybuchowe grota via Rambo.
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

sob sie 25, 2007 9:55 pm

To raczej oczywiste że obrażenia od kuszy zależą od strzał :P
Samą kuszą bez ammo nikogo nie zabijesz, no chyba, że z zaskoczenia ciosem w głowę x.X

Miałem na myśli strzały z ładunkami wybuchowymi, granatami, bombami chemicznymi, biologicznymi, odłamowymi i impulsem EMP... jakoś tak :)
Aczkolwiek strzały z jadem jakiegoś dzikiego zwierza z obcej planety nie są głupim pomysłem.
 
Anonim_1

ndz sie 26, 2007 7:35 pm

Aramil Smocza Krew pisze:
Czy łuki i kusze mają racje bytu w świecie Nemezis?

Jasne, w wersji "podstawowej" (czyli na mechanice zgodnej z SRD d20, co oznacza, że nie są zbyt skuteczne w porównaniu do np. plazmówki). Nie są zbyt często używane, choć czasem docenia się ich "przebijalność" tarcz.

Aramil Smocza Krew pisze:
Pisałeś wcześniej, że starasz się unikać współczesnych broni z powodu ich siły rażenia.

Miałem przede wszystkim na myśli środki "masowego zniszczenia" - nie chcę by Nemezis przemienił się w setting o cyborgach naparzających się atomówkami.
 
Anonim_1

sob paź 27, 2007 7:35 pm

W ramach zapowiedzi - mała ilustracja przedstawiająca broń plazmową dostępną dla postaci graczy.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

sob paź 27, 2007 8:15 pm

En Taro Adun

Sweet 8) . A jak tam progress z Nemesis? I czy można prosić ilustrację pancerza wspomaganego, broni białej lub jakiegoś unikatu?
 
Anonim_1

sob paź 27, 2007 9:01 pm

Brat_Draconius pisze:
A jak tam progress z Nemesis?

Jak napisałem w temacie ogólnym, czekamy na konkrety ze strony wydawcy.

Brat_Draconius pisze:
I czy można prosić ilustrację pancerza wspomaganego, broni białej lub jakiegoś unikatu?

Proszę bardzo - broń biała:

Obrazek

Odnośnie pancerzy wspomaganych - w podręczniku podstawowym ich nie będzie, będą za to reguły dotyczące cyborgów (co prawda nie w wersji pozwalającej oprzeć na nich kampanię, ale w jak najbardziej grywalnej formie).
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

sob paź 27, 2007 11:21 pm

En Taro Adun

Sweet and Bitter :razz: . Szkoda, że PA nie będzie w podstawce. Broń biała bardzo w klimatach imo podobnie jak plazmy, ale za to cyborgi będą. Pogratulować pomysłu.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob paź 27, 2007 11:37 pm

Ilustracje - zwłaszcza jeśli chodzi o broń plazmową - prezentują się wcale nieźle :). Odnośnie broni białej - może zdradzisz coś na temat pierwszej od prawej broni w pierwszym rzędzie od góry?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt paź 30, 2007 7:22 pm

Zsu, jak dla mnie jest to futurystyczny greathammer ;-P

Obrazki ładne, chociaż szczerze mówiąc inaczej wyobrażałem sobie broń plazmową. Po przemyśleniach uważam jednak, że ta wersja jest lepsza ;-) Broń ręczna przypomina trochę takie zabawki dnia dzisiejszego za x setek lat, ale nie jest źle.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt paź 30, 2007 7:40 pm

iron - odniosłem podobne wrażenie, ale akurat ten gadżet wygląda cokolwiek płasko w porównaniu z sąsiadami, wolę więc upewnić się u źródła :wink:. Choć wygląda na masywny, a tylna część nieco przypomina wylot... Czyżby wspominany już przy jakiejś okazji "młot bojowy z napędem rakietowym" :wink:?
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

wt paź 30, 2007 8:00 pm

Wow! To jest coś! :D Prawde mówiąc wyobrażałem sobie broń plazmową jakoś coś bardziej takiego.. hm.. Bardziej postapokalip[tycznego złomu :P Ale te zaprezentowane przez Enca są świetne :d Mam wrażenie że inspiracje czerpane były ze Star Treka zwłaszcza w broniach plazmowych, a w białych ze Star Wars :P imho 20/10 :P Swoją drogą można prosić o większe troszke? :P
 
Anonim_1

wt paź 30, 2007 9:58 pm

Zsu-Et-Am pisze:
może zdradzisz coś na temat pierwszej od prawej broni w pierwszym rzędzie od góry?

To topór dwuręczny, w nieco [i]złowieszczej[/] wersji. Przepraszam wszystkich, którzy mieli (mają) nadzieję na to, że każda z tych broni będzie miała odmienne statystyki - wolimy nie mnożyć bytów ponad potrzeby i wykorzystujemy to, co jest. :)

Ivelio pisze:
Swoją drogą można prosić o większe troszke?

Oczywiście - w podręczniku i galerii ilustracji, jeśli wydawnictwo nam pozwoli taką zorganizować. :)
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

ndz sty 27, 2008 11:26 pm

Ilustracje niezłe. Naprawdę fajne. Kilka egzemplarzy broni plazmowej jako żywo przypomniało mi Halo I.

Co do broni białej - tutaj jest zgrzyt. Zbyt pokręcona, futurystyczna i w praktyce byłaby ciężka w użyciu. Nie wspominając juz o opanowaniu sztuki fechtunku takim żelastwem.
I duży plus dla niemnożenia pomysłów ponad miarę - statsy tylko do tego co jest naprawdę potrzebne i nic więcej. W końcu miecz to miecz - nieważne czy wygląda jak elektryczny nóż do krojenia mięsa czy jak panel prysznicowy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości