Zrodzony z fantastyki

bondzik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Być bliżej Zapomnianych Krain

wt lip 24, 2007 8:14 pm

Chcąc "wcielić w życie" wskazówkę "uczyń BG gwiazdami" postanowiłem wprowadzić, ku uciesze graczy jakieś aluzje do wydarzeń z powieści które ukazały się w "serii" Forgotten Realms. I tak pojawienie się postaci Drizzta spotkało się z entuzjazmem, spotkanie kapłąnki Lolth, uciekającej ze zniszczonego Ched Nasad ("Wojna Pajęczej Królowej"), też zostało ciepło przyjęte. Stwierdziłem, że takie momenty nie mają większego wpływu na samą kampanię, ale dodają jej smaczku. Ale, nie chcę, żeby te "fragmenty" były niespójne. Które powieści traktują o wydarzeniach po 1372 RD? I w jakiej kolejności były one wydawane?

Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lip 24, 2007 8:28 pm

Rok 1327... Najpierw były wydarzenia dotyczące Trylogii Arcymagów
później wydano natomiast serię Wojna Pajęczej Królowej.
Dokładną chronologię można znaleźć w Przewodniku Gracza po Faerunie. To chyba wszystkie odpowiedzi na twoje pytania.

bondzik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt lip 24, 2007 8:46 pm

Właśnie nie, bo w Przewodniku Gracza po Faerunie są opisane wydarzenia DO 1372, a właściwie do Tarczowego Wiecu tegoż roku. A wydarzenia z Wojen Pajęczej Królowej mają miejsce później.

Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lip 24, 2007 9:07 pm

W Przewodniku Gracza po Faerunie opisano wydarzenia większości roku 1372RD- w tym z "Wojną Pajęczej Królowej", niewiadomo natomiast co dzieje się później (trzeba to samemu wymyślić, lub też przeczekać). Najnowsze wydarzenia są szczególnie istotne dla postaci, niemniej opisano je właściwie do tego miejsca. A z resztą zamiast patrzeć w "Kalendarium" można samemu stworzyć sytuacje oraz bochaterów które mogłyby podziwiać zwykłe postacie. Natomiast jeśli chodzi ci o "prawdziwie sławnych i potężnych"- to po prostu ich wykorzystaj wmawiając wymyślone historie. To już chyba wszystko...

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

wt lip 24, 2007 9:42 pm

Jeżeli nie boisz się spoilerów (a niektóre są naprawdę duże) to polecam zajrzeć do tego tematu. Znajdziesz tutaj, tak przetłumaczoną chronologię lat 1372, 1373 i 1374 jak i najnowsze informacje z Dragona. Do tego sporo informacji o tym co ostatnio w Faerunie się działo. Warto tam zajrzeć.

Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lip 24, 2007 9:58 pm

Ale to właściwie jedynie nieoficjalne przypuszczenia. A z resztą korzystanie z nieoficjalnych pomysłów opisałem w poprzednim poście. Z oficjalnej przyszłości można dostrzec min. nazwy następnych lat, i zamieszczone w podręcznikach związane z nimi drobne "zapowiedzi", a może nawet przypuszczenia. W każdym razie ja np. jestem zdolny wyobrazić sobie rok "Zbuntowanych smoków' oraz "Powstania Elfiego rodu". Oficjalna "teraźniejszość" Faerunu jest naprawdę dokładnie opisana
w grach, podręcznikach i wreszcie książkach. W ostateczności można umieścić akcję trochę wcześniej (granicą jest chyba powrót Bene"a).

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

wt lip 24, 2007 10:34 pm

Nie wiem co masz dokładnie na myśli Merlin wszech? Informacje umieszczane w podlinkowanym przeze mnie temacie są oficjalne gdzieś w 95% (reszta to rzeczywiście przyposzczenia ale zawsze to wyraźnie jest powiedziane). Oficjalny timeline dawno już zostawił za sobą rok 1372 i dziś dobił do 1374/1375. Weźmy Rok Zbunowanych Smoków, który został już opisany na różne strony (3 powieści, 2 zbiory opowiadań i podręcznik), kolejne lata podobnie. Jeżeli ktoś lubi grać z kanoniczną historią w tle to jest to dobre miejsce aby znaleźć, bez sięgania po angielskie pozycje, znaleźć interesujące nas informacje.