Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

wt kwie 17, 2007 5:15 pm

En Taro Adun

Miecze łańcuchowe i powerfisty to nie tylko domena W40k a sztandarowe produkty do tłuczenia gęb w sf w mojej opini. Co do redukcji ilości broni białej to zrozumiałe choć uważałbym by nie przesadzić z tym w drugą stronę. Broń biała w pewnych warunkach ma przewagę nad zasięgową a postęp techniki pozwala ją nieźle dopakwać, no i jest fajnym elementem kultury. Można też pokusić się o bronie kombinowane łączące dla przykładu powerfista z blasterem. Zastanawia mnie też czy będą Wielkie giwery dla Wielkich świrusów? Co do broni białej to mogę podać ci kilka pomysłów na szybko, może któryś się przyda :wink: :
- Wyobraź sobie konstrukcję podobną do rapiera. Teraz dodaj do niej fakt że powierzcznia odpowiedzialna za zadawanie ran to ostrze monomolekularne przechodzące przez pancerze niczym przez masło. Dodatkowo można pomyśleć o jakimś iniektorze trucizny albo taserze.
- A teraz wyobraź sobie coś w stylu długiego miecza, niech jego powierzchnia tnąca jest zdolna do nagrzewania się do olbrzymich temperatur. Dzięki temu może przechodzić przez dużą część znanych materiałów bez większych problemów.
- Zwykłe, zakładane niczym rękawica mechaniczne szpony, broń raczej dla tych co mają małe odbicia od normy.

Co do rudej pani w poziomami w szermierzu i możnym to proszę bardzo, setting tylko na tym zyska :razz: . Cieszy mnie też, że prestiżówki są planowane. A teraz dalsze wywody:

Zauważyłem, że masz koncepcję tarcz energetycznych wzorowaną na tej z Diuny. Czy oznacza to, że taka tarcza będzie nieprzydatna w walce z jakimś drącym na strzępy monstrum lub kimś kto używa broni nieenergetycznej?

Czy planujesz możliwość rozwinięcia wrodzonych cech rasowych oraz dodawanie nowych postaci poprzez odpowiednie atuty, wszczepy oraz modyfikacje genetyczne? Bo z chęcią pograłbym takim ludzkim czołgiem zdolnym do rozerwania pomniejszych bestii Hordy na strzępy przy użyciu samych rąk. Taka wariacja na temat Potemkina z GG :wink: .

To chyba tyle :P.
 
Anonim_1

wt kwie 17, 2007 6:22 pm

Brat_Draconius pisze:
Broń biała w pewnych warunkach ma przewagę nad zasięgową a postęp techniki pozwala ją nieźle dopakwać, no i jest fajnym elementem kultury.

Dokładnie. Zastanawiając się nad tematem broni białej dochodzę do wniosku, że nie ma chyba systemu SF, w którym pojedynki i swoisty honor szlachecki nie byłby akcentowany choć w minimalnym stopniu. W Kronikach Mutantów mamy klany Imperialu ze swoimi Claymore'ami (prócz tego też rody innych korporacji, ale to już detal :)). W Gwiezdnych Wojnach są miecze świetlne, w Gasnących Słońcach miecze plazmowe. W Warhammerze 40k - sami wiemy. Mimo wszystko wydaje mi się, że w każdym z tych światów, niezależnie od tego, że broń biała ma identyczne zastosowanie, sam kolor, "klimat" wokół tego typu oręża jest nieco inny. I właśnie nad tym chcemy popracować przy projektowaniu otoczki wokołobroniobiałowej. :)

Brat_Draconius pisze:
Można też pokusić się o bronie kombinowane łączące dla przykładu powerfista z blasterem.

Dla mnie niedoścignionym wzorem są inkwizytorskie AC 40, czyli piły mechaniczne z podwieszonymi karabinkami z Mutantów. :)

Brat_Draconius pisze:
Zastanawia mnie też czy będą Wielkie giwery dla Wielkich świrusów?

Jasne! Choć, po prawdzie, będą wielkie giwery dla świrów i WIELKIE giwery dla totalnie odjechanych kolesi (czytać - cyborgów, którymi da się co prawda grać, ale wymagać będzie naprawdę wielkich łapówek u MG :papieros:).

Brat_Draconius pisze:
Teraz dodaj do niej fakt że powierzcznia odpowiedzialna za zadawanie ran to ostrze monomolekularne przechodzące przez pancerze niczym przez masło.

Eeee, stare :razz: Było coś takiego już w CP2020 - nie znaczy to oczywiście, że monomieczy nie będzie w Nemezis, ale z pewnością nie możemy na nich oprzeć "siły" broni białej.

Brat_Draconius pisze:
A teraz wyobraź sobie coś w stylu długiego miecza, niech jego powierzchnia tnąca jest zdolna do nagrzewania się do olbrzymich temperatur.

O, to już ciekawszy pomysł. Broń mogłaby być używana przez szlachciców - olbrzymia temperatura oznacza automatyczne wypalenie ran, czyli czynność wielce humanitarną (zwłaszcza w dobie zaawansowanej medycyny).

Brat_Draconius pisze:
Zwykłe, zakładane niczym rękawica mechaniczne szpony, broń raczej dla tych co mają małe odbicia od normy.

Czemu akurat zwykłe? Mnie się marzy raczej coś na kształt inteligentnego bicza pokrytego ostrzami jak z drutu kolczastego, zakończonego dziesiątkami sensorów, sprzęgniętych z cybernetycznym okiem. Taka broń mogłaby samodzielnie kierować się na przeciwnika - chwytać, a potem szarpać, szarpać, szarpać :papieros:

Brat_Draconius pisze:
Czy oznacza to, że taka tarcza będzie nieprzydatna w walce z jakimś drącym na strzępy monstrum lub kimś kto używa broni nieenergetycznej?

Dokładnie! Generalnie tarcze chronią przed różnymi rodzajami energii, ale nie radzą sobie zbytnio z materią (wiem, E=mc^2, ale generalnie wiecie, o co mi chodzi? ;)). Z tego powodu ludzie idący na wojnę z Hordą ładują się w ciężkie pancerze - tarcze energetyczne królują na polach bitew człowiek vs człowiek i na dworach królewskich (z powodu skuteczności tarcz sztylet i trucizna wciąż są w modzie).

Brat_Draconius pisze:
Czy planujesz możliwość rozwinięcia wrodzonych cech rasowych oraz dodawanie nowych postaci poprzez odpowiednie atuty, wszczepy oraz modyfikacje genetyczne?

Tutaj przyznam uczciwie - mechanicznie idę na łatwiznę, bo cybertechnika, genetechnika, nanotechnika i inne gałęzie ogólnie pojętej techniki będą umożliwiały zdobywanie premii, pełniąc rolę odpowiednika magicznych przedmiotów. Więcej na ten temat napiszę już niedługo, w notce designerskiej VII etapu. :)
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

wt kwie 17, 2007 7:56 pm

En Taro Adun

Pomysły na broń pisałem na szybko, więc się nie dziw :razz: .

Mnie się marzy raczej coś na kształt inteligentnego bicza pokrytego ostrzami jak z drutu kolczastego, zakończonego dziesiątkami sensorów, sprzęgniętych z cybernetycznym okiem. Taka broń mogłaby samodzielnie kierować się na przeciwnika - chwytać, a potem szarpać, szarpać, szarpać

To może od razu krzyżówka miecza termicznego albo innego z "inteligentnym biczem"? Coś podobnego do tego co miała Isabella Valentine z serii Soul Calibur. Tu kilka grafik:
concept art Ivy z SC
concept art Ivy z SC2(1)
concept art Ivy z SC2(2)
concept art Ivy z SC2(3)
concept art Ivy z SC3
Broń bardzo klimatyczna i nie pamiętam by występowała poza SC, choć mogę się mylić. A i zasadę działania da się wymyślić :razz: .

Kolejną kwestią przy praniu pysków są szeroko pojęte sztuki walki. I proszę mi nie wmawiać, że w sf nie ma na nie miejsca. Jest, i to sporo. Cyborgi z Nemesis to przecież maszynki do zabijania, ostateczna piechota rasy ludzkiej(Zaleciało Space Marines :razz: ). W związku z tym muszą być zabójczy nawet bez broni. Kojarzycie serię zapewne Battle Angel Alita, jeśli tak to pewnie i Panzer Kunst nie jest wam obcy. Jeśli nie to polecam poczytać.

Jeśli duże giwery są to bardzo dobrze.

Wiem, że masz dużo roboty nad całym settingiem ale kwestię "tunningu" postaci warto by było rozwinąć trochę bardziej. To naprawdę klimatyczna rzecz. Bieganie takim czołgiem byłoby przyjemne. Chodzi mi system w którym można zrobić sobie Potemkina czy inną zakręconą postać. Dlatego ciekawym pomysłem byłoby 'dokupowanie' sobie takich zdolności również przez atuty. Pomyśl nad tym. Bo wizja byłego niewolnika wielkiego jak góra i odwalającego numery które zawstydziłyby Heraklesa jest ciekawa. Chciałbym by te zdolności, cybertechnika, genetechnika oraz reszta oprócz mechaniki miały też jakiś "fluff" w wymaganiach i bonusach, wspaniale by też było gdyby nie były jednorazowe a rozwijały się wraz z postacią.

P.S. Z każdą odpowiedzią Enca i grafiką prezentowaną przez Kubę Nemesis zdobywa przewagę nad Beszamelem.
 
Anonim_1

śr kwie 18, 2007 4:25 pm

Brat_Draconius pisze:
To może od razu krzyżówka miecza termicznego albo innego z "inteligentnym biczem"?

Pomysł ciekawy, choć wydaje mi się, że nie tyle do wykorzystania jako broń pospolita, co egzotyczny oręż dla przedstawicieli jakiejś zwichrowanej klasy prestiżowej. :)

Brat_Draconius pisze:
Kolejną kwestią przy praniu pysków są szeroko pojęte sztuki walki.

Fajnie, że zwróciłeś na nie uwagę. Przyznam szczerze, że do tej pory nie zastanawiałem się nad mechanicznym rozwinięciem systemu walki bez broni. Co prawda nie oglądałem BAA, ale walki cyborgów są obecne i w dziesiątkach innych anime - i niemal wszędzie robią wielkie wrażenie.

Brat_Draconius pisze:
Wiem, że masz dużo roboty nad całym settingiem ale kwestię "tunningu" postaci warto by było rozwinąć trochę bardziej.

Rozwój postaci (w ujęciu zwiększania jej możliwości) jest bardzo mocno powiązany z technologią - dlatego proszę o 2 tygodnie cierpliwości. W notce VII etapu opiszę większość naszych pomysłów na wykorzystanie techniki, jeśli zaś zabraknie miejsca, odpiszę na wszelkie pytania i uwagi w tym temacie.

Brat_Draconius pisze:
Z każdą odpowiedzią Enca i grafiką prezentowaną przez Kubę Nemesis zdobywa przewagę nad Beszamelem.

Ależ my nie konkurujemy wyłącznie z Beszamelem - w Megakonkursie jest wiele świetnych settingów, które moim/naszym zdaniem są warte wydania (z pewnością obecny faworyt - Inne Pieśni, ale również Technosfera, Saran, czy też Trzecia Epoka).

Jakub_Bartoszewicz pisze:
Klasa prestiżowa: Psioniczny Szermierz

Przyznaj się - czytasz mi w myślach. :razz:

Idea podobnej klasy, operującej na nieco innych zasadach, ale generalnie wykorzystująca ten sam mechanizm - czyli psionika jako broń biała - narodziła się na początku prac nad Nemezis. Wszystko miało być oparte o zaawansowaną kontrolę telekinetyczną. Mało doświadczony psionik jest w stanie wytworzyć wektor siły i w ten sposób poruszać przedmiotami (musi jednak zachować koncentrację - mechanicznie mówiąc, poświęca na to akcję i prowokuje ataki okazyjne). Psioniczny szermierz nie tylko nie musi się koncentrować, by wykorzystać zdolność telekinezy, ale również konstruować o wiele bardziej skomplikowane pola sił, np. wektor ostrza, czyli niewielką, dwuwymiarową powierzchnię przypominającą kształtem miecz, która dosłownie rozrywa wszystkie obiekty, z którymi się zetknie. Jeśli taki szermierz byłby w stanie doskonalić swe umiejętności, może wykorzystać pola telekinezy do dokonywania nadzwyczajnych akrobacji. Czyli... właśnie, "Equilibrium" lub "Matrix". :papieros:
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

śr kwie 18, 2007 5:13 pm

Horda idzieee!!!

Kwestia "bluszcza". Pewnie, że nie miałaby to być pospolita broń, raczej coś dla szermierzy, możnych oraz psioników. Popatrz na concept arty Ivy które wcześniej podlinkowałem, dają trochę do myślenia (zwłaszcza ta rękawica ze szponami).

Co do sztuk walki. Ich możliwości powinny być dopakowywane zarówno przez technikę jak i psionikę. Wydaje mi się również, że szermierz powinien mieć jakieś wyszkolenie w tej materii. W końcu to klasa dla tych co lubią wszelakie pojedynki, right?.

W przypadku BAA lepiej poczytać niż oglądać, anime zasysa a komiks jest miodzio i po polsku(wydał go JPF). Sam Panzer Kunst może posłużyć za świetną bazę do wymyślania technik walk, czy to bronią białą czy wręcz. Motyw który przytoczę jest dość powszechny ale imo szermierz walczący w ten sposób byłby wręcz ultra efektowny. Wyobraź sobie Encu osobę walczącą dwoma ostrzami zakładanymi na przedramiona, ostrza są skierowane do tyłu. Do tego dodaj techniki walki które wykorzystują energię kinetyczną by dosłownie rozsadzić wroga, warto zauważyć, że są one tym skuteczniejsze im przeciwnik większy i bardziej opancerzony. To mniej więcej obraz tego co wyczyniała Alita.

Koncept walki przy użyciu psi jako broni białej jest ciekawy. Warto też pomyśleć o możliwości istnienia broni które można dopakować zdolnościami psi albo takiej do której używania owe zdolności są niezbędne.
 
Awatar użytkownika
Jakub_Bartoszewicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 889
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 6:24 pm

śr kwie 18, 2007 8:57 pm

Warto też pomyśleć o możliwości istnienia broni które można dopakować zdolnościami psi albo takiej do której używania owe zdolności są niezbędne.


Znasz inteligentną broń palną z Cybera? Jak w Tomb Raiderze, pistolet w ułamku sekundy idealnie nakierowywałby Ci się na cel, strzał szybki jak myśl. To teraz wyobraź sobie, że psionicy potrafią to bez elektroniki.

Ewentualnie, tylko potężny psionik po odpowiednim szkoleniu byłby w sanie dzierżyć artefakty Hordy i nie oszaleć, zapanować nad pradawną energią bionicznej broni Hordy.

Również psionik mógłby nauczyć się robić pewną paskudną rzecz - a mianowicie przestrajać pola siłowe z nieprzepuszczalności na ranienie. Pola często bywają niewidoczne. Oddział wojowników szarżuje przez korytarz, by w pewnym momencie paść na kolana, ich ciała pokryte dosłownie tysiącami płytkich ran ciętych. Te sprawy.

Dwa ostrza na przedramiona i dwa niewidzialne nanomiecze w dłoniach - cztery ostrza (słodka przesado!), dodaj do tego moce a la "Psioniczny rozpęd", "Niewrażliwość na ból" i "Rytm walki", który pozwala wyczuć absurdalny dla innych wewnętrzny rytm, algorytm każdego starcia, i wpisać weń swoją partyturę. Aż prosi się o scenę walki z muzyką klasyczną w tle.

Nie lubię inteligentnych biczy, za bardzo przypominają mi żałosny łańcuchomiecz z "Braterstwa Wilków", sorry, ale na razie średnio mi się to uśmiecha.

Ale psionik mógłby kontrolować stadko nanidów latające sobie wokół niego. Mogłoby służyć za tarczę, broń, chirurga polowego i mechanika :)
 
Awatar użytkownika
Jakub_Bartoszewicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 889
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 6:24 pm

śr kwie 18, 2007 9:45 pm

Też anime nie lubię :P (nie bijcie)

Ale nie podobają mi się też piłomiecze z Warha. Za to nieodmiennie lubię lightsabery :)

I tak - psionik mnie też ciekawi. Wiążę z nim pewne nadzieje, nie powiem.

A broń, jak to broń - karabin plazmowy w garść, coś dobrego w garść i hajda. A to coś dobrego może wykorzystać koncept z Fallouta, gdzie młot bojowy zainstalowane miał pierdzidełka, które zbierały energię kinetyczną i oddawały ja przy ciosie. Taki odsłaniający zamach bronią za siebie, zupełnie astrategiczny, wróg już się śmieje, już mierzy nam w pierś, a tu nagle błyskawiczny zamach ważącą kilkadziesiąt kilo bronią, który wgniata go w ziemię lub rozwala jego czołg.
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

śr kwie 18, 2007 11:25 pm

En Taro Adun

Widzę, że co do psioniki to mamy podobne wyobrażenia Jakubie. Efektowność ponad pseudorealizmem :razz: . Co do psionika tyż bym chętnie poczytał coś więcej o tej klasie.

Koncept młota wspomaganego też jest dobry. Zresztą w W40k takie wynalazki o ile pamiętam również były.

Co do broni wzorowanej na tej posiadanej przez Ivy to nie z anime a z serii gier Soul Calibur. Jednej z lepszych bijatyk w jakie dane było mi grać. Jednak ponieważ całość jest japońska to nie trudno o błąd. Faktycznie broń z "Braterstwa Wilków" była raczej kiczowata i śmieszna. Jednak sposób w jaki Namco przedstawiło snake sword to coś o wiele lepszego. Poniżej kilka linków byście mieli podstawę do zweryfikowania opinii o takiej broni:
Kata Ivy z SCIII
Intro SCIII
Intro SCII plus trochę walk z gry. Nie pytajcie skąd wziął się tam Spawn...
A tu już znowu sama Ivy.
Sposób jej przedstawienia kwalifikowałby ją jako taką raczej dla psioników i wybitnych szermierzy niż dla zwykłej gawiedzi. I jeśli koncept "bluszcza" miałby się w Nemesis pojawić to właśnie tak bym go widział.
I tak Ivy to moja ulubiona postać z SC :razz: .
 
Anonim_1

sob kwie 28, 2007 11:56 am

Etap VII już niedługo, dlatego też sądzę, że warto oddzielić dyskusje ogólnonemezisowe od tych, które będą poświęcone najsilniej eksponowanemu elementowi ogólnie pojętej techniki, czyli narzędziom służącym do zabijania oraz ochrony przed śmiercią.

Wydzielone z Tematu ogólnego notki mówią jasno - oczekujecie, że broń będzie efektywna, efektowna i z możliwością rozbudowy/ulepszenia. Coś takiego mieliśmy w planach od początku, dlatego też sądzimy, że ten element settingu bardzo się Wam spodoba. Jeśli macie jakieś pytania/uwagi dotyczące oręża, pancerzy, tarcz energetycznych oraz innych elementów ekwipunku bojowego, piszcie śmiało!

Na początek krótkie wyjaśnienie odnośnie broni plazmowej i tarcz energetycznych. Te pierwsze będą wyjątkowo skuteczne przede wszystkim ze względu na liczbę zadawanych obrażeń (np. 2k10 dla pistoletu plazmowego) oraz łatwości trafienia (w większości przypadków plazmówki wymagają ataku dotykowego). Ich siła będzie kompensowana tarczami, które będą zapewniać Redukcję Obrażeń przeciw broni energetycznej (oraz innym atakom opartym na cieple, elektryczności i innych źródeł tego typu).
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

sob kwie 28, 2007 12:32 pm

En Taro Adun

Fiu... Mocne te plazmy :razz: . Ale żeby od razu dotykówka? To niech tarcze dają lepiej dobrą ochronę :wink: .

A teraz pytanko odnośnie pancerzy. Jak będą wyglądać i ile typów tego uzbrojenia ochronnego będzie? Będą jakieś pancerze wspomagane (oby były, dla mnie to must have 8) )? Bo patrząc po rysunkach Jakuba można zakładać, że tak. Jeśli tak to jak będą się prezentować?

Co z bronią palną? Skoro tarcze chronią przed energią to tym samym "staromodne" gnaty nie tracą racji bytu.

Będą jakieś wszczepy pełniące rolę podskórnego pancerza?
 
Anonim_1

sob kwie 28, 2007 12:45 pm

Brat_Draconius pisze:
Fiu... Mocne te plazmy

Dosyć mocne - standardowy pistolet plazmowy kładzie standardowego, pozbawionego ochrony człowieka w jakiś 95% przypadków. Co ciekawe, jest też diablo skuteczny przeciw mniejszym stworkom Hordy - problemem jest więc nie tyle moc, co szybkostrzelność (potworków jest zwykle o wieeele więcej).

Brat_Draconius pisze:
Ale żeby od razu dotykówka?

Nie jest aż tak źle, jak by się mogło wydawać - do Klasy Pancerza będzie dodawana znana z d20 Modern premia klasowa (standardowa postać 1. poziomu ma jakieś +2 punkty takiej premii, zaś bohater na poziomie -nastym już +10).

Brat_Draconius pisze:
To niech tarcze dają lepiej dobrą ochronę

Nie chcę sypać w tym momencie konkretnymi liczbami - ustalimy je na testach, ale mogę powiedzieć, że "kilkanaście" obrażeń powstrzymywanych w każdym ataku to minimum.

BTW. Tarcze będą się oczywiście rozładowywać. :)

Brat_Draconius pisze:
A teraz pytanko odnośnie pancerzy. Jak będą wyglądać i ile typów tego uzbrojenia ochronnego będzie?

Pancerze będą wyglądać najróżniej - od lekkich kamizelek poczynając, przez kombinezony ochronne, na ciężkich zbrojach szturmowych kończąc. Nie ma sensu podawać konkretnych liczb, mogę jednak powiedzieć, że wliczając naprawdę ciężkie pancerze, będzie ich około 10 rodzajów.

Brat_Draconius pisze:
Będą jakieś pancerze wspomagane

Będą, w dwóch rodzajach - osobiste (powiedzmy rozmiaru space marine z WH40k) oraz bojowe (takie małe mechy).

Brat_Draconius pisze:
Jeśli tak to jak będą się prezentować?

Oprawą graficzną jeszcze się nie zajęliśmy. Z pewnością będą się prezentować wspaniale!

Brat_Draconius pisze:
Co z bronią palną? Skoro tarcze chronią przed energią to tym samym "staromodne" gnaty nie tracą racji bytu.

Dokładnie! Na Ash ludzie zwykle strzelają do siebie z normalnych gnatów! :)

Brat_Draconius pisze:
Będą jakieś wszczepy pełniące rolę podskórnego pancerza?

Być może, ale przeznaczone raczej dla genetechnicznie zmodyfikowanych lub mocno zcyborgizowanych bohaterów. Najprawdopodobniej będą zapewniały premię z naturalnego pancerza.
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

sob kwie 28, 2007 12:57 pm

Kilka moich projektów wymyślonych na poczekaniu.
Plazmowy kij - Jest to jak nazwa wskazuje długi metalowy kij z rozdwojeniem w krztałcie języka węża na końcu. Słuzy do walki dystansowej jak i bezpośredniej. Kij ten potrafi wystrzelić wiązke plazmy uderzającej we wrogów z wielką mocą.
Wyrzutnia rakiet MB-23 - jest to wyrzutnia rakiet, jak sama nazwa wskazuje, potrafi wystrzelić w sumie 10 pocisków, a następnie trzeba ją przeładować. Gdy pocisk zderzy się z celem wybucha i obryzguje wszystko wokółkleistą substancją, która powoduje obrażenia i dziurawi poncerze czołgów.
Snajperka plazmowa - jest to snajperka ze maksymalnie x100 zoomem, pozwalająca wystrzelić trzy plazmowe pociski które dosłownie rozrywają ofiare. Strzelać mozna co 3 rundy, po zużyciu pocisków należy ją przeładować.
Rękawica komandosa - jest to rękawica która potrafi wytworzyć za pomocą nanotechnologii linkę, pazury powodujące porażenie elektryczne oraz w ostateczności zainicjować autodestrukcje - potężny wybuch o promieniu 30 metrów.

coś takiego wymyśliłem, nada się?[/list]
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

sob kwie 28, 2007 1:21 pm

To akurat nie będzie broń biała, ale imho strażnicy więzienni, miejscy itp powinni korzystać z kijów, oraz pałek zdolnych do paraliżowania ludzi.
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

sob kwie 28, 2007 2:04 pm

Może coś takiego, jednoręczna broń podobna do pistoletu, wystrzeliwująca promień energetyczny, który paraliżuje przeciwnika,a za drugim strzałem zabija?
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob kwie 28, 2007 3:04 pm

Jeśli takie pytanie pojawiło się już wcześniej, to przepraszam - pancerze będą dawały premie do AC czy damage reduction? Nie jest to może pytanie stricte o pancerze, ale co z cybernetycznymi lornetkami, hełmami, okularami i takimi innymi?
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

sob kwie 28, 2007 4:04 pm

En Taro Adun

To po kolei i z cytatami :papieros: .
do Klasy Pancerza będzie dodawana znana z d20 Modern premia klasowa

Dobry pomysł! Bardzo dobry. Tylko niech szermierz ma podobny postęp tej premii jak Fast Hero :razz: .

Będą, w dwóch rodzajach - osobiste (powiedzmy rozmiaru space marine z WH40k) oraz bojowe (takie małe mechy).

Bardzo dobrze. Dokładnie o coś w ten deseń mi chodziło.

Być może, ale przeznaczone raczej dla genetechnicznie zmodyfikowanych lub mocno zcyborgizowanych bohaterów. Najprawdopodobniej będą zapewniały premię z naturalnego pancerza.

Zrozumiałe, choć zrobiłbym też podskórne i niewidoczne siatki z jakiegoś materiału dające małą premię i mogące być zamontowane na "zwykłych" bohaterach. No i podobną cechę rasową.

A teraz pytanka.
- Czy będzie jakaś zależność pomiędzy wartością siły a dostępnymi biegłościami w broni oraz pancerzu? Mam nadzieję, że tak. Dzięki temu nie będzie chuderlaków z Bardzo Wielkimi Gnatami.
- Będą jakieś cacka dla psioników only?

A teraz trochu pomysłów na narzędzia mordu:
- para rękawiczek wytwarzająca monomolekularne "nitki". Zwykły użytkownik może użyć jej jako garotty zaś psionik(lub szermierz)... Tutaj i tu jest pokazane co ktoś taki może wyczyniać 8) .
- Rękawica która pozwala psionikowi robić naprawdę niezłą rozróbę, taki power fist ale tylko dla psioników.
- Coś z gatunku BWG. Ręczne działo ładowane pociskami burzącymi, zapalającymi oraz innymi.
- Wszczep pozwalający na używanie małokalibrowego bezłuskowego pistoletu maszynowego. Montowany w przedramieniu.
- Długi, bardzo długi wytwór katanopodobny taki jak używał Sephiroth z FF VII (tutaj link do fragmentu przedstawiającego jego walkę z Cloudem). Może być monoostrzem lub ostrzem termicznym. Broń raczej typowo dla szermierza .
 
Anonim_1

ndz kwie 29, 2007 11:13 am

Ivelio pisze:
Plazmowy kij

Khem, khem - nemezisowa plazma to nie miecze świetlne, nie da się jej kształtować w formie ostrzy, prętów, bumerangów, czy też tarcz (co ponoć występuje w starwarsowym EU :/).

Ivelio pisze:
Wyrzutnia rakiet MB-23 - jest to wyrzutnia rakiet

Ogół wyrzutni rakiet zostanie podsumowany jedną pozycją w tabelce uzbrojenia. Dodatkowe zasady być może pojawią się w opisie samej wyrzutni (np. informacja o różnych rodzajach stosowanej amunicji).

Ivelio pisze:
coś takiego wymyśliłem, nada się?

Piszesz generalnie o rzeczach, które są uwzględnione w tabelce broni lub nie bardzo mają racji bytu (np. kij plazmowy). Mimo wszystko dzięki za wypowiedź. :)

prEDOator pisze:
To akurat nie będzie broń biała, ale imho strażnicy więzienni, miejscy itp powinni korzystać z kijów, oraz pałek zdolnych do paraliżowania ludzi.

Tonfa z wbudowanym hold person? ;)
Good idea.

Ivelio pisze:
Może coś takiego, jednoręczna broń podobna do pistoletu, wystrzeliwująca promień energetyczny, który paraliżuje przeciwnika,a za drugim strzałem zabija?

Hmm... jak by to wyglądało na mechanice D&D? Chyba nie da się tego zrobić tak, by zabijało wysokopoziomowych bohaterów - zresztą byłoby to niemile widziane ze względu na heroiczną otoczkę samego settingu.

Kymil Nimesin pisze:
Jeśli takie pytanie pojawiło się już wcześniej, to przepraszam - pancerze będą dawały premie do AC czy damage reduction?

Pancerze dają premię do AC/KP.
Plazmówki i lasery się tą premią nie przejmują.

Kymil Nimesin pisze:
co z cybernetycznymi lornetkami, hełmami, okularami i takimi innymi?

Nie rozumiem pytania - chodzi o wszczepy (np. cybertechniczne oczy) pozwalające na dokładniejsze celowanie, zapewniające premie np. do ataków mierzonych, spostrzegawczości lub ochronę przed oślepieniem?

Brat_Draconius pisze:
Zrozumiałe, choć zrobiłbym też podskórne i niewidoczne siatki z jakiegoś materiału dające małą premię i mogące być zamontowane na "zwykłych" bohaterach. No i podobną cechę rasową.

Cecha rasowa jest jak najbardziej. Co do siateczek, myślę, że będą dostępne, ale będą strasznie badziewiły wizerunek bohatera i zmniejszały przyjemność z... khem... kontaktów międzyludzkich. :papieros:

Brat_Draconius pisze:
Czy będzie jakaś zależność pomiędzy wartością siły a dostępnymi biegłościami w broni oraz pancerzu?

Prawie na pewno tak - grzebię właśnie po podręcznikach w poszukiwaniu reguł wymuszających na użytkowniku posiadanie minimalnej Siły. Ostatecznie, ciężka broń i tak będzie sporo ważyła, więc chudzielec z S 10 na pewno nie będzie biegał z laserem strumieniowym.

Brat_Draconius pisze:
Będą jakieś cacka dla psioników only?

Postaramy się :)

Brat_Draconius pisze:
A teraz trochu pomysłów na narzędzia mordu:

Podobnie jak przy wcześniejszych pomysłach, to dla mnie zdecydowanie unikaty dla jednostek, niż broń produkowana masowo (zwłaszcza ta trzymetrowa katana Sephirotha). Myślę, że takie cacka będą, ale poopisywane na marginesach, nie w tabelce z bronią. :)
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

ndz kwie 29, 2007 11:44 am

Khem, khem - nemezisowa plazma to nie miecze świetlne, nie da się jej kształtować w formie ostrzy, prętów, bumerangów, czy też tarcz (co ponoć występuje w starwarsowym EU :/).

oO Nie nie nie nie nie! Nie to miałem na myśli :P Chodzi mi o zwykły kij z metalu który strzela plazmą! Coś jak magiczny staff czarodzieja, ale strzelający plazmą :P
 
Anonim_1

ndz kwie 29, 2007 11:47 am

Ivelio pisze:
Chodzi mi o zwykły kij z metalu który strzela plazmą! Coś jak magiczny staff czarodzieja, ale strzelający plazmą

A, to co innego - jeśli komuś strzeli do głowy pomysł przerobienia pistoletu plazmowego w kijopodobną formę, nie ma problemu.
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

ndz kwie 29, 2007 12:06 pm

ShadEnc pisze:
Ivelio pisze:
Chodzi mi o zwykły kij z metalu który strzela plazmą! Coś jak magiczny staff czarodzieja, ale strzelający plazmą

A, to co innego - jeśli komuś strzeli do głowy pomysł przerobienia pistoletu plazmowego w kijopodobną formę, nie ma problemu.

Chociażby :P Myślałem, że mógła to być podstawowa broń psionów tudzież piechoty. Nie dośc że strzela to jeszcze dobra do wali... :P
 
Anonim_1

ndz kwie 29, 2007 12:16 pm

Ivelio pisze:
Myślałem, że mógła to być podstawowa broń psionów tudzież piechoty.

Nie no, nie powiesz mi, że widok kosmicznych marines z kijami strzelającymi plazmą podoba Ci się bardziej, niż widoka tych samych żołnierzy, dzierżących karabinki szturmowe, trzylufowe działka oraz ciężkie lasery strumieniowe.

Ivelio pisze:
Nie dośc że strzela to jeszcze dobra do wali.

Kijem Hordy nie przegonisz. Plazmą, pięścią cyborga, tudzież atomówką owszem, ale kijem nie. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

ndz kwie 29, 2007 1:15 pm

Nie no, nie powiesz mi, że widok kosmicznych marines z kijami strzelającymi plazmą podoba Ci się bardziej, niż widoka tych samych żołnierzy, dzierżących karabinki szturmowe, trzylufowe działka oraz ciężkie lasery strumieniowe.

.... Racja, cofam post :P Ale dla psionów jak podstawowa broń [czyli na 1 lvl] byłaby w sam raz :P Chyba ....
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

ndz kwie 29, 2007 4:07 pm

"I will not become a mere memory."

Cecha rasowa jest jak najbardziej. Co do siateczek, myślę, że będą dostępne, ale będą strasznie badziewiły wizerunek bohatera i zmniejszały przyjemność z... khem... kontaktów międzyludzkich.


Cecha rasowa +1 (tylko niech nie badziewi wizerunku i reszty :razz: ). Co do siateczek to proponuję by te "tańsze" badziewiły właśnie wizerunek oraz resztę. Zaś te drogie i wykonane z niezwykłych materiałów już nie, choć mogłyby skutkować lekkimi zmianami faktury oraz koloru skóry.

Prawie na pewno tak - grzebię właśnie po podręcznikach w poszukiwaniu reguł wymuszających na użytkowniku posiadanie minimalnej Siły. Ostatecznie, ciężka broń i tak będzie sporo ważyła, więc chudzielec z S 10 na pewno nie będzie biegał z laserem strumieniowym.


Chwała ci Encu! Tego właśnie często mi brakowało :spoko: .

Podobnie jak przy wcześniejszych pomysłach, to dla mnie zdecydowanie unikaty dla jednostek, niż broń produkowana masowo (zwłaszcza ta trzymetrowa katana Sephirotha). Myślę, że takie cacka będą, ale poopisywane na marginesach, nie w tabelce z bronią.


Poszedłbym w innym kierunku Encu. Podziału broni na "powszechną" oraz "wyjątkową" . To co podawałem oczywiście raczej w tej drugiej kategorii. Jak można to wykorzystać? A na przkład tak: Dowódca oddziału na Cor o ksywce Czołg biegający z gnatami które zwykle montuje się na pojazdach. Pewna ruda szlachcianka z Bariz, wyszkolona w walce bronią która obserwatorom nastręcza pytanie "Jak można tak sprawnie wywijać takim długim żelastwem?". Najemnik z Ash walczący tylko przy użyciu "rękawiczek", wynajmowany przez tych co mają dużo kasy i chcą mieć pewność, że cel zginie.

A teraz wyobraź sobie Encu gracza z rozwiniętą postacią na którymś z tych miejsc. Pomyśl jaką radochę będzie miał w wywijania takim "unikatem", będzie czuł, że nawet broń której używa jest wyjątkowa. A chyba o to nam chodzi? W takim wypadku można by było opisać takie "unikaty" przy jakiś ciekawszych npc nieprawdaż?
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

ndz kwie 29, 2007 8:58 pm

ShadEnc pisze:
chodzi o wszczepy (np. cybertechniczne oczy) pozwalające na dokładniejsze celowanie, zapewniające premie np. do ataków mierzonych, spostrzegawczości lub ochronę przed oślepieniem?

That's right.
 
Anonim_1

ndz kwie 29, 2007 10:20 pm

Brat_Draconius pisze:
Co do siateczek to proponuję by te "tańsze" badziewiły właśnie wizerunek oraz resztę. Zaś te drogie i wykonane z niezwykłych materiałów już nie, choć mogłyby skutkować lekkimi zmianami faktury oraz koloru skóry.

Znakomity pomysł, tak też zrobię.

Brat_Draconius pisze:
W takim wypadku można by było opisać takie "unikaty" przy jakiś ciekawszych npc nieprawdaż?

Skłaniałem się raczej do umieszczaniu w ramkach unikatów przeznaczonych dla bohaterów graczy. Napotkanie NPC-bossa z wielgachnym power swordem to jedno, ale być samemu PC-hero i dzierżyć jedyną w swoim rodzaju broń to drugie. Dlatego też postawię na ramki ze statystykami i wskazówkami, jak dany oręż dopasować do image'u własnego bohatera. :papieros:


Kymil Nimesin pisze:
That's right.

Ulepszanie zmysłów w ramach cybertechniki będzie jak najbardziej możliwe.
I dość skuteczne. :wink:
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

pn kwie 30, 2007 12:38 am

En Taro Adun

Ja na chwilę Encu :razz: . Odnośnie wszelkich "fikuśnych" narzędzi mordu myślę, że powinny znajdować się i u npc i u graczy. Byłoby to fajne źródło zahaczek czy nawet prestiży. Wszak wspomniana ruda szlachcianka na bank nie jest zwykłym szermierzem/możnym :wink: . Takie "zabaweczki" można użyć właśnie do stworzenia klas będący swoistymi "szkołami sztuk walki" czy może "szkołami szermierki", wszak walka masamune(tak nazywała się ta katana Sephirotha; jestem świadom nawiązania :) ) mogłaby być wizytówką jednej z rodzin szlacheckich na Bariz a sama broń symbolem statusu.

I kto mówił o Adwersarzu :razz: . Wyobraź sobie jakie mieliby miny jakby dostali takie wsparcie.
- Szefie dostaliśmy posiłki!
- Znakomicie! Ilu ludzi?
- Khem...Jeden
- Co!?

I w tym momencie wchodzi typek od rękawiczek monomolekularnych...
 
Anonim_1

pn kwie 30, 2007 9:23 pm

Brat_Draconius pisze:
Odnośnie wszelkich "fikuśnych" narzędzi mordu myślę, że powinny znajdować się i u npc i u graczy.

True, w sumie NPCe, zwłaszcza postacie ikoniczne, powinny mieć swoje prywatne narzędzia mordu. :)

Brat_Draconius pisze:
- Szefie dostaliśmy posiłki!
- Znakomicie! Ilu ludzi?
- Khem...Jeden
- Co!?
I w tym momencie wchodzi typek od rękawiczek monomolekularnych...

Genialny tekst! Niesamowity pomysł na scenę:
a) rozmowy NPCów niskiego poziomu, jako cut-scenkę, w której gracze (ale nie ich postacie) poznają prawdziwego przeciwnika;
b) rozmowy bohatera z NPCem, gdy przybywa wsparcie (w postaci innego NPCa lub... jednego z bohaterów graczy).
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

śr maja 02, 2007 6:18 pm

En Taro Adun

Jaki tam genialny Encu... Miałem po prostu dobry humor. A teraz znowu coś co może być pomysłem na "unikat". Inspiracja jak zwykle: seria Final Fantasy.

Wyobraźcie sobie broń przypominającą miecz lecz o rękojeści pistoletu. Tak dobrze myślicie to jest nic innego jak 2 w 1, można tym i posiekać wroga i ustrzelić gagatka. Poniżej link z klipem z FF VII na którym widać tego rodzaju broń. Całość jest naprawdę przyjemna i zawiera też pomysł na pewien "smoczy" stateczek szturmowy.
http://www.youtube.com/watch?v=u3_YfcGrOW8

P.S.A tu kapitalna scenka z gatunku "ładna kobieta z dużą giwerą".
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

czw maja 03, 2007 12:02 am

Mówicie o typowej broni a ja mam taki pomysł: sieć. Czasem trzeba coś złapać w celu zbadania albo jakims tam innym. Byłaby więc sieć z metalowych włokien, bardzo ostrych włókien. Sieć oplatywała by ofiarę i zczepiała się zamontowanymi na końcach sieci ciężarkami. Istota która chciałaby się wyrwać miałaby nie lada problem bo każdy jej ruch powodowałby wrzynanie sięostrych jak brzytwy włókien w pancerz i ciało.
Do uzycia także jako broń. Bo oplatanie i ofiary a nastepnie pociągnięcie za specjalny sznur na zewnatrz sieci powodowałoby pocięcie ofiary na kawałki.

Wersja bardziej humanitarna mogłaby mieć obciążniki naładowane energią która byłaby uwalniana w momencie trafienia w cel i paraliżowałaby przeciwnika.

Co do pancerzy. Czy mozliwe byłoby stworzenie takiego egzoszkieletu w który wpasowywałby się żołnierz i mógł się w nim poruszać? Nie chodzi mi o mecha tylko o trochę większy pancerz z wspomaganiem i jakąś cieższą bronią np. pojedynczym minigunem, wyposażony dodatkowo w kierunkowe silniki z zapłonem punktowym które pozwalałyby zołnierzowi na wykonywanie skoków, szybszy bieg czy zmianę kierunku i prędkości podczas skoku?
 
Anonim_1

czw maja 03, 2007 1:07 am

Qball pisze:
Istota która chciałaby się wyrwać miałaby nie lada problem bo każdy jej ruch powodowałby wrzynanie sięostrych jak brzytwy włókien w pancerz i ciało.

Mmm... klimaty bondage w Nemezis? :papieros: Pomysł godny rozpatrzenia, tym bardziej, że w Predatorze taka sieć się sprawdziła (i nie powodowała automatycznego zgonu - w II części bohaterowi udało się uniknąć pokrojenia).

Qball pisze:
Czy mozliwe byłoby stworzenie takiego egzoszkieletu w który wpasowywałby się żołnierz i mógł się w nim poruszać?

:D Jakieś 3 godziny temu rozpisywałem taki pancerz mechanicznie. Jest ciężką zbroją zapewniającą pewną wartość Siły, niezły bonus do KP a na dodatek jest dużego rozmiaru - czyli pozwala na stosowanie cięższych giwer. Silników skokowych co prawda nie ma, ale pewnie znajdą się w usprawnieniach (czyli, będą mogły zostać dodane opcjonalnie).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości