Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Marecki_17
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 5:55 pm

CAS talia elfy

pn sie 15, 2011 11:06 pm

Oto moja elficka talia:

4xGilt-Leaf Palace
8x Forest
4xSwamp

4xLlanowar Elves
4xNettle Sentinel
4xEyeblight's Ending
3xElvish Archdruid
4xImperious Perfect
4xGiant Growth
4xElvish Visionary
4xJagged-Scar Archers Wiem że mało osób lubi tą karte a jeszcze mniej gra, ale ja uważam że jest ciekawa ponieważ pomijając jej umiejetność może być naprawde fajnym stworem np:Mam wystawionego Llanowar Elves, Elvish Archdruid Jagged-Scar Archers a łuczniczki mają już 4/4 i świetnie nadają się do ataku nie wspominając już o póżniejszych turach kiedy to mogą być naprawde zabójcze.
4xHeritage Druid
4xHunting Triad
2xOverrun
1xEzuri, Renegade Leader
1xNature's Spiral

Sidebord

4xHunter of Eyeblights
4xNaturalize
1xElvish Champion
1xNath of the Gilt-Leaf

Gram towarzysko takyka tali jest taka sama jak u większosci tali elfickich szybki napór dużą ilością stworów.
A teraz kilka pytań:
1.Co sądzicie ogólnie ?
2.Co sądzicie o sidebordzie ?
3.Czego brakuje ?
Ostatnio zmieniony pn sie 15, 2011 11:08 pm przez Marecki_17, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Matek173
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 11, 2011 4:44 pm

Re: CAS talia elfy

wt sie 16, 2011 12:15 pm

Nie wiem czy jest sens trzymania 4 Swampów dla 1 czarnej karty. Zamiast niej dodałbym Elvish Promanade- fajna karta do dodawania tokenów. Masz trochę mało landów, ale nie wiem czy ci to przeszkadza, bo masz parę stworów dodających manę. Do każdej talii polecam artefakt Elixir of Immortality, który dodaje życie i eliminuje graveyard. Mając komplet tych wywaliłbym niepotrzebnego już Nature's Spiral i Overruna, który jest trochę drogi.
 
Awatar użytkownika
Marecki_17
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 5:55 pm

Re: CAS talia elfy

wt sie 16, 2011 7:04 pm

Tak, mam aż tyle swampów bo kilka razy miałem problem bo nie miałem czarnej many wiec dlatego aż tyle.Tokenów mam wystarczająco dużo wiec uważam że promenada się nie przyda.A co do Elixir of Immortality, to po co mi życie w tali która tego życia teoretycznie nie potrzebuje ponieważ jej zadaniem jest jak najszybsze pokonanie wroga.
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

CAS talia elfy

wt sie 16, 2011 7:05 pm

Elixir of Immortality to karta o dosyć specjalnych zastosowaniach - jej sposób przywracania grave'a nie daje nam wielkich korzyści gdy nie gramy z mill'em, nie widzę sensu wkładania jej tutaj. W konstrukcjach takich jak np. casualowa talia z Jin-Gitaxiasem ma sens, tutaj nie.

Łatwiej byłoby przerobić to na mono :G: niż kurczowo trzymać się czarnego. Możesz spokojnie odrzucić Eyeblight's Ending jeżeli dasz radę pozyskać komplet Beast Within - trzyma się w zielonym kolorze, jest bardziej uniwersalne a naporowa konstrukcja da sobie radę z tokenem-prezentem.
Elvish Promenade daje bardziej miażdżący efekt niż Hunting Triad w większości przypadków i to właśnie bym polecał. Szczególnie niszczycielskie w połączeniu z lordami, archdruidem (mana) i Coat of Arms (właśnie, czemu nie ma tu nawet jednego?).
Masz prawie same stwory, masę many, ale jak wyczyścisz sobie rękę to nie masz już nic do roboty z nią (chyba, że na stole jest Ezuri) - zainwestuj w dobieranie kart (Visionary moim zdaniem to za mało): Harmonize, Lead the Stampede, Momentous Fall, Regal Force, Soul's Majesty - wszystkie te karty mogłyby znacznie przyspieszyć twój wysyp, a na pewno warto dla nich zrezygnować np. po jednej sztuce Giant Growth, Heritage Druid i Hunting Triad żeby wstawić 3 zacne dociągarki.

Giant Growth właściwie ci się przydaje? Jak masz możliwość, zastąp go Vines of Wastwood - chroni stwory przez nagłym spellem przeciwnika, a można używać też jako dopaka.

Takie moje trzy, niecałkiem casualowe, grosze ;)
Ostatnio zmieniony wt sie 16, 2011 7:07 pm przez Vozu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Marecki_17
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 5:55 pm

Re: CAS talia elfy

wt sie 16, 2011 8:44 pm

Hmm nad tym mono muszę się zastanowić.Chyba wyrzucę Giant Growth i wrzucę 3x Lead The Stampede które mam i Coat of Arms mam 1.A co do Elvish Promenade to uważam że tokenów w mojej tali jest już wystarczająco a poza tym ciężko jest ją dostać.
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

CAS talia elfy

wt sie 16, 2011 9:11 pm

Zasada jest zawsze taka sama - im więcej elfów tym lepiej. Każde 5 tokenów daje ci z jednego Archdruida dodatkowe odpalenie zdolności Ezuriego. Każdy token przy wystawionym Coat of Arms daje +1/+1 każdemu elfowi. Im więcej masz opcji żeby zmiażdżyć, tym lepiej - sama Imperious Perfect generuje tokeny powoli, a Promenada podwaja ilość twoich stworów w praktyce.
Ostatnio zmieniony wt sie 16, 2011 9:11 pm przez Vozu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

CAS talia elfy

śr sie 17, 2011 11:02 am

W swoich elfach gram na splicie:
3 Promenadki i 2 Triady.
 
Awatar użytkownika
Marecki_17
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 5:55 pm

Re: CAS talia elfy

pt sie 19, 2011 1:45 pm

A co sądzicie o wrzuceniu tutaj Hunter's Insight ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości