Zrodzony z fantastyki

 
Kronos00
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:59 pm

Bulid dla druida

sob lut 12, 2011 1:41 pm

Witam , potrzebuje dobrego bulida dla druida , lecz we wszystkich tematach o nich , ludzie używali trudnych skrótów których ja nie rozumiałem / nie rozumiem :?

Dla tego prosze was o dobry bulid dla druida , jeżeli klasa prestiżowa bądź atut nie są z podręcznika gracza , mistrza podziemi , to prosze o napisanie z jakiej książki pochodzi.

edit :

przypominam o nie nadużywanie angielskich nazw , system buy za 28 pkt , 3.5 ed.
Ostatnio zmieniony sob lut 12, 2011 10:24 pm przez Kronos00, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Bulid dla druida

sob lut 12, 2011 2:35 pm

Która edycja? Jakie masz dostępne podręczniki? Atrybuty rozlosowujecie czy ustawiacie Point Buyem 32?

Ale przede wszystkim - czy jesteś pewien, że potrzebujesz "buildu" dla druida? Jest to klasa, która buildów mechanicznych nie potrzebuje. Możesz zrobić fabularne (np. złamać go z bardem i wziąć bodaj Focluchan Lyrista z Complete Champion albo wziąć Władcę robactwa z Podmroku tudzież - dodaję, żeby mnie nie zakrzyczeli - Planar Shepparda z Faiths of Eberron), ale generalnie nie potrzebujesz żadnych klas prestiżowych.

Z atutów : we wspomnianym już Podmroku masz Dodatkowy kształt natury. Jeśli ma to być drużynowy healer, atuty typu Augmented healing (Complete divine) czy Spontanious healer (Complete champion) będą IMO dobrym wyborem.
 
Awatar użytkownika
Derechin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: wt gru 23, 2008 9:38 pm

Re: Bulid dla druida

sob lut 12, 2011 3:15 pm

Deithwen_Addan pisze:
dodaję, żeby mnie nie zakrzyczeli - Planar Shepparda z Faiths of Eberron

+1 :D

Generalnie ta prestiżówka jest najlepsza, bo jest przegięta. Ale właśnie też dlatego Twój MG może Ci na nią nie pozwolić.

Co do optymalizacji druida to, jak już mój przedmówca słusznie zauważył, on nie potrzebuje specjalnych buildów, a za to dobrego rozplanowania czarów i rzucania ich w odpowiednich momentach. Osobiście jednak odradzam bycie healerem, bo na dłuższą metę to się po prostu nie sprawdza, lepiej wychodzą różdżki Leczenia ran czy Uzdrowienia. A w ogóle to lepiej nie otrzymywać obrażeń niż je później leczyć. Druid jest klasą bardzo elastyczną, ze względu na bardzo dobre czary. Jeśli jesteś w stanie używać podręcznika Spell Compendium (edycja 3.5), to bardzo dobrze - jest tam sporo świetnych czarów. Jeśli chodzi o atuty to absolutną koniecznością jest Czar Natury (Podręcznik Gracza) - reszta według uznania.

Tutaj masz zbiorczą wiedzę na temat tego, jak zrobić druida od strony mechanicznej: http://community.wizards.com/go/thread/view/75882/19868802/Druid_Handbook_revived
 
Awatar użytkownika
Kams83
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: śr gru 08, 2010 7:07 pm

Re: Bulid dla druida

sob lut 12, 2011 3:32 pm

Jeżeli chodzi o druida to jak mój przedmówca napisał on nie potrzebuje builda, podstawowy druid w zupełności wystarczy. Na 6 poziomie obowiązkowo to atut z podręcznika gracza Czar natury, który pozwala używać czarów w formie zwierzęcej. Siłą druida są dobrze dobrane zwierzaki w które ów się zamienia, i zwierzęcy kompan. Bardzo dobrym pomocnikiem jest fleshraker dinosaur z bestiariusza numer 3. W połączeniu z czarem Venomfire z podręcznika Serpent Kingdoms, sieje postrach wśród wrogów. warto również wziąć atut: przedłużony czar. Ja bardzo lubię dla klimatu brać tropienie. Jeżeli dysponujesz podręcznikiem Frostburn. Jest tam atut Coldshape pozwalający przybierać kształt magicznych bestii o podtypie lód(cryo hydra!!!). Warto też mieć podręcznik spell compedium dla kilku ciekawych czarów, jedym z nich jest Enhance Wild Shapeczar z 4 poziomu, który bardzo wzmacnia zwierzęcy ksztłałt (CRYO HYDRA!!! :mrgreen: ). Jeżeli grasz w settingu FR to polecam atut wprowadzony natury, bądź jeżeli lubisz złych druidów to wprowadzony Malara. W podręczniku lost Empire to Fearunn istnieje atut Greenbound Summoning niesamowice wzmacniający przywołane zwierzęta( nadaje im nakładkę greenbound), Co prawda jest to atut pułapka troszkę, gdyż przestaną na przyzwane stwory działać czary wpływające na zwierzaki takie jak powiększenie zwierzęcia, ale na początkowych poziomach robi furorę. W jednym z bestiariuszy (chyba 3 są opisane żywiołaki burzy (storm elemental), Druid może je wzywać czarem przywołanie sojusznika natury, Generalnie polecam gdyż kilka takich nieźle się spisuje, A wysokopoziomowy druid wykorzystać je może jak swój mały prywatny spontaniczny deszcz meteorów. To Tyle na początek :)
 
Korbel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 458
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 2:09 pm

Bulid dla druida

sob lut 12, 2011 5:03 pm

Optymalizatorzy mnie zjedzą, ale może się przyda... zrobiłem kiedyś takiego:

- mnich - jeden poziom, reszta w druida,
- z atutów koniecznie Vow of Poverty i Czar natury,
- wysoka roztropność.

...zmieniasz się w jakieś przyjemne zwirzątko, KP masz przyzwoitą (z roztropności, zręczności, pancerza(VoP), naturalnego pancerza), walisz gradem ciosów (choć już nie pamiętam, czy po zmianie kształtu zachowujesz tą zdolność) i oczywiście: czary.
Proste bardzo i dość skuteczne - druid przyjemnym jest.
Ostatnio zmieniony sob lut 12, 2011 5:04 pm przez Korbel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kams83
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: śr gru 08, 2010 7:07 pm

Re: Bulid dla druida

ndz lut 13, 2011 11:13 am

Korbel pisze:
...zmieniasz się w jakieś przyjemne zwirzątko, KP masz przyzwoitą (z roztropności, zręczności, pancerza(VoP), naturalnego pancerza), walisz gradem ciosów (choć już nie pamiętam, czy po zmianie kształtu zachowujesz tą zdolność) i oczywiście: czary.
Proste bardzo i dość skuteczne - druid przyjemnym jest.


KUNG FU PANDA :razz:
 
Awatar użytkownika
Anarchy_Kanya
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: wt paź 19, 2010 2:29 am

Bulid dla druida

ndz lut 13, 2011 11:37 am

Korbel pisze:
...zmieniasz się w jakieś przyjemne zwirzątko, KP masz przyzwoitą (z roztropności, zręczności, pancerza(VoP), naturalnego pancerza), walisz gradem ciosów (choć już nie pamiętam, czy po zmianie kształtu zachowujesz tą zdolność) i oczywiście: czary.Proste bardzo i dość skuteczne - druid przyjemnym jest.

Nie da się zadać więcej ciosów naturalnymi atakami. Potwory mają tylko tyle ataków ile jest podanych w ich rozpisce.
Zdaje mi się, że takie zwierzątko mogłoby atakować unarmed strike'ami, lecz przy jednym poziomie kostka obrażeń byłaby mała..
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: Bulid dla druida

pn lut 14, 2011 1:05 pm

Atuty:
- Greenbound summoning: Lost Empires of Faerun - bardzo świetny atut, który daje przyzwanym istotom za pomocą summon natural ally tonę świetnych zdolności z szablonu greenbound. Najpotężniejszy atut dla druida
- Ashbound: bodajże Races of Eberron bądź Eberron Campaign Setting - daje premię +3 z olśnienia od ataku i obrażeń dla przyzwanych istot z summon natural ally i w dodatku za darmo wydłuża dwukrotnie działanie tego czaru
- Spell focus (conjuration) + Augemnt summonig: SRD - daje premię +4 do siły i kondycji dla przyzwanych potworków
- Rashemi elemental summoning: Unaprochable East - fajne na poziomach niskich około 5-8, zamienia zwykłe standardowe elementale w ich usprawnioną wersję.
- Natural spell: SRD - daje nam czarowanie podczas różnych niehumanoidalnych form

Najpotężniejsza klasa PRC:
- planar shepard: Faith of Eberron - świetne w połączeniu z planami. Plany dają czasami darmową metamagię. Zamiana w sylph - a w zamianie zachowujemy swoje KW - daje nam czarowanie jak zaklinacz o poziomie KW +4. W efekcie czego mamy czarowanie jak druid i zaklinacz. należy pamiętać tylko o dość wysokie charyźmie - bo jej potrzebujemy do czarowania jako zaklinacz. Trudne, ale się da to zrobić.
Ostatnio zmieniony pn lut 14, 2011 1:10 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kams83
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: śr gru 08, 2010 7:07 pm

Bulid dla druida

pn lut 14, 2011 7:43 pm

- Greenbound summoning: Lost Empires of Faerun - bardzo świetny atut, który daje przyzwanym istotom za pomocą summon natural ally tonę świetnych zdolności z szablonu greenbound. Najpotężniejszy atut dla druida

Śmiem się nie zgodzić, że taki najpotężniejszy, gdyż jest to atut pułapka, albowiem tracąc podtyp zwierze twoje przywołane krity nie mogą być celami czarów dotyczących zwierząt takich jak powiększenie zwierzęcia itp. Niemniej bardzo dobry atut dla raczkujących w klasie druida :)
Ostatnio zmieniony pn lut 14, 2011 7:44 pm przez Kams83, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Waskos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 24, 2016 10:42 pm

Re: Bulid dla druida

pn paź 24, 2016 11:03 pm

Witam, 
mam problem związany z klasą druida, a nie chciałem dla krótkiego pytania zakładać nowego tematu. Pomiędzy mną a innymi graczami wyrósł spór w odczytaniu tabelki pokazującej rozwój zwierzęcego towarzysza. Jestem pewny, że racja stoi po mojej stronie, ale nie potrafiłem przekonać do tego reszty mojej drużyny. Zaznaczam, że korzystamy z edycji 3.5
Rozchodzi się o sposób liczenia premiowych KW dla zwierzęcia. Ja uważam, że podane wartości zawsze odnoszą się do bazowych KW zwierzęcia. 
Np. wyobraźmy sobie druida, którego towarzyszem jest złowieszczy szczur (bazowe KW to 1k8). Po awansie na 15 poziom to PW szczura będzie wynosiło 11k8 KW (1k8 bazowego +10 premowicyh KW z racji bycia ziwerzęcym towarzyszem), taka sama wartość będzie na 16 i 17 poziomie druida. Gdy druid osiągnie 18 poziom, to PW zwierzęcia będzie wynosiło 13k8 KW, taka sama wartość bedzie też na 19 i 20 poziomie druida. Tak ja to odczytuje, na razie nie podaję wersji moich kolegów. 
Liczę na szybką odpowiedź, z góry dziękuje :) 
 
Mirasek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 29, 2011 12:13 am

Re: Bulid dla druida

śr paź 26, 2016 6:15 pm

Waskos, twoja interpretacja jest poprawna. Stwierdzenie "premiowe KW" jest dość jednoznaczne, osobiście nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem by ktoś interpretował to inaczej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości