Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Całkiem nowe portfolio?

wt mar 23, 2010 5:42 pm

Hejka.
A wiec sprawa wygląda następująco. W mojej przyszłej sesji chciałbym jakoś wzmocnić Lurue, ale bez zabijania, tudzież osłabiania istniejących bogów. I wymyśliłem coś takiego: Jedna ze słóżek Lurue jest bardzo potężna, na tyle by być dobrym kandydatem na boga, jednak nie pragnie ona boskości, a za to bardzo kocha swą patronkę i jest jej lojalna, dlatego też przekazuje boską moc właśnie jej.
Zastanawiam się nad nowym portfolio, takim jeszcze nie zajętym przez żadnego boga, które mogło by dać wmiarę dużą moc bóstwu je posiadającym. Macie jakieś pomysły?
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Całkiem nowe portfolio?

wt mar 23, 2010 6:04 pm

W Faerunie znalezienie nowego portfolio jest prawie niemożliwe. Bogowie rozmnażają się jak króliki i niekiedy nawet, przez głupotę czy nieuwagę stwórców, dzielą te same dziedziny. Jedyne wolne, co mi przychodzi do głowy, to psionika i psionicy, ale to nie za bardzo pasuje do Lurue. Powodzenia więc w szukaniu, choć zapewne trzeba będzie wykroić szczegółowe portfolio z ogólnego albo też zaproponować coś absurdalnego...
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Całkiem nowe portfolio?

wt mar 23, 2010 6:42 pm

W Faerunie znalezienie nowego portfolio jest prawie niemożliwe. Bogowie rozmnażają się jak króliki i niekiedy nawet, przez głupotę czy nieuwagę stwórców, dzielą te same dziedziny.

Hm... Osobiście nie kojażę, abym widział jakieś błędy tego typu. Możliwe, że piszesz o np. Mystrze i Colleronie dzielącym portfolio magii. Te dwa bóstwa należą do różnych panteonów, więc mogą. Takie są zasady Ao :).
Jedyne wolne, co mi przychodzi do głowy, to psionika i psionicy, ale to nie za bardzo pasuje do Lurue.

A czemu nie? Jest ona patronką m.in. wyrzutków, a psionicy dość często są uważani przez społeczeństwo za dziwnych i unikani (Przynajmniej tak jest w kampaniach, w których psionika nie jest głównym motywem.).
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Re: Całkiem nowe portfolio?

wt mar 23, 2010 7:48 pm

Helldog pisze:
W Faerunie znalezienie nowego portfolio jest prawie niemożliwe. Bogowie rozmnażają się jak króliki i niekiedy nawet, przez głupotę czy nieuwagę stwórców, dzielą te same dziedziny.

Hm... Osobiście nie kojarzę, abym widział jakieś błędy tego typu. Możliwe, że piszesz o np. Mystrze i Colleronie dzielącym portfolio magii. Te dwa bóstwa należą do różnych panteonów, więc mogą. Takie są zasady Ao :).
Jedyne wolne, co mi przychodzi do głowy, to psionika i psionicy, ale to nie za bardzo pasuje do Lurue.

A czemu nie? Jest ona patronką m.in. wyrzutków, a psionicy dość często są uważani przez społeczeństwo za dziwnych i unikani (Przynajmniej tak jest w kampaniach, w których psionika nie jest głównym motywem.).


Pierwszą i jedyną zasadą Ao jest "more $$$ for Wizards". A tak na poważnie, Ao (podobnie jak żadne bóstwo FR-owe) nie istnieje, wiec zrzucanie na niego odpowiedzialności za babole tfurcuff chyba nie ma sensu :).

Co do Lurue - psioniczki, zasadniczo jej portfolio to "Goddess of intelligent beasts, talking beasts". Owszem, w Faiths&Pantheons znajduje się zapis, że oddają jej cześć przedstawiciele różnych gatunków, obdarzeni niezwykłymi zdolnościami, i przez to odrzuceni. Ale idąc tym tropem, może być boginią wszystkiego: epików, binderów, klas prestiżowych, powergamerskich templatów itp. itd. Mi po prostu bogini mówiących orłów i jednorożców za nic nie pasuje na patronkę psioniki. Ale jak tam chcesz, ja przecież u Ciebie grać nie będę :).
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Całkiem nowe portfolio?

wt mar 23, 2010 8:00 pm

Nie przesadzałbym z tym totalnym krytykowaniem koncepcji faerunskich panteonów. Nie chcę jednak tego wątku rozwijać, bo jednak temat jest o czymś innym. I przechodząc właśnie do niego.

Moim zdaniem najlepiej pójść w stronę związków Lurue ze Srebrnymi Marchiami, które nazywane zresztą są Luruar. Można zrobić z bogini jednorożców boską patronkę konfederacji lub przynajmniej Silverymoon, coś na podobnej zasadzie jak Siamorphe jest opiekunką monarchii Tethyru. Taki zabieg uzasadnia też wzrost liczby wyznawców, co też wpłynie na przyrost potęgi. Ma to też o tyle sens, że sama Lurue zwana jest czasem "Srebrzystym Księżycem". Przy tej wersji wspomniana wyznawczyni mogłaby być jakimś emisariuszem Klejnotu Północy bardzo mocno oddanym zjednoczeniowej idei Alustriel.

Ewentualnie można kombinować z rozwinięciem roli pewnego pośrednika między cywilizacją a naturą (reprezentowaną głównie przez inteligentne, magiczne bestie), ale w tym wypadku jest problem z dużą liczbą bogów o podobnych zainteresowaniach i dziedzinach.

Za to unikałbym psioniki, bo to jednak w tym wypadku niespecjalnie pasuje.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Re: Całkiem nowe portfolio?

wt maja 25, 2010 10:36 pm

Co do dzielenia dziedzin - dzielić dziedziny mogą jedynie bóstwa o statusie półbogów (najlepszy przykład Garagos i Tempus - dokąd obaj byli półbogami obaj posiadali dziedzinę wojny, gdy ich status wzrósł musieli o tę dziedzinę walczyć wygrał tempus) reszta jeden bóg w danym panteonie - jedna dziedzina

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości