Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Yuhime
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 01, 2009 10:05 am

Re: Ceny w L5R

sob lis 07, 2009 11:17 am

W 1638 roku 32-dniowe oblężenie zamku Hara siłami liczącymi 100 619 żołnierzy kosztowało szogunat 16 980 koku.

The economic aspects of the history of the civilization of Japan, Tom 2, Autor Yosaburō Takekoshi
 
Craven

Re: Ceny w L5R

ndz lis 08, 2009 7:43 pm

Ja lubię L5K wyidealizowaną w tym aspekcie, podobnie jak uszaty. Chyba nigdy nie pojawił się u nas na sesji motyw liczenia pieniędzy, nie pamiętam też by którakolwiek z moich postaci dotknęła kiedyś pieniędzy. Kiedy grałem żurawiem po prostu wymyślałem sobie kolejne stroje ozdóbki, czy podarunki dla innych samurajów, często bardzo drogie, ale to utrzymywało się w konwencji klanu i danej przygody. MG w razie czego powiedziałby, że ktoś przegina, ale nigdy nie było takiej sytuacji. Grając smoczym ascetą łaziłem ciągle w jednym stroju, jadłem z towarzyszami albo to co ktoś mi zaoferował. Grając biednym samurajem podobnie. Zakładam, że mam to co potrzebuję, nie szaleję przy opisach. W przypadku ascety wręcz mogę specjalnie zrobić problem z tego, że czegoś mi aktualnie brak i zrobić z tego epizodzik na sesji.

Pole "ekwipunek" w L5K zawsze zostawiam puste, bo co - mam tam wpisywać sandały i ilość kimon? To nie D&D :) To nie ma znaczenia. Znaczenie ma spis podarunków i przysług, to jest istotne.
 
Awatar użytkownika
Yuhime
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 01, 2009 10:05 am

Re: Ceny w L5R

ndz lis 08, 2009 8:04 pm

No właśnie - każdy na swój sposób interpretuje ekonomiczne aspekty gry.

Tylko co ma zrobić Krab, który w pogardzie ma dyplomatyczne przysługi, a w podarunku to może komuś co najwyżej cios z karata prosto w gnata, albo z judo prosto w udo? :P

To pytanie retoryczne w formie żartu.

Owszem L5K to nie D&D, ale finanse mogą być ciekawym urozmaiceniem przygody.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość